♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
1. sep 2010

@liba78 jej to chcem aj ja.to sa da normalne objednať cez tu stranku?za ako dlho ti to pride?a to su lieky,prašok?na ako dlho to budeš mať?to som sa už nedočitala

liba78
1. sep 2010

@akika722 mam to od minulého týždňa, ale začala som to jesť dnes. Ma to 50ml, neviem koľko mi to vydrží. Objednavala som to cez tu stranku, je tam dolu formulár.

akika722
1. sep 2010

@liba78 no tak daš vedieť či to zabera 😉 ako dlho si nato čakala?a to piješ?kvapky?

liba78
1. sep 2010

@akika722 je to taká tekutina olejovej konzistencie. A má sa 3xdenne po 10 kvapiek. A dodržiavať pitný režim. Teda min 2,5 l tekutín. Zajtra budem jesť druhý deň. Prišlo mi to za cca 3 pracovné dni.

akika722
1. sep 2010

@liba78 a to je aj na mlieko?našla som stranku podla nazvu a tam piše že je to len na chudnutie

liba78
1. sep 2010

@akika722 to som sa presne pýtala tej baby a ona tvrdila, že to podporuje tvorbu mlieka. Našla som to náhodne, keď som bola tehu.

memory97
1. sep 2010

@alure je krasnucky a velky, sa necudujem, ze bol porod tazky, ale hlavne, ze denisko je v poriadku a dufam, ze aj maminka. Cakame na popis😉

memory97
1. sep 2010

@liba78 vyskusaj a daj vediet, ci ide aj mliecko aj vaha dolu🙂 To by bol super produkt pre mna 😀

jankasramka
1. sep 2010

@akika722
@liba78
@memory97
aj ja chcem!!!!!hlavne na to chudnutie 😉

memory97
1. sep 2010

@jankasramka ved to🙂 citala som v jednom clanku, ze baba si kupila tabletky na chudnutie pocas kojenia babatka a pravidelne ich uzivala...len v tom clanku nepisali ako dopadlo babo☹ mamina schudla...

alure
2. sep 2010

@memory97
@jankasramka
@akika722
@liba78
...ďakujem maminy. Tak k opisu pôrodu:
Vo štvrtok vnoci na mňa prišli kontrakcie každých 5 minút ale nebolo to nič hroznéno pre istotu sme išli do pôrodnice. Po monitore si ma tam nechali a išla som na čakačku...do rána samozrejme nič,kontrakcie som predýchavala a "spala " v rámci možností. Pri rannej vizite lekár oddporučil sono a následne vyvolať pôrod,že nie je načo čakať. O 8:30 som išla na prípravu o 9:30 na pôrodný box už aj s manželom a pýtam sa PA čo s tým sonom ako kázal lekár? Odpoveď som neodstala a už mi do žíl prúdila infúzka s oxytocínom,začali kontrakcie,malý stále nezostupoval,neotvárala som sa,pri vyšetrení prepichli plodový vak a odtiekla voda. O 10:30 začalo peklo,kontrakcie každú minútu...to už sa nedalo ani predýchavať,vravela som sestričke že cítim total tlaky,po vyšetrení mi bolo povedané že nemôžem,lebo malý je stále vysoko 😒 Naveľa na moju žiadosť prišla Dr. ktorá sa pokúsila ma trochu pootvoriť. O 12 tej som už skoro zomierala,nedalo sa to vydržať a ešte ma PA zdrbala že keď viem ako ťažkozvládam bolesť prečo som si nedala pichnúť Epidurál 😠 myslela som že ju v tom momente zbijem,tak som jej povedala že som už rodila a bolo to úplne v pohode,ale ja sa nemusím predsa niekomu ospravedlňovať za to že ma niečo bolí. Prišiel nejaký Dr. ktorý mi pri vyšetrení neviem čo urobil ale zrevala som d bolesti ako jedna "krava" a začalo sa tlačiť. Jedna Dr. ťahala malého a dvaj Dr. mi skákali po bruchu a vytláčali ho zo mňa von. Denis sa narodil s omotanou šnúrou okolo trupu a váhou ktorú nikto nečakal(samozrejme keby sa urobilo ráno to sono,všetko by videli) následkom tej šnúry vraj nezostupoval do pôrodných ciest .... Denisa museli kriesiť ale za chvíľku mi ho doniesli a nechali mi ho síce len na pár sekúnd ale predsa a brali ho do inkubátora. Našťastie napriek všetkému všetky vyšetrenia dopadli dobre,ani žltačku sme nedostali a pustili nás domov. Toľko v skratke k môjmu 3 hodinovému pôrodu ....
Idem nakojiť malého a ešte trochu si ľahnúť.pa

21
2. sep 2010

@alure chudatko nase! Dodatocne aj ja gratulujem k slonikovi...

21
2. sep 2010

@memory97
@jankasramka , dievcata, mne z tych 15kg ostalo iba 4kg... ☹ Dufala som, ze to bude viac...

21
2. sep 2010

@jankasramka ozik, dakujem za radu...

liba78
2. sep 2010

@alure teda moja, tak to si mala riadny horor. Este ze ste obaja v poriadku. Stehy asi este riadne bolia, neviem si predstavit ako by som bola nastrihnutá a šitá keby bol mal takú váhu môj. ☹ ☹ Tak dúfam, že aspoň je dobručký a nechá ťa odpočívať. 😉

elina313
2. sep 2010

@alure ahoj moja 🙂
ďakujem za správu... no vidím, že si to mala tiež veľmi zaujímavé. Hlavne, že ste v poriadku a maličkého máš už doma. Obom vám prajem veľa zdravia, radosti a mliečka 😵
A ty si tam nemala svojho lekára ??? 😕 Chvalabohu ste O.K. ....Držkajte sa 😉

mirmaj
2. sep 2010

ahojte babulky, konečne sa mi podarilo uspať našu princezničku, mamičky poradte mi prosím vás čo robíte s drobcami, ked sa rano zobudia, naša okolo 6,30 a nechce sa jej potom už spať a len tak ležať samozrejme, tak sa nosíme na rukách a to nestačí len ju držat na rukách, ale musím behať a čičikať ju, ved budem mať ruky s nej ako rambo za chvíľu 😀 ona ked nespí alebo nepapa tak ju nosím, hrôza..a nedokáže samozrejme zaspať inak ako na rukách pri čičíkaní, jedine v noci ju nenosím, lebo zaspí ešte na fľaši...no a to je další náš problém, ako dávate v noci malých odgrgnúť? ja ked ju dam na pleco, tak sa tým jedine len preberie, alebo tak spinka, že si ani negrgne, tak ju potom zložím a celý čas trpnem či nevygrcne, tak ju stále kontrolujem a zle spím, vy to ako robíte?

@jankasramka ty prosím ťa čo robíš s Mateo celý deň ked nebúva? 🙂 🙂 daj nejakú radu 😎

mirmaj
2. sep 2010

a už sme aj hore, to bol zasa výkon 20min....pomóóóóóóc

katulkaaaaaa
2. sep 2010

@mirmaj s tym odgrgnutym v noci mam problem aj ja...maly vecne pri kojeny zaspi a v noci si negrne vobec,dnes v noci som ho budila na kojenie po 7 hodinach!!!!moje dietaby len spalo a spalo....ale prva dcerka bola presne ako ta tvoja,hovorim ze ja som 4 mesiace nezila,presne ako to opisujes,stale na rukach,silne koliky,len sme sa nosili...jedina utecha ze raz to skonci 🙂 a pride krasne obdobie ked sa malinka zacne obzerat okolo seba ...s tym spanim neporadim,mne dcerka zacala ,,normalne spavat" ked mala tri roky 😒

katulkaaaaaa
2. sep 2010

@alure moja si si vytrpela chuda 😒 gratulujem k malickemu,teda poviem ti ta vaha,mali spravit hned sono aby videli aky je velky...och to nase zdravotnictvo...esteze ste obaja ok,na porod zabudnes a uz sa budes len tesit zo synacika 😵

akika722
2. sep 2010

@alure uf,po mne až mraz beha,no mam dosť za teba.to si sa poriadne natrapila ☹
ale vysledok určite užasny 😉
@liba78
@jankasramka
@memory97 o tych kvapkach som tu našla aj debatu len som ešte nejak extra nečitala,myslim že jedna pisala že vpliv na krpca to nemalo
ja ich určite skusim 😎

akika722
2. sep 2010

@mirmaj moj Paťko tak zaspaval bud na prsniku potom na flaške on bol taky spachtoš tiež vela x neodgrgol a ja som trpla ale davala som ho pre istotu lahnuť na bok a pri každom šuchnuti som bola hore...no dobry spanok ma-2min. 😨
to cely deň len tolko hajka?

katulkaaaaaa
2. sep 2010

@akika722 ja som to nasla nahodou na stranke www.mimibazar.sk,spytam sa pani ci ma este viac kusov alebo len tento jeden,zajtra si pren ideme

akika722
2. sep 2010

@katulkaaaaaa za kolko???

akika722
2. sep 2010

@katulkaaaaaa mysliš tie kvapky??? 😅

jankasramka
2. sep 2010

@mirmaj nooooooooo,hmmmmmmmmmmmmmmm.....obrnim sa trpezlivostou a tesim sa na noc ktoru zarucene kompletne prespi 😀
a v noci ked ho prehodim cez plece(ako teraz) tak satym buchanim skor uspi ako preberie. a ak si nahodou neodgrgne tak ho necham aspon 20min na pleci -to sa mu uz potom mlieko nevracia.teda aspon jemu nie. ale vecsinou odgrgne poriadne v a poptom zaspi

akika722
2. sep 2010

baby krpec ma dnes 28 dni tak som bola u detskej potvrdiť papiere a pytam sa ohladom tych hnačiek-rano mi ho tak prehnalo -3kg plienka a ona nato že to určite s toho ze sa nahlta vzduchu-si myslim že kravina

Paťko je v školke prvy krat 😀 ja som mala rano tremu ako pred maturami 😀

jankasramka
2. sep 2010

@akika722 treba dufat ze sa vrati spokojny a bez placu🙂

jankasramka
2. sep 2010

@akika722 mala si sa spytat ci jej "vzduch" tiez vazi 3kg ked ho vyserie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre