♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

press
13. jan 2010

Ja by som sa bála rodiť doma kvôli tomu, že pokiaľ by bol nejaký problém s drobčekom...

bihan
13. jan 2010

Press, pôrod doma je vedený pôrodnou asistentkou, ktorá má monitor a hlavne skúsenosti, nie je to o tom, že teraz si zmyslím, že budem rodiť doma, začnú mi kontrakcie a porodím v kúpeľni na zemi. 🙂
Tehotenstvo musí byť bezproblémové, v termíne, mimi v správnej polohe a v prípade, že sa niečo PA nezdá, tak sa ide okamžite do nemocnice. 🙂 Prvé dieťa som porodila v nemocnici, pôrod bol relatívne v pohode, ale z pobytu tam som mala depresie (takmer som tam nespala, asi 3 noci som prerevala), ktoré sa ako by zázrakom vyliečili v momente, ako nás prepustili domov, takže ak aj budeme rodiť v nemocnici (čo teda vôbec nevylučujem, pretože nedávno prerábali celú pôrodnicu v meste asi 30km od nášho bydliska aby bola čo najviac alternatívna), tak ostaneme max. 24h, ak budeme aj ja aj mimi v poriadku.

ladywitch26
13. jan 2010

ja som rozhodne proti epi. pri stanke som mala sice riadne bolesti, ale daju sa zvladnut. kontrakcie mi zacali rano o desiatej,do nemocnice sme sli o jednej (cesta nam trvala hodinu), a este som si pockala na emergency room, tam som bola na pasoch, uz som bola na 4cm otvorena, tak ma poslali na izbu. a tam uz od stvrtej konkrakcie kazde dve minuty. o osmej som uz nemohla vydrzat, tak som si pytala cosi od bolesti. tak mi dali 1000mg panadolu, prakticky ako dva paraleny, ale pomohlo to. citila som len tu najsilnejsiu cast kontrakcie a dalo sa to v pohode vydrzat. to mi pomohlo na dve hodiny, potom som uz sla na salu, lebo tam davaju aj rajsky plyn. no a skoro ma porazilo, ked doktor zahlasil, ze som otvorena na 6cm. tak ja v bolestiach 9 hodin a za ten cas len 2cm naviac. ale ked mi prepichol vodu, tak to slo uz rychlo. cucla som si toho plynu, bolelo to sice stale rovnako, ale uz mi to bolo jedno. 😀 a najlepsie na nom je, ze okrem vysuseneho hrdla nema ziadne nepriaznive ucinky ani na mamicku ani na dietatko, lebo to neprechadza do krvneho obehu cez placentu. kdezto pri epi je to ine. to tlacenie samotne uz nie je take hrozne, len ja som tlacila uz vyse hodiny a bola som nenormalne vycerpana. doktor asi uvazoval uz aj o cisarskom, lebo sa zacal nejako pozerat na monitor a utierat si celo. vraj nie je dobre, ked sa dlho tlaci, lebo si babo moze pritlacit v porodnych cestach dutu zilu a tym padom nema dost vyzivy. vraj po dvoch hodinach uz robia urgentny cisarsky. ale nakoniec pomahal tlacit aj ocko, tak sme to zvladli.

bihan, tu sa da tiez rodit doma, ale to by som si netrufla.vsak na tej sale v nemocnici som sa citila skoro ako doma. aj hudbu som si mohla pustit aku som chcela, nabytok ako v obyvacke, az na tu postel. a taku nemam ani doma, straaasne pohodlna bola 😀

lucy1990
13. jan 2010

Fiiha, vy tu uz aj porod riesite? 😀 to sa este nacakame 😉 inak nechcem nic zakriknut, ale mame same super spravy, velmi sa tesiiim 😵

tiriel
13. jan 2010

ake maš super spravy?čo čakaš dvojičky?

bihan
13. jan 2010

LadyW, veď práve preto hovorím, že si ešte omrknem tú novú nemocnicu a ak sa mi to bude páčiť, budeme rodiť tam.. do nemocnice, kde som rodila prvýkrát, sa mi vrátiť nechce...celé to tam bolo dosť medikalizované, jedno kreslo, balón a to je všetko.. ledva fungujúce rádio 😝 Navyše to, čo sa môže ukázať ako super vybavenie - samotka izba, asi mojim depkám vôbec nepomohlo.
Prvý pôrod by som si doma netrúfla, druhý áno.

bihan
13. jan 2010

Lucy, idete na dovču? 😀

tiriel
13. jan 2010

inač,mne je velmi ťažko , skusila som si dať na "poslednu skušku" na obed 5 rožky s paprikou,či mi z tej papriky je fakt zle a veru je. je mi hrozne, mam žaludok uplne nafuknutý. nie je mi akože zle,ale ťažko, asi si urobim sodu . a okrem toho som unavenma jak kon ,a nič dokopy nerobím dneskaj,len tu posedávam a polihujem

lulus - ved daj fotku z 3D do albumu,ty si ju tuším mala ,že?

lucy1990
13. jan 2010

Tiriel 😀 teraz som sa riadne zasmiala..nie, myslela som to tak ze vsetky baby maju same super spravicky, cize "my" augustovky 😅

ladywitch26
13. jan 2010

bihan, ja som rodila v sobotu o druhej v noci a v nedelu som uz mohla ist domov. je tam podmienka, ze 24h po porode musia skontrolovat dieta dvaja pediatri. ak je vsetko ok, tak mozes ist. stanka mala ale mierny selest, tak som este jednu noc zostala. lebo mi povedali, ze mozem ist, ale aby sme prisli na sono v pondelok. a kedze to mam hodinu cesty, mala by mi vlastne musela zvladnut v prvy tyzden 3hodiny v autosedacke a to som velmi nechcela. ale bola tam jedna polka, ktora tam bola 5dni a odmietli ju pustit domov. to tela nevedelo ani len z flasky nakrmit svoje dieta. zakazdym zvonila na sestricku, ze ona nevie ako. este ked som odchadzala, tak ju tam drzali, ze kym si nebudu isti, ze sa dokaze sama postarat o dieta, ze ju nepustial

halintoa
13. jan 2010

tiriel: čo by som dala za to, keby mi bolo ťažko len z papriky, ja sa ráno zobudím a je mi ťažko a tak mi aj ostane kým nezaspím

lucy1990
13. jan 2010

Dovolenku sme bohuzial odvolali, mali sme letiet dnes rano, uz bolo vsetko zaplatene, ale muz dostal chripku a ja teplotu, tak sme to stornovali...a teraz sa modlime, aby nam poistovna vratila nejake peniaze 😒
Tiriel, uz som to hovorila, paprika je fest tazka a aj cerstva uhorka...mne nevie stravit ani za normalneho stavu...a teraz ako som tehotna, tak zvladam len lahke jedla...

bihan
13. jan 2010

Brr.. ja papriku nemôžem ani v normálnom stave, to je asi jediná zelenina, ktorej sa z ďaleka vyhýbam. 😝

Lucy, je mi to ľúto, dúfala som, že sa vám tá chrípka nepotvrdí alebo podarí presunúť pobyt. 😖

LadyW, mňa tu držali pod výhražkami, že tým ublýžim vl. dieťaťu, ak odídem na reverz a podobné chobotiny.. teraz sa už nedám 😝

lucy1990
13. jan 2010

Je to skoda, ale presunut sa to nedalo a mm som vcera neskoro vecer znova viezla na pohotovost co mal 40 teplotu a nedala sa mu zrazit ☹ a to ma chudacik dneska narodeniny, tak dostal krasny darcek 😠

tiriel
13. jan 2010

ja som rodila v tunajšej - porodnosť Biely verzus Rom je asi 20:80 😀 . Balon bol len na ukážku,nedovolili mi na neho ani šáhnuť 😀 , dostala som akurat Plegomazin na skludnenie .

ja som v den D mala žraví den,navarila som si šošov.prívarok , zjedla asi kilo pomorančou -no hotova posledná večera a brucho mi trplo každe 7minut pravidelne. ale nebrala som to k uvahu,to sa mi už stalo viac krát,proste nebolelo,len tvrdlo. a ked tvrdlo každe 4min,tak sme odišli do porodnice- čo ak náhodou? cestou v aute som už začala mať fakt slabe tlaky a kontrakcie 3min. to bolo asi 20.00 . na vyšetrení som bola otvorená až na 1palec zvonku, čiže dokopy vobec ale monitor vykazol dost silne kontrakcie,ktore som aj tak pocitovala len ako mierne zvieranie brucha. dostala som ten Plegomazin na uvolnenie maternice a ukludnenie a že si mám pospať do rána . Okolo 3.00 sa už spalo horšie,kontrakcie boli už trošku silnejšie a tak som sa šla sprchnuť. ked ma zbadala sestrička o 5.00 ako vychádzam cela osprchpvaná a hôava umyta,tak na mna kuká,či som prišla rodiť -alebo sa tu kupať 😀 . kazala mi lahnuť a vyšetrila ma na posteli , pod zadok mi dala misu na cikanie a vysmiala ma, že som stale na 1palec otvorená, a že budem rodiť najskor v jej službe o 24hodín. tak som šla na izbu a akosi sa bolesti rozbehli. o 6.00 som volala mužovi a plačem do telefonu,že už ma bolí celý podvozok a že rodiť budem až najskor na další den, nech si ide do roboty a že ja skusim primára podplatiť,nech mi spravý cisársky -nakolko som si už o 6.00 nevedela predstaviť aky brutal to bude na další den,ked už teraz len prepletám nahami . za necelu hodinu po mna došiel primár ,že na vizitu, lahla som na kozenku a on da do mna palce a vykríkne : Ejha ,,, a ja na neho - no ako? kedy rodím? fakt až zajtra???? a on na mna - okamžite na sál,otvorená na 10cm,hlavička je už zostupena, žiaden klistír , volajte manželovi a modlite sa aby to stihol. tak pušim na neho zrak,plačem a vravím -nie,bože ešte nie .... to fakt????

dviham telefon,asi 45minut po poslednom telefonate a muž ma víta smiechom a vetou: čo už rodíš???, ja že hej,rýchlo pod , už idem na salu... aon neveril,že si robim prdel, zopakovala som mu to, a zložila telefon.

tak som lahla na sal asi o 7.15 ,dostala som kapačku,všetko sa zgradovalo a každý čakal len na mojho muža . o 7:45 už odznel verdikt,muž nestíha,rodíme 😀 a zrazu krik - manžel sa dostavil, nikto ho neobliekol 😀 / moj muž stal na sale v zimnej vetrovke cely vyhukany,bo upratovačka ho poslala hore na sal / tak ho rýchlo obliekli za dverami a už som iba 1x zatlačila, zrazu tma -ticho , niečo teple medzi nohami /to ma nastrihli- z toho som mala panicky strach a ani som to necitila / a naleho som vytlačila na jednu kontrakciu a 2 zatlačenia 😉

keby mi niekto garantoval rovnaky porod aj teraz,tak sa teším,ale to mi nik nezaručí

tiriel
13. jan 2010

love story a milion chýb

lucy1990
13. jan 2010

Tiriel, vyborny opis, citila som sa ako v deji 😅 ja som dostala tak brutalnu chut na palacinky, ze ked ich nedostanem, tak budem vrazdit 😀

tiriel
13. jan 2010

lucy,ja by si dala,ale dam si asi najprv orbitku, ta mi pomože na žaludok aj na záhu a potom ma čaka ešte fazulkovy prívarok

lenadka
13. jan 2010

tiriel 😀 😀 😀 teda to bol frmol a ako si to opisala, ze sa tu kosim na tom a mala sa cuduje ze co sa rehnim 😀 😀 😀

lucy1990
13. jan 2010

Inak uz citim ako mi rastie brusko, vecer uz je celkom vidiet 😀 asi ho dnes odfotim po palacinkach...vcera som uz pokukavala po tehotenskych nohaviciach..na prvorodicku docela skoro, nemyslite? 😀 Tak ale ja som bola doteraz zvyknuta na ploche brusko..aj ked rano nalacno je este v pohode...

ladywitch26
13. jan 2010

paaani, tiriel, to kde sa da objednat taky porod? 😀 😀
ja som tu mala mamu na tri tyzdne a den predtym mi robila langose s cesnakom a syrom a ja som ich zozrala 16! som sa normalne obzrala s nimi. a na druhy den rano hned hnacka, ale taka, ze zo mna vsetko vyslo hadam aj z posledneho zahybu creva. a mala som sice kontrakcie, ale to mi pomaly mesiac uz tak brucho tvrdlo, tak som este v pohode behala po dome, len som sledovala cas. a potom pozeram, ze ved to je nejake pravidelne, najskor 15minut, potom uz 10 a ked bolo 7, tak vravim muzovi, ze ideme do nemocnice. mame to hodinu cesty, tak ze aby sme stihli. a mama si myslela,ze si srandu robim.

lucy, tak to fakt smola, ale radsej kaslat na dovolenku, nech ste v poriadku.

lucy1990
13. jan 2010

Lady, presne ako hovoris..ja som sa zaviazala, ze pojdem iba vtedy, ked nebudu absolutne ziadne komplikacie...

halintoa
13. jan 2010

tiriel: opis je úžasný 😀 , ešte napíš, ako to zvládol napokon manžel, ako sa mu to páčilo, byť pri (po) pôrode, lebo môj, ako bol vždy proti tomu, tak sa predvčerom veľmi čudoval, že chcem pri pôrode maminku a nie jeho.

lenadka
13. jan 2010

tiriel, dostavas rad najprekombinovanejsieho jedaka z nas tehul 😀 uz som minule drzala cerstvy rozok, kukla na kofolu aaa nic, len som sa zasmiala, ze ty by si to uz davno mastila 😀

tiriel
13. jan 2010

😀 lenadka,ja kofolu s rožkom jem po nociach ked chodím cikať .... vycikám, spravím medzizastávku v kuchyni a odchádzam stráviť do postele .... ale veru,robím sa macherka, ale pri prvom som ani neprivonala k takým veciam,jedine čo som zniesla prve týždne boli nanuky na kilá 😀

hali - moj muž cele tehu hovoril kamaratom,že k porodu nejde,že sa bojí 😀 a najprv ho zlomilo 3D v 21tt a potom , ked ma doniesol na príjem a sestrička sa pýtala,či chce isť k porode a ja sm odpovedala že ano , a sestrička ma zdrbala,že čo hovorím za neho,že sam musi chcieť , neže sa tam nasilu nakoniec vysype a budu jeho kriesiť a on HRDINSKY ano, idem ---- ešte mu stihli aj stoličku prichystať aby neodkvecol,doteraz sa z toho pohoršuje ,či ho mali za padavku 😀

ladywitch26
13. jan 2010

inak ja som tak v 12tt absolvovala cestu autom z irska na sr. potrebovali sme zaviezt moje auto otcovi, lebo sme si tu kupili nove. a mne bolo taaaak zle. celu cestu som stravila s vedierkom na kolenach a napoly v mdlobach. doma som potom cely tyzden ani nikam nesla, lebo som nonstop zvracala. nazad sme isli letecky, to som este prezila, ale potom zasa 3hodiny z letiska autom a to sme museli stat na kazdom rohu 😝

tiriel
13. jan 2010

aj ja si pamatam,že pri prom som každu cestu autom predýchavala a teraz nič / sa chválim a zajtra sa cestou na odber zrigám v aute /

bihan
13. jan 2010

MM tiež pôvodne nechcel byť pri pôrode, má panický strach z krvi a nemocníc, ale je to predsa pôrod aj jeho dieťaťa 😵 Nakoniec to zvládol úplne v pohode. Pôrod je extrémna situácia a telo funguje úplne inak ako v normálnom živote.

tiriel
13. jan 2010

a zvedavosť je zvedavosť .... moj vravel že už teraz nejde,že načo -zas to iste?

lucy1990
13. jan 2010

Ja muza pri porode jednoznacne nechcem. Poznam ho a viem, ze by sexualnu stranku veci zacal brat trochu inak...chcem si tam vziat svokru, mame velmi dobry vztah 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre