♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
8. sep 2010

@akika722 vsetko najlepsie🙂 kolkate, ze to je?

liba78
8. sep 2010

@meredit nebude to bruškom ? Nemyslím že by 2 týždňové bábo malo vydržať bez spánku 6 hodín. Môj max. 3 a potom zaspí. Teraz sa v spánku aj pokadil a spí ďalej. Ale to tak max. 20 minút vydrží 😀

jankasramka
8. sep 2010

@enny17jeeeeeeeeeeej ty si z krompach🙂odtial mam mile pubertalne spomienky 😀
aj my mame take vlasky ako rastik ale uz mu zacinaju akosi padat ☹

jankasramka
8. sep 2010

@akika722 gratulujem, mne tie vyrocia tiez pripomina mm. ked sa nas niekto spyta ze kolko sa pozname tak ja ze hmmmm a on to ma aj na dni pomaly vypocitane 😀
my sme asi naopak- on je zena a ja muz- teda aspon co sa datumov tyka 😀 😀 😀

memory97
8. sep 2010

@katulkaaaaaa skus dat menej ako davas zvycajne a uvidis.

@meredit my tiez mame tento problem, od kedy bol maly chory... tiez si mysli, ze rano o 3:00 je uz den🙂 Dnes som vytiahla vsetky zaluzie v izbicke, kde spinka, vecer mam zas iba tlmene svetlo a budem ho budit cez den, aby vela nespinkal, aby sa preorientoval na noc. No uvidime, ci to zaberie☹

@liba78 hriby, sampiony su tazke, no dufam, ze vecer bude spinkat... ja som jedla pizzu so sampionmi a celu noc sme boli hore... Huby su tazke a pre babatka, ze zle stravitelne, tak dufam, ze bude maly v pohode...

@21 malinka ma krasnu vahu, skoro o 2 kg menej ako my🙂 My uz mame konecne vahu ako sa rodia novorodeniatka🙂xixixi

lji
8. sep 2010

@meredit ja som mala toto v nemocnici. mali sme otočený režim. bolo to až tak tvrdé že sa odomňa odsťahovala spolubývajúca 😅 a ja som plakala od únavy ked som natriasala malú o dušu po nemocničnej chodbe a na hodinách som videla už 4:30. ale to že tá babena odišla nám pomohlo lebo som ju mohla nechať večer vyplakať,poriadne unaviť, cez deň ju pravidelne budiť a ešte k tomu večeru ju úplne až "prežrať" mliečkom 😅 doma sa nám režim prevrátil ale aj tak občas v noci nie je príkladná ale určite to nie je ako v nemocnici. držím päste. každé bábo je iné a ty musíš zistiť čo platí na to tvoje 😉

@katulkaaaaaa ja som asi tri dni jedla cuketovú polievku a ja s octom neviem šetriť a naše "bodečky" sa nerozšírili.

@akika722 gratulujem k výročiu 😀 ja radšej mužovi vždy pripomeniem pár dní vopred výročie nášho chodenia.som zvedavá ako sa preorientujem na výročie sobáša 😀

katulkaaaaaa
8. sep 2010

😉 @memory97 skusila som uvidime tak dobre som sa davno nenajedla 😉 super ze uz mate babetkovsku vahu 😵 ja vobec netusim kolko moj maly vazi,mame poradnu az 14.9...ale vel.56 jemu uz malaaaa

katulkaaaaaa
8. sep 2010

@lji som si teraz pripadala koby si pisala o mojej prvej dcere 🙂 hlavu hore casom sa to vsetko zmeni teraz je to zlaticko,cim starsia tym lepsia

liba78
8. sep 2010

Baby písala mi Vladka84, nechali si ju už v nemocnici. Máte všetky držať palčeky, aby sa jej to rozbehlo samo ešte dnes. Inak budú zajtra vyvolávať ☹

memory97
8. sep 2010

@katulkaaaaaa nam akurat dorasta do velkosti 56🙂 Aspon ich dlhsie vynosi🙂

kvietok121
8. sep 2010

@lji ano mala som, rovamycine a paralen. oxytocin

kvietok121
8. sep 2010

@liba78 dakujeme

kvietok121
8. sep 2010

@vladka84 drzime pace vladi nech to ide samo a nech toho milacika uz mas pri sebe

kvietok121
8. sep 2010

@akika722 gratulujem a uzite si to

elinka27
8. sep 2010

ahojte, nestiham pisat, sa cudujem ako to vy stihate, to mate take dobre deti? 🙂 my sa trapime s bruskom skusala som Sab Siplex a teraz skusam Espumisan L, tak dufam,ze nieco zaberie,lebo mala sa len pestuje a kym ju uhrkam aby spala tak uz ide zasa jest, a do toho mi huci Jakubko no parada, som uz celkom K.O.,ale mlieko mam, to je hlavne, len kazda laktacna poradkyna mi radi este aj po krmeni odsavat ale to nemam sancu stihat, co vy ako to riesite?Odsavate?

liba78
8. sep 2010

@elinka27 ja už neodsávam. vôbec. Mala by som ?

lji
8. sep 2010

@elinka27 ja som si až dnes našla čas na dlhšie byť na nete 😀 ale keby mám ešte jedno dieťa ako ty tak neviem ako by som zvládala všetko nieto ešte aj net 😉 a to sa doma riadne ulievam s robotou.

ja som mala tiež poradené pravidelne odsávať. ibaže ja som na to asi nemtavá alebo nemám dosť mlieka lebo mi to proste nejde. čiže ja si odsajem pár kvapiek čo mi ide a skončila som-takže mne to moc času nezaberie 😅 a aj to má malá občas také výkyvy že hned po položení do postielky sa musí ešte sama utíšiť krikom tak odsávam popritom ako sa ona vyhučí.

elinka27
8. sep 2010

@liba78 no vraj je to dobre aby sa zvysila produkcia mlieka,ale ja na to naozaj nemam cas, ked ju boli brucho, potrebuje sa nosit a do toho mam rodeo od Jakubka🙂

elinka27
8. sep 2010

@lji ani ja neodsajem vela, skor mi to ide lepsie rukou ako odsavackou,ale tiez nemam nejak pocit ze by som mala vela mlieka,ale mala sa naje a je spokojna ak ju brucho neboli,tak neviem

majka35
8. sep 2010

ahojte ... prišla som vás pozdraviť a znovu utekám ... ked sa trošku pohnem, malá už plače ... stále chce byť na rukách, čakám na objednaný babyvak ako na spasenie ... o hodinu idem po druhého vreskľúňa ... začínam mať z toho depku .. včera som si dala pohárik vínka, s mužom sme oslávili moje meniny, tak ma po ňom chytila taká melanchólia a sebaľútosť, že muž aj oľutoval, že si so mnou radšej nedal čaj

jankasramka
8. sep 2010

@elinka27 sab simplex a espumizan je to iste- rovnaka ucinna latka (ak som to dobre pozrela, skontroluj ked chces), mal by to byt simeticon. takze ak ti nepomohlo jedno tak druhe asi tiez nie.citala som ze existuju na koliky nejake prirodne etericke oleje- sa to vola baby calm...niekde tu na konovi je o tom diskusia...
a ja tiez po kojeni neodsavam- bud nemam cas alebo sa mi nechce 😝

mirmaj
8. sep 2010

@elinka27 @lji @majka35 mamičky skúste si dať drobcom spraviť vyšetrenie či nahodou nemajú bacila ked su take plačlivé hrozne, naša Tamarka tiež tak hrozne revavala, nikde sa s ňou nedalo isť,ani kočíkovať lebo ani tam nechcela byť a robila nam pediatrička výter z ritky a ked som volala o výsledky tak povedala, že su dobre, ale prizvukovala mi, že aby som jej dalej davala tie probiotika Infalt Dophilus...tak mam pocit ako keby niečo mala a tým sa jej to vyliečilo, lebo práve probiotikami sa to upravuje, tak skúste ešte to 😎 my sme tiež zaspavali len na rukách a celý deň sa nosili a teraz už asi 3 dni čo dokáže zaspať aj sama, dnes zaspala dokonca aj v kočíku na prechádzke a ešte ani nebola dnes poriadne na rukách a to od rana ako odišiel mm do roboty spinka, len sa napapa a zaspí bud na fľaši alebo na pleci, ked ju dam odgrgnuť...normálne sa bojím zasa či jej niečo nieje ked je taka spava 🙂 mne asi chúda naše male nikdy nevyhovie 🙂 Možno len dospava včerajši deň, lebo včera toho veľa nenaspala, ale zasa aj ked nespala tak nevrieskala a dokazala sama len tak preležať a prebrblať si, že som ju nemusela nosiť ako predtym, ja mam pocit, že u nas sa to fakt zlepšuje 🙂

mirmaj
8. sep 2010

a teraz dúfam, že to nezarieknem, lebo vždy ked vam tu niečo napíšem tak potom to už tak nie je 😀 pripadám si ako blb 😝

jankasramka
8. sep 2010

@majka35 sak co, nech si ta mm vypocuje a nech si aspon tak potrpi ked uz deti vlaci cely den zena....ved komu sa mas postazovat?podla mna je to uplne v poriadku akurat skoda ze na vlastne meninky si nebola vesela koli tolkemu vycerpaniu ☹
a este dodatocne- vsetko najlepsie ti prajem, nech sa ti to vcetko coskoro ustali a malinka sa ukludni aj inak ako na rukach 😉

jankasramka
8. sep 2010

@lji neviem kto ti poradil nechat dieta "vyplakat", ale v prych mesiacoch je to ta najhorsia volba co mozes spravit. ked dieta place-je to koli niecomu lebo nema vyvinutu cast mozgu v ktore3j sa produkuje tzv. "vydieranie" (to je az v niekolkych rokoch). takze ked place- je v strese a v strese sa vylucuje kortizol- jeho ucinky na organizmus pri dlsom posobeni(dlhsom placi) su ako jed. mozes si to vygooglit ak by ta to blizsie zaujalo...

nenutim nikoho ale kto precita tuto knihu zasne- vynikajuce studie- aj ked trochu odborne- o tom preco placu, preco nenechat plakat a celkovo o psychike deti- vy co mate starsie deti mozte pochopit preco robia to co robia. fakt odporucam najviac- tymto cas nezabijete ale ziskate 😉

http://www.gorila.sk/product/107439

kvietok121
8. sep 2010

@lji ani ja nic neosajem ale stve ma ze po nakojeni skoro nic neodsajem a napriek tomu som amla zapal tak neviem ako to mam odsat ach jo, normalne som mala dnes taku krizu ze som nasla na nete katacnu poradkynu a napisala email tak som zvedava ci sa ozve

jankasramka
8. sep 2010

@kvietok121 mas dobru odsavacku?lebo ja napr. tou balonikovou ked som nic neodsala tak pakovou to este stale islo...hmmmm....no neviem

inak matejko je uzasny na tej nahacskej fotke-je taky rovnomerne pribraty- nas priberal iba do bruska a nozky a rucky mal jak pavuk ajked uz sa to trosku vyrovnalo nastastie...

lji
8. sep 2010

@mirmaj ja som toto mala prvý týžden stále. niečim som sa pochválila mužovi a mame ako sa nám niečo podarilo a na druhý deň to už vôbec nebola pravda 😀

@jankasramka tak toto som napr. nevedela takže ďakujem a poštudujem viac. nechcem byť zlou mamou. 😕 inak to vyplakanie mi povedala sestrička v nemocnici 😝 ale ja na to nemám srdce. čiže ja ju nechávam keď sa vrtí v postielke a počas spánku zamrnká lebo vtedy sa vyprdká čiže ju asi bruško tlačí ale potom spí ďalej, alebo je to plač ked zaspí po kojení a dám ju do postielky a vtedy akoby sa preberie a uvedomí si že už nie je na rukách a na prsníku tak začne mrnkať ale aj to prestane a zaspí. ak neprestane tak ide na ruky alebo zas na prsník. čiže až tak nejak ju netýram 😔 len každý deň od takej 6večer začína tortúra plaču kedy je jedno kde je, to proste musí plakať 😅

@kvietok121 do mňa mama drvila nech stále skúšam a skúšam a skúšam až som našla akú takú techniku kedy si pomasírujem celé prso a až potom mi vyjde pár kvapiek.len každým dňom ich je viac. len z toho zapáleného prsníka stále menej a menej 😒

kvietok121
8. sep 2010

@jankasramka neviem ci mam dobru odsavacku ale nejde mi to ani rucne no dnes am nejaky blbby den a matejko tiez placka
@lji a mne praveze stale nieco slo a dnes akosi mi nic nejde neviem v com to je ach jo

kvietok121
8. sep 2010

@jankasramka zajtra by som chcela ak dr dovoli ist ho odvazit ci pribral za tyzden a mateo ma uz kolko uz musi byt z neho chlap

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre