♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

groka
1. sep 2010

@21 ta teplota je po odcitani pol stupna?

majka35
1. sep 2010

ahojte ... čítam, že riešite grckanie ... moja tiež takto grcká aj hodinu, aj dve po papaní ... tak neviem, čo to je ... 🙄
dnes je super deň, buď plače malá, alebo veľká ... a keď to takto pôjde, budem plakať aj ja 😀 obidve napapané, vykakané a furt nedobre ... a ten bordel u nás, no hrôza 🙄

mirmaj
1. sep 2010

@akika722 ked ti povedala Dr. že je nutrilon ťažký na žalúdok pre babätká, tak čo maš dať malemu ked nemáš mliečko a je hladny? 😒

@21 v lekárni sa da na reflux kúpiť pediatrický anti-refluný sirup, volá sa GASTROTUSS BABY, stojí 8,85 a dáva sa po jedle 1ml a môže sa dať až 5krát za deň, nám ho poradila Dr., máme ho doma, ale zatiaľ som jej ho ešte nedala ani raz. Redukuje aj symptómy spojené s týmto ochorením, napr. regurgitácia - návrat žalúdočného obsahu do ústnej dutiny,kašel, pálenie záhy.......

Ale neviem či chceš len tak začať niečo dávať sama od seba, môže to mať aj niečo ine, nechceš s ňou skočiť radšej k lekárke? A možno ti poradí práve toto 😀 😀

mirmaj
1. sep 2010

@majka35 a vygrckáva tak po každom jedle alebo len občas?

majka35
1. sep 2010

@mirmaj po každom

mirmaj
1. sep 2010

@majka35 a vygrcne veľa tak prúdom, ale len tak troška jej vybehne to čo spapala navyše?...a odgrgne si dobre po papaní?

majka35
1. sep 2010

@mirmaj odgrgne si a hodinu po papaní začne plakať a grcká, ale nie veľa

21
1. sep 2010

@groka 37,1 ma po odcitani.

mirmaj
1. sep 2010

@majka35 tak to bude asi len to čo ma navyše nie? a neprebaluješ ju medzi tým? lebo ak jej zdvihneš ritku tak vtedy môže vygrcnúť, to aj naša vtedy vygrcne vždy,alebo ešte aj sa jej začne štukať tak vtedy vygrcne trošičku

akika722
1. sep 2010

@liba78 no v nemocnici mu to tym liehom pravdepodobne drhli kym to nepuklo,aj obvezom-tak hovorili...ja som nemala srdce ho tak tyrať to nešlo ale ked som jemne prešla nechtom hned to zišlo a hned som to dezinfikovala-pri tom vobec neplačkal

akika722
1. sep 2010

@liba78 može to byť z očkovania aj tie vyražky moj bol očkovany v porodnici predposledny den a uroilo sa mu to posledny den

liba78
1. sep 2010

@akika722 aha, tak to je zaujimave zistenie. Druhý deň po očkovaní sa vyhádzali obaja. čo im to pichli za sajrajt! 😠

akika722
1. sep 2010

@mirmaj myslim že to myslela tak že je vkuse kojeny a ked občas zmiešaš s nutrilonom materske mlieko.tvoja nieje jedine babo na UM,netrap sa...už si 100%zvykla

majka35
1. sep 2010

@mirmaj ja jej dám prvú polku mlieka, počkám kým si odrgne a 10 minút po odgrgnutí ju prebalím, potom ležíme a pomaly jej dávam druhú polku mlieka ... no a zas si odgrgne ... ide spínkať a prebudí sa zo spánku, plače, a ked ju zodvihnem, vygrcká sa

akika722
1. sep 2010

@majka35 moj to mal pri refluxe grcal aj poo hodke ☹

akika722
1. sep 2010

@liba78 ma ich vela tych vyražok?nema za uškami ?

majka35
1. sep 2010

@akika722 ja rozmýšľam, či to nie je reflux ... ale to grckanie je fakt len minimálne, nevygrcne veľa

akika722
1. sep 2010

@majka35 tak neviem moja...paťko mal stale všetko mokre nestihala som ho prezliekať,ale prebalovala by som ju pred papanim aj pol hodku po papani ked s nou narabaš može grcať nevadi že si odgrgne skus možno bude lepšie

mirmaj
1. sep 2010

@majka35 aj ja by som navrhla prebalovať pred papaním, my sa prebalujeme tak, po papaní ju už nerada rozbalujem

majka35
1. sep 2010

moja sa v noci do desiatich minút po papaní pokaká a aj dvakrát 😀

evanns
1. sep 2010

@liba78 aj nasa je vyhadzana na tvari...take potnicky hnisave ma...s liehom alebo dettolom to treba dezinfikovat a susit... 😉

akika722
1. sep 2010

@majka35 tak to na vyber potom nemaš 😀

akika722
1. sep 2010

@evanns z očkovania tiež?

mirmaj
1. sep 2010

@majka35 aha...no tak neviem teda 😀 ja som sa inak nato pýtala ešte v pôrodnici, že ked počujem že sa pri papaní pokakala,a prebalujeme pred krmením, či prebalovať znova a povedali že nie, len je problem, či v tom teraz ešte zaspí, ked bola tam tak zaspala v pohode, vtedy jej to ešte nevadilo, možno nevedela čo je to .-))) a čím ju krmíš teraz? MM alebo UM?

liba78
1. sep 2010

@akika722 za uškami nemá. Zatial na líčkach a dve na brade a pár na čelíčku.

akika722
1. sep 2010

@liba78 skus s tym detolom ak maš zmizne to fakt to treba sušiť

majka35
1. sep 2010

@mirmaj UM ☹

liba78
1. sep 2010

@akika722 mám aj detol aj lieh. Našla som o tých vyrážkach aj tému na koníku. Tam doporučovali po vydezinfikovaní natrieť modrou indulonou. Tak uvidím, dnes len detol a zajtra kúpim v lekárni aj tu indulonu.

lulu4
1. sep 2010

@jankasramka
@akika722
@memory97
@vladka84 dakujem žienky za vasu podporu.urcite sa potom ozvem.bojim sa ako to bude prebiehat,ved prave ze o vyvolavackach som pocula vsetko mozne.uvidime aky dr.bude mat zajt.sluzbu a co povie,lebo ak tu zajt.nebude ta dr.co ma uz pozna a co to navrhla tak mam smolu a mozno mi povedia ze mam cakat,tak tu skysnem len tak na tyzd.zbytocne hlavne ze cvakam nadstandart.

akika722
1. sep 2010

@liba78 nebude to mokre potom?aj mne hovorili že to treba susiť aby to zišlo čim skor,,,no skus a neriešia to z čoho to je?????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre