♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
14. jan 2010

witchka bola si v genetone? co som pozerala je to tusim v Karlovke alebo Dubravke, ako sa tam dostanem, myslim MHD?

halintoa
14. jan 2010

Ahoj kočky 🙂 ,
mám zasa jednu otázku do pléna. Susedka mi včera vravela, že pre telo a tým pre bábo je škodlivejšie dať si robiť gélové nechty ako farbiť hlavu (teraz myslím vzhľadom na chémiu, UV žiarenie a podobne). Je tu niekto taký, čo by tvrdenie susedky potvrdil, alebo vyvrátil? Hlavu si totiž farbím hennou, takže tam problém s chémiou odpadá, ale tie nechty si umelé nijako v bio kvalite neviem zabezpečiť 😒 a svoje keď som nervózna hlodám. Môže to byť v tehu nebezpečné?

halintoa
14. jan 2010

evitka: Ty chceš odtiaľ iba určenie pohlavia, alebo aj tie testy na určenie vrodených vád? Nevieš, koľko to tam stojí (myslím tie vývojové vady).

evitkamalicka
14. jan 2010

hali je to blbost, ja sama robim gelove nechty, som vyskolena a mala som aj kurz epidemiologie a podobne, teraz su uz take kvalitne materialy, ze to vobec neskodi a ani predtym neskodilo, v tehu sa to neodporuca len preto, lebo hormonalnymi zmenami mnohym zenam vtedy nechty nedrzia

evitkamalicka
14. jan 2010

hali neviem, ja chcem len pohlavie

lucy1990
14. jan 2010

Ahojte baby, mam dojem, ze za ten test na urcenie vyvojovych vad sa nepriplaca, ze je to automaticky v tom...skuste si pozriet toto: http://www.geneton.sk/slu_prenatal.html

lenadka
14. jan 2010

hali, tiez si myslim ze je to blbost 😉

ja si pockam, pohlavie nemusim vediet hned-aspon trosku vzrusa do tohto tehu 😀

robim dukatove buchticky, 1x v zivote, uz je za plech v rure-drzte palce nch su jedle, doteraz som vzdy kupila polotovar a spravila puding..ale teraz ked som doma a mam kooopec casu, ze skusim 😅

lucy1990
14. jan 2010

A halintoa, ja si davam robit gelove nechty..nemyslim, ze by to mohlo skodit 😒 ale je pravda, ze mi teraz slabsie drzia 😖

evitkamalicka
14. jan 2010

lenadka mnam dukatky, tie ja robim celkom casto

evitkamalicka
14. jan 2010

ja mam nechty tiez a tiez mi v tehu slabsie drzia

lucy1990
14. jan 2010

Lenadka, drzim palceky 😀 mnami, mnami

witchka
14. jan 2010

evitka, myslim ze je to v konecnom dosledku Geneton, nie som si uplne ista, ale mam par kamosov, ktori su lekari aj vyskumnici a robia tieto veci a ked som to nasla na nete, tak som nasla Geneton, kde je jeden z nich je spolocnikom. Labak ti kamosi maju priamo na LF, ale ci tam robia aj toto to neviem. Ale ked chces/te, zistim ked budu vysledky.

Popravde neviem, kde mi to budu presne robit, mozem sa potom opytat, ja som bola rano v Ruzinove, lebo tam ten jeden kamos robi, s tou zenou je to pravda, neviem z akeho dovodu to musi robit zena, vraj teraz testuju aj to, ci to vedia (heh, skor mozu ako vedia) aj chlapi robit..mne to odoberala sestricka, vysledky budu max. do tyzdna.

Ked som sa pytala na to gynekologa, ze nech kludne idem, robia to od 12tt normalne, gynekolog moj ma niekoho v Zeleznicnej poliklinike, co to robia. Mne tu krv zobrali aj skor, ja mam dnes presne 11. tyzden, teda zacinam 12. Vraj sa to da robit od 8 tt, ale nerobia to, lebo ze ludia si potom davali aj brat deti, lebo chceli ine pohlavie...tak preto 😉

halintoa
14. jan 2010

ďakujem za odpovede, no, keď budú horšie držať, tak to si ich ani robiť nemusím, robím si ich sama, kurz zatiaľ nemám a večne sa mi z boku po pár dňoch začnú odliepať 🙄 , takže teraz by to bolo už hádam aj na druhý deň... A zbytočne pri tom zabijem 3 hodiny.

len: držím palce, mne dukátové buchtičky zajtra prinesie MM z práce, majú super kuchárku 😀

bihan
14. jan 2010

tak dukátové buchtičky sú jedlo, ktoré som nemala rada asi ani ako decko.. teda hlavne ten vanilkový krém...😅

Pohlavie ma síce veeeľmi zaujíma, ale neviem, či by som za krvný test dala 50€, keď UZV je prakticky zadarmo.. nuž, za informácie sa platí 🙂

Halintoa, akú máš doma lampu? Ja som si nechávala na Slovensku robiť gélovky (v pohode aj v tehu), ale tu pýtajú 35 za doplnenie, 55 za nové a to sa mi akosi každé 4t platiť nechce 😕

biba12
14. jan 2010

Halintoa, to je taka blbost🙂 Ja som si nechty davala robit priprvom tehu, a nic sa nedialo akamosky tiez. A co sa tyka vlasov, chodim ku kadernicke asi kazdych tyzdnov, davam si dofarbovat korienky na blond a robila somto aj pocas prveho tehu a vsetko je v poriadku ... Akurat mi vtedy manikerka povedala, ze zivicove nechty by mi nedoporucila, lebo to sa lepi nejakou kyselinou, ci co a ze to nevie, ako by to posobilo na dieta ale gelove pohode...

gabusssa
14. jan 2010

No s tými nechtami, že nedržia sa mi to stalo. Síce predtým som mala len 2x a pri mojej kyptavosti sa mi vždy aspoň jeden zlomil, ale keď som otehotnela po jednom pekne zliezali..teraz tomu dám pokoj...Vydržím aj s mojimi krpatuckavymi... 🙂

Dnes mi je strašne špatne...Neviem sa nejako dať dokopy. Akonáhle vstanem furt utekám do kúpeľky, ale len ma ponapína a nič....Mala by som aspoň na chvíľku ísť kuknúť do jednej firmičky ale vôbec neviem ako vstanem....
A zajtra ráno na 7,00 nalačno na krv. Tak to už vôbec neviem ako tam prídem. Keď mám prázdny žalúdok ide mi žalúdok prevrátiť... Prezraďte ako bojujete s nevoľnosťami?

biba12
14. jan 2010

Zivicove- ja koza- akrylove??? Su take, no proste tie druhe🙂))))

halintoa
14. jan 2010

bihan: na štítku je značma M-Nails, typ MLT1-4, kúpila som ju z druhej ruky od kolegyne, ktorá sa tým kedysi živila. Je to 4 žiarivková.

press
14. jan 2010

ahoj gabussa, ja bojujem len tak, že sa snažím cca každú hodinu niečo zjesť (najosvedčenejší je kúsok rožka so syrokrémom), túto noc som vždy cestou z WC niečo prehrýzla, ráno mi bolo síce lepšie, ale teraz som opäť tam kde včera.

witchka
14. jan 2010

Volakedy som vzdy chcela babu ale odkedy som tehotna, tak mi je tiez jedno co to bude, ja som stastna ze je zatial vsetko ok a to je najdolezitejsie.
to MM je nejaky netrpezlivy, ja sa na tom hrozne smejem, lebo on si je taky isty chlapcom, ze ked to bude baba sa budem rehotat cely vecer...som myslela, ze bude v tomto v pohode, ze to bude jedno, ale hold...mne je to fakt jedno, co to je a kedy to viem, sak ale ked sa pekne o mna stara, tak mu vyjdem v ustrety 😀 😀

biba12
14. jan 2010

Gabussa, ja som nalacno nesla, lebo mi som tam ani nedosla. Dala som si jeden suchy rozok, pohar vody. To som robila aj pri prvom... Ja tiez jem po malych davkach. A mam chute, co som pri prvom nemala... Akurat som nemohla papriku, z nej mi bolo zle do 5 mesiaca. Ale tak ako pise Lucy, aj ja mam chut na palacinky, na makove sulance a idem si to aj spravit... A este mi chuti duplo, ja ho milujem. Vratila sa mi chut na sladke, pre zmenu mi je tazko zo slaneho.
A podla mna to bol naozaj iba pupocnik. JA mam totiz taku lekarku, ktora, ked nie je nieco 100 percent, tak ma hned posle k inemu odbornikovi.... NA jednej strane dobre,ze nic nezanedba,na druhej stresy. Ale som vycvicena z prveho tehu, takze teraz tie jej predpovede beriem z nadhladom.
Sranda, ze ja sa tomu nasmu novemu babu prihovaram stale ako ku dievcatu. A pri Andrejkovi som bola 100 % presvedcena, ze je to chalan ,od zaciatku som iba hovorila on a bolo to tak.. Tak som zvedava, ci to vyjde..
Osobne si myslim, tiez, ze je jedno co to bude, hlavne, ze bude zdrave, ma 2 ruky, 2 nohy, 20 prstov, jednu hlavicku a skvely usmev/ a nech spinka dobre/

evitkamalicka
14. jan 2010

aj moj MM oslovuje brusko menom Laurička 😅

tiriel
14. jan 2010

jej vy ste sa rozpísali. mna od rana tak picha v pravom boku,akoby slepák,no neni mi všetko jedno . aj ked teraz je to už lepšie,ale cele doobedie som už mala rozne myšlienky.

lenadka - kofolu nemám,ale teraz si dávam kiwi a zapíjam sirupovou vodou , mám len pomarančovi sirup,ale dostala som chuť na ananasovi

lenadka
14. jan 2010

ja ma mdukatky velmi rada aj v jealni v praci ich robia super, ale svokra robi lepsie, vzdy som na nu kukala ked ich robila a teraz som opakovala po nej 😀 jedna varka je uz v miske-celkom sa daju, len svokra ich ma trosku mensie a chrumkavejsie, tak som na druhy plech spravila mensie 🙂

mne sa to zda tiez zbytocne dat tolko penazi za urcenei pohlavia...ked v podstate je to aj tak jedno 😅

lucy1990
14. jan 2010

A ja uz mam dlhsie chut na taku pravu domacu strudlu, normalne ze pojdem kupit asi jablka, listkove cesto a premozem saaaa 😅

lenadka
14. jan 2010

tiriel, proste sa nezapries 😀 😀 😀

lucy1990
14. jan 2010

Ale tiriel stale nema na moju tetu, ktora v tehotenstve milovala na ranajky chlebik s medom a horcicou 😖 aj ked nechapem, ako k tomu prisla 😅

tiriel
14. jan 2010

lucy a načo to doma nakrutiš?

ja mam vajičkovu polievku,ta je dobrá na kojenie 😀 a pojdem zbuchať bryndzove halušky

zuzannas
14. jan 2010

Lenadka: drzim palce, potom daj vediet ako dopadol vytvor buchtickovy... 😉

A kolko stoji to urcenie pohlavia z krvi??

lenadka
14. jan 2010

lucy, tak to je teda fakt kombinacia 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre