♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
15. aug 2010

u nas sa pekne ochladilo, myslim, ze tento tyzden pride na svet opat vela babatiek🙂

gagarinka
15. aug 2010

Dobre ranko, velmi dobra stranka o kojeni je aj www.kojeni.net, ja som si to studovala pri prvom, ked som mala tiez problemy s kojenim a musela odsavat
Je tam aj databaza otazok a odpovedi, ja som si tam vzdy nasla to, co som potrebovala
Tak postudujte 😉 ja som to citavala vzdy pri odsavani 😀
Drzim vam vsetkym palce, nech sa to rozbehne a deticky pekne zacnu papat

katulkaaaaaa
15. aug 2010

dobre ranko,bolesti zase v noc prestali tak som tu s vami stale 😉 uz som zmierena s vyvolavackou a poviem vam ked si predstavim posledny den doma ide na mna stres....vobec si neviem predstavit co ma caka,chcem aby bol mm pri porode,vyvolavat zacnu zevraj az utorok rano tabletkou...neviem kedy mu mam zavolat ze uz zacal porod...toto dieta mi dava zabrat to vam poviem,dufam ze mi to vynahradi ked sa konecne narodi 😵

kvietok121
15. aug 2010

ahojte tak sa znova hlasim, v tomto katastrofalnom pocasi, teraz by som nechcela ist do nemocky, uz je 4 burka Tcom uz nejde, chvilu nesla aj elektrika no hrozne

kvietok121
15. aug 2010

@jankasramka uvidime ale u mna to nevyzera

kvietok121
15. aug 2010

@katulkaaaaaa ahoj katka ako najneskor zareaguje telo na vyvolavacku???

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@kvietok121 ahoj no to keby som vedela...kazda to ma ine lucka pisala ze jej sa mala narodila az po 5 vyvolavackach po 36hodinach ☹ kamoska zase mala od prvej tabletky na vyvolanie do troch hodin po vsetkom...na nete som nasla tiez vela pribehov niekto povedal ze vyvolani porod uz nikdy a niekto si chvali,uvidime co budeme hvorit mi ak sa to nerozbehne 😒

lucia20
15. aug 2010

@jankasramka si zlata... :D to vzdy potesi, taketo slova. ale ja mam strasny strach, ze ked pride na lamanie chleba, tak sa zosypem. aj ked niekde vo vnutri si hovorim, ze to nie je mozne, ale predsalen, poporodne hormony robia tiez svoje.

isto vam dam vediet. je vela ludi, ktori nam drzia palce, tak im musim dat vediet.... :D

lucia20
15. aug 2010

@katulkaaaaaa mnou sa neriad.... ja som sa totiz ani len neotvarala a hlavne lucka bola vysoko, prenasala som dlho a na porod to ani nevyzeralo. musim povedat, ze ona tam bola ako zabetonovana...

ale bolesti mi prisli do hodinky... ale mozem ti povedat, ze ovela lepsie to islo ked som chodila. pri lucke som len stala alebo sedela a bola na lopte... a trvalo to dlho.

barinkova
15. aug 2010

aj ja som stale doma,babenky uz som na nervy,ak dnes v noci nic tak musim rano do nemocnice 😖

vladka84
15. aug 2010

ja som tiez tuuu baby 😉
@kvietok121 u nas je strasne dusno, uz od vcera, som hotova, len hrmi a hrmi a stale neprsi, najradsej by som sedela v sprche 😖
@lucia20 u mna sa to prejavuje ako taka pichlava bolest v podbrusku, presne ako pri menstruacii, vystreluje mi do krizov (hlavne do lavej strany - nechapem preco?), obcas mam pocit, ze mi babo uz - uz vyleti zo spodu ako ma velmi tlaci... no a cez den vacsinou citim len tu bolest v krizoch, vecer sa k tomu pridruzili vsetky ostatne bolesti, tak som len menila polohu, chodila, predychavala...sediet nemozem v ziadnom pripade, lezat len malu chvilku... zatial je to take intenzivne len dva dni (noci), ale som unavena riadne 😒

aarwen
15. aug 2010

caute baby,

ja som povodne bola augustovka ale posunul sa nam termin na jul,ale obcas vas tu citam🙂
@katulkaaaaaa ja som rodila s vyvolavackou pred 2 tyzdnami, dali mi rano o osmej cipok,o 8.45 praskla plodova voda a mala sa narodila 9.30, lekarka mi povedala ze pri druhorodickach vyvolavacky vraj lepsie zaberaju. Len sa nicoho neboj, a drzim palce aby aj u teba to malo rychly priebeh. Bolesti su tam sice intenzivnejsie, ale rychlo pridu a rychlo aj skoncia a je po vsetkom 😉 tiez som sa toho bala ako cert kriza ale nakoniec nebolo ani preco.

vladka84
15. aug 2010

ja na vyvolavacku nespominam v zlom, nebolo to az take strasne.. tak sa nebojte baby 😉

liba78
15. aug 2010

Ahoj babulky.... som uz doma a moj malý Jurko je s nami. 🙂 Narodil sa 11.8.2010 o 9,18 hod. Váha 3800g a 51 cm. 😝 som to teda mala rušné....

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@liba78 ahooooj som na vas myslela a drzala palce,neskoro sme prisli na to ze nemame na teba mobil 😒 ja som stale v kope maly si somnou robi co chce 😀 zajtra rano idem na vyvolavacku

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@lucia20 Lucinka dakujem za podporu moc mi to pomaha 😵

mirmaj
15. aug 2010

@memory97 to sa ani neda takto porovnávať, každe babätko je ine a spapka koľko ono potrebuje 🙂 ja neviem koľko pribera za týždeň, lebo doma ju nevažim a na poradňu ideme až na konci mesiaca, takže neviem. To ma ani nenapadlo, že by mohla mala tu fľašu aj odmietať ak jej ju kúpim, tí drobci si fakt robia čo chcú 🙂
@jankasramka ja vôbec neviem koľko priberáme ☹ aj ja som tu stránku čítavala už s bruškom, ale idem ju ešte preskumať, ked teraz viem čo konkretne mam čítať 🙂

Ako tak čítam, tak odsavajúcich mamičiek a moderných kojencov, čo pijú materské mliečko z fľaške, je tu viac 🙂) len neviem dokedy to takto vydržíme, ja mam pocit, že len prebalujem, krmím a odsavam 😢

liba78
15. aug 2010

@katulkaaaaaa teda a ja som si myslela že bude JUrko spolu tvojim narodený...

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@aarwen dakujem,tak taky porod by som chcela aj ja,dufam ze zajtra sa konecne dockam...uf u nas snad 5 burok po sebe,dusno je neskutocne tece zo mna ako z hrocha 😀 ...baby zvlastny pocit ked viete ze zajtra uz sa nieco stane,posledna noc s bruskom....sa cez ten strach aj tesit zacnem 😝

vladka84
15. aug 2010

@liba78 vitajte doma!!! 🙂 tak piiiis, aky bol porod? my sme tu vetci na teba mysleli, po tom tvojom prispevku 😀

liba78
15. aug 2010

Babulky, tak kto mi tu porodil ? Ja nemám žiadne info a vy ste popisali strašne moc. No nevadí, večer budem online a skúsim pozrieť tabuľku. Ozaj a čo tiffanka ?

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@liba78 myslim ze nikto od teba neporodil....aspon nie z bab co si medzi sebou poslednu dobu pisme,ako porod???zvedave sme 😝 tiffanka je stale s nami

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@vladka84 ahoj Vladi,no moja vidim ze aj teba poslicky dobre trapia ☹ kedy mas teraz poradnu?mozno si sa zacala otvarat a a druhy porod bude lahsi

liba78
15. aug 2010

@vladka84 dakujem, no pôrod bol v každom prípade naživo. Potom čo mi pri laptope praska voda a vytopila som postel, komplet cestu do kupelne ☹ , vystresovala mm a nasadli sme do auta smer pôrodnica. Tam som vytopila príjmaciu amb. a výťah ☹. Po vyšetrení mi povedali že otvorená na 1,5cm. Teda postup vraj je taký: čakať 24h, či sa rozbehne pôrod sám, ak nie potom vyvolávať. Dali mi tabl na spanie a ukazali postel ☹. Z tej tbl. mi bolo tak zle, že som nevedela či mám grcať, alebo čo. Nechali ma do rána. Vtedy prišiel doktor, že ako sa cítim a tak. Som mu povedala že ma bolí brucho a kríže ale nepravidelne. Na to som sa dozvedela (od chytrej sestričky) že ako treťorodička by som už predsa mohla vedieť, že bolavé brucho a kríže nie sú kontrakcie. Ale po príchode zástupcu primára som išla na vyšetrovňu. Tam im padla sánka, lebo som bola otvorená na 5cm. A tak som do 12 hodín od príchodu porodila syna.

vladka84
15. aug 2010

@katulkaaaaaa poradnu mam v utorok, som zvedava co mi povie, ale do terminu mame este dva tyzdne, nemam sa kam plasit... len dufam, ze ma teraz nebudu tie bolesti trapit az do porodu, uz teraz cakam co bude vecer 😖 a k tomu este to dusno, mam take tazke nohy, len cakam, kedy zacnem puchnut 😲
uzi si posledny den a noc s bruskom, zajtra teda nastupujes?

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@liba78 no vidim ze si dobru kravu akurat mala...myslim sestricku....niektore su neskutocne mudre...ja tiez cakam druhe bolesti mam uplne ine ako pri viki...no skoda reci...inak dost dlho 12 hodin,boze:(a to som si stale myslela ze to uz u bab co cakaju tretie musi ist rychlo 😖 hlavne ze ste s malinkym v poriadku a uz doma ,gratulujeme este raz 😵

vladka84
15. aug 2010

@liba78 blby zaciatok ale super koniec 😉 to tolko vody z teba islo? a ako ste sa s Jurkom zladili? zatial vsetko v poriadku? jooj, ako dobre, ze to uz mas za sebou a taka rychlovka 😀

vladka84
15. aug 2010

@katulkaaaaaa ved to nebolo dlho, ked si vezmes, ze o 20hod. si este s nami pisala a o 9hod,. uz mala Jurka pri sebe... pozri na nas, my si tu piseme a piseme, a rano sa budime cele..no ja sa este budem, ty uz o chvilku nie 😉
pobalene mas vsetko? 😀

katulkaaaaaa
15. aug 2010

@vladka84 Vladi nechcem ta strasit ale som sa pozerala odkedy mam taketo stavy a uz to je od 20.jula...co je dnes 27 dni 😠 sa divim ze som to ako tak vydrzala...nebolelo to sice kazdy den az tak velmi ale niektore dni stali za to,a vidis maly sa stale drzi tak ja neviem co sa tam vlastne deje ked to tak boli....zatka odisla pred 5 dnami a stale som tu 😔

barinkova
15. aug 2010

tak toto je moje brusko asi furt je vysoko co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre