♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
8. sep 2010

@liba78 ale za mesiac tolko pribral ☹

akika722
8. sep 2010

robila som dnes polievku na spôsob podbite zemaiaky-neviem či to poznate 😅 no idu do toho zemiaky masox/bujon/rasca parky nakrajane podbije sa to smotanou neviem či od toho ale každu chvilu mam kozy take naliate že mi idu puknuť-to sa mi často nestava 😅 😅

liba78
8. sep 2010

@akika722 Takú nepoznám. Vyskúšam. Aj zahustíš múkou ?

No na to preváženie pôjdem až v piatok a to bude skoro mesiac. Mesiac bude mať v sobotu. Uvidíme. Potom napíšem. 😉

lucia20
8. sep 2010

@akika722 hlavne semi 😀 ta polievka znie zaujimavo

lucia20
8. sep 2010

@akika722 teraz ked som to citala este raz, my ju robime tiez, ale volame to frankfurtska.... cibulka, parky, zemiaky, zaliat smotanou na varenie a majoranka.... trosku obmena, ale myslim, ze je to ta ista.... ja ju milujem.

akika722
8. sep 2010

@liba78
@lucia20 chi...to mam od svokry ona to vola gulaš 😖
speniš cibulku na oleji pridaš na kolieska nakrajane zemiaky-kludne viac,zaleješ vyvarom z masoxu,pridaš rascu-ja davam drvenu a variiiiš...potom pridaš nakrajane 2-3hrube parky...ona dava šlahačkovu smotanu ja smotanu na varenie daš do toho muku ja davam aj trocha mlieka podleješ nechaš prevrieť trošičku červenej ml.papriky HOTOVO...
original tam ide ta šlahčkova smotana no ja ju nemusim...ale kozy na prasknutie.žeby od toho,ona ma byť taka husta ta polievka moja dnes nebola-nevyšla 😅 malo zemiakov som mala nevadi mne stačila mm jedol s chlebikom 😀 😀 😀

liba78
8. sep 2010

@akika722 guláš, frankfurtská, či aká, to je jedno. Aby bola dobrá a nech sú plné kozy 😀 😀 😀

akika722
8. sep 2010

@lucia20 😀 no to iste asi len moja svokruša si to premenovala podla seba 😀

akika722
8. sep 2010

@liba78 skus 😀
a čo tie kvapky?????ty ich berieš však?

liba78
8. sep 2010

@akika722 nieeee, ešte som nenabrala odvahu začať zas ☹

akika722
8. sep 2010

@liba78 😀 😀 😀 mysliš že od nich bol maly taky???ved ked nemaju vedlajšie učinky a su na mlieko...

lji
8. sep 2010

@lucia20 prosím prosím ja som tu ešte hrozne mimo,dlho som tu nebola,prečo nemáš malú pri sebe?? prečo budeš v tv?? prosím ja sa k tomu neviem dopracovať asi som slepá 😔 😔

liba78
8. sep 2010

@akika722 nie nemyslím, že to bolo od nich. Ale nasadila som probiotika sebe tak zas nechcem veľa toho. 😒 Mám ich do nedele, taká kúra týždňová.

akika722
8. sep 2010

@liba78 a potom nasadiš tie kvapky???

lucia20
8. sep 2010

baby, co by ste mi poradili na ten prsnik??? uz ma klepne. od pol siedmej odsavam. ☹ ☹ ☹

lucia20
8. sep 2010

@lji mozno si zachytila minuly piatok spravy na joj-ke. bolo tam o dievcatku, ktoremu operovali polkilovy nador. to bola nasa tatianka.

lucia20
8. sep 2010

@akika722 ja to mam tiez od mojej svokry. :D:D:D
baby, ja sa tu nahrievam uz hodinu a odsala som z oboch prsnikov cez 680ml. neprehanam a to mlieko tam este stale niekde je. ☹ ☹ ☹ ☹

akika722
8. sep 2010

@lucia20 prečo si mysliš že by bol zapal?akože od pol siedmej do teraz?už musiš mať 3 litre 😀 určite robiš syr a predavaš susedom 😀 😀 😀

lucia20
8. sep 2010

@akika722 jasne, a nazov je cerstvy od kravky. :D:D:D jo, od pol siedmej odsavam. skor dolujem.... uz som mala dvakrat zapal prsnika a viem, ze takto to zacina. prso som mala ako kamen, ked sa pohnem tak ma ide porazit jak to boli.....a aj na dotyk je to bolestive.

akika722
8. sep 2010

@lucia20 booože ved ty budeš mať vahu 30 kg ked zo seba všetko vysaješ 😀 aj ja chcem a moja odsavačka spí 😀 včera nespal za cely den vobec dnes rano zase plač dala som mu rektalnu rurku dieťa ako zazrakom kludne a hajka si no...klop-klop...nech mu to vydrži aspon cez noc 😅

lucia20
8. sep 2010

@akika722 joj, ani nevies, jak by som chcela mat doma zivu odsavacku. len som zvedava ako znizime tu tvorbu mlieka na jej potrebu.

akika722
8. sep 2010

@lucia20 počkaj mne ked sa naleju tiež su ako kamen a ked krpec papa jaaaaj prva minuta nehorazna bolesť potom ok...to ničo znamena? 😲

lucia20
8. sep 2010

@akika722 boze, vsetci maju problemy s tym, ze maju malo mlieka, len ja budem mat problem s nadmernou tvorbou.

akika722
8. sep 2010

@lucia20 budeš moja neboj už čoskoro...no bud bude stihať mala alebo si urobiš živnosť a budeš vyrabať syry.uf to by si fakt zarobila. 😎

lucia20
8. sep 2010

@akika722 to nie. to mam aj ja. ked zacne papat, tak sa mi naleju jak blaznive, ale potom ten tlak ulavi. ale teraz som mala prso tvrde aj po vyse hodiny a pol odsavania. hlavne je to bolestive na dotyk a mlieko stale ide, takze je tam niekde stopnute.

lucia20
8. sep 2010

@akika722 sa vykaslem na zivnost. sak to je des. ja ju nakojim. dnes bola expresna prvykrat do 10minut bola vytiahnuta stovka ale ja som potom este z toho isteho prsnika odsala 150ml. a druhykrat si dala tri prestavky, takze to trvalo aj polhodku.

akika722
8. sep 2010

@lucia20 a čo s tym?prejde ti to?

akika722
8. sep 2010

@lucia20 kde sa v teba berie tolko mlieka??? 😀

jankasramka
8. sep 2010

@lucia20 a co tak nazov-syr pre kojencov? na tom by si pekne zarobila 😉
pocuj, ved to aj dlho odsavas....ked swkoncis daj si ladove obklady na vemena, pardon na prsia (ma myli to tvoje mnozstvo 😀 )
vraj na mastitidu zacinajucu su dobre aj tiekapustne listy do podprdy-vychladis a nechas si to tam na noc( a nadruhy den varis kapustnicu aby nevysla kapusta nazmar-mozno aj mliecnu kapustnicu v tvojom pripade😀 😀 😀 )

lucia20
8. sep 2010

@akika722 no ja tajne dufam, ze ano . predtym mi to prave po odsati vsetkeho mlieka aj cez bolest ustupilo, tak hadam aj teraz to pomoze. lebo pri lucke som z toho mala 40°C horucky a nerada by som sa teraz dostala do tho stavu ked ma prist domov mala.
kde sa to berie netusim. asi som sa moc roztahala, tak sa vo velkom robi mlieko. ale ako to stopnut na optimum to netusim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre