♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

elinka27
9. sep 2010

@akika722 ja teda nechapem,ale uz sa obleciem do svojich nohavic,akoze vazne nechapem 😀

lucia20
9. sep 2010

@elinka27 pridavam sa do klubu. aj ja. :D aspon po jednom porode. :D

lucia20
9. sep 2010

@elinka27 ja som si az teraz vsimla, ze sme rovnako rodili. :D

zaneta55
9. sep 2010

caute volam sa Zaneta som tu nova.
Bola som so svojou dcerkou hopsitalitzovana na kramaroch na kojeneckej chirurgii,moja dcerka Katka ma problemy s crievkami,jej stav bol vazny,ale vdaka obetavym a uzasnym a starostlivym sestrickam sme to zvladli.Obdivujem mlade dievcata ktore sa venuju tejto praci vo dne i v noci a svelkou laskou sa staraju o deticky.Videla som ako pristupuju k detickam ktore tam nemaju svoje maminy,je to uzasne ony im tie mamy plne nahradzaju...Patri im velka vdaka!!!!
Diagnoza mojej dcerky vyzaduje opakovane hospitalizacie a nemam z toho vobec ziadny stres lebo viem za sa tam stratnem s ochotou a vzdy s usmiatymi tvarami.🙂Tieto zeny si treba vazit!!!!
Budem vas dalej informovat o stave moje Katusky🙂

lucia20
9. sep 2010

@zaneta55 mozem sa ta spytat na ktorej izbe si bola??? a kedy ta prepustali? kto bol vasim izbovym lekarom???

lucia20
9. sep 2010

@zaneta55 hm, asi sa odpovede dnes nedockam. 😖 mozem sa ta spytat par otazok? preco si sa registrovala az dnes a zrovna si si povedala, ze napises do tejto temy a vychvalis tu do neba personal na detskej chirurgii???
ak si si vsimla tu uzasnu starostlivost o deti bez mamiciek, tak by si mohla vediet kolko bolo deti na oddeleni bez mamiciek. je na to vyhradena jedna izba. inde su len deti s mamami, tak by si mohla vediet, kolko ich tam bolo. cely tyzden sa ten pocet nezmenil. a ked mozem este jednu otazku ake kociky maju na oddeleni? dva stoja vo vstupnej hale a jeden je velmi neobycajny v dnesnej dobe. vies mi odpovedat na tieto otazky? ak mas zaujem mam prichystanych dalsich najmenej 10

baby ak chcete vysvetlenie mojich dvoch prispevkov, ozvite sa mi na IP a ja vam to vysvetlim. Verejne to vysvetlim az sa vyjadri zaneta..... dakujem za pochopenie.

zaneta55
9. sep 2010

tak teda budem reagovat:lezala som tam v juni 2010, vtedy mali na oddeleni asi 3 deti bez mamy,lezala som na izbe 4,vtedy nas mala na starosti taka mlada blondava doktorka,ale sme v starostlivosti jedneho docenta.kamaratka objavila tuto stranku ostala zaskocena lebo nasla tvoj prispevok ake su tam sestricky a ja som jej hovorila uplne nieco ine,tak som chcela reagovat,ja mam uplne inu skusenost ako ty,nemyslim to v zlom ale ja som tam lezala 2tyzdne a dost som si tie sestricky vsimala a nikdy som s nimi nemala ziadnu negativnu skusenost,a naozaj mi dost pomohli,a tie kociky maju sportove ktore im darovala jedna mamina,a tie staromodne tak aj za tie su vdacne pretoze ich vyuzivaju pre chore deti.....

lucia20
9. sep 2010

@zaneta55 dakujemm za odpoved. mam na to svoj nazor. ale myslim, ze tu rovzijat nejaku diskusiu nema zmysel. existujutemy, kde sa to da rozoberat....

zaneta55
9. sep 2010

nemas za co,kolko ludi tolko nazorov ja mam dobru skusenost a ty nie...

memory97
10. sep 2010

@jankasramka
@akika722 obe temy uz na konikovi existuju, aj ako schudnut, aj ako pribrat, len keby bol cas na precitanie 😀

memory97
10. sep 2010

@akika722 co sa tyka kakania, alure ma pravdu, nemusi kakat kazdy den.Mozes to upravit probiotikami, tu na konikovi baby pisali🙂

@lucia20 s tou "babetkovskou odsavackou" suhlasim🙂 maly mi tiez obcas necha nieco na odsatie a to som sa bala, ze papa malo 😀 To je super sprava, zajtra si ju uz zacnes uzivat naplno 😉

@jankasramka mozno ma zvysenu kyselinu v zaludku...

lji
10. sep 2010

@jankasramka počuj ako si písala že si zjedla tolko hrozna-a malému to neškodí? každé dieťa je iné ale my sme mali "hučanú" práve po hrozne 😖

inak tú knižku už mám doma 🙂

lji
10. sep 2010

@lucia20 jej ty už budeš mať malú domka 🙂 🙂 🙂 super!!

lji
10. sep 2010

kočky na nožičky sa chodí DO troch týždnov od narodenia alebo OKOLO troch týždnov od narodenia? 😝

jankasramka
10. sep 2010

@memory97 kyselinu ma normalnu- problem je v tom ze ked sa vrati mliecko tak sa vracia s kyselinou, takze mu budeme zas davat omeprazol. ale aj znova lieky ma motilitu criev lebo je zduty jak ropuch, brusko tvrde:S
no a vysadili sme kojenie a mame hipoalergenicke mliecko- to aby sme vyskosali ci je to naozaj z mojho mlieka alebo z inej priciny....blbe je to ze musim zas odsavat a to ma nebaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

@lji pochybujem ze by to bolo z hrozna- to totiz jedavam skoro denno denne a predtym mu nic nebolo.
ja si inak myslim ze to vobec nie je z toho co som jedla lebo take stavy mal uz tri dni a fakt som dost strazila aby som nejedla nieco ine ako obvykle....
no uvidime. teraz uz par hodin pokojne spinka, ja som odsala tak idem vyuzit a pospat si... budu 2 hod. rano....

jankasramka
10. sep 2010

no este som sa vratila....mam jednu prihodu...

dnes mati osral paplon lebo som prebalovala na posteli ale kedze cely den strasne plakal tak som tu nehodu nestihla odstranit- no a uz som potom na to jasnacka zabudla.
a teraz kukam so zhasnutym svetlom ze mm spi odokryty tak som ho dobrosrdecne prikryla ....tym osratym paplonom 😀 😀 😀
baby ja si niekedy pripadam nemozna jak daky chlap 😅

memory97
10. sep 2010

Dobre ranko🙂
@jankasramka nepomoze, ani ked ho das na brusko?

Vcera som luskala net, lebo maly zacal mat priznaky refluxu a uz to vyzeralo zle... a si predstavte, ze prave konzumaciu cokolady je nevhodna... tak to som zvedava, za co tu cokoladu vymenim 😀 a dostali ma tym, ze vela bublinkovych napojov obsahuje kofein, ktory to tiez moze vyvolavat...

Vsetkym maminkam, ktorym babatka nevedia zaspat. Existuje kniha KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT, mozete si ju stiahnut tu: http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download... a mozem potvrdit, ze funguje maly sa nam preorientoval, vecer mal rano a rano vecer. Akurat sa musite troska obrnit trpezlivostou, ked bude babo plakat, ale nas dnes prespal v noci vyse 5 hodin a spinka este teraz po jednom krmeni.

majka35
10. sep 2010

@memory97 ďakujem za link 🙂 barborka je v spinkaní ukážková, ale terezka si mýli deň s nocou

@lucia20 to je výborná správa ... prajem všetko dobré a samé pokroky 🙂

majka35
10. sep 2010

a mne došiel babyvak ... huráááááá

majka35
10. sep 2010

no a ešte ako neokrôchanec, rada by som sa vám dnes pozdravila ... ahojte 🙂

alure
10. sep 2010

@lji
usg na koxíky (klbiky) sa codi v 1 mesiaci,tvoj pediater ti dá výmený lístok

liba78
10. sep 2010

Ahoj Babulky, Vladka písala že sú obe v poriadku, síce je potrhaná ale šťastná a stálo to za to. Pozdravuje všetky a ozve sa z domu. Ak bude všetko v poriadku, mali by ich v pondelok pustiť domov 🙂 🙂
PS: posiela foto nášho posledného augustového miláčika.

alure
10. sep 2010

@liba78
jéjda tak konečne to má za sebou.
Vladka prajem všetko dobré,veľa veľa mliečka a skoré zotavenie.Malá je krásna.

liba78
10. sep 2010

@alure To sme všetky radi. 🙂 Škoda, že jej muž nedostal také prekvápko ako Akika nachystala svojmu. 😀

lji
10. sep 2010

@alure dali mi v nemocnici ale tá pani doktorka sa tak divne vyjadrovala a ked nepovedala konečnú verziu tak povedala len niečo v tom zmysle - ved proste tam behnete ked budete môcť približne v takom termíne.. 😝

@liba78 jéj babulka milunká. a aké husté vlásky má 😕 krása

@jankasramka no ved preto som napísala že každé mimi je iné, lebo nám uškodilo asi práve to. resp. neplánujem zisťovať či v tom bolo aj niečo iné lebo každý nepokoj malej ma hrozne rozrušuje 😅 😅 som zvedavá ako dopadnete s tým mliečkom.

evanns
10. sep 2010

ahojte baby...
mame za sebou poradnu...tak za 17 dni sme pribrali 680 gramov a uz mame 55 cm...rastie nam Natashka ako z vody 😎
inak co sa tyka jedenie tak okrem strukovin, udenin a pikantneho ja jem vsetko...kazdu zeleninu aj ovocie a vsetko ostatne a musim poklopat ale mala uplne v pohodke, mali sme 3 vyrazky na tvari ale tie vraj mohli byt aj z hormonov ...v noci spinka celu noc od 21:00 do 07:00, ja ju musim budit aby papala, cez den pospinka menej, iba cez obed v kociariku ale za to neplacka...
inak este sa Vas chcem opytat ake hracky bavia vase babatka?

lji
10. sep 2010

@evanns nehnevaj ma 😠 presne kvôli takýmto ľuďom a ich deťom som myslela že mám divné dieťa keď začne plakať ked dlhšie čumákuje z postielky a začne sa nudiť alebo ked sa v noci prebudí raz - dva razy na kojenie, alebo ked má proste večerné hysáky 🙄 a ty máš takéto kludné dieťa 😨

liba78
10. sep 2010

Babulky musím sa vám pochváliť. Zajtra budú krstiny a krstná mama dala vyrobiť Jurinkovi tortičku. Ešte ju nemáme doma (až večer) ale videla som foto na fb. Tak vám musím ukázať.

lji
10. sep 2010

jeeej to bude ale škoda nakrájať 😕

alure
10. sep 2010

@lji
v nemocnici si dostala len papier s takou tabulkou,teda aspoň ja,s tým že výmený lístok mi dala moja pediatrička. Neviem ako je to u teba,tak si to skús preveriť ale normálne sana ten kontrolný usg chodí v jednom mesiaci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre