♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
11. aug 2010

vidim ze ale libra tu nie je takze ta urcite asi sla

kvietok121
11. aug 2010

@vladka84 normalne zacnem byt nervozna ze preco mi to neprislo ale povedali m ze mam vsetky papiere
dufam ze to nebude tak ako naspoledy na PN - mesacnej, mi prisli az o tri mesiace, ze niekde sa stala chyba

vladka84
11. aug 2010

@kvietok121 asi zaciatkom buduceho tyzdna by ti uz mala prist prva materska, tak uvidis... mozno, ze je vsetko v poriadku, peniaze ti pridu, len papiere nestihli poslat a pridu az neskor... a ak nepridu ani peniaze, tak by si tam asi mala skocit, nech sa ti pozrie, ze kde to stoji...
idem do mesta a na nakup, prisla som na to, ze doma uz nemame absolutne nic - dnes sme na ranajky mali na vyber - rohlik s maslom alebo rohlik s maslom a dzemom 😀

memory97
11. aug 2010

dobre ranko, vraj ma byt dnes hrozne horuco☹ pekny den, idem si ja troska pospat, maly celu noc vykrikoval zo spanku☹

kvietok121
11. aug 2010

@vladka84 ved uz ma to napadlo, ze papiere uz mali davno prist, ale vsak suprazdniny 😀 tak naco by sa ponahlali, prajem prijemny nakup ja pojdem az zajtra na nakuup tiez sa nam pomalicky zasoby minaju ale ked dnes ideme poobede na krstiny, nemohli byt cez vikend maju odpust a na dalsi vikend by som uz neprisla, tak ich dali cez tyzden

kvietok121
11. aug 2010

@memory97 moja takze tato noc bola akasi divna vsetci sme mali nejake tie problemy ... ahc jo tak si oddychni

katulkaaaaaa
11. aug 2010

@kvietok121 ahoj no teda tak uz a u teba sa to rozbieha,aspon ma teraz chapes v com ja zijem uz tri tyzdne,nervy moje...keby som nemala stale tie bolesti tak som ok,kamoska ma utesuje ze potom bude aspon porod sup sup,ze uz som s na tu bolest aj zvykla 😀 😀 😀

alure
11. aug 2010

@katulkaaaaaa
joj moja s tými bolesťami,ja neviem či je to normálne,aj ja už dva týždne nespím,bolí ma každý pohyb (spodok stále jak napichaný ihlami a Dr. povedal len že je to prípravné bolesti) mala si niečo také aj pri malej? Lebo mne len praskla voda a tak som išla do pôrodnice a pôrod nakoniec vyvolaný... som myslela že ako druhorodičky to budeme mať iné...ale brala by som keby to bolo ako hovorí tvoja kamoška že potom to už bude šup šup 🙂

katulkaaaaaa
11. aug 2010

@kahlan1 moze to byt voda ale nemusi...mne pri prvom porode odtiekla tak akoby zo mna naraz vysli tri litre vody....nastastie som bola doma,ale po mne hotova potopa 😝 ale zase ziadna zatka...teraz zatka isla voda nikde...uvidis ci sa to zopakuje ak ano skoc za dr

katulkaaaaaa
11. aug 2010

@alure no presne takto som ja mala prvy porod,jeden den ma bolel spodok akoby menzes,praskla voda a isla som rodit...tentokrat???jeden des,poslicky tri tyzdne bolesti take ze si myslim ze rodim a nakoniec vzdy zaspim,spodok si uz ani necitim,a ked si predstavim ze tady ma ist babetko no zbohom....tiez som si myslela ze ked som tehu druhy krat ze vsetko viem,atd ale kdezepripadam si horsie ako prvy krat 😝 vidim ze sme na tom rovnako 😵 malu si rodila v termine?ja 5dni pred terminom...preto som aj teraz verila ze na termin sme doma

vladka84
11. aug 2010

@katulkaaaaaa to je take mnozstvo? lebo mna sa pytal mm, ze na co sa ma pripravit, ak mi odide voda, ze ci to je tak, ako ked vyleje litrovy pohar, alebo 5l vedro... tak ja, ze asi nieco medzi tym, ze susedov nevytopime 😀 😀 😀
@kvietok121 dakujem, musim ist co najskor, lebo ked bude horuco, tak sa budem plazit po tom meste... prijemne poobedie 😉

kahlan1
11. aug 2010

@katulkaaaaaa vdaka za odpoved 🙂 asi to nebola voda. Bolesti ako na silnejsie kramy a bolest v krizoch mam kazdy den ale nie su pravidelne. Zatka odisla uz v nedelu rano ale stale nic - tak kazdy den cakam ci sa nieco udeje.

alure
11. aug 2010

@katulkaaaaaa
Oliver sa narodil v 39 tt takže v podstate pred termínom. Teraz sme sa s Dr. dohodli že vzhľadom na veľkosť bábätka na termín nepočkáme a pôrod vyvoláme...ale nie skôr ako bude krčok aspoň zmäknutý..ale on je stále tuhý :(
Ja mám síce niekedy pocit že my malý už už vyletí spodkom von,také tlaky a bolesti ale nič..cez deň občas trochu stvrdne bruško ale noci sú takmer celé prebdené v bolestiach krížov a bedier a vôbec neviem si nájsť polohu a o tom že cikám snáď každú polhodinu ani písať nejdem 😖
Tiež sa cítim ako by to bolo horšie ako prvý krát,respektíve akoby to bolo len prvý krát....

katulkaaaaaa
11. aug 2010

@vladka84 vladi no mne pri malej islo snad 3 litre naraz,ja som lezala na posteli a len som citila taky tlak a PUK a uz to tieklo,rychlo som sa postavila a nato sa to spustilo naraz....a ten zvuk 😀 akoby si vedro vody vyliala na beton....len supak 😀 dodnes mam spomienku na madraci,ked menim plachtu vzdy si spomeniem na porod 🙂 a potom som si dala vlozku a tieklo to pomalicky az do porodu(dalsich 9 hodin)....farba ruzova

katulkaaaaaa
11. aug 2010

@alure ja ani neviem kolko maly vazi nic,ci sa krcok otvara atd zase nic neviem,lebo uz ma poslali do nemocnice a tam ten dr nepovedal nic...len ze som na porod pripravena zostava len cakat,ak nic pondelok mi porod vyvolaju...ja mam teraz pocit(pribrala som len 5kg)ze maleho citim vsade,ked kopne vidim nozicku,myslim ze tam uz nema miesto,tie noi su tiez zaujimave,pretacam sa ako ,,hroch"zle sa dycha....akoze nech mi niekto povie ake je tehotenstvo uzastneeeeee ☹ prve mesiace som sa bala ze potratim,potom placenta nizsko,hrozil predcasny porod,cele tehu doma-a teraz nakoniec po termine stale doma.....zblaznim sa 😀 😀 😀

tatulienka
11. aug 2010

@alure vcera si bola v poradni aj s Oliverom, ze?a bola si prva, ze? 😉

alure
11. aug 2010

@katulkaaaaaa
tak úprimne prajem nech ti to do pondelka príde spontánne 🙂 ale vyvolania ako takého sa báť nemusíš...aspoň ja som od nasadenia infúzii s oxytocínom do 4 hodín porodila a neviem síce porovnať aké je to porodiť spontánne (čo sa týka intenzity bolesti) ale po pravde keby som si to mala spätne vybaviť..tak si to moc nepamätám...ale zase sama vieš že bolieť to musí bez toho to nejde....

tatulienka
11. aug 2010

ahojte
tak vcerajsia poradna:
doky povedal, ze sa otvaram a ze vyzera to tak, ze by som tento tyzden mohla porodit...potom som sa opytala, ze ci mam ked tak prist zase o tyzden do poradne a on mi hovori, ze pokial dovtedy neporodim, ze ano...no tak uvidime...uz to cakame kazdym dnom...a pytal sa ma, ze kedy som bola naposledy na utz a ze kolko vazila, tak som povedala ze naposledy pred dvoma tyzdnami v piatok a ze vtedy mala 2600gramov...tak pokrutil hlavou, ze teraz ma uz daleko viac..tak som rada, uz ma urcite nad 3 kila.. 🙂

alure
11. aug 2010

@tatulienka
ahoj ano..videli sme sa? prečo si do mňa neťukla?

tatulienka
11. aug 2010

@alure ja som si to uvedomila az teraz...mi doslo, ze tvoj starsi sa vola oliver a vcera si ho tam mala so sebou....ja som bola hned za tebou, druha.. 🙂

alure
11. aug 2010

@tatulienka
tak to je super spáva že maličká tak podrástla 🙂 Ešte si stihla Havaldu alebo už tam bol niekto iný? Ty si bola taká usmiata blondýnka ktorá prišla a hneď si sadla k druhej tehulke s ktorou sa už pravdepodobne poznali? Spoznala si ma podľa Olivera?

alure
11. aug 2010

@alure
no tak ak nič do piatka...a ty do utorka tak sa vidíme v utorok?

alure
11. aug 2010

ja som ťuk ťuk sama sebe odpisujem..to bolo pre teba tatu 🙂

kvietok121
11. aug 2010

@vladka84 aj tebe vladi

kvietok121
11. aug 2010

@alure @katulkaaaaaa musi odist pred porodom aj ta zatka??? mne nic neodtielko

kvietok121
11. aug 2010

@tatulienka tak to je super ze sa otvaras aze dalsiu poradnu uz nestihnes, povzbudive slova od dr tiez bx som ich chcela zajtra pocut

katulkaaaaaa
11. aug 2010

@kvietok121 mne pri malej nesla ziadna zatka len plodova voda...a tentokrat mi zase isla zaka a zatial sa nic dalsieho nedeje

tatulienka
11. aug 2010

@alure no ja som bola ta druha, ku ktorej si prisadla ta blondynka 🙂 v cervenom tricku som bola..hej, hned po tebe som isla, takze este ma vysetril Havalda...a ano, podla Olivera mi to dnes dotuklo... 🙂

kvietok121
11. aug 2010

@katulkaaaaaa takze staci jedno z toho ale aj vobec nic????

tatulienka
11. aug 2010

@kvietok121 no uvidime, ci to tak bude, mozno to do vtedy nepride a este budem aj prenasat...kto vie ci to vedia doktory takto odhadnut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre