♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
27. aug 2010

@liba78 tieto chute su hrozne dufam ze mi po tehotenstve neostanu... ale zase niektore jedla zboznujem a palacinky som uz dlho nemala... no len ci vydrzim do rana lebo maly sa zacal tak hnusne hybat akoby sa chcel cez brucho dostat von az ma to boli a dnes dost citim ze mi tlaci tam dole ked beham a zase dostavam tie krce do stehien... to tak boliii preco to musim mat prave ja?

sivema
27. aug 2010

@lulu4 -no ja som dnes mala tiež palacinky a teraz tlačím čokoládový puding s piškotami 😀
ja mám teraz tak naliate prsty na rukách až ma bolia

lulu4
27. aug 2010

@sivema ahoj aj tebe tak chuti sladke? lebo mne asi tak posledne dva tyzdne strasne a to som cele tehotenstvo nemusela sladke lebo ja cakam chalana, viac mi islo na chut slane a kysle... a teraz sa to ako otocilo... mnam cokoladovy puding ja som uz od siestej nic nejedla nemozem... musim si prikazat takto vzdy...
vidim ze mas termin den po mne, uz sa ti to aj nejako prejavuje ze by to malo prist ci nic? ja mam zase uz vyse mesiaca zapuchnute clenky a nie a nie odpuchnut aj ked bolo chladnejsie pocasie... co uz...

liba78
27. aug 2010

@kvietok121 ahoj kvietok, to je dobre že ste šťastní. Občas plačú aj tie naše. Keď budeš mať viac času, pokecáme 😀 😀

kvietok121
27. aug 2010

teraz trosku mam prisla som na net zaplatit akurat ucty

sivema
27. aug 2010

@lulu4 no ja sladké môžem 🙂 ...
dnes som bola na CTG ,všetko je v poriadku.....sem tam cítim pichnutie,ale otvorená som len na špic prsta ☹
už by som to rada mala za sebou

liba78
27. aug 2010

@lulu4
@sivema tak to nedúfajte, že vás chute prejdú. 😉 😉 Ja sa napchávam podobne ako s bruškom. Akurát dávam pozor, aby malého nebolelo bruško. Ale v každom prípade jesť treba, kvôli mliečku. Ale striedmo a často, zas kvôli kilám naviac. Ešte teraz mi 10 kg ostalo naviac 😝 . Ale idú pomaly dolu. 😉

liba78
27. aug 2010

@kvietok121 a čo Matejko, spinká ?

kvietok121
27. aug 2010

je to skvele byt mamou, aj ked dnes som 1. krat kupali s manzelom, vcera sme nemohli dr zakazala, cosi mu dali na pupcek, den predtym ho kupali v nemocke, no tak som mala riednu tremu, mame trosku stazene kupanie pretoze malicky ma asi citlivu pokozku po mne, takze kupeme v hypermangane, predtym v umyvadielku zadocek mydielkom, potom oplachnut v cistej vode, vybrat podlozku a oplachnut v hypermangane... olejcek len trosku ... dnes sme mu ani nedali ... trosku plackame napr. min noc 7 krat hore, dnes sme plakali aj cez den doobeda poobede uz bolo dobre ... tak uvidime, uz sa pomaly ucime ked mame zlu chvilu na cumel, pretoze vtedy by najradsej smulal moje prsko ale to si nemozem dovolit aby len tak hodinku cmulal ... tak zabera aj cumlik, aj ked niekedy musime pridat aj hojdanie a pevne nervy ... nevadi vydrzime

lulu4
27. aug 2010

@liba78 takze teba tie chute nepresli ani po tehotenstve? a kolko si pribrala za cele tehu ked je na tebe este 10 kg navyse? kolko sa tak nechava v porodke kilov, o kolko byva zena tak cca lahsia po porode?

kvietok121
27. aug 2010

@liba78 teraz ano okupkal sa a vypllakal napapal tak spinka som zvedava dokedy 😎

kvietok121
27. aug 2010

@lulu4 ahojky ako sa mas???

sivema
27. aug 2010

@liba78 no ja s tým ani nerátam...... 😀 ale dúfam,že tých 15 kíl čo som nabrala pôjde rýchlo dolu--len musím zistiť,či sa môže cvičiť aerobik pri kojení,aby som mliečko nestratila 😖

lulu4
27. aug 2010

@sivema pri kojeni by sa nemalo cvicit lebo sa do mlieka vylucuje kyselina mliecna alebo nieco take co moze zmenit chut mliecka a babo ho moze odmietat

liba78
27. aug 2010

@lulu4 ja som pribrala 23kg, z nemocnice som sa vrátila o 11 lahsia a teraz pomaly zhadzujem ten zbytok. 😝 Ale stále sa nevôjdem do svojho oblečenia 😠

lulu4
27. aug 2010

@kvietok121 ahojky akurat citam co pises, takze je krasne byt maminou ale narocne... no ved casom sa clovek nauci.. ja sa obavam akurat tak toho placu ze ked bude maly plakat a ja nebudem vediet ako ho utisit to napr. minule som cakala s dcerkou mojej kamosky ktora mala 8 mesiacov v aute a ona isla k lekarke po recept lebo nechcela medzi chorych brat malu.. a ta spustila taky rev a to ju poznam od malinka ako sa narodila ze som ju nevedela nijako utisit... bolo to hrozne az som mala neprijemny pocit... tak som jej volala nech pride ked moze a tak vysledok bol taky ze mala bola hladna a kedze je na UM tak jej to len rychlo zarobila a ja som ju krmila a ona mohla ist vybavit co bolo treba...
ale tak kupkanie je tiez narocne ako popisujes... a to ste ako zistili ze maly ma citlivu pokozku a znesie iba ten hypermangan ci to v nemocke zistili sestricky pri kupani? ozaj a v nemocke len oni kupu a ty sa pozeras alebo aj ty si skusas? a ako sa ty citis myslim krvacanie ci mas silne a co sitie boli? ty si rodila spontanne ci sekcia? uz si ani nepamatam tolko sa tu toho udialo... no ja stale cakam... akurat sa krpec tak hmyri akoby chcel z brucha vyskocit dostavam krce do stehien uz asi vyse tyzdna aj teraz prave... obcas krize podbrusko... na posled. poradni v stredu som bola otvorena na 2 cm a robili mi ten Hamiltonov hmat aby tomu trosku pomohli, vcera som spinila cely den dnes uz nic... tak sa drzkajte s Matejkom... a ozaj co ostatna rodina hovori na Matejka teda ti co si boli taki isti ze to bude dievca 😀

liba78
27. aug 2010

@kvietok121 ten môj si zo mňa robí srandičky. Už hodinu čakám, kedy sa zobudí, aby som mohla kúpať a nič 😝
@sivema no tak to ti prajem, aby si rýchlo zhodila. A zas si nepribrala tak moc, tak to ti pôjde rýchlejšie dolu. Ale neviem, či sa môže aerobic. Ja som bola dosť ubolená po pôrode, tak som nemala žiadnu chuť cvičiť ☹, okrem cvikov na bruško, čo pomáhalo sťahovaniu maternice. 😅

lulu4
27. aug 2010

@liba78 juuj to bodaj by som sa ja vratila o 11 kg lahsia to by na mne potom ani kilo naviac neostalo... teda nie ze by nebolo stale z coho zhadzovat ale bola by som na tom ako pred otehotnenim...no ved uvidime ale viacej tam necha asi ta ktora aj viacej naberie u mna to tipujem tak max. ze tam necham 8 kg... ale casom to das dole nebude to za mesiac, chce to trpezlivost ale papat a pit teraz treba ako si pisala kvoli mliecku

liba78
27. aug 2010

no baby, dám si prestávku asi už budeme vstávať 🙂 , ten bude naštvaný, že mu hneď nedám jesť 😀 a budem ho ťahať do vane. No čo už ? Keď to nejde, tak to nejde...................... 😀 😀 😀

lulu4
27. aug 2010

@liba78 no ked si tak pospal teraz bude musiet pockat... ale zvladnete... potom sa ohlas ved pri kojeni aj pises 🙂

mamisqva
27. aug 2010

To je naša Nelinka

groka
27. aug 2010

@liba78 ja som si dnes spravila sacik slizov,ale nebol velky,ale neviem aka gramaž to bola,kupila som cely tvaroh a dnes som si uz 3 krat nabrala,este teraz som dojedla ,ostal mi maly kusok tvarohu a trosku slizov,sa zdujem z nich 😀 ale ked som o 20 00 kojila,mlieko mi striekalo na kilometer a bolo biele a nie take sive ci ake ho ja mam farby,vidim rozdiel 😅 aj acidko som do seba naliala ,akurat posrat sa mozem dobre 😅
zas som si maleho odvazila pred a po kojeni a spapal 95 do 100ml

liba78
27. aug 2010

tak a som späť 😀 😀 už mám na lavom prísavku 😀
@mamisqva peknučká slečna, gratulujem.

liba78
27. aug 2010

@groka jej ty máš takú váhu, kde to zistíš ? ja nemám ani potuchy koľko spapá. ☹

groka
27. aug 2010

@liba78 mam vahu tu starodavnu kde odvazis aj 30 kg
ukaze mi po kojeni o kolko je tazdi a vypocitam

lulu4
27. aug 2010

baby kontrakcie sa neprejavuju tak ze mi bolest vystreluje do stehien... lebo do laveho stehna z vnutornej strany mi prechadza asi kazdu minutu taka bolest ze dovi, skratka ako taky kratky krc a hned to prejde a to som sa chcela ist osprchovat ale neviem ci vobec vyleziem do vane a tak... a mm ze ideme do nemocky a ja ze naco ved toto nie su kontrakcie... som uz z toho debil

kvietok121
27. aug 2010

@liba78 ja som si zase musela odbehnut pretoze sa zobudil po hodine pokakany, chcel papat a uz dudle cumel a spinka uvidime dokedy

kvietok121
27. aug 2010

@lulu4 ani nevrav mne sa kontrakcie spustili az po vyvolavacke

liba78
27. aug 2010

@lulu4 vieš, zažila som tri pôrody, ale radiť si netrúfam. Každý bol úúúplne iný. A pri poslednom som pravidelné kontrakcie mala až poslednú hodinu. A to mi bolesť vystreľovala do podbruška. Neviem, či môže vystrelovať do stehna, ale nevylúčila by som to. Ak ti tlačí na nejaký nerv, môže to byť.
@groka sa máš. Ja mám len osobnú, tá odváži nepresne takéto malé odchýlky a kuchynskú, tá je len do 2 kg. ☹

mamisqva
27. aug 2010

@liba78 Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre