♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
9. aug 2010

@kikuska25 aj tebe velmi drzim palce nech to teda dotiahnete do toho 26teho... fuuu ale ked sa bavime o tom tlaku tak sa mi zacala brutalne tocit hlava lebo pisem si tu na koniku do toho kukam telku a som si pre nieco isla do kuchyne a fuuu normalne cierna tma pred ocami nastala... sakra toto pocasie ma raz znici...
no ja tu v BA nemam maminu ani starku ale su zlate volaju casto pytaju sa co nove ako sa mame, je mi luto ze ich tu nemozem mat, mam tu iba svokrovcov aj ked na tych nemozem povedat nic zle, mam ich rada... ale tiez este nie som za aby sa malinky uz pytal von... som zvedava teda v stredu na poradni co noveho.. a ty ides kedy najblizsie na poradnu?

vladka84
9. aug 2010

baby, ja mam dnes zasa taky zraci den - chvilku mam chut na sladke, potom na kysle... teraz sa momentalne rozhodujem medzi lecom a krupicou... 😖

kvietok121
9. aug 2010

@kikuska25 tak len pekne oddychujte

jankasramka
9. aug 2010

jaaaaaaaaaaaaaaaaj, nepiste uz tolko-ja nestiham citat:D
a to pravidelne citam pri kojeni:D

dnes nas konecne mateo nechal aspon trosku vyspat, citim sa konecne skvele az na to ze musim dnes k zubarovi a bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim....

a pisete3 tu o tych horalkach a ja slintam...
uz mi zostava len par cokolad co mi nasi poslali a nejaka meta.
inak ja som v tehotenstve ziadne chutky nemala-som asi divna ale moc nemam rada ani melon:S
zato teraz po porode v klude zozerkam pol cokolady, polku velkej pizze a minule som v noci o druhej zozrala original cely ananas... 😎

kikuska25
9. aug 2010

@kvietok121 ved dnes sa na viac ani nezmozem ☹ aj ty sa opatruj

kvietok121
9. aug 2010

@vladka84 to mi ani nehovor mne to dnes tiez skace uz som mala toasty, mala som ovocie, mala som buchty na pare, potom som mala 1 dobosku, zatym hrst lupienok a teraz pcham jahodovu dren ... hrozne nieco hrozne

kvietok121
9. aug 2010

@jankasramka maly sa z toho nevyhadzuje??? ja mam pocit ze po porode to bude horsie co nebudem moct jest: ja nemozem kvoli alergii cokoladu, nemala by som citrusy, nesmiem oriesky a ani korenie ... to nebudem moct ani pri kojeni ... a ked citam co vsetko este by som nemala jest tak to vidim velmi zaujimavo

kvietok121
9. aug 2010

@kikuska25 dakujem opatrujem sa az moc len sedkam a cakam na manzela aby sme dali kupel a nejaku romantiku na stv ktoru spojime aj s realnou romantikou

vladka84
9. aug 2010

@kvietok121 ja som to cele tehotenstvo tak v pohode korigovala, ziadne extremy, ale co sa mne posledne tyzdne robi, no hroza 😒
moj vecerny program: prave som napustala vanu Timke, potom jej mam upliect vrkociky (take tenucke), takze mi odpadnu krize pri tom, nieco spapa, pojde spinkat, ja jej mam nahrat Pan Vcielka, potom si dam kupel ja, trosku sa skulturnim, pozriem si Zufale manzelky a ked sa podari, tak zaspim...mm je dnes prec, takze radsej si nedam romantiku ani v Tv 😀

vladka84
9. aug 2010

a akkiku asi nepustili dnes, to by nam isto napisala.. hadam su v poriadku... a lucka takisto... 😖

kvietok121
9. aug 2010

@vladka84 tak to hej samej sa ani neoplati nic take zapinat

kvietok121
9. aug 2010

@vladka84 neviem kde su tiez som uz pisala ked su obe

jankasramka
9. aug 2010

@kvietok121 vies co, s tym jedenim po porode sa to asi dost prehana-co sa obmedzeni tyka- ja som prvy tyzden nejedla citrusy, cokoladu ani oriesky ani milion inych veci a maly mal koliky strasne a potom som sla k pediatricke a ona povedala ze to su skor povery-cim viac sa obmedzujes tym horsie- ze kludne mozem vypit aj liter limetkovej vody a nic mu nebude. a tak som zacala pekne vsetko papkat a cuduj sa svete-ziadna kolika odvtedy.
a co sa tyka alergickych prejavov som citala ze by si nemala exoticke ovocie- morske prisery (tie zboznujem) a oriesky a prkotiny....lenze co je exoticke ovocie???? pre mna asi ananas a pre mojho muza ceresne...takze dufam ze maly zdedil geny po oboch a pre neho nebude nic exoticke:D

a inak ja by som bez cokolady asi neprezila....to mi nasi posielaju lebo tu vobec neexistuju cokolady. taka milka tu ma hodnotu zlata:D
to vsetci mi hovoria:a nezvysila ti nejaka cokoladka...?
🙂

jankasramka
9. aug 2010

@kvietok121 jedine vraj co by sa nemalo vazne prehanat je kravske mlieko a chilli. s tym druhym na slovensku asi neni problem ale ja trpim lebo som si zvykla ze kazde jedlo musi byt pikantne:D
tu sa aj ovocie je s chilli korenim solou a limetkou...najprv sa mi to zdal uplny hnus a teraz by som ananas bez toho nezjedla 😝

kvietok121
9. aug 2010

@jankasramka tak to by mi asi jedine nechybalo ja uz od mala mam obmedzenu cokoladu na minimum takze po nej az tak netuzim, pre mna je horsie nejest ovocie, napr. teraz v tehu som tolko pojedla citrusov, aj ked sa mi ekzemy velmi zhorsili ale nedalo sa to vydrzat, takisto je aj s orechmi uz ani neviem ako chutia

inac to sa mi pacilo ci pre matea je citrus ceresna ci pomaranc

jankasramka
9. aug 2010

@lulu4 tak to ta chapem s tou maminou...ja som sama doma, obcas dojde svokra.... proste ideal na depky. je to frustrujuce mat celu rodinu a znamych za oceanom:((((

kvietok121
9. aug 2010

@jankasramka ja korenie nemozem to sa hrozne vyhadzem a vsetko ma hrozne svrbi, to som tiez nikdy od mala nejedla takze mi to ani nechyba

kvietok121
9. aug 2010

dnes som sa v duchu dobre zasmiala bol ma pozriet svagor s malou - krsnatom, pyta sa ma kedy uz bude sesternicka vonku??? a ja ako vies ze to bude sesternicka a on na to to vies uz to vie cela rodina ... tak som ho v tom nechala, neviem ako na to prisli, my to tajime, nedame na sebe ani naznak na sebe vediet a cakame chlapceka ... neviem ako si to domysleli ze dievcatko

vladka84
9. aug 2010

@kvietok121 aby si nebola prekvapenaaaa 😀 😀 😀

jankasramka
9. aug 2010

@kvietok121 no mozno budes mat prekvapko ako akika ked ti to uz "vyvestili" 😝
ale inak sranda...ta obdivujem ze to dokazete tolko tajit🙂

liba78
9. aug 2010

@kikuska25 ak ti je tak velmi zle, mala by si asi skocit na pohotovost do nemocky. Ono to nebýva celkom sranda s tým tlakom. Kikuska, fakt ak tam niekoho máš pri ruke a bolí ťa bruško, kolíše tlak, choď sa radšej dať skontrolovať. Radšej tri falošné poplachy, ako jeden neskorý príchod. A bábätko sa hýbe normálne ?

katulkaaaaaa
9. aug 2010

baby prosim vs viete niektora co znamenaju skratky z dnesnej poradne?nedozvedela som sa nic o krcku,ale citam toto v sprave:portio mekej konzistencie,+5-2 cm prechodne pre volny prst,hlavicka balotuje vo vyklenutom vaku blan...no akoby mi po rusky nieco povedali 😀 😀 😀 bolesti mam stale,dal som si vanu,dneska mi rodina oznamila ze rodit nemozem lebo nema kto doobeda varovat malu no fasa nie?ked sa dari tak nakopu 😖

kvietok121
9. aug 2010

@jankasramka je to narocne ale tiez ma niekedy zeru mrle, a chcela by som to povedat, ale ked uz sme sa na todali, tak tych par dni vydrzime nie ...

kvietok121
9. aug 2010

@vladka84 😀 😀 😀 😀

kvietok121
9. aug 2010

@katulkaaaaaa tak to som sa pousmiala aj na krasnych akoze zrozumitelnych skratkach a hlavne ze co ti oznamili, no proste budu musiet ak to na teba pridee, to malinke by malo dobry zmysel pre humor keby prave zajtra chcelo ist na svet

liba78
9. aug 2010

@katulkaaaaaa no pozerala som sa do mojej tehu knizky a tam nic také nemám, len niečo 1,5cm

fialka5959
9. aug 2010

@katulkaaaaaa No ked ten sex pomoze tak zreba cim skor a casto 😉 Ja som bola dnes na poradni a uz mi lekar vravel ked nic tak v pondelik ma posiela do nemocnici, aj ja verim ze babo sa uvedomi a pojde samo, lavou zadnou!!!
Ale zaklad som si spravila, uz mam poprataneeeeeeeeeeeeeeeeee jupiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉 🙂 😉

fialka5959
9. aug 2010

@kvietok121 Tak v to dufam aj ja lebo ma poraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, lebo budem v piatok stresovat a ked nic tak bude zleeeee

katulkaaaaaa
9. aug 2010

@kvietok121 ja stale hovorim ze sa narodi presne na termin,ze ja sa zbytocne stresuje tri tyzdne dopredu 🙂
@liba78 tak jateda netusim c mi to tam dneska napisali
@fialka5959 mna dnes doktor od spodu tak ,,vybavil" ze chlapa nechcem vidiet ani zdialky,mam problem si sadnut...brrr

kvietok121
9. aug 2010

@fialka5959 tak ked je uz popratane tak urcite uz pojde con, do krasneho uprataneho domceka ci bytika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre