♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiffanka
25. aug 2010

@akika722 pozerám tvoj profil, a dnes to máš super, Samko má 2 týžde a 6 dní a Paťko 2 roky a 6 mesiacov, samé 2 a 6 hehe sranda 🙂 😀

tiffanka
25. aug 2010

@lucia20 aj ja ťa obdivujem a držím palce 🙂

tiffanka
25. aug 2010

@kvietok121 kedy máte krst? 🙂

memory97
25. aug 2010

@lulu4 ja som mala tie bolesti do stehien🙂 je to neprijemne, ale cca do 2 tyzdnov ako to zacalo sa sam spustil porod🙂

@kvietok121 tak to je super, ze kojite. dobra je melta alebo caro, vajcova polievka s rascou, mrkvova polievka troska zahustena, caj leros z lekarne, riedky puding, no a dalej ma nic nenapada, ved ma niekto isto doplni🙂 malinky je nadherny🙂

@alure mne skoro rano odisla zatka a pred ve erom sme rodili🙂 niekedy to trva aj dlhsie...

memory97
25. aug 2010

@kvietok121 chudatko, hlavne, ze uz je to za tebou a Matejko je v poriadku.

akika722
25. aug 2010

@tiffanka hej všimla som si...hovorim to mm nechapal o čom kecam 😖

groka
25. aug 2010

🙂

jankasramka
25. aug 2010

baby ako dlhy ma byt v idealnom pripade nocny spanok? ja som nejak mimo...ani sa nepriznam co som si myslela lebo ma budete povazovat za pekne blbu 😒
navyse sa mi zda ze nie je normalne ze moj cervik cez den vobec nechce spat- cez den vydrzi aj od 8 rano do 17 bez spanku- proste nechce nech robim co robim...
nema s tym skusenosti niekto???

evanns
25. aug 2010

@memory97 dakujem

akika722
25. aug 2010

@jankasramka pre dospeleho 8hod...to mi sa najližšie roky nedočkame 😀
no ma ten chrustik poriadnu vydrž 😀

akika722
25. aug 2010

@groka jéj taky smejko 😀

jankasramka
25. aug 2010

@akika722 no ale o kolkej ho ty ukladas na nocny spanok?

jankasramka
26. aug 2010

prosim napiste mi o kolkej ukladate dietky a kolko hodin spia cez den lebo ja som zufala ☹ ☹ ☹
prosiiiiiiiiiiiiiiiiim ☹
mne sa zda ze on je strasne unaveny cez den ale nie a nie zaspat, proste nasilu otvara oci. ja som vazne na dne ☹

zuzana76
26. aug 2010

ahojte

@jankasramka janka moj maly - ten starsi bol takyto, vobec nechcel spavat, v noci aj 5x az 7x hore na kojenie, cez den ledva zaspal na 30 minut a ja som s avtedy rychlo isla najest, umyt, nic som nestihala porobit, lebo chcel byt len stale na rukach, niektore deti su taketo , vyzaduju si pozornnost, zato teraz je velmi sikovny, stale je zivy, ale aj mudry a sikovny, zaujima sa o vela veci, atd... druheho zatial radsej nepopisujem 😀 , nech to nezakriknem

zuzana76
26. aug 2010

@jankasramka jedine co ti viem poradit, vydrzat a zapojit co anjviac aj muza pripadne inu rodinu do starostlivosti, nech s nim ide niekto na chvilu von pokocikovat atd...

ale to zle obdobie preslo tak ked mal 5-6 emsiacov a uz sa zaujimal o hrkalky a hracky, vtedy uz vydrzal dlhsie byt hore a zabavit sa uz sam na chvilu

katulkaaaaaa
26. aug 2010

@jankasramka ahoj Janka presne takto sa chovala moja dcerka,cez den pospavala maximane 15minut ,na prse bola kazde dve hodiny den aj noc...maly je pravy opak,stale spinka cez den ho budem na konenie kazde tri hodiny a v noci mi spinkal dnes 7 hodin,potom sa napapal a spal dalsie tri...vsetci hovoria z sa to zmeni ked mu prestane zltacka,ale celkovo je velmi spokojne dietatko ani neviem ako vie plakat 😉

katulkaaaaaa
26. aug 2010

@kvietok121 no moja vidim ze sme si porod rovnako ,,uzili" ale hlavne ze uz mame svoje malinke doma a ze sme zdravy 🙂

kikuska25
26. aug 2010

bre ranko..ták vcera vecer plany poplach boli sme navstivit nemocku 😖 bolesti tlacenie na konecnik tvrdnutie bruska no ale pan drobec nechce a nechce aj ked na monitore poslusny nebol..pani doktorka mu trosku napomohla s pinzetou preukrutna bolest šparali sa vo mne asi 40min.takze krvacame a dnes sa citim ako rozparana.. ☹ ☹ boli ma vsetko nehovoriac o krizoch to su muky..potom jedna ifuzka jedna injekcia a poslali nas domou 😠 zajtra kontrola tak uvidime co a ako.. 😒

vladka84
26. aug 2010

dobre ranko 🙂
@jankasramka moja Timka bola spokojne babo, vecer som ju kupala okolo 19 - 20 h. ako sa mi zobudila, napapala sa a spinkala asi od nejakej 21h. do 2hod, znovu sa napapala a spala este nejake tri - styri hodinky... ale stavalo sa, ze ked zaspala o 21h., spala az do 6tej, to uz ked mala take 3 mes... cez den spinkala ako kedy, zvacsa to zaviselo od toho aku mala noc - ale povacsine som ju doobedu dala spinkat na balkon (neskor do postielky), tam vydrzala aj tri hodinky a poobede sme isli von na prechadzku - to potiahla aj 5 hodin 😎 a zase domov, kupanie, papanie a spinkanie... mala skvely rezim, ja som si to fakt uzivala, no uvidime ako to bude tentokrat... normalne sa obavam, ze ako to budem stihat - hlavne rano odniest Timku do skolky, my sme mali problem vychystat sa same a nie to este s babom... 😒

vladka84
26. aug 2010

@katulkaaaaaa a mozno ostane taky spachtosko aj po zltacke, aj moja Timka taka bola - ked mala zltacku, tak som ju budila, ale aj potom pekne spinkala 😵 teraz sa asi vracia do babatkovskych cias - cez den uz sice nespinka, ale zato vecer potiahne aj 12 - 13 hod., to som zvedava ako budeme vstavat do skolky...

baby, neviete kedy sa nastupuje do skoly (skolky)? Az v pondelok, alebo uz vo stvrtok 2.9.?

barinkova
26. aug 2010

AHOJTE TAK JA UZ NEKOJIM NAJSKOR VELA MLIEKA ZASE AKO PRI NIKOLKE CO MI ROBILI V NEMOCNICI ZABALY CO MI TAK NALIALO PRSIA A TERAZ NIC,TAKZE ZASE STARY DOBRY SUNAR,A V POVAZSKEJ TAM JE TO CISTY BORDEL NIC SA TAM NEZMENILO,AKUART DOKTORI SUPER INAK CHAOS,SOM SA SMIALA NA PREPUSTACEJ SPRAVE SOM MALA NAPISANE ZE SOM ROZVEDENA A ANI SOM O TOM 🙂 NEVEDELA

liba78
26. aug 2010

@vladka84 vo stvrtok
@jankasramka no jani, ja som mala prvého v štýle aký popisuješ. Nespal takmer vôbec. Cez deň max. 1 hodinku aj to nie v kuse. Noci sa často budil a večer ho uspať pred 23-tou bol nadludský výkon. Teraz maličký spinká 3 hodiny a potom papá a tak dookola. Ale táto noc bola iná, visel na mne non-stop, a stále sa metal a dvíhal nožičky. To asi kvôli večeri, mm mal chuť na klobásku a tak strašne voňala, že som mu kúsok zjedla. Bola pikantná, a určite to už neurobím. Dúfam.... ☹

liba78
26. aug 2010

@barinkova teda, to bol rýchly priebeh. A muž vie o tom že si sa rozviedla ? 😀 😀
Ja som mala v správe priebeh pôrodu: Rodička prijatá pre odtok plodovej vody v 38tt, plodová voda neodteká, nekrváca, nešpiní. 😀 (a to tam dávali podomňa podložky a mala som 4 vložky naraz 😝)

vladka84
26. aug 2010

@liba78 dakujem 🙂
ejha, takze malemu Jurkovi pikantna klobaska nechutila, asi bude viac na sladke 😉

vladka84
26. aug 2010

@kikuska25 tak to ste mali rusnu noc, aj ja mavam poslickove bolesti - hlavne vecer, ale vzdy ked si dam teplu sprchu akoze na rozbehnutie, tak sa to pocas noci ustali a spokojne spinkam 😒
dnes rano prisla ku nam do postele Timka a hovori mi: "mami, tebe sa uz rodi babetko, pozri ake mas velke brucho!" 😀 😀 😀

jankasramka
26. aug 2010

@zuzana76 @katulkaaaaaa @vladka84 @liba78
no su tu 3 hod rano- nemozem povedat ze ste ma potesili ale urcite ste ma zachranili minimalne od psychickeho zrutenia. akoze ja neviem co by som robila keby vas nebolo a keby ste mi neodpisali, takto aspon vidim ze to neni nenormalne lebo uz aj mm ma suril ze napis maminam na forum ci je to normalne...

mm okolo 22 hod vravi :laska oddychni si dnes v noci ho strazim ja.kym som sa "naobedovala", osprchovala,poprala plienky tak bolo takmer polnoc. o jednej vstavat na kojenie a to uz nezaspal odvtedy. nieco po druhej mm uz nezvladal (ajked sa neprizna), lenze on kazdy den soferuje do roboty hodinu (asi jak z blavy do trnavy) tak tiez nechcem aby siel nevyspaty lebo sa onho bojim. este pri tom ako tu soferuju vsetci...

ja tu rodinu nemam , svokra byva daleko ( asi 400km) a pracuje. a on tu ma par tiet z ktorych ziadna nema muza(!!!!!) takze maju asi dost svojich starosti kedze sa nikto neponukol ze nam pomoze.

proste som na to sama, moj mm sa snazi pomoct ale on je z tych co potrebuju viacej spat, tiez ma strasny stres v robote... z domu chodi okolo 7 hod a vracia sa takmer o 21.
no, zienky - zufalstvo.

dakujem vam ze ste ma aspon takto podporili, ja stale vravim ze ja tu v mexiku mam iba vas. dakujem ze ste🙂

jankasramka
26. aug 2010

@vladka84 zlatunka je timka- ma aspon rozosmiala trosku svojim komentarom

vladka84
26. aug 2010

@jankasramka Jani, no proste su deticky, ktore nevedia spinkat... mozno maju vela podnetov, vsetko vnimaju a nevedia sa ukludnit a "preladit" na spanok, skus opakovat rezim, pravidelne ritualy pred spanim, spievat mu, alebo pustat nejaku uspavaciu hudbu, kolisat na rukach, lahnut si k nemu, tak aby pocul tvoje srdiecko, no neviem fakt co by pomohlo... kazdopadne ta mozem ubezpecit, ze to nebude trvat vecne - este pridu casy, kedy ho budes budit, lebo sa mu nebude chciet vstavat do skoly 😀

vladka84
26. aug 2010

@jankasramka uz ked si ona vsimla, ze mam brucho pred rozpadom, tak to uz musi byt sila... a mm jej na to povedal, ze este sa nerodi, az v nedelu 😀 no maju zo mna srandu... 😎

kikuska25
26. aug 2010

@vladka84 jeeeej aka zlata no uz najvyssi cas aby sa rodilo,nie?ja som to mala prvykrat a kedze neviem trosku som bola vyplasena a doktorka mi povedala ze to mam rozbehnut horucou sprchou na krize a podbrusko ale nebudem skusat bo dnes ordinuje len do 3tej a potom ma sluzbu taky hlupy doki tak pockam do zajtra 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre