♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
26. aug 2010

@kikuska25 ta horuca sprcha bud rozbehne, alebo ustali... u mna zatial nerozbehla, no ale do nedele casu dost 😀

idem baby, konecne sa Timka poobliekala, caka nas zubar a potom nam treba ist na nakup..mozno to uz bude posledny 😀

liba78
26. aug 2010

@jankasramka a čo tvoja strava ? Keď si dáš na večeru makové slíže, alebo možno pivo. To sú také teórie mojej babky. To mi radila pri Maťkovi. Ale to už bol kojený len trochu a inak na Nutrilone, tak to nezabralo. Možno by to u teba mohlo. A určite by som vylúčila kofeín. (ten som vylúčila aj teraz) Ale tá dnešná noc po kúsočku pikantnej klobásy ma presvedčila, že moja strava vplýva veľa. Teraz malý už spí ako mimino. 😀 😀 (veď je mimino) A hlavne keď o polnoci obeduješ, to potom mliečko nemá tú hustú výživnú časť, nie ? A nakojíš z jedného, alebo z oboch prsníkov ? Totiž mi v nemocnici povedali, že treba na striedačku a na jedno kojenie jeden prsník. To husté, zadné mlieko mu tečie horšie, ale má schopnosť zasýtiť.

kacena4
26. aug 2010

@jankasramka janik, nestresuj, aj to ubera malemu spanok. ja ked som vystresovana z placu malej, tak sa ukludni jedine u muza. neboj nie si sama. aj moja mala je viac hore ako spinka. uz zopar noci ju s muzom nosime na striedacku zopar hodin a to ju este pocas noci kojim asi 4-6x. spinkat chodi hoci ako, vacsinou medi 19-21 hod. ale kazde 2 hodky jehore na papanie az do rana, od polnoci sme hore niekolko hodin a od 6 hodinky tak uz znova hore. sme z toho z muzom grogy, nakolko mame este dalsie 2 deti 😝 a tak cez den spavame na striedacku ked sa da 😝 😝 😝 😝
ja dufam, ze sa to po sestonedeli polepsi, hovori sa, ze babo citi ked matka krvaca, a je nesvoje... tak cakam, kym bude lepsie (aspon tak nam to fungovalo pri predchadzajucich 3 detoch, vzdy ked som menstruovala, tak boli uplakanejsie)

Drzim palce nech sa malicky ukludni a dobre spinka
no a mala je uz hore, nestihla som vas ani docitat, ani vycikat sa 😵
drzte sa

memory97
26. aug 2010

@jankasramka neboj Jani jeho to prejde, len musis vydrzat. Nas tiez nespaval cez den a musim poklopat "klop,klop", teraz spinkava cez den aj v noci. A hlavne bud kludna, lebo ako vravi moj mm "das mu nervozne mliecko" a bude aj on nervozny🙂

memory97
26. aug 2010

@vladka84 horuca sprcha ma ukludnit bolesti, ale mne pomohla rozbehnut porod 😀 😀 😀

mirmaj
26. aug 2010

@jankasramka ńie si v tom sama neboj, ja som tiež s malou väčšinou dňa sama a moc toho nenaspí, ked ju nejako učičíkam že zaspinka tak aj tak za pol hodku je hore a cely kolotoč sa opakuje, ale v noci spi celkom dobre tak 3hodky vydrží, a večer dávame spať skoro každý deň rovnako, mam pocit ako keby si už nato zvykla...okolo 18:30 sa kupkame, potom sa napapáme a tak do 19:30 už aj spinka a potom sa zobudí ako kedy, boli časy aj ked sa zobudila o 1-2 v noci, ale to už sa nestáva 😀 teraz sa tak budieva okolo 23:30 plus mínus nejake minutky a potom do rana ešte 2krát
moc si ani nemysli, že keby si mala rodinku bližšie že by ti to pomohlo, ja som sa včera prvý krát vybrala s Tamarkou k našim, bývajú na dedine, že ako bude krásne spinkať a ja si oddýchnem 🙂 no len sme si to tak naplanovali, mala tam prerevala skoro celý deň až sa zachádzala od plaču a ja s ňou, moja mamina sa z toho asi doteraz nespamätala a ja som povedala, že pokaiľ trocha nepodrastie tak tam už nepôjdem 😲 😲 no to máme tak, ked človek mieni a babätká menia 🙂

a to ideme v sobotu krstiť a už teraz mam paniku z toho, že tam prereve celú omšu a asi nás vykážu aj z kostola 😀 a dnes plánujeme isť s mm na spoved, tak som zavolala bud. švagrinu, nech príde baviť, aby si zvykala, lebo dnes jej Dr. oznamil, že čakajú dvojičky 😀 no a ak to budu take žive striebra ako tieto naše, tak jej fakt nezávidím, ale hlavne nech ich šťastne donosí a privedie na tento svet 😎 😎

kikuska25
26. aug 2010

..prave mi bolo oznamene ze zajtra rano na prijem tak dufam ze z tej nemocky uz vyjdeme dvaja 😀 😀 😀

snehulienka
26. aug 2010

cafte, zda sa ze je tu nejaka ina snehulienka, a vy pisete omylom mne...

takze, vela ludi gratulovalo snehulienke, ktoru mate tu... musite pouzit jej presny nick, alebo zeby sme mali obe rovnaky???

snehulienka
26. aug 2010

no a gratulujem vam, maminy, ked uz som tu...

anetaadam
26. aug 2010

@kikuska25 Možno to stihneš aj dneska a malý budem mať meniny a narodeniny v jeden den 😀

kikuska25
26. aug 2010

@anetaadam jeej ahoj ty si mi pisala aj postu,ze?no mozno sa stretneme aj ak ty prides v pondelok ja chcem mat pri porode dr.Kerekovu tak musime vydrzat do zajtra 😝 ak by si ma spoznala kludne daj vediet 🙂

kikuska25
26. aug 2010

@anetaadam nooo to by asi nebol nadseny ked by bol väcsi ze by to mal v jeden den 🙂 ja dufam ze vydrzim do rana

kikuska25
26. aug 2010

@kikuska25 prepac ja som si ta pomylila prepac 😖

kikuska25
26. aug 2010

@anetaadam ja uz pisem sama sebe ooo boze prepac

mamisqva
26. aug 2010

@liba78 ahojkaj tebe odtikla vod tušim?Mne sa teraz zdalo že tiež ale neviem či ležala som driamala a vstanem a na teplakoch mokre ako keby mi cvrklo tak viac asi by som vedela že mi ušlo moč či?Ale teraz mi nič neodteka pomaly mam take občasne boleti aj tlaky ja neviem som s toho na nervy.Neviete mi poradit,

mamisqva
26. aug 2010

@kikuska25 ty ideš rano už aj ja chcem už som zufala najhorsie je že ja mam stale take mrcha bolesti do križov aj tlaky potom mi to prejde potom zas teraz to mam cely den ale nič pravidelne nechcem robit poplach včera som mala termin neviem čo mam robit

liba78
26. aug 2010

@mamisqva ahoj, mne začala odtekať voda, ale to bolo ako keď pustíš kohútik. Ale keď máš bolesti, mala by si sa ísť dať skontrolovať. V nemocnici majú nejaký test na plodovú vodu. Tak ak ti ostala intimka, alebo vložka oni to zistia.

vladka84
26. aug 2010

baby, ja som hotova, teraz som si konecne sadla a pocas dna som mala niekolko krat momenty, kedy som si myslela, ze uz to na mna ide... ale nejde 😀
no mame vsetko nakupene, poupratovane - zo zufalstva som dnes vycuchala kachlicky v kuchyni, celu pec a nechala som si ju aj odtiahnut, aby som upratala za nou, zajtra mam este v plane prezliect postele.... a mm mi dnes oznamil, ze bud porodim, alebo sa stahuje, ze ma normalne strach, ked ma vidi s handrou v ruke 😀 😀 😀

jankasramka
26. aug 2010

@liba78 no za mak by ma tu zavreli do basy 😝 je ilegalny. (ale ajtak som ho sem pasovala)
ale o tom pive som tiez pocula od ocina...hmmmm....
kojim len z jedneho lebo mam dost mlieka tak viac ani nevypije a striedam ich... ale mas pravdu s tou stravou- musim byt dokladnejsia lebo tiez zacinam znova citit ze sa mi vracia gastritida... 😒

inak na margo tej tvojej plodovej vody- ty to tu len spomenies a ja sa musim rehotat jak si nam to tu vtedy opisala ze jak to z teba tieklo 😀 fakt sranda 😀

@kacena4 @memory97 @mirmaj jaj baby, ja viem ze musim zatat zuby a vydrzat, ale to som mala vazne taku slabu chvilu jak uz davno nie. fakt som rada ze ste ma takto povzbudili a ze viem ze je to normalne lebo uz som nevedela ci robim nieco zle ja alebo ci netreba ist k pediatricke....akoze strasne moc vam dakujem.
hned sa mi lepsie dycha ked viem ze nie som sama🙂vdaka🙂

akika722
26. aug 2010

@jankasramka ahojte moja že nočny spanok?no my ho kupeme okolo 19tej-20tej ale na spanok sa to nie vždy podoba ☹

jankasramka
26. aug 2010

@akika722 asi tak....u nas tiez nie 😒
ale dnes mate asi pekny dnicek- vsetko najlepsie samkovi prajem🙂

akika722
26. aug 2010

@vladka84 2.9 moja do škôlky

akika722
26. aug 2010

@jankasramka dakujeme moja neviem inaač či sa vam ozvala Lucka baby ale malinku budu operovať až zajtra mala dnes zle vysledky no ty blbci jej nič nepovedali a to chudatko Lucka si myslela pol dna že už ju operuju ☹

akika722
26. aug 2010

@jankasramka moj krpec len na rukach by spal a kolisal by sa a ked ho zložim je hore a plače 😠

lucia20
26. aug 2010

Dnes sme mali byt uz tretikrat operovani. skoro ma dnes vykotilo od nervov.cele doobedie som prerevala nestastna, co sa deje s malinkou. a nakoniec som volala po piatich hodinach na aro A,aro B, nikde o mojej dcere nepoculi. tak som volala nazad na detsku chirurgiu a tam mi pvoedalali, ze malinka mala zle vysledky hemoglobulinu, tak anesteziolog si vyziadal nove odbery a ze operacia sa odklada na piatok.

skoro ma porazilo...

ale prvykrat som dnes bola malinku pozriet... normalne som nechapala... vyzera uplne zdravucka.... a je krasna. viem, ze je lebo je moja, boze ale keby ste vedeli ako vonala... musela som ju vybozkavat a doteraz citim jej vonu.... bubacik moj malinky...

Podarilo sa nam rozbehnut mliecko. najprv nam islo z oboch prsnikov tak 50ml dokopy. dnes ako som videla malinku tak do pol hodinky sa mi tak brutalne naliahli prsia ze az... a hend sme vytiahli 150ml... tak som sa vytesovala ako mala. :D:D:D:D

akika722
26. aug 2010

@lucia20 moja ona je užasna,mala nadherna prncezna...nech je to už za vami všetko...tak maš 3 kočky ocino musi byť rad 😀 😀 😀
nestresuj sa hlavne mala to vyciti s teba musiš byť silna kvoly nej 😉

jankasramka
26. aug 2010

@lucia20 jasneze je uzasna, krasny ksichtik🙂 joj a z tej miniaturnej rucicky jej brali krvicku....malinka ☹
to ja by som asi niekomu vynadala, nechapem ako ta mozu nechat takto nervovat- ako keby to bolo len tak operovat take malinke...drzim palce nech si psychicky silna aby si jej bola oporou 😉
a s tym mlieckom je to pekny vykon teda 😲

@akika722 to som si myslela ze len moj je taky ako si napisala- len kolisat a ked ho nechas hned mrnci a place, ja tiez posilujem cely den svaly na rukach... 😖
dufam ze coskoro to prejde...ked sa zacne zaujimat viac o hracky a tak...

akika722
26. aug 2010

@jankasramka ojho ked nechaš mrmčať tak začne revať že sa dusi...pati ked bol maly jedol spal jedol spal-užasne dieta...budiť som ho musela...no teaz hajka semi pospi denne tak 3x po 3 hodky vkuse...aspon to...

liba78
26. aug 2010

@jankasramka aspoň som vás pobavila. Aj s mojou vodou. 😀 Ale aspoň som si bola istá, že je to voda. Také množstvo moču by sa mi nezmestilo do mechúra 😀
@lucia20 malinká je krásnučká, teda také malé zlatíčko a fakt nevyzerá chorá. Nebyť tých poviazaných ručičiek, ach jaj chúďatenko malinké. Už aby ju nepichali. 🙂

lulu4
26. aug 2010

@kikuska25 ahoj ty ides rano na prijem a kto ti to povedal ved vcera si bola na pohotovosti nie? no ti robili ten hamiltonov hmat co aj mne vcera na poradni ked sa v tebe tak sparali a bolelo to... no ja od rana taky slizovy hnedy vytok mi ta zatka odchadza a cakam co sa bude diat ale vcera po tom sparani vo mne mi isli tiez krize odist ale dnes uz je dobre pomerne tak neviem... mozno v noci to prepukne... drzim ti palce a jasne ze uz sa vratite domov dvaja, teda s mm traja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre