♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
12. sep 2010

@jankasramka @memory97 ta dojčenska voda sa prevara kvôli tomu oxidu uhličitému, už som to našla, je to napísané aj na fľaši 😀 😀

Idem kuknuť tu medialnu hviezdu Lucku s Tatiankou 🙂))

lji
12. sep 2010

Baby čo využívate alebo máte skúsenosti s monitorom dychu. stalo sa vám už že bábatko ležalo v postielke a začalo to pískať?? 😢 😢 my sme sa včera neuveritelne zlakli a teraz som stále nekludná. včera malá celý deň chvilku prekukala a zvyšok prespala. som myslela že večer už nezaspí. našťastie mi na prsníku zaspala, dala som ju do postielky, zapla monitor dychu a zalahla.o chvilu to zacalo sialene hučať, malu som až vytrhla z postielky a zacala nou šialene mykať,otvárať ústičká ale ona nič, spala dalej. ale ked som ju počúvala tak dýchala. ale vôbec sme ju neprebrali 😔 ale monitor už viac nepípal. a teraz sa mi naskytujú otázky, čo keby nie je monitor zapnutý, začne po chvilke dýchať sama? nemohol byť monitor zblbnutý a nemohol začať pípať len tak? čo ak bude niekedy v kočíku, u našich v postielke, s nami v posteli a tam monitor nemáme-začne sama dýchať?aká je šanca že sa to znovu zopakuje??? 😔 stále rozmýšlam nad syndrómom náhleho úmrtia a šialene sa bojím že stratím malú 😢

jankasramka
12. sep 2010

@memory97
@mirmaj
mate pravdu tiez som nasla v jednom polskom casopise ze sa prevara, akurat netreba prevarat gerber a este nejaku znacku co nepoznam. no ale pisali tam aj celkomprehnane veci ako napr. umyvat tvar a ritku tiez v prevarenej vode...tak to sa mi uz zda byt moc 😒

dajna11
12. sep 2010

@lji ahoj. nám sa toto stalo dva krát...podla mna dieťatko tak plytko dýchalo že moniitor to nezachytil. viacere tu písali že sa im to stalo,chceli reklamovať monitor a pod. neviem.....nám tiež začal hučať a malý si veselo spinkal....no vyplaší to veru človeka 😉

alure
12. sep 2010

@lucia20
Ahoj Lucka,práve sme vás pozerali v správach ...moja hlboký obdiv...ste obe veľmi veľmi statočné a poviem ti že slzičkám som sa neubránila . Prajem Táničke veľa síl a všetko dobré.

jankasramka
12. sep 2010

@lji klud klud klud. presne koli tomu stresu sa nedoporucuje davat tu vec zdravym babetkam. vela krat to robi falosny poplach. ide o to ze dych babetiek je nepravidelny takze obcas sa stane ze maju pauzu dychovu a za par sekund sa znova nadychne. ja som si to dost vsimala lebo my s nim spavame v posteli dost casto a zaspava mne alebo mojmu mm na hrudi. zistila som ze ked je v hlbokom spanku- ako ty popisujes ze sa ani nezobudi- tak dycha tak ze sa tri styri krat nadychne ryclo a potom ma niekolko sekund pauzu a potom znova.
ha, ale priznam sa ze ked som to prvy krat videla- pocula tak som sa tiez pekne naplasila- som myslela ze sa uz nenadychne...(bolo to cca 5-6sekund bez nadychu)
to ma nejake nastavenie ten tvoj detektor ze po kolkych sekundach huci?

dajna11
12. sep 2010

@kikuska25 určite zostane u matky...pokial nieje alkoholička,neberie drogy a tak...nieje dovod sa obávať

matka24
12. sep 2010

lucke a tanicke tiez zelam len vela zdravia a vela sil s priatelom sme sa taktiez slzam neubranili...drzime palce a chcela by som sa opytat ze po kolkych dnoch ste zhruba vychadzali von s malymi???

mirmaj
12. sep 2010

@jankasramka mne to tiež hovorila detstska Dr, že svojím deturencom umývala tváričku v prevarenej vode, ale nehovorila že to musím robiť aj ja...občas jej ju prevarím umyjem ked nezabudnem, ale väčšinou normálne pri kupani jej umyjem aj tvaričku v tom v čom aj celu 🙂

groka
12. sep 2010

@zuzana76 dakujem pekne,napodobne 😉

lucia20
12. sep 2010

@petralienkabalogh dobry den neviem, preco ste to brali osobne, to co som pisala bolo o dvoch vasi kolegyniach, ktore sa tak bohuzial spravali. tu prvu som myslim stretla v sobotu, viac som ju na oddeleni nevidela, tak neviem ci je od vas a ta bola velmi neprijemna a ta druha ta bola za ten cas dvakrat, ale ta zrejme je taka stale. co sa tyka laktaria a mlieka, tžak tam jasne priznalo chybu laktarium. na ostatne sestricky si nemozem stazovat, najma tie mladsie rocniky boli uzasne, vzdy usmiate a mile. praca ktoru odvadzate je uzasna, ale niekedy postoj par osob je velmi neprijemny. isto by ste reagovali podobne, ak by ste bli v mojej situacii. mna len mrzi,ze obcas to tam vyzera ze jedna ruka nevie co robi ta druha. ja som n kojenie vtedy bola dohodnota, volala som tam a spominana estricka mi odvrkne, ze ako asi by som ju chcela nakojit. je to neprijemne pretoze pri troske snahyby sa to dalo, ale to by sa musela odlepit zo stolicky.
je skoda, ze dve neprijemne skazia obraz o oddeleni, ale ja som tu pisala o nich, mnie o vsetkych. bohuzial ja neviem vase mena, ale keby som vedela, tk by som ich napisala, lebo tie boli uzasne, hlavne tie mlade sestricky a prevazne blondynky.

lji
12. sep 2010

@dajna11 vyplašiť to fakt vyplaší 😖 som myslela že už ani nezaspím

@jankasramka myslím že to je nastavené na nejakých 10 či 20 sekúnd čo je teda dobre dlhá doba ked sa to tak vezme. teraz ju stále chodím kontrolovať keď sme u našich či dýcha , chúda moje malé si vytrpí odomna štuchancov, dávania prstu pod nos, prezerania hrudníku či sa zdvíha ale radšej akoby sa malo niečo stať. 😒 mna to dosť vystrašilo lebo práve tento monitor máme od jednej ženy ktorej bábatko pravidelne prestávalo dýchať a musela byť takmer vždy pri ňom.

inak k tej vode aj ja všade čítam že tváričku a riťku umývať v prevarenej vode ale ja kúpem v tej čo celé telo len samozrejme tváričku ako prvú. povedzme si pravdu, niektoré veci sú enormne prehnané. ja osobne zastávam názor že pokial nejde skutočne o extrémnu nehygienu tak čo nás nezabije,to nás posilní 😝

@lucia20 som vykríkla na mamu nech letí pozerať ked som si náhodou všimla v tv o vás 😅 dojímavé to bolo 😖

kvietok121
12. sep 2010

@jankasramka ze sa bradavka moc napina a mna to odsavackou velmi boli takze vobec nedsavam, neda sa mi to podokojeni pomasirujem stacim to dolu par kvapiek vyjde a necham tak, povedala ze mam tolko mlieka co mu staci tak ze mam byt spokojna, na prsiach ho nemam nechat dlho radsej zobrat a dat zachvilu znova ale aby si nenavykol ze moze cumlat aj ked ja mam pocit ze on to uz vedel od narodenia ze cumlanie prska je perfaktna vec

kvietok121
12. sep 2010

@liba78 aj my sme dnes mali krstiny, dopadli perfektne malicky bol ukazkovy ani mi nechceli verit ze vie plakat a ked vsetci odisli tak sa tak rozplakal ze sme sa s muzom az zasmiali

akika722
12. sep 2010

@zuzana76 no ja si na Lea už netrufam 😀 dvaja su až až 😀 😀 😀

akika722
12. sep 2010

@zuzana76 ano mala som to 3x potvrdene ale čo už 😀

akika722
12. sep 2010

@lji ahoj počula som že monitor niekedy pípa aj ked sa nič nedeje myslim je tu aj tema o tom skus pozrieť

mirmaj
12. sep 2010

@lji ja si myslím, že radšej 2 falošne poplachy ako keby raz prestal dýchať a ty o tom nevieš 😖

mirmaj
12. sep 2010

@lji ešte to môže byť aj tym, ak maš podložku pod matracom a novorodenec je ľahučky a dýcha plytko, nemusí ho to zachytiť 😀

mirmaj
12. sep 2010

@kvietok121 to poznáme dobre, aj naša je presne taka herečka 🙂 teraz sme boli na jednej 50 a mala doma prespala skoro cele doobedie, tam prespala skoro 4hodky napapala sa a zalomila zasa a to hovorím, nech ju už neuspávajú až spí v noci 😀 a všetci, to je inak dobre bábo, to takto spáva stále, však? 🙂 Vravím, no jasne 😝 a zajtra ked s nou budem sama tak určite zasa prevreští celý deň a ja ju budem nosiť na rukách 😖

lulu4
12. sep 2010

ahojte maminy, co je tu nove, dlho som tu nebola tak som mimo obraz? vladka uz porodila dufam, vsetko v poriadku?

lulu4
12. sep 2010

@kvietok121 ahojcek citala som si ze si pisala tie info od laktacnej poradkyne.... no napr. ja som s malym na tom tak, ze som po sekcii nemala najskor skoro ziadne mlieko v nemocke potom mi pozicali odsavacku a odsala som z kazdeho prsa po 10 ml co bol sice rekord ale pre maleho malina... stale mi tam plakal a rapidne chudol tak ho zacali prkrmovat nutrilonom z flase ale je sikovny na to ze mu to takto striedam aj doma flasu s nutrilonom na prikrm a este aj prsia tak sa pekne chyti a cuca ale tiez nie dlho jeho problem je ze chvilu cuca potom sa bud sam odtiahne alebo sa tvari ze zalomil a ked ho dam odgrcnut tak sa potom preberie a place zas ze je hladny a toto niekedy trva aj hodiny a si pripadam ze nerobim nic ine len kojim...a preco ti poradili ze odsavacku prec? ved mne praveze vsetci hovoria ze to mliecko musim dostat von aby sa mi nezapalili prsia... tak sme vcera utekali kupit aventku a sme teda dobru palku za nu dali... ale co nespravim pre svoje zdravie a maleho...

jankasramka
13. sep 2010

@lulu4 🙂myslim ze si v norme- ked si precitas prve tyzdne vecsiny z nas tiez sme mali pocit ze len kojime-prebalujeme-kojime 😒
a hlavne ked sa len rozbieha produkcia mlieka bud rada ze aspon pyta a saje- tak to stimuluje viac, za par dni sa to dufam zlepsi....
inak ak mozem byt zvedava- kolko stoji odsavacka avent v blave a aku si presne kupila?

petralienkabalogh
13. sep 2010

@lucia20 Nebudeme to rozpytvávať ale verejne nás nazvať kravami nebolo pekné. A vaše vyjadrenie že neveríte tomuto personálu sa dotklo mňa osobne lebo poznám svoje kolegyne,každý sme inej povahy ,viem aké su v sukromí a aké v práci. A pracujú všetky tak že možem kludne povedať že vaše dieťa bolo v dobrých rukách...
Možno keby ste tu boli 24 hodín tak by Váš názor bol iný.Verím tomu...
S pozdravom ...

memory97
13. sep 2010

@lji niektore monitory robia plany poplach, to si mozes precitat aj na nete, preto sme si prenajali z nemocnice, ktore su odskusane a sestricky si ich pochvaluju🙂 Skus si skontrolovat hrubku matraca, ci nie je troska hrubsi, vraj aj vtedy to tieto monitory robia.

@jankasramka ja tiez neprevaram vodu ani na kupanie, ani na umyvanie. Ved aj tak sa tym bakteriam a zarodkom nase deticky nevyhnu, raz sa s nimi budu musiet "stretnut" 😉

barinkova
13. sep 2010

ahojte,davate stale babenky malym vigantol?vraj sa stahuje z trhu deti z neho ze boli brusko,nieco oxiduje v tej flaske.
http://www.rodinka.sk/index.php?id=592872.idem dnes ku doktorke opytam sa a dam vediet.

barinkova
13. sep 2010

este jeden odkaz ohladne vigantolu http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

memory97
13. sep 2010

ahojte, nemate niekto dobry recept na sulance s makom🙂

groka
13. sep 2010

baby mi si mame kupit kvapkadlo sklenene bez tej pumbpicky gumennej a ak davat a ked pride slovakofarma tak dame tu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre