♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
9. aug 2010

@kvietok121
tak to sme na tom podobne 🙂 čajík pijem aj ja,ale nie často len ked si spomeniem ...okná som umývala aj ja,ale všetci na mňa pozerajú ako na šibnutú nakoľko nám práve dokončujú zatepľovanie baráka a ešte nie je vymaľované 🙂 Keďže máme súčasť bytu predzáhradku s nádherným trávovým kobercom,tak to každý večer po odchode robotníkov vysávam od polystyrénu..námaha všemožná aj sa snažíme ( aj keď sexík nie je o tom o čom býval 🙂 cítim sa všelijak) no asi si to naše deti aj tak rozmyslia samé,bez nášho snaženia sa,ale na druhej strane si myslím že to že sme teraz aktívne dosť pomôže pri pôrode,nakoľko si neviem predstaviť celé tehu ležať a tak ísť rodiť...aktivita snáď pomôže aj vtedy...aj pri malom som išla rodiť tak že ešte deň predtým som behala po schodoch a myslím že mi môj aktívny prístup pomohol rýchlo porodiť,aj keď aj som bola mladšia 🙂.... verím že to budeme mať čoskoro úspešne za sebou a potom sa nad týmto všetkým len pousmejeme.....

vladka84
9. aug 2010

Vcera mi Timka zapotila: Lezala hlavou dole na posteli, tak jej hovorim, nech si lahne normalne, lebo jej ide krvicka do hlavy a bude ju boliet... a ona mi na to, ze ved aj babo je dole hlavou, to aj jeho boli hlavicka? 😀 😀 😀

kvietok121
9. aug 2010

@alure tak to verim ze to coskoro prejde, uz kazdi pise ci som este stale konderko, mm odchadza kazde rano s otazkou tak co mam ist do roboty alebo ideme do cadce - porodnice, a ja stale nic, teda ja by som chcela ale chrustik este nie, aj ked niekedy mam pocit ze ma ide dokopat a snzi sa mi naznacit ze uz chce ist von ale nevie kade 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

liba78
9. aug 2010

@lji 😀 😀 😀 tak tú polohu netopiera radsej neskúšaj, mozno by si nikdy neporodila. Ale minule som videla v telke chlapa, spal na stojaka v autobuse. To by nám možno vyhovovalo. 😀

alure
9. aug 2010

@kvietok121
😀 😀 😀 inak to už mi lezie na nervy občas..v noci idem cikať a môj mm,deje sa niečo ? už ? ideme? alebo sms typu ešte si vcelku? a kedy bude bábo? tak som sa rozhodla všetkých ignorovať a keď príde tá chvíľa tak sa to dozvedia...no nie? Najlepší je náš Oliver,stále do bruška rozpráva "Denisko už sa naroď už som na teba zvedavý.Mohol by si dnes keď sa zobudíme? " No úžasný je...a samozrejme stále by mi len hladkal a bozkával bruško,ako veľmi miluje svojho bračeka a ako sa ho už nevie dočkať..je to skvelý pocit.
Ako ďaleko to máš do pôrodnice?

alure
9. aug 2010

@liba78
no tak to si viem vcelku predstaviť ..spať na stojáka 🙂

liba78
9. aug 2010

@vladka84 šikovná malá, len keby ich bolela hlavička, asi by šli von rýchlejšie. 😉 Aj keď ja mám z noci taký zážitok, že nechápem. Vždy keď malý dostane štikutku, tak to cítim dolu /na zadku 😅 / teraz okolo 3-tej mal štikutku a ja som ho cítila na ľavej strane brucha hore. Už od tretej brázdim net a zisťujem, či sa môže ešte v takom vysokom štádiu otočiť, alebo sa mi to len zdalo. Ale divné zdanie 😒

lucia20
9. aug 2010

no baby tak my sme mali dnes velmi zaujimavu noc... v noci som sa pretocila na bok, zrazu nieco privalovo vytieklo 😖 chvilku na to mi prvykrat stvrdlo brucho, no mala som dost... teraz som uplne v pomykove co sa stalo, ale hadam mala iba strasne tlacila na mocak... mne v zivote samovolne neodtekala voda. ale ak by mi v noci odtiekla, tak by som uz teraz mala kontrakcie nie???

ved ja ani normalny spontanny porod nespoznam. ja poznam len tie vyvolavackove. 😖

liba78
9. aug 2010

@alure jeej tak to je zlatý. Aj moji tak chodia, len neviem dokedy ich to bude držať potom 😝 .

liba78
9. aug 2010

@lucia20 a to nieco bolo ako voda ? Mala si intimku, alebo je to v ťahu ? Ak to bola voda, vraj existuje prípravok, majú ho asi aj v lekarni a ten po nakvapkaní na vložku sfarbením signalizuje, či je to plodová voda. Ak by bola, nemusíš mať kontrakcie ale nemuselo by to byť ok.

21
9. aug 2010

@kvietok121 , neboj, mysli iba na maleho a na to, ze vsetky sme to zvladli, tak sa to da. Maj na mysli len to po porode...

lucia20
9. aug 2010

@liba78 ja som tiez uvazovala nad tym roztokom. viem, ze kedysi sa dal kupit v lekarni. priamo pri tom som nemala ale hned potom ked som sa osprsila, tak som si dala, ale hadam, keby to bola voda, tak to bude pomaly ucvrkavat stale nie???
no musim vychystat baby a asi zamierime priamo do lekarne... 😖 boooze a to by tretorodicka uz mala mat nejake skusenosti nie? ale ked mne ju vzdy v nemocnici pichli a to vytieklo privalom...

21
9. aug 2010

@lucia20 , aj mne odtiekla voda a kontrakcie 1,5 hod nikde a neviem, kedy by prisli, keby niet vyvolavacky... 😅

vladka84
9. aug 2010

@liba78 @alure aj nasa Timka tak chodi a klope na brusko... klop, klop, este si tam? pod uz von, dnes svieti slniecko... a podobne hlasky 😀 uvidime ako dlho ich to po narodeni bude drzat, aj ked verim, ze napriek vekovemu rozdielu budu partacky 😉

alure
9. aug 2010

@liba78
tak to aj ja a strašne som sa bála toho pocitu aké to bude potom,predsa len Oliver je v podstate už 8 rokov "jedináčik" mamkine srdiečko 🙂 a aj boli obavy z jeho strany keď pochopil že má v brušku súrodenca,tak jedného dňa prišiel zo školy domov s tým,že mu spolužiaci povedali,že keď sa nám narodí bábo,tak jeho pošleme preč z domu 😠 myslela som že nabehnem do školy a všetkých rad radom vykričím,lebo malý je dosť citlivý a znášal to ťažko. Začali sme mu rozprávať o tom aký bol keď bol bábätko,čo všetko bude môcť naučiť svojho súrodenca a ako to bez neho nezvládnem,že proste bude veľkým pomocníkom a bračekovým "učiteľom" ...tak snáď ho to neprejde,teraz sa už chystá na všemožné veci 🙂
@lucia20
ak to bola voda,kontrakcie nemusia prísť. Prvý sa mi tak narodil,že jeden deň odišla voda a na druhý deň vyvolanie pôrodu.Každopádne by si to mala dať nejak preveriť,keď odíde voda nie je to sranda,samozrejmezáleží aj od toho koľko jej asi bolo....skús si zavolať svojmu Dr. čo na to hovorí. Drž sa

21
9. aug 2010

@lucia20 , mne najprv odtiekla predna voda a potom nic... Aj som bola potom v kostole... Odtiekla mi okolo 17.00 a ostatna o 22.00. Takze to moze byt ona.

lucia20
9. aug 2010

@21 jezis nestras ma... 😖 mali ste niekto ten roztok??? @21 aky to bol pocit ked ti odtiekla??? bola to len taka troska?

alure
9. aug 2010

@vladka84
tak to určite budú 🙂 Myslím si že veľa záleží aj na nás aby sme to "nepokašľali" a aj napriek vekovým rozdielom budú spolu super vychádzať. Je mi jasné že musíme byť hlavne opatrné v tom,aby si tie naše staršie deti nemysleli že sú na druhej koľaji a "neznenávideli" tak bábätká....ale my to všetky bravúrne zvládneme 🙂

lucia20
9. aug 2010

@alure ak mu budem volat, mozem rovno ist na kramare. :D ale skocim do tej lekarne a skusime to tak a ked to potvrdi, hold deti rychlo muzovi a ja ryhclo na cisarsky

21
9. aug 2010

@lucia20 , najprv-ta predna ano, sedela som na wc a puk a cosi vytieklo, nebola som si ista, ci necikam... 😝 , tak sme isli do toho kostola. No o tej 22.00 este jedno prask s pichnutim a vytiekla nie cela no dost, potom uz postupne vytekala... A tie kontrakcie nikde a to som bola otvorena na 4 cm...

alure
9. aug 2010

@lucia20
držím palčeky nech to dobre dopadne !

lucia20
9. aug 2010

no tak ja som teraz uplne "kludna". doma dve baby a ja sa bojim aj pohnut. boze ja uz chcem mat toto tehu za sebou, lebo uz asi osediviem. este ze mame kramare cca 5km. este ze sme isli tej svokre. :D

lucia20
9. aug 2010

ale ake su tie decka zlate... sa ma pytaju ci ideme uz na ihrisko, tak im vravim, ze asi budeme musiet ist k doktorovi, tak sa pytaju, ci ma kope. vravim, ze nie, ale ze mozno uz bude chciet ist tatianka von, tak sa tu zacali hadat, ze ano urcite chce ist von, lebo chce pozerat rozpravku na jim-jam. :D

21
9. aug 2010

@lucia20 😀 😀 😀 , vydrz chvilu a uvidis, ci bude este vytekat...

vladka84
9. aug 2010

@alure no veru, zalezi len na nas, tiez som zvolila rovnaky postup a Timke dookola opakujem aka bude moja pomocnicka co vsetko bude ucit babatko, tak sa zatial na to velmi tesi...

lucia20
9. aug 2010

tak teraz som sa na wc zasmiala. nieco ruzove zo mna vyletelo... 😖 boze baby chapete to??? dve deti sa mohli ponahlat a tie nic a tato co musi vydrzat, tak ta sa ponahla.. aaaaaaaa. no idem ja do tej lekarne.

vladka84
9. aug 2010

@lucia20 drzim palce!
boze, baby, dnes mame uzasny den, Timka sa od rana kvoli vsetkemu zlosti a place - ze jej stoja vlasy, ked si da celenku, ze nema ciste ruzove ponozky s fialovymi kvietkami a tie su jej oblubene (no darmo, mala ich obute vcera), ze chce ist na kupalisko aj ked nesvieti slniecko (a to jej este vcera odoznievala teplota), teraz zasa, ze ona nechce ist do obchodu peso, lebo to je daleko... hore ritkou asi vstala, no tak sa idem obrnit trpezlivostou 😒

21
9. aug 2010

@lucia20 , NA 100% JE TO VODA!!!!!!!!!!!!

21
9. aug 2010

Dievcata, takze dalsia nam bude rodit... 😀

liba78
9. aug 2010

@lucia20 zlatíčko, lepšie bude keď pôjdeš. Nemôžeš riskovať. 😀 😀 Držím palčeky, už sa porúčam, musím sa obliecť a nájsť kľúče od auta. 😀 o 11.00-tej mám poradňu.
Luci, neboj ale treba to preveriť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre