♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
14. aug 2010

...tak som stale tu,bolesti raz viac raz menej,uz ma 4krat prehnalo na wecko...baby ja fakt nevladzem a ked si predstavim este porod,ja uz som teraz vycerpana ☹ nikdy som nemala taketo stavy,ja co ani chora nebyvam...teraz cisty hypochonder 😠 dufam ze do rana sa uz konecne rozsypem

majka35
14. aug 2010

@tiffanka nezlepšilo ... stále na seba upozorňuje ... dnes napríklad tým, že naschvál vyliala jogurt na stôl, pozrela sa na mňa a povedala: hm, ja som ale nešikovná ... ja jej stále hovorím, že ju ľúbim, ráno ju vždy zoberiem k nám do spálne, kde spím s Terezkou, ale stále to oľutujem, pretože začne nahlas rozprávať, skákať po posteli ... dookola jej opakujeme, fakt dookola, že tíško, my ťa počujeme, ale zbytočne 😠 pomáha fakt iba to, že muž s nou chodí von a ja si takto oddýchnem ... včera som bola ja s nou na nákupy a trošku na prechádzke, ale terezka doma tak kričala, muž ju nevedel utíšiť ... takže už to neurobím

majka35
14. aug 2010

@katulkaaaaaa juj, moja, nezávidím ti ... sržím silno palce, nech to už máš zajtra ráno za seboou

katulkaaaaaa
14. aug 2010

@majka35 maji mrzi ma ze Barborka toto robi,to chce podla mna len cas a pevne nervy,vidim ze to mame vesele...mi co prenasame sme na prasky z bolesti a ci vsetko dopadne ok...vy po porode,problemy s kojenym,spanim atd...tym porodom ozaj vsetko len zacina 😉 a ze ,,dovolenka" to fakt len chlap mohol tak nazvat....

kvietok121
14. aug 2010

ahojte hlasim sa este som stale kinderko nic sa nedeje

kvietok121
14. aug 2010

@katulkaaaaaa drzkaj sa myslim na teba stale

katulkaaaaaa
14. aug 2010

@kvietok121 dakujem aj ja na teba 😵

majka35
14. aug 2010

ja som pri prvej dcére mala strašnú depresiu z celej "dovolenky", tak teraz sa snažím zachovať pokoj a užívať si to aj pri mojej ´"dobručkej" Barborke .. som hnusná, ale som rada, že od pondelka ide do škôlky ... muž si zobral dva týždne dovolenku, aby mi pomáhal, zlatý, ale ja by som bola radšej konečne doma sama s Terezkou a vychutnala si ju ... doteraz robím všetko automaticky a nemám príležitośť sa s tým malým klbkom ani poláskať ... 😒 ☹ ☹

kvietok121
14. aug 2010

@katulkaaaaaa vzajomne sa podporujeme zlaticko, neboj uz to pojde von neboj vyzdrzzzzzzzzzzzzzz,musime aj ked s vyplazenym jazykom 😝 dnes mi riadne spuchli nohy mam ich ako balvany jedne co som obula boli roztahane botasky 😀 tak ja zase idem a zajtra sa ozvem papa

tea333
14. aug 2010

SPRAVA OD GROKY

Ahojte baby,mam pozicany net tak na rychlo
detaily ked pridem domov
malemu sa zhorsil stav a zo stredy na stvrtok mu menili krv celu v tele,ja som prezila zive peklo,maly zvladol vykon perfektne hned po tom transfere mu zisiel bilirubin o viac ako polovicu a kzdym dnom to ide dole,v prvy den mal problemy s dychanim nakolko uz sa dusil v brusku trosku ale na druhy den uz ok,po transfere aj krvny obraz bol zly chudokrvny ale uz aj to je stabilizovane hned do rana sa mu zlepsil ,este bol den dva pod lampamy a ihly v tele,ale vcera mu zrusili modre svetlo bilibed sa to vola a vcera vecer som kojila nevytiahol nic a konecne ho obliekli a je v perinke krasny,dnes rano som bola tiez kojit a maly bojovnik veliky a vytiahol 40ml sestricky nechapu ake pokroky on robi,vcera bola vaha 1840 dnes 1790 co nechapem ked papa oni ho dokrmia flasou este
dnes som neskutocne stasna po prvy krat od porodu konecne nema ani jednu hadicku na sebe,je krasny pre mna najkrajsi na svete
preyila som si tu tazke chvile,muz v nr ja tu nikoho pri sebe psychicky som to tu velmi zle znasala musela som sa prekonavat aby som pri malom neplakala a potom na izbe som preplakala cele dni,vela krat som pri malom vydrzala minutu a musela som utekat prec co so pri nom nesmela plakat ale ked vidite vlastne dieta v takom stave,spave napichane to je hrozne dala by som cokolvek zato aby jemu nic nebolo,zle bolovedomie ze nemoze
m kojitmne este brali krv ci malemu nerobi zle nieco ine ako protilatky a krv dopadla dobre doktorka povedala ze ona to vidi uz len na zlepsovanie a ze uz sa nic nestane este berie antibiotika lebo prpsim pekne ja som mala streptokoka odo dnes len sirupove nie infuzkou,za maly chodim na ine poschodie on je na patologickych novorodencov ale dnes zajtra idu babatka prehadzovat inde lebo sa ide prerabat to oddelenie tak si ho mozno vypytam ku mne ale pochybujem ze mi ho daju asi kvli sterilnemu prostrediu nie
inak rodila som na zemi po stojacky som zacala tlacit prvy krat potom som este stihla vyskocit na box a tlacila som cca minutku pomalicky a maly bol vonku doktorka ma nemusela sni natrihavat ale pre istotu tak mam tri stehy sprchovala som sa hadam aj desat krat za den tak ja som dnes siedmy den uplne fit ani nekrvacam uz na druhy den som bola uz ok a chodit som mohla v pohode hned
musi koncit ide obed a potom ficim za jurkom ideme papinkat dnes pride po tyzdni aj tato s riskom sa hrozne tesim a pojdme aj za malym

info este v piatokj to vidi doktorka domov ale ja budme pytat sa uz v stredu lebo na sestonedeli je malo miesta a ked maly bude ok mysliim ze to bude ok a pustia nas nevim sa dockat

caute caute tesim sa na vas ked pridme domov

lucia20
14. aug 2010

caute baby.... to som vam vobec nechybala??? ☹ ☹ ☹ ☹ a ja na vas cely den myslim...

baby ako sa rozlisuju poslickovia od kontrakcii???

lucia20
14. aug 2010

@katulkaaaaaa babulka, myslime na teba a drzim ti palce, nech to uz mas ozaj za sebou, lebo malinke ta teda riadne trapi. ja ti poviem, ze dnes od rana mam poslickouv a mam veruze dost. si neviem predstavit ako sa musis citit ty.... stale bolesti. no sup, nech uz je na svete. drzkaj sa.

vladka84
14. aug 2010

ahojte baby, tak aj ja som celaaa...a ubolena... uz zasa sa prejavuju poslicky, ide mi roztrhnut spodok bruska, no oproti vcerajsku tonie je vobec horsie, takze viem, ze sa nic nedeje, uz som aj po sprche a bolesti stale rovnake, takze sa zbytocne neplasim 😀
@katulkaaaaaa kati, tak coooo? 😖

lucia20
14. aug 2010

@vladka84 mozem sa ta spytat ako sa ti poslickovia prejavuju? mas ich pravidelne?

lulu4
14. aug 2010

@vladka84 ahoj citam ze ta zacali navstevovat poslicky, no ja som na tom rovnako uz pomaly kazdy den mam take hnusne bolesti v podbrusku ze dovi... si hovorim ze keby som to mala pri MS tak si supnem tabletku a je ale takto len vydrzat...

mirmaj
14. aug 2010

@memory97 no tak to nespapa veľa a to ma už mesiac 🙂 naša malinka nema ani 2 týždne a spapa v pohodičke 90ml, ale občas je pravda, že aj nechá, ale to fakt len občas 🙂

lulu4
14. aug 2010

@lucia20 ja nemam poslickov cely den ale niekedy len tak z nicoho nic v priebehu dna alebo vecer ma zacne neskutocne boliet podbrusko ako pri riadne silnej MS... a kontrakcie tie by mali byt pravidelne najprv aj kazdych 20 min. a potom by sa mali intervaly skracovat treba si to odpocitat potom a zevraj ked je uz kazdych 8 min. tak uz by sa malo ist do nemocky radsej lebo niektore isli ked bolo kazdych 5 min. aj menej a potom uz hned aj rodili a ked mali napr. epidural uz nestihli pichnut... tak aj moja znama dopadla ale ta sa pri tych kratkych intervaloch zacala velmi rychlo otvarat ze uz bola pripravena na porod a epidural jej uz nedali

mirmaj
14. aug 2010

@memory97 začína sa tiež dosť nahltavať vzduchu, pomaha nam nato len to, že počas papania ju dam aj 3krát odgrgnúť, lebo sa hrozne pučí a mrví a potom sa jej uľaví...ale vyskúšaj aj tu fľašu s dierkami, ja mam zatiaľ len MAM ale baby hovorili, že su lepšie z Aventu, ja som si ju aj objednala z netu ale mi stále neprišla, takže neviem porovnať zatiaľ 😒

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 dakujem... ja som v tomto uplne blba. lebo mne dali vyvolavacky a hend som mala 5 minut bolesti a riadne... ale trva to uz od rana a teraz mam pocit, ze mam brucho stale stiahnute... aj v sprche som bola a nic... hlavne mi brucho stiahne skoro vzdy ked sa postavim. .... 😖

lulu4
14. aug 2010

@lucia20 no u teba sa potom prejavuje aj to tvrdnutie bruska ked ti ho tak stahuje... to by nemalo byt nic vazne lebo zevraj takto ku koncu aj maternica trenuje.. to znamena tie stahy... ja som kvoli tvrdnutiu od nejakeho 33 tt do 36tt brala magne B6 ale uz sa zevraj takto ku koncu nemoze lebo ta maternica musi pracovat... ved keby sa ti nieco nezdalo radsej ist k lekarovi ako to podcenit... ale toto tvrdnutie mavam uz aj ja obcas.. ze mi na chvilu akoby cele brucho stihalo stvrdlo a potom to povoli...

ladena
14. aug 2010

ahojte,no tych poslíčkov ako rozoznám? mňa večer začne tak malý tlačit ,vydúva take hrboly,celé brucho mi skače až mi to do nôh pichlavo vystreluje,do podbruška aj sem tam do pravej strany krížov...zatka nič a je stale vysoko tak tomu nerozumiem

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 no ved uvidime... asi nam ostava iba cakat. :D asi sa vrhnem na tatina a bud to rozbehneme aleob pojdeme spat. :D:D:D

@ladena mne pri babach neodisla zatka... aspon som to nespozorovala... ale za to teraz mi fest kleslo brucho....

ladena
14. aug 2010

@lucia20 no mne ani brucho neklesa a už si pripadam ako slonica nohy jak balony napuchle a do pondelka to nehrozí porod tak vyvolanie to istí v pondelok.... sa bojím
už si pripadam že rok som tehotna 😀

lucia20
14. aug 2010

@ladena ved pondelok o chvilocku... to vydrzis. ale viem o com to je... baby sa prenasali 11 a 12 dni. to je uplne na palicu. psychika pracuje...

potom to uz pojde rychlo.

lulu4
14. aug 2010

@ladena ahoj tych poslickov mozes ale nemusis mat zvycajne sa prejavuju cca 2 tyzdne pred porodom... su to take silne bolesti podbruska ako pri riadne silnej MS... a ta zatka ti nemusi odist niekomu neodide a ani plodovka ti nemusi doma odtiect.. porod sa ti moze zacat len kontrakciami bolestami ktore sa ti budu opakovat pravidelne najprv napr. kazdu pol hodinu a potom sa to bude skracovat treba to potom na hodinkach sledovat ked to uz bude cca kazdych 8 min. alebo aj kazdych 10 min. radsej uz bezat do porodky lebo uz sa moze zacinat porod a niektorym az v nemocke prepichnu tu plodovku... je to rozdielne... ja tiez cakam ktora varianta z toho chyti mna... keby to bolo jednoznacne aspon by sme presne vedeli, takto len cakat.. a teba uz nepojdu dat na vyvolavacku ved uz dost prenasas, co ti povedal naposledy dr. alebo kedy mas prist? drzim palce nech to mas co najskor za sebou

lulu4
14. aug 2010

@lucia20 veru uz len cakat, ja som tiez mojmu povedala ze ked cely buduci tyzden nic lebo uz nam ostavatju len dva tyzdne ze zacneme asi zase pravidelne so sexikom a snad maleho vyzenieme von... lebo ozaj by som nerada prenasala to musi byt hrozne na psychiku zeny... ale ved vy sa este nemate kam ponahlat ci uz chcete malinku dostat von?

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 to je jedno ci pojde teraz alebo o tyzden. lebo 23. mame cisarsky. mala nesmie byt dlhsie ako do 38.tt

ladena
14. aug 2010

@lulu4 no v pondelok to bude už 11 dní prenašania, to už idem na príjem že mi musia vyvolat porod tak som zvedava ako dopadnem
@lucia20 dufam že to pôjde rychlo,nech uz to mam za sebou 😅

lulu4
14. aug 2010

@lucia20 jaaj tak to ano to je uz potom jedno to mas pravdu... viem ze si mi uz asi raz pisala nieco ohladne stavu malickej ale fakt si nepamatam nebolo tam nieco v poriadku ked musi ist skor von cisarskym? prepac ak sa ti nechce o tom pisat tak to pochopim...

lulu4
14. aug 2010

@ladena no ved to nemalo by sa nechat dlho prenasat... tak ked ti ho vyvolaju ono to uz pojde jedna radost, vtedy byva zevraj porod aj rychlejsi tak uvidis co je na tom pravdy... hlavne vela sil a budem drzat palce, potom ked budes moct sa nam ozvi.. budeme sa tesit na dobre spravicky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre