♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
25. aug 2010

@memory97 zatial ano vsetko napisem len teraz musim bezat baby ja nic nestiham 😀 😀 😀 😀 som mamina ktora sa pooooooooooooooooooooooooooriadne uci papa

memory97
25. aug 2010

@majka35 neskusala si odsavat mliecko? Ked som bola pri laktacnej poradkyni, tak ma upozornovala na to, ze niektore deticky mozu odmietat mamickine mlieko (odpajaju sa od prsnika), ak je ho vela a nestihaju ho prehltat, ale ze casom sa to upravi. Nie je to aj tvoj pripad? Ani ked jej das odsate mliecko z flase, nechce papkat?

memory97
25. aug 2010

@memory97 majka skus si tu najst poradkynu, urcite ti pomozu a dobre poradia http://sites.google.com/site/vasamamila/

barinkova
25. aug 2010

@kvietok121 tak uz si doma,gratulujem k malemu

barinkova
25. aug 2010

malu som fotila dneska v postielke

marika17
25. aug 2010

ahojte babenky!
idem sa vas opytat ci mate niektora skusenost s cukrovkou,pocas celeho tehu nic az teraz v 40tt . ☹

vladka84
25. aug 2010

@21 ved to bude, ale len cez vikendy, cez tyzden bude v praci a myslim, ze po tejto 2tyzdnovej dovolenke budem rada, ked pride aspon vecer domov...ale zasa Timka sa napapa v skolke, takze nieco zbuchnem len na veceru a to uz nemusim velmi vyvarat, ked teple budu mat cez den... len pre seba 😉
@majka35 netrap sa, radsej mat spokojne nekojene babo ako kojit za kazdu cenu a ublizovat sebe aj jej ☹
@kvietok121 vitaj doma, dnes sme ta tolko krat spominali, ze sa ti urcite ckalo 😀 tak daj potom priebeh porodu, pre nas bruskate trosku prikrasli 😀 😀 😀
@memory97 asi nieee, jedine zeby za posledny tyzden dorastol pipik, lebo na poslednej poradni to bolo 100% dievca... podla lekara 😉

majka35
25. aug 2010

@memory97 odsávala som, Terezka sa aj pekne prisala k prsníku, najprv síce zaspávala, ale to bolo aj žltačkou, odsaté vypila tiež v pohode, ale do 10 minút nastúpili strašné bolesti, zvíjanie sa, plač, smradľavé prdíky ... to ma mrzí, že ja aj mám mlieko aj malá pekne spolupracovala pri kojení

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@memory97 malinkeho kojim cez den cca kazde 3-3,5hod len z jedneho prsnika,vydrzi tahat v kuse nejakych 15minut...poradila mi tak sestricka z novorodeneckeho,ze nemam kojit z oboch naraz lebo si vytiahne len predne mliecko a potom je hladny,a zrejme na tom nieco bude... 🙂
@akikka722 veru je uzastne babetko,si to uzivam...pri viki som bola vystresovana teraz som v klidecku 😵
@barinkova ano rodila som utorok 17.8

alure
25. aug 2010

@liba78
no tak ja osobne radšej porodím normálne ako cisársky,aj keď aj to je individuálne. Samozrejme treba rátať s tým že po cisárskom (ako po každej operácii) je to trošku náročnejšie..si myslím
@vladka84
neviem ti povedať či je bolestivejší u každého ,prah bolesti je u každej z nás niekde inde a mne osobne prekážalo na vyvolanom pôrode to,že som kôli oxytocínu musela (alebo aspoň v nemocnici kde som rodila to tak bolo) ležať na lôžku a bola som celý čas napojená na monitor,kde kontrolovali ozvy malého. Takže žiadne prechodenie kontrakcií,žiadna masáž od partnera..pri menšom pohybe na mňa hhučali že keď sa hýbem tak ruším signál monitoru a nevidia srdečnú činnosť malého. Tak a pôrod mi trval 4 hodiny (čo nebolo až tak veľa)
No a už mám plné zuby toho ako nám každú chíľku zvonia mobily,prichádzajú sms že kedy už konečne to tu bude a minule mi dokonca švagor tak nemiestne pripomenul že "nejak to už naťahuješ,nezdá sa ti? " no a nemajte chuť vraždiť 😠
@memory97
ďakujem 🙂 v poriadku som,dokonca som včera s mojimi chlapcami na dvore hrala futbal (držala som si bruško a bosá po trávniku som krepčila 😅 ten pohľad musel byť úžasný aj keď samozrejme po pár minutách som si sadla,lebo somnevládala ale vcelku mám pocit že som dostatočne aktívna....

@kvietok121
vitaj doma a potom popíš čo a ako... Samozrejme gratulujem!

vladka84
25. aug 2010

@marika17 mne sa zacal objavovat cukor v moci posledne poradne (asi od 30tt), v 26tt som bola na GTT ale bol negativny, doktor ma vsak poslal na diab. vysetrenie este raz, nezdalo sa mu, ze mam stale ten cukor - inak ziadne ine tazkosti nemam... tak som tam bola, ale cukrovku nemam, len mi uz slabsie pracuju nadoblicky a prepustaju cukor, preto sa ukazuje v moci - ale mala som len na jeden krizik - vraj to nic nie je a len lekar chcel byt opatrny, niektori pri jednom ani neposielaju na vysetrenie...
ty si bola u diabetologicky?

vladka84
25. aug 2010

@alure lebo ja som pri Timke mala tiez vyvolavacku a nezdalo sa mi to az take bolestive, dalo sa to predychat aj vydrzat... tak som sa potesila, ze ked mi nahodou teraz vyvolavat porod nebudu, tak uz aka pohoda to bude 😀

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@alure vydrz!neboj uz to nebude dlho trvat,je to otravne jasom mala take nervy ked mi pipla smska ci som cela 😖 toto pochopi len zenska co si tym presla...snad sa piatok dockas 😵 fu ja som mala vyvolavani porod ale mohla som normalne codit,by slahlo keby som tie bolesti musela lezat...
@kvietok121 gratulujem a tesim sa na fotecky 😉
baby teraz ma napadlo nebol ten moj Simon preto taky velky lebo som mala tehotensku cukrovku? 😕

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@majka35 hlavne aby ste boli v pohode obe,netrap sa 😉

vladka84
25. aug 2010

@katulkaaaaaa a mala si????

21
25. aug 2010

@katulkaaaaaa ja som mala zvyseny cukor po porode, krv brali len tym, co mali vacsie deti, no den predpprepustenim som ho mala v norme. Ze bol asi zvyseny z glukozy z infuzky pri porode...

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@vladka84 hej tehotensku cukrovku so mala...aj som chodila k diabetologicke....len potom moj dr povedal ze sa mu zda zbytocne tam chodit kazde dva tyzdne kedze kontrolne odbery som mala okolo 4,5...tak som chodit prestala,dietu som ziadnu nedrzala jedla som normalne ja sladke nemusim...a pribrala som dokopy len 6kg
@21 mne brali krvny obraz ale nepovedali nic ze by som mala zvysene,akurat mam nedostatok zeleza tak beriem tabletu denne

21
25. aug 2010

@majka35 nam robi nasa terezka presne to iste, ale ja chcem kojit aj nadalej... Smradlave prdky a kakacky, zvijanie, bordova v tvaricke pri tlaceni-ladi s nasim gaucom, myslim, ze z mliecka to nema... 😅

vladka84
25. aug 2010

@katulkaaaaaa tak sa cudujem, ze ta nechali tak dlho prenasat... dnes mi dr. povedala, ze ak je potvrdena tehot. cukrovka, tak sa rodi na termin prave preto, ze potom su velke deti a je problem ich normalne porodit...ja nemam cukrovku, len tehotensku glykozuriu (opakovane cukor v moci) a diabetol. dala odporucanie na ukoncenie tehotnosti v termine. A takisto mi po porode maju urobit kontrolny odber, ze ci nahodou... 😕

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@vladka84 Vladi vidis...a pondelok ked bola decka lekarka pozret u nas doma maleho povedala ze z akeho dovodu ma nechali normalne rodit?ze kedze som mala mam uzsku panvu,ze hned mali spravit cisarak...ze chuda moje si sa vytrapila 😖 a ked videla v akom som stave...tie oci,krk,atd...no co uz,mam to za sebou a pokladik mi to vynahradza

vladka84
25. aug 2010

@katulkaaaaaa no to ti poviem, pretlacit takeho valibuka cez uzku panvu nie je ziadna sranda... ale ako pises, uz to mas stastne za sebou a Simonko je pokladik, tak sa bude lahko na to zle zabudat 😉
no nic baby, idem pozehlit, mam dva plne kose, tak nech mi to neostane aj po porode 😀

majka35
25. aug 2010

@21 tak z čoho? trápila sa mi v kuse a akonáhle sme prešli na UM je pokojná ... 🙄

21
25. aug 2010

@majka35 , hm, cudne, ja som neskusala umele, som silna alergicka a celiaticka, takze ma to nelaka, no asi ked mi dojdu nervy, vyskusam aj ja...

majka35
25. aug 2010

@21 ja som si kojenie užívala a strašne rada by som kojila aj 3 roky, ale tiež som vážne chorá, takže mám kojenie povoené maximálne 4 mesiace a o to ma viac mrzí, že ani tie 4 mesiace si to nemôžem užiť ... ja som malú nechcele takto trápiť ... možno je to moje zlyhanie, neviem ... ☹

lucia20
25. aug 2010

caute babulky moje, hlasim sa vam z nemocnice... stihla som tu niekoho????

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@lucia20 zlatko ja som tuuuuuuuuuuuuuu

lucia20
25. aug 2010

@katulkaaaaaa jeeej, tak aspon niekto... ako sa mi tu mate???

ja sa vytesujem. robime pokroky. tedaaspon ja. uz som dnes labzovala po oddeleni, aj wc zvladam sama ale co je hlavne mame MLIECKO... sice malo asi sto ml, ale mame.... hrozne sa teseim.

malinku budu robit asi az zajtra. teda dufam,ze uz.... stale to odkladaju. sak som jak na ihlach.

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@lucia20 lucinka tak super spravy mas pre nas 🙂 malo???sak ja som 100vku az na 5 den mala,super sikulka si 🙂 a tatiankaje nadherna 😵 😵 😵 ake mala miery?som to tu nenasla

anetaadam
25. aug 2010

@lucia20 ahoj Luci,tak ako? 🙂

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@lucia20 a dala si si nakoniec len epidural,ci celkovu narkozu?mi sa mame fajn,malinky je velmi dobre dietatko...kvietok dnes pustili z nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre