♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
19. aug 2010

baby padam vonku večer dufam že vas dočitam...no ak krpci zaspia 😠

kvietok121
19. aug 2010

@akika722 tak sa drz pekne odpoludnie

mirmaj
19. aug 2010

@majka35 @akika722 aj nás trapia podobne bolesti bruška alebo neviem či je to kolika alebo čo, lebo ta ma byť prevažne večer, ale mi plačkame po každom napapkaní, hrozne sa pučí, zostane celá červená a samozrejme to všetko sprevádza plač, asi hodinku sa uspavame, ja tiež odsavam ako si ty majka písala takže to môže byť aj z fľaše? a ty už teraz neodsavaš?

vladka84
19. aug 2010

@akika722 a kde je Lucka? 😲 tak sa poprechadzajte, Patka poriadne unav a vecer ta cakame 😉

lji
19. aug 2010

@mirmaj po každom papaní?nehlce moc a tým berie aj vela vzduchu? 😕

kvietok121
19. aug 2010

@vladka84 to netusim kde je lucka

mirmaj
19. aug 2010

@lji skoro po každom papaní ☹...hej dosť hltavo papa, myslím, že môže sa aj nahltať vzduchu, ale davam ju aj počas papania radšej viackrat odgrgnút a používame aj fľašu MAM s dierkami a antikolik.cumlíkom tak neviem

vladka84
19. aug 2010

@kvietok121 ona tu uz vcera nebola, ci som si ju nevsimla? dufam, ze je ok, myslim, ze ten dalsi pondelok mala ist do nemocky...

liba78
19. aug 2010

@kvietok121 no co sa týka tej vody, tak bola tam jedna žena a tá tam bola s takými cvrknutiami. Bola to plodová voda, ale v takom malom množstve s tým nič nerobili... Bola tam už tretí deň 😒

jankasramka
19. aug 2010

@memory97no som sa zasiamla teda- ja som bola tiez vcera u zubarky a spytala sa ma to iste:v ktorom ste mesiaci? 😀 a to mam akoze len 4 kilecka navyse....mne sa vsetky tuky vzdy ukladaju do brucha tak to asi zato 😎

@21 no uz som rozmyslala ze ako si tom- dlhsie si sa neozvala... fakt si neviem predstavit ake to je ked musis olko spinkat, bo ja som zas tych co mi staci 6 hod. a som svieza a ani mi nerobi problem budit sa v noci a ajtak som vycerpana:S

@kvietok121 to co opisujes bude asi skor pre placlive babetka ked nevies utisit plac lebo ved to sa da rozoznat ci place od bolesti brucha alebo z ineho dovodu. no ale ved ktovie ake skusenosti ma autor clanku....je to asi rozne s tymi nazormi- sto ludi sto chuti..

@majka35 mne dost pomahalo toto-daj jej papkat ale tak ze ty si v pololahu a ona ti lezi na bruchu a potom ked sa unavi tak ju nechas lezkat na tvojom bruchu- tvoje teplo mu pomaha uvolnit krce.
my sme matea nikdy nenechali sameho v postielke ak mal take bolesti- tiez som pocula nazor ze tak strasne placu lebo su vyplasene ze co im je- a lepsie sa ukludnia na rukach,,,aj ked je to samozrejme narocnejsie 😖

jankasramka
19. aug 2010

@mirmaj skus ju odgravat viac krat pocas pitia, mozno pomoze...

kvietok121
19. aug 2010

baby mna neskutocne prehana, ze sa bojim aj nieco zjest a to som dnes mala len chlebik na ranjaky a polievku a moj zadocek ma neskutocne boli 😲 este ani porod za mnou a uz si ani na zadok nemozem ani sadnut

kvietok121
19. aug 2010

@vladka84 mne sa zda ze uz dva dni nebola, ktosi myslim pisal ze je unavena
@liba78 ok ved zajtra to uz nemocnica isti aspon dufam ze ma neposlu domov, prvy krat chcem ist do nemocky xixi
@jankasramka ved to maminka musi najst co pomoze akurat jej babenku

majka35
19. aug 2010

@mirmaj som sa rozhodla, že nebudem odsávať, lebo vidím, že to má z fľaše ... tiež neskutočne hltavo pije ... pred hodinkou som jej dala rektálnu trubičku, nadojčila a teraz konečne po dlhom čase pokojne spinká, ale kedže sa mi práve vrátila staršia dcérka zo školky, takže už sme dospali 😖

vladka84
19. aug 2010

@kvietok121 mna tak prehanalo dva dni - som bola cela natesena, lebo som konecne mohla brat tie tabletky na zelezo a nemala som zapchu 😀
baby tu spominali, ze je to predzvest porodu, ze sa telo samo cisti... no ak si dobre pamatam, tak Katku prehanalo asi tyzden a nic.. mna uz tiez nic.. 😒

vladka84
19. aug 2010

baby a preco odsavate a krmite z flase? nejak mi to uniklo? 😕

kvietok121
19. aug 2010

@vladka84 no vies coho sa bojim ze ma bude prehanat, ked zajtra pojdem do nemocky a dr ma nebude ani moct vysetrit xixi

vladka84
19. aug 2010

@kvietok121 to mas nacvik na klystir 😀 alebo si mozno len nervozna pred zajtrajskom - ved ja som pisala, ze kebyze viem, ze zajtra rodim, tak sa od strachu pototo 😀 😀 😀

janka2112
19. aug 2010

baby pomooooccc,mna teraz asi dve hodiny tak bolelo brucho,ze som myslela,ze sa zblaznim.......k pocitu na menses to nema nic spolocne......neskutocna bolest v celom bruchu....skoro kazdych 5 min...teraz trocha prestalo.....to je na zblaznenie......nech uz je zajtra a nech lekar rozhodne,uz nech je to za mnou.....tie zmi obcas nieco cvrkne......dokonca som mala taky hustejsi biely vytok........uz som uplne mimo z toho.....ak by ma brucho nebolelo poriadne uz tyzden,tak prisambohu uz letim do porodnice s takymi bolestami.......

kvietok121
19. aug 2010

@vladka84 ozno to je tym idem si dam masko uvidim co to spravi

memory97
19. aug 2010

@kvietok121
@estterka mne zas lekarka vravela, ze ak to steka uz po nohach, tak je to isto plodovka🙂 Ale zas, u kazdej zeny sa to podla mna inac prejavi...

@kvietok121 tak to bol ten doky🙂 xixixi ved sa mu necudujem, lebo brusko mi ostalo a dost kil navyse🙂

kvietok121
19. aug 2010

@janka2112 moja zlata ak si si nie ista tak radsej chod

kvietok121
19. aug 2010

@memory97 no urcite je z teba krasna mamina taka aka ma byt

memory97
19. aug 2010

@evitkamalicka a ako to zvladas? Maly este nema 2 roky, pytam sa preto, lebo by som chcela dalsie, tak o rok, ci sa to da, s babatkom a jednym chodiacim zvladnut...

gagarinka
19. aug 2010

@majka35 Ja som pocula tiez o tej satke, ze pomaha a tiez kojenie telo na telo (bez siat). U nas sa tiez vecer pravidelne 3 hodinky "puci", ale prevaznu vacsinu casu je na prse a to ju ukludni, az mi pekne zaspi. Ja jej tu trojhodinovku doprajem, lebo ona cez den len papa a spi, tak ani nema byt kedy hore, tak si vravim, ze ten cas, co by mala bdiet, ma takto naraz 😀

A ako sa robi to "z oci"? Ja som na kocik zavesila cervenu hracku preventivne, tak snad to pomoze, je to vacsie ako cervena maslicka, co sa normalne pouziva 😀

janka2112
19. aug 2010

@kvietok121 uffff,aj sa s tou myslienkou pohravam,dokonca sommboal skontrolovat vsetky veci a vycistila slapky/sibnuta/...ale aj tak by som najradsje vydrzat do rana,zajtra sluzi moj porodnik od rana do rana.....velmi mu doverujem,sprevadza ma celym tehotenstvom......nie som si ista,ci by dobehola j dnes,ja ho uz chudaka lutujem,kolko toho ma.............no nic,esteze mam 5 min do porodnice ak by nieco.......aj ty mavas az take brutal silne bolesti?skor su to ako strasne krrrrce,kedy sa nemozem ani nadychnut,trvaju par sekund a prejdu na par sekund,......keby to bola kontrakciue,myslim ze by pomaly prichadzala bolest a pomaly odchadzala,toto su krce co vystreluju tak necakane,ze mam strach az zavriet oci a pospat.......

memory97
19. aug 2010

@majka35 skus rektalnu rurku z lekarne, aby sa uvolnili prdiky alebo zober teplomer a malej ho strc do ritky. Teplomer potri kremom a uvidis ako sa jej ulavi. preventivne su dobre kvapky espumisan L, ale nie kazdemu zaberu. my sme tym presli, dufam, ze sa to malej zlepsi...
Aj tie probiotika mi tiez odporucila lekarka ako spomina akika722.
Mne zas pomohol caj pre kojace matky, obsahuje rascu, fenikel a ten uvolnuje koliku u babatiek.

21
19. aug 2010

@mirmaj , my teraz spime uz asi 2,5 hod. konecne, dnes je mala nejaka nesvoja, furt na ruky, tiez sa stale puci-cela cervena-a pritom normalne kaka a place...Tak sme sa s mm striedali, raz mne raz jemu na rukach... A to iba kojim... Nebolo dnes nieco v ovzdusi..?

kvietok121
19. aug 2010

@janka2112 nieco podobne ja tiez chcem vydrzat do zajtra

memory97
19. aug 2010

@mirmaj my sme to mali tiez, ale zacali sme kojit a ustupilo to. Puci sa uz len sem-tam, ale je to v pohode. Tie bolesti ma aj z toho, ak hltavo pije, treba ju prerusit v papani a nechat odgrgnut aby nenahltala vela vzduchu.

@jankasramka jejda, tak to sme sa aspon posmiali🙂 No mne ostalo nieco okolo 10kg, na bruchu a na stehnach, ale ved to vybeham s malym🙂

@kvietok121 prehananie je znakom bliziaceho sa porodu🙂 zeby coskoro bol Matejko na svete🙂
znamy boli pozriet maleho a uz mi vraveli, ze vyzeram tak mamickovsky🙂

@gagarinka tiez pomaha aj ak nieco babatku oblecies naopak, aby mu neprislo z oci z cudzich ludi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre