♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

21
21. aug 2010

@jankasramka ziadne neziaduce ucinky... Ale co ak je precitlivela na niektoru zlozku..?Nemoze to mat z niecoho, co som zjedla ja?

elinka27
21. aug 2010

@memory97 zvladne sa to aj doma,nebudes mat na vyber 😔 ked to bude treba cvicit tak pravidelne,my sme cvicili 2x denne, a raz do tyzdna sme chodili k rehabilitacnej.Len teda maly pri tom strasne plakal,nepacilo sa mu to a ja som plakavala s nim.Takze treba mat pevne nervy a nevzdat to.Ono to neboli,ale je to proste obmedzujuce a to sa detom nepaci

tiffanka
21. aug 2010

Jasné, bude aj foto 😉 Lenže máme len takú na mobile odfotenú, a je to dosť mini 😒 😖

A maminka ma sfúkla, že som Vám nepovedala presné info 😀 😀 Takže ešte raz - Jakubko sa narodil 19.8.2010 o 9:10 h., mal 3600g a 56cm 🙂 To je tuším všetko 😀

Pekný deň 🙂

liba78
21. aug 2010

@tiffanka jéééj páni moji, tak to je najdlhší augustový miláčik ! Myslím že nik doteraz narodený nemal viac cm.
Asi bude robiť modela 😉 😉 😉 už sa teším na fotečky. A ako sa im darí ? Je všetko v poriadku ? Aj maminka ?

tiffanka
21. aug 2010

@liba78 😀 To hej, je dlhýý 🙂 🙂 Zajtra ich ideme kuknúť, veľmi veľmi sa teším, ale maminka ledva vie chodiť 😖 Po pôrode keď mi volala, tak sa nevedela ani smiať ☹ ☹ Ale už je to lepšie. Obidvaja sú v najlepšom poriadku 😉 😉 😉 Keď ho k maminke donesú tak stále pri nej zaspí 😀 Asi je rád, že má pokoj od iných detí 😀 😎

Idem robiť ďalšiu tabuľku 😉 kolónky by tam mali byť - mamička ( jej nick), mesto, TP, dátum a čas pôrodu, pohlavie, meno, a miery 🙂 Ale budú tam len mamičky, ktoré pošlú všetky udaje 🙂
Samozrejme, napíšte aj vy, že ako by sa vám to viac páčilo 🙂

liba78
21. aug 2010

@tiffanka teda Barbi, ty sa nezdáš. Určite bude krásna aj druhá tabuľka 😉
naše údaje
mesto: Trenč. Teplice /rodili sme v Trenčíne/
termín: 23.8.
narodený: chlapček Jurko 11.8. o 9,18 hod
3800g / 51cm 😀 😀 😀

liba78
21. aug 2010

@tiffanka A hlavne som rada, že maminke už je lepšie. Neboj, každý deň sa to bude zlepšovať. Predsa len tá sekcia je dosť náročná. Ale za chvíľku ich máte doma a tatino už od radosti asi ani nespí 😀 😀 😀 A maminka má v tebe a sestre určite dobré pomocníčky 😉 , sa jej bude dobre zotavovať. Aspoň cez prázdniny 😎 , kým ešte sú.

memory97
21. aug 2010

@dajna11 mne to tiez odporucila lekarka ten dophilus a este espumisan L, ale lutujm, ze som dophilus... nekupila skor... probiotika neublizia, upravuju crevnu floru a posilnuju imunitu. Su dobre aj proti rotavirusom.

tiffanka
21. aug 2010

@liba78 😀 😀
Naozaj, tak teraz aké mesto tam dám? Kde bývate, alebo kde ste rodili? 😲 Alebo tam radšej nedám mesto? 😅
Ďakujem za Vaše rýchle info 😉

tiffanka
21. aug 2010

@liba78 No hej, aj ona sa veľmi teší, ako mi dali teraz inzulínovú pumpu mám veľmi dobré výsledky, tak aj to jej zepšuje náladu 😉 Veď to, prázdniny už končia ☹ škoda 😠

liba78
21. aug 2010

@tiffanka tak to sa nedivím, dobré správy liečia najviac 🙂

memory97
21. aug 2010

@21 aj my to mame, vraj je to dobre... pri kojeni moze byt stolica zlta, alebo aj zelenozlta... a teraz ked sa snazime vysadit flasu uplne je ta zelenozlta🙂

@dajna11 ono to chce klud, pohodu. Musis si povedat, ze bude lepsie, ved stale to takto nebude a kazdym pribudajucim tyzdnom to bude len a len lepsie🙂

memory97
21. aug 2010

@elinka27 na to ma upozornovali, ze deti pri tom velmi plackaju, ze mam byt na to pripravena. Dufam, ze do dalsej prehliadky mu zosilnie krk a bude pekne dvihat hlavicku. Nevadi, ale pre to moje zlaticko urobim cokolvek, len nech je v poriadku🙂

Babule ako dlho kojite? Mne sa zda hodina dlho☹

alure
21. aug 2010

@tiffanka
jej gratulujem k drobčekovi. /Prajem veľa veľa mliečka a veľa zdravíčka obom,maminke skoré zotavenie a veľkým sestričkám gratulujem ku krásnemu bračekovi.

tiffanka
21. aug 2010

@alure Ďakujeme krásne 😉

tiffanka
21. aug 2010

Rozhodla som sa, že dám maminke za profilovku jej poslednú fotku s bruškom 😉

mirmaj
21. aug 2010

@21 my máme takú všelijakú, ale ja ani neviem aku by sme mali mať, ked raz papa odsate materske mliečko, pomedzi to nutrilon, tak už fakt neviem ani aká by mala byť :( ale tiež je taka hnedožltá, mľazgravá, ale nesmrdí nejako zvlaštne...ja ked som jej predtym občas dala espumisan, tak som mala pocit, že jej z neho len zredla stolica ale vôbec si nepoprdkala
@akika722 ja som poslala manžela kúpiť do lekarne ten DOPHILUS ked si ho ty chválila aj Dr, mi ho odporučila a predali mu ten PLUSkový a ten je čo? nie je dobry? lebo ja som jej ho začala dávať...mňa už z toho asi fakt trafí, už som dala za taketo veci min. 30EUR a dúfam, že fakt úplne zbytočne :( a malú bude stále bolieť bruško

mirmaj
21. aug 2010

@tiffanka aj ja gratulujem k drobcovi a prajem rýchle zotavenie, držte sa 🙂

katulkaaaaaa
21. aug 2010

ahojte baby 😵 uz ste mi chybali,ako sa mame?kolko sa nam babetiek narodilo?
nas dnes pustili ,maly sa narodil 17.8. vazil 3800gr,51cm...co sa tyka porodu som rada ze uz nikdy nemusim rodit 😀 dostala som tabletku o jednej v noci,o osmj stale nic....potom mierne bolesti ako pri menzese,o 12 som bolana 4prsty,prasi mi vodu a uz to zacalo gradovat....o 4hod som plakala nech somnou nieco robia,tak ma brali na salu kde mi dali infuziu-maly sa narodil 16:45h...akoze baby neskutocne bolesti,kricala som ako pavian,manzelovi som skoro ruku zlomila...som stastna ze bol somnou sama by som to nezvladla ☹ maeho som nemohla vytlacit chudatko mal modru hlavicku ....aaaaaaaaaaaaaale uz je to za nami,pomalicky to vsetko preboli a ja snad zabudnem 😖 malinky je uzastny len spi a papka,och neskutocne ako taky maly chrustik ziska hned nase srdcia 😵 Vikinka je zatial nadsena pomaha,stiska ho...som stastna ze ich mam 🙂

tiffanka
21. aug 2010

@katulkaaaaaa hotová krása 🙂 Gratulujem.... len škoda že to nešlo ako po masle 😖

tiffanka
21. aug 2010

@katulkaaaaaa také isté miery ako Libin Jurko 🙂

katulkaaaaaa
21. aug 2010

@tiffanka dakujem 🙂 vidim ze aj ti to mas za sebou,gratulujem 😵 a co kvietok?uz porodila?

jankasramka
21. aug 2010

@katulkaaaaaa fakt je krasny , mozes byt pravom hrda.
a tie vase novorodeniatka su vecsie ako nas mesacny mateo:D

kvietok sa neozyva, ani jej mm. ja tu sliedim- som na pocitaci nalepena vkuse a stale ziadne spravy....som z toho mierne nervozna pravdupovediac.

ozaj preco ti nedali epidural alebo nejaku inu analgeziu??? ved to musel doktor predpokladat ze budes mat take bolesti ked maly bol tak velky a navyse ze ti nezabrala hned vyvolavacka....

ale ajtak super ze ste to zvladli, si hrdinka🙂

katulkaaaaaa
21. aug 2010

@jankasramka dakujem,nie u nas v nemocnici je to tak ze epidural si musis objednat mesiac pred porodom...a ja blba som si myslela ze to zvladnem....no sak zvladla som ale poviem ti ze psichika ked sa povie porod idu na mna stavy paniky...akoze fakt som myslela ze konecna na sale pre mna..keby tam nebol muz a super doktorka tak neviem ako to skonci,ale malinky mi to vsetko vynahradza 🙂

katulkaaaaaa
21. aug 2010

@liba78 ahoooj 🙂 mame rovnake miery,ako sa citis?uz si sa zotavila?ja si pripadam este dost nanic,stichy bolia..uf neni sranda takeho macina porodit,uz viem o com si hovorila 😉

dajna11
21. aug 2010

@memory97 no dala som na vaše rady,ked ja sa bojím niečo takému krpcovi dávať...volakedy sa malým nemohlo dať nič,si pamätám,všetko bolo od 3mes. aa basta a toto je také malinké.... 😉 😉

dajna11
21. aug 2010

@memory97 ja verím a aj si to hovorím každé ráno,že dnes hlavu nestratím....ale k večeru som už tak unavená,ked malý nespí a plače a mne je ho leuto lebo nespať tolký čas mu tiež nerobí dobre-..

tiffanka
21. aug 2010

začala som robiť tú tabuľku, samozrejme, že to ešte zoradím podľa dátumu narodenia, len som sa chcela spýtať, či by to mohlo byť takto 🙂 Kľudne dávajte návrhy 😉

kikuska25
21. aug 2010

@liba78 ahoj liba prosim mozem sa spytat ty si rodila normalne ci dali vyvolavacku bo som si vsimla ze si rodila 2tyz.pred terminom..dakujem

kikuska25
21. aug 2010

@tiffanka gratulujem ku krasnemu drobcekovi a sa cudujem preco ta nechali tak trapit co ti neuribili cisarsky ked vedeli ze drobcek je taky velky ale vdaka bohu ze ste obaja zdravi gratulujem este raz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre