♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jaz
13. jan 2010

ahojte,

dnes ste riesili epi, ja som ju pri Livinke mala zaplatenu ako "poistku", ale sme ju nestihli, do porodnice som prisla 4.25 a mala bola 6.05 na svete 😀, pisali ste, ze nemate dobre skusenosti s epi, ja mam z mojho okolia skor pozitivne ohlasy, som viac-menej rozhodnuta zaplatit si ju znova. V porodnici, kde som rodila, by mi epi na sale nedali, keby som dopredu neabsolvovala sedenie u anesteziologicky, by som sa mohla zvijat, prosit, jednoducho sa zena musi rozhodnut bez natlaku a nie pod bolestami, takze znova budem mat epi zaplatenu a rozhodnem sa podla okolnosti, ci si ju dam alebo nie

a muz pri porode, my sme boli dohodnuti, ze bude so mnou pocas I. doby (cakacej), na tlacenie pojde prec, a po siti sa znovu vrati, ale stihol len ten zaver a bolo to krasne, uzit si prve minuty ako rodinka 😵

ladywitch, veru u mna to vyzera, ze narodeniny budem oslavovat v porodnici a mozno budu aj spolocne s drobcom 🙂

elinka, blahozelam k dobrej sprave, tak hadam to bol posledny stres, co ti drobec pripravil 😉

petka, takze chlapcek, blahozelam 🙂 , to som ani nevedela, ze sa tak skoro da zistit

simuska153
13. jan 2010

Ahojte 🙂 ,

ako obycajne uz zase vsetky spite 😢 , no hadam sa raz sem dostanem aj cez den... len maly spinka max. 45 min. cez den, tak som rada, ked sa v klude najem, resp. si pospim s nim.

Elinka 😵 , velmi sa s tebou tesiiiim - taka super spravicka, tak len nech babatinko rastie a hlavne, nech sa uz nehra na skryvacku 😉 .

Riesili ste epiduralku a porod 🙂 ... ja som rodila bez epi, bolo to v pohode, dalo sa to vydrzat, tak dufam, ze to bude aj teraz tak. Pri Samkovi sme prave prisli z Tesca z nakupu o 18,00, zlozili sme tasky a odtiekla mi plodova voda 😀 ... este ze sa mi to nestalo niekde medzi regalmi 😀 . MM panika, ze co teraz, ja som bola total kludna, kazala som mu, nech sa riadne naje (ved ktovie kolko bude ten porod trvat), ja som sa sla osprchovat, ako-tak oholit a o hodku sme boli v nemocnici... do takej 22.00 uplna pohodicka, bolesti skoro ziadne, max. ma boleli krize, potom mi uplne prepichol obal s vodou a az nasledne zacali riadne bolesti... no a maly sa narodil o 0,35 na par zatlaceni.

No a pri Adamkovi to malo este rychlejsi priebeh - vecer sme prisli z oslavy, v noci o 3,00 som sa zobudila na mierne kontrakcie (v 4 min. intervaloch), o hodinu sme isli do porodnice a maly sa narodil o 8,33 😵 . Mozem potvrdit, ze samotne tlacenie je uz najlepsie 😵, to je uplna ulava, ze uz netreba zadrziavat tlacenie a ide sa na to 😀

MM bol pri obidvoch porodoch - a pre mna to bolo fajn. Aj ked som nezniesla, aby ma masiroval 😠 - to ma rozculovalo, ale podal mi veci do sprchy, namacal uterak a pod. a na sale to bola hlavne psychicka podpora, drzal ma za ruku - po porode povedal, ze ked som tlacila, tak som mu skoro ruku rozpucila 😀 ... ved nech aj on z toho nieco ma, nie? 😉 A sexualny zivot nam to absolutne nezmenilo - jednak vravel, ze poriadne nic nevidel, kedze sa stoji pri hlave a cez to velke brusko toho vela neuvidia a na druhej strane sam videl, ze to nie je jednoducha zalezitost a dokonca vyhlasil, ze "toto by chlapi urcite nezvladli" 😀 😀 😀

rosienka
autor
13. jan 2010

ahojte, moj mm berie ako uplnu samozrejmost byt pri pôrode, to sa ani mna nepytal... 🙂 volakedy som nechcela, ale teraz chcem, bude to urcite silny zazitok pre nas myslim, ze to rodinu viac spoji. bude urcite cely cas so mnou, ved nech vidi, co to vsetko so sebou prinasa 😅 aj na vysetreniach casto bol aj v pondelok ide na ten velky UTZ.

co sa tyka pôrodu doma, jedna kamoska mala aj prvy aj druhy pôrod doma, vsetko uplne v pohodicke. ja si to tu neviem predstavit, ani nie tak kvôli obave z komplikacii, ako to, ze spalna v podkrovi, mala kupelna a nechcem rodit vo vlastnej posteli 😀 radsej si vyberiem prijemnu kliniku, alebo nemocnicu a obzriem pred pôrodom, ako to tam vyzera.

simuska153
13. jan 2010

Ahojte, takze este tu niekto je 🙂

simuska153
13. jan 2010

Rosienka, v pondelok ides teda na ten UTZ? Ja zajtra poobede, mam sice obavy, ale pevne verim, ze je vsetko v poriadku. Ma mi prave merat hodnoty NT, tak uvidime...

rosienka
autor
13. jan 2010

simi- jasne, ze nocny vtak je tu, ja nejdem spat pred 23h, väcsinou neskôr 😅 ...ale dnes ma trochu skôr zmaha 😕
hej, tiez idem na NT, prave som si trochu citala temu NT-hodnoty v tehu a samozrejme sa trochu bojim, ale verim, ze to bude OK a ziadne ine vysetrenia nas nebudu cakat

mib
13. jan 2010

ahojte kocky,

tak mam zase co robit, aby som vas docitala. ale kedze som opat na PN, budem mat dost vela casu. 😉

dnes sme boli na prve poradni. drobec ma 4,5 cm, co zodpoveda 11+3tt. dnes sme dostali aj tehotensku knizku, takze sme uz radostnu novinu zacali sirit po okoli. 🙂 do albumu som hodila jednu fotecku. je dost tmava, ale pri lepsom zadivani sa je tam krasne vidiet tvaricku nasho drobca. ked ho doki kontrolovala, trosku zatlacila na brusko. asi ho to vyrusilo, pretoze tam zacal vyskakovat a mavat rucickami. bol to najkrajsi pohlad v mojom zivote. 🙂 zajtra nas este caka hematologia. predpokladam, ze tam stravime zopar hodin, takze na konika sa dostanem az vecer. ale uz teraz sa tesim. 🙂

mib
13. jan 2010

babulky, nebojte sa merania NT. urcite to bude v poriadku. ja som ani nevedela, ze nam NT merala. az ked nam vypisala knizku, prisli na rad otazky a odpovede, tak som sa spytala aj na to, ze kedy nam vlastne bude merat NT. povedala, ze uz je zmerane a je to v poriadku. joj a hodnota - 0,2. 🙂

lucy1990
13. jan 2010

Mib, supeeer 😀 drobec je krasny, pekne vidno hlavicku 😉 som rada, ze je vsetko ok, uz je riadne veliky 4,5 cm 😅

lenadka
14. jan 2010

dobre ranko, kde ste? vcera dlho vykecavali a teraz sa spinka cooo? 😀

biba12
14. jan 2010

Dobre rano,

rak som sa dnes vratila od lekara, vsetko v poriadku. Komentar lekarky: No vidim tam jeden zivy plod a druhy, no neviem, mozno to bude pupocnik, ved uvidime za 3 tyzdne ked pridete. Tak som zvedava, ci je jedno alebo dve. Zelam si, by bolo jedno. Jedno uz mam, chcela som 2 deti. Ale ked budu 2, tak s tym nic nenarobim, hlavne, nech su zdrave. Moj otec sa potesil, ze si Andrejka adoptuje, lebo to nebudem stihat... 🙂
Ja svojho chlapa pri porode tiez nechcem, nebol ani pri A. Mala som tam jeho mamu vsetko bolo ok. Obiehala doktorov, nahanala sestry, zobrala to jak zodpovedna babka....
A epi - prve som rodila s epi a pojdem aj druhe. Mne to pichala kamoska a mozem povedat, ze ani ten vpich som necitila... A ani to ako mi potom vecer vyberali kateter. A to ako sa mi ulavilo na 4 hodiny stalo zato..

biba12
14. jan 2010

A Eli - gratulujem🙂

zuzana76
14. jan 2010

ahojte

jej mib ty mas taku istu hodnotu NT ako ja 0,2

ja porod som mala sekciu, tak asi aj driúhe bude tak isto

zuzannas
14. jan 2010

Dobre ranko dievcata...vidim, ze ste preberali partnera/ manžela pri pôrode..ja som toho môjho mala, a bolo to úplne super, keby tam nebol, asi by som sa tam sama zblaznila, a takisto si to ani on nevie vynachváliť! ani náznakom to teda neovplyvnilo nas sex.zivot...úúplne v pohode 🙂

Co sa tyka epi, zvazujem, pri prvom som nemala, bolo to nastastie dost rychle (4hod) ale bolesti hrozneee - poslednu hodinu, preto som ocenila pritomnost draheho...Niektore vravia, ze pri epi je sice porod fajn, ale ze potom nastanu ake-take (individualne) tazkosti, tak neviem 😕

tiriel
14. jan 2010

Ahojte,ja som teraz dosla z odberov,som o 20ml krvi lahsia

tiriel
14. jan 2010

Biba,no mna by kleplo keby boli 2,a este aj cakat 3tyzdne

lenadka
14. jan 2010

biba 😀 tak mas to aj so zahadou a napatim ci su jedno alebo dve 🙂 .... no skor si myslim ze jedno, babo si pomylit s pupocnikom??????? jedine ze by boli jednovajecne v spolocnej dutinke... 😕 hlavne je to babo co videla naozaj je zive a ok 😉

tiriel a kofolu s rozkom uz tlacis?

k porodu by som asi najskor chcela moju mamu-to je taka spravna sekera, struhla by aj primarovi ak by sa je jnepacilo, ze nie je dost akcny, mm by tam bol najskor zeleny, ticho ako pena, vyburany ako mucha puk a asi by mi liezol na nervy 😀 tym ze by bol na pokraji odkvecnutia ked ma ma podrzat 😀

ja idem na sono az buduci tyzden, budu merat aj NT...tot sono sa robi uz zvonka vsak? Lebo pri Luci mi ho robili v 10tt a zvnutra, ale teraz mi sestricka akzala doniest uteracik na brusko 😕

zuzana76
14. jan 2010

leni, od 13 tt sa robi sono zvonka

zuzannas
14. jan 2010

Lenadka: 😀 😀 tvoju mamu by som chcela mat...

lenadka
14. jan 2010

zuzi, este som jej to nepovedala, ale asi bud suhlasit, ked vie ako dopadol moj prvy porod, bola som tam sama, svokrovci ma odviezli do nemocnice a odisli...zas na druhej strane, ja ked mi je zle nikoho pri sebe neznesiem, vsetko ma otravuje a bola som rada ze som tam sama, ked za mnou prisla sestricka alebo dr. ze ma idu pozriet vzdy ma to nastvalo, ze dajte mi svaty pokoj, lebo clovek sa uz fakt citi ako kus masa, ked kazde 2 hodky dr. pozera na kolko som otvorena...sestricka len pocuvala ozvy to mi nevadilo, ale isla som napr. na WC a uz za mnou liezla ci je vsetko ok, ani vycurat som sa v sukromi nemohla 😠 , bola som v sprche uz vykrikovala ci je vsetko ok...
na druhej strane chapem,nikto iny tam nebol a asi ma taku povinnost ze co ak by som na tom WC alebo v sprche odpadla ci co 😝 cize javili zaujem ale na mna az prilis 😅

tretulka
14. jan 2010

ahojte babulky, tak ja som sa konecne dockala, dnes idem poobede k dr., tak mi prosim drzte palce...uz ma chyta panika, ukludnim sa az ked uvidim mimiska na sone...

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evitkamalicka
14. jan 2010

ahojte, my sme teraz vstali

Peti gratulujem 😵

lenadka
14. jan 2010

evitka ako vam je dobre vstavat o tomto case 🙂

evitkamalicka
14. jan 2010

lenadka no obcas si treba aj takto pospat

silwietta
14. jan 2010

evit tak to ti tisko zavidim, moj Misko ma od vecera horucky, v noci sme toho vela nenaspali, teraz mu kleslo pod 38 tak si driemka, hodinu driemkal na mne, tak som nemohla ani na vecko....

ja dnes idem k dokimu tak som zvedava co bude, dufam, ze drobcek bude ok

witchka
14. jan 2010

Ahojte baby, musim si vas docitat, ale kedy? Asi az vecer, kedze aj robit treba 😀 som velmi zvedava na tie epiduraly a porody 🙂

dnes som bola na krvi, kvôli tomu pohlaviu, tak uvidime, co z toho bude 😉

zatial prajem pekny den vsetkym

evitkamalicka
14. jan 2010

silwi chuda Misko, tak skore uzdravenie a drzim palce u dr.

evitkamalicka
14. jan 2010

ozaj ja som pisala do toho genetonu a ze ak niekto nie je z BA, netreba tam ist osobne, ale staci si dat krv odobrat u svojho dr. odoberat musi len zena aby nedoslo ku kontaminacii muzskou DNA a staci poslat krv postou

press
14. jan 2010

ahojte, tak som si myslela, že dnes už mi bude dobre, lebo som skúsila jesť aj v noci a ráno som sa zobudila úplne v pohode, ale asi som to zakríkla, lebo už tu sedím poskladaná a skúšam do seba dostať polievku. 😒
silwi: skoré uzdravenie drobčeka a tiež držím palce u dr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre