♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
31. aug 2010

@kvietok121 aj ja som si dosť poplakala na začiatku, prvý týždeň bol ešte fajn ked bol tatino s nami doma a potom to začalo, ked začal chodiť do roboty, ale tak už sme sami 3týždeň a zvladame to super, zvykneš si aj ty neboj 🙂 ale chce to trening, kedže sme prvorodičky a všetko moc sledujeme 🙂
Ono si to niekedy ani neuvedomíš z čoho ho môže nadúfať, pokiaľ si uplne zvyknu na všetky tie chute čo maminy popapajú to chvíľku trvá 🙂 musíš aj skúšať postupne aby si nemala jednostranu stravu a myslím, že su dobre aj tie probiotika Infalts Dophilus, čo ich tu viacere davame drobcom, myslím, že nam už učinkujú, davam ich asi cca 10dní.
A dnes sme úplne ukažkové bábätko, na nas ma asi výborný vplyv naša milá pediatrička, lebo vždy ked od nej prídeme, Tamarka spinka ako anjelik 🙂 spinka cca od 9:30, len sa pomedzi to asi 3krát napapkala a skoro hned zaspinkala, inokedy sa hrozne dlho nosíme, potom zaspi asi na 10minut, položíme do kolísky a oči ako baterky vyhodí na mňa a dnes normálne nechápem, mam aj čas 🙂 možno aj to počasie ju uspava 🙂

mirmaj
31. aug 2010

@liba78 tak tatino si ich viac užíva pri futbale ako pri prebalovaní nie? 😀
@kvietok121 nas vie tiež tatino prebaliť ale len ked sme pocikane, ked ju rozbalí a je pokakaná tak ma radšej zavolá 🙂 ale v noci nam aj chystá mliečko, pokiaľ ja prebalím, takže sa snaží zatiaľ 🙂

liba78
31. aug 2010

@mirmaj pri futbale síce nie, ale pri všeličom inom. a teraz im robil program celé prázdniny. Tak sa nemôžem sťažovať 🙂 Ale pozerám, že tvoja princezná tiež krásne priberá. 🙂

liba78
31. aug 2010

Ozaj babulky, už vám kúria v bytoch ? Ja som už včera zapla kúrenie, lebo sa mi zdá strašná zima. Mali sme tu tak 21 C a to sa mi zdalo málo, lebo malý stále kýchal a mal studené ručičky.

mirmaj
31. aug 2010

@liba78 no tak maš tiež super chlapa doma 🙂 teda ty ich maš vlastne štyroch 😀 Hej darí sa nam dobre, aj Dr.povedala, že už to začína byť vidieť na brade aj na stehienkach tie zárezy 🙂 ale ved my aj dobre papáme, cez deň ma problem vydržať 2-2,5hodky bez jedenia a to stiahne 90ml 🙂

mirmaj
31. aug 2010

@liba78 aj my mávame tak 21,5 a zdala sa mi tu hrozná zima, Tamarka úplne studené ruky, kýchala aj zabalená v perinke, tak som začala prikurovať ohrievačom tak na 22,5 a poznať to, je tu tak prijemnejšie, lebo ešte nekuria samozrejme v radiatoroch

liba78
31. aug 2010

@mirmaj no presne, zapli sme kotol len ma malý výkon a teraz tu je 22,5 C a to už je omnoho lepšie. A ešte mu dávam tie tenké rukavičky, aby sa neškrabal. Tak už nemá ruky studené, konečne. 🙂

jankasramka
31. aug 2010

@liba78 u nas este nekuria-je to cez 35 stupn.... 🙂 aha, to asi nebola otazka na mna 😀
my sme mali pred 9dnami na kontrole 4100 takze teraz pocitam min.4500g- takze uz sme vas predbehli 😝

@mirmaj s tou okakanou plienkou je u nas rovnake 😀 raz ho aj naplo tak som ju vymenila ja aby nahodou neogrcal maleho 😀

tatulienka
31. aug 2010

@liba78 ahoj...pustili nas domov v nedelu,vsetko v poriadku,len mame trosku problem s papanim...nejako sa mi nechce spustit mliecko, tak prikrmujeme :(

mirmaj
31. aug 2010

@liba78 rukavičky sme skušali aj my, ale hrozne sa s nimi jeduje, takže tie sme museli zložiť 🙂 ale čapičku mame cely deň aj doma taku tenučku, aj ked nie na uškach, aspoň na hlavičke, lebo sa mi zdalo, že aj tu ma celu studenu

jankasramka
31. aug 2010

@kvietok121 no krasny je matejko a na tej druhej vyzera ako miniaturna kopia ocina 🙂
neboj uz bude lepsie, je pravda ze teraz je vsetko tazsie aj koli zmenam hormonov....ale to sa upravi 🙂

memory97
31. aug 2010

@kvietok121 Matejko je nadherny🙂

@liba78 uvidis, vsetko bude ok🙂 ak je to v malom mnozstve, tak je to v poriadku. Ja som normalne jedla hrasok, kukuricu. V nemocnici nam dokonca dali salat kyslu kapustu s uhorkami, ale to som uz nemala odvahu jest... Ked je to v malom mnozstve, nemalo by to ublizit babatku🙂

jankasramka
31. aug 2010

@memory97 no som prekvapena ako sa to mateovi pacilo, normalne sa unavil a zaspava mi-zazrak! 🙂

vladka84
31. aug 2010

@liba78 no ved aj ja cakam, kedy uz konecne budem pisat sms, ze uz je to tuuuu.. zatial ani neodpisujem, ked mi chodia spravy typu: tak cooo? 😠
ja uz neviem ako by som to rozbehla... mm sa smeje, ze mozno by som si mala na cely den lahnut do postele a babo by bolo v takom soku, ze by urcite vyslo von. Uz sa na mna nemoze pozerat ako stale pobehujem a nieco robim, lenze ja uz som radsej v pohybe, aby som sa nezblaznila z toho cakania 😀
@kvietok121 krasny je malicky, cely tatko 😉

vladka84
31. aug 2010

@jankasramka to nemas nahodou ten ostrov, co ma vyhrat akkika? 😲

memory97
31. aug 2010

@liba78 mm sa asi nechce menit plienky🙂 asi vie, ze mamina sa o vsetko postara🙂

tatulienka
31. aug 2010

pridavam fotky nasej princeznicky...

vladka84
31. aug 2010

@tatulienka jeeej ake drobatko, gratulujem 😉

memory97
31. aug 2010

@tatulienka aka peknucka🙂

liba78
31. aug 2010

@jankasramka no tak teda ste nás predbehli, ale počkaj do ďalšej kontroly. Potom vám to natrieme 😝
@vladka84 no asi @jankasramka predbehla akiku. Takže hurá, ideme sa hrať do mexika a nemusíme do trebišova 😀
@tatulienka krásna slečna... neboj, možno sa mliečko ešte spustí

@memory97 ako malý, už nevracká ? Lepší sa to ?

tatulienka
31. aug 2010

dakujemeee

jankasramka
31. aug 2010

@liba78 😀 to beriem ako vyzvu s tymi kilami 😀 len ziadne podvadzanie s nutrilonom 😝 ajked, skromne si myslim ze mlieko v mateovom mliecnom bare "U Prsenka" je priberavejsie ako daky "smejdovy" nutrilon 😀

@vladka84 ina znacka to je, ale keby ho nahodou nevyhrala tak jej poziciam nech neni smutna 😉

@tatulienka jeeeeeeeeej, lianka nadherna🙂

elina313
31. aug 2010

@jankasramka to je aká provokácia s tým teplom...ach čo ja by som dala za slniečko, ešte sme stále žltý... tak by sme sa mali slniť a tu len prší, prší a prší...ja síce neviem, koľko máme stupňov, ale už 2. deň prikladám polienka do krbu.... vďaka Bohu zaň.

fialka5959
31. aug 2010

Ahojte, my sme dostali detsku koliku, tak mame doma veselo, vela placu a placu. ☹
Co by ste nam poradili, my len cvicime nozkami.
Co spapame to hned vyvratime a sme zasa hladnyyyyy 😒

jankasramka
31. aug 2010

mati nie je darmozrac- on uz aj pracuje 😎
zachvilu vam tu mozo aj nieco napise miesto mna 😀

fialka5959
31. aug 2010

@elina313 Tak to aj my sme zlty a tiez by som brala este slniecko, teraz v nedelu mame mat krstinya som zvedava ako malicka bude reagovat lebo mame koliku a vzdy placeme, ukludnime sa iba pri prsniku 😒

liba78
31. aug 2010

@jankasramka nemachruj, to čo z neho chceš mať ? V mexiku nieje detská práca trestná ? (ale na tej prvej foto je krásnučký)
@fialka5959 myslím, že ten sab simplex je proti kolike. My ho máme dávať 3xdenne po 10 kvapiek. Dá sa kúpiť v lekárni. A prikúp si aj rektálnu rúrku.

@fialka5959
@elina313 baby zmeňte si nastavenie, podľa koňa ste ešte tehotné 😉

jankasramka
31. aug 2010

@fialka5959 baby odporucali espumizan. ja mam nieco podobne- tiez nam to dost pomaha, aj teple oobklady na brusku, ja dam ryzu do silonky, zohrejem v mikrovlnke a tym masirujem v smere hod ruciciek...

jankasramka
31. aug 2010

@fialka5959 espumizan a sab simlex je to iste- ta ista ucinna latka

jankasramka
31. aug 2010

@liba78 ked uz si pri tej praci tak tu 8 rocne decka predavaju rano o siestej noviny na ulici aby mohli chodit do skoly....niekedy mi je do placu ked vidim jak sa snazia a inde si decka vobec nevazia vzdelanie, knihy a ze maju vsetko zadara...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre