♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
19. aug 2010

@majka35 akurat citam knihu o kolikach precoo vznikaju a co s nimi pise jeden pediater

majka35
19. aug 2010

a nestíham ani čítať, al.e určite tu máme nové bábetká ... prajem veľa zdravíčka a radosti z bábetiek

majka35
19. aug 2010

@kvietok121 ja som už toho toľko prečítala, hlavne včera v noci, že som z toho jeleň ... to je strašné ked vám bábetko trpí ☹

kikuska25
19. aug 2010

@lulu4 mooooje zlate to mrzi ze aj ty si sa tak super vyspala..no ja uz neviem proste nevladzem uz nemam sil..brusko ma boli a boli vsetko ma tlaci dolu aj nohavicky dokonca mi vadia tak ma to tlaci..uz to chcem mat za sebou..dnes sa porozpravam s tetou aby to nejak popohnala..opatruj sa

kvietok121
19. aug 2010

@majka35 to ti nezavidim

majka35
19. aug 2010

@kvietok121 vypredané ☹ čo mám robiť, aby tak netrpela .., aj teraz sa každých 20 minút budí a zdvíha nožičky a strašne kričí

kvietok121
19. aug 2010

@kikuska25 to je skvele ze mas po ruke tetu pomoze co?

vladka84
19. aug 2010

@kvietok121 tak nam daj potom nejaky vycuc z toho, aby sme boli poucene 😉
@majka35 no dufam, ze aj mne prejde po porode, ved to je strasneeee... ako Barborka, uz lepsie? Chodi do skolky, alebo ju mas doma?

majka35
19. aug 2010

@vladka84 chodí do škôlky

kikuska25
19. aug 2010

@kvietok121 pomoze velmi neviem co by som bez nej robila urcite si to cele odlezala v nemocke..ale ona je napomocna kazdej tehulke u nas da sa povedat ze odrodila skoro celu dedinu 😉

kvietok121
19. aug 2010

@majka35 tak napisem rady v strucnosti z knihy:

kolika vznika ze babenka nedokazu reagovat na tolko podnetov ... ide o citlivejsie babetka ktore sa nedokazu s tym vysporiadat ... je tam toho moc ale rady
1. tesne zavinut (rucicky pri tele), pretoze tie prave pomahaju baetka k rozruseniu
2. polozit babenko na bok alebo dole bruskom na rukach: lavu ruku a na nu si polozit babo
3 tisenie sa s hlasnym šššš (3-6 cm pri usku) alebo nejakym hlasnejsim zvukom ... nie ticho, pretoze babetka v bruchu mali hluk, postupne ako sa utisuje tak uberat
4 hupanie rychlo a prudko (lavu ruku pod bradu, pravu ruku na zadocek
5 satie prsnika

kvietok121
19. aug 2010

@kikuska25 tak to je super, ze ju chvalim

kvietok121
19. aug 2010

@majka35 je tam toho este dost ale stale sa opakuje ... musite dieta dostat do takej situacie ako bol v maternici, akokeby miminkam chybalo to vnutro, stale boli obopnute (preto zabalit), staly prisun stravy kedy chceli cez pupocnik ( neustale satie), stale sa hybali (preto hupanie) v maternici nie je ticho ( hluk aj zvonku ale tak ako ide vysavac tak tak pocut teraz neviem co v maternici nejaku zilu ci co nepamatam), preto to šššššš

vladka84
19. aug 2010

@majka35 tak mas aspon cas na Terezku.. musi to byt ozaj hnusny pocit, ked vidis ako ti malicka trpi a nevies pomoct... 😖

kvietok121
19. aug 2010

@majka35 inac na tu koliku tiez odporuca tu satku aby babenko bolo stale pri vas, to vsetko praktizovat az kym kolika neustupi, pripadne do troch mesiacov, postupne uberat, pretoze babenko mozeme zacat rozmaznavat od 4 mesiaca ... dovtedy sa neda ... aspon tak on pise

vladka84
19. aug 2010

@kvietok121 a koliky vznikaju preco? Timka nic take nemala, ja to nepoznam, ani som to nestudovala...

kvietok121
19. aug 2010

su na to rozne nazory ale kuknite:

https://www.youtube.com/watch?v=WkR_e1L6zxI
kvietok121
19. aug 2010

@vladka84 tam to bolo pisane ze sa jedna o citlive babenka ktore sa nedokazu vysporiadat s okolim a so vsetkymi podnetmi, ze mozog babetiek prve tri mesiace nedokaze spracovavat take mnozstvo informacii a preto placu .... n to nazyva akokeby im chybal stvrty trimester v brusku, co vsak nemoze byt, pretoze by uz boli take vlek ze by sa nedostali von

akika722
19. aug 2010

@majka35 moja skus prašok infants dophilus-su to probiotika a aj pre detičky kt.boli bruško.davam ich 1x denne do trošku odst.mliečka poradila mi ich dr.stoja do 12eur.
baby neviem kt.sa načo pýtala tak odpišem naraz...no nakoniec mal maly "z očí"...neviem či nato niekto veri ale ja hej mam skusenosť aj pri prvom s tym... ☹
celuuu noc som nespala ale teraz papkal a zas hajka tak pojdeme vonku trošku,mm ide na nočnu ☹
popraskane bradavky som mala v pôrodnici ale hrozne až do krvy no brutalna bolesť tak použivam klobučiky na kojenie a super.dufam e v noci to už bude ok.dnes rano bolo pestre,Patrik si skoro xrozbil hlavu tak sa natiahol na zem,raz s hlavou do skrine a raz do zarubne...

akika722
19. aug 2010

@majka35 koliku mavau prevažne chlapci...môj to asi tiež ma ale v takej forme že raz denne trpí asi 3 hodky vkuse ☹ ☹ ☹ a to mi uplne stači.skus tie probiotika vraj su vyborne...davam mu ich od pondelka a mam pocit že lepšie...vraj pomaha ked zalejšš rascu a chvilku nechaš a potom davaš po troške piť malej...aj ked kojene deti vraj vodu nepotrebuju

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 ach moja tak sa drzkaj tiez to mas tam pestre

akika722
19. aug 2010

@kvietok121 ale bude dobre...musime to tak brať... 😉

vladka84
19. aug 2010

@kvietok121 ja som si myslela, ze je to nejaky traviaci problem u babatiek 😲

kvietok121
19. aug 2010

@vladka84 neviem niektori tvvrdia tak niektori tak tak si vyber

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 tak to hej

majka35
19. aug 2010

@kvietok121 ďakujem, si veľmi zlatá ... ja mám pocit, že to mala z fľašky, nedokázala sa prisať, tak som odsávala mliečko, potom keď si odgrgla, tak štukútala ešte pol hodinu a čo sa týka tých vnemov a podnetov, Barborka je strašne hlučná, tak možno aj to ju ruší ... dala som jej v noci SAB SIMPLEX, trochu pomohlo
@akika722 na "z očí " ja verím, ja som skoro, ak dieťa "umrela", tak mi bolo zle a babička urobila z očí a nechápem, ale hned to prešlo ... a robíme to u nás v rodine pravidelne, ked sa niekto zle cíti a bol von a má pocit, že má z očí

akika722
19. aug 2010

@vladka84 dr.mi hovorila že najneskôr do pol roka to zmizne samo...no neviem si predstaviť čakať tak dlho 😒

akika722
19. aug 2010

@majka35 tie sab simplex som mu tiež davala 3 dni ale no môjmu nič moc...len maly rozdiel bol s tymi probiotikami je to lepšie a ešte aj imunitu posilnia

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 ale moze zmiznut aj skor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre