♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mamisqva
16. sep 2010

prosim vas čim vytierate detom podpazušky lebo mala ked sa kupe to su hysaky drači až sa ide zajst tak ju ledva oblečiem a potom ked prebalujem tak dotieram.Pod pazuškami ma taku ako keby vyparenu kožičke neviemči ju to nebolka zatial som zapudrovala ale neviem či .

vladka84
16. sep 2010

baby,mame za sebou prvu poradnu - mala Karin ma 3690 g 😲 no zjavne jej mliecko chuti, bodaj by ho bolo dost 😀
a prisla som na to, ze v sedacke v aute do minutky zaspi, takze ked bude najhorsie a nebudem ju vediet uspat, tak sa budeme vozit po sidlisku 😝

matka24
16. sep 2010

@akika722 neviem odjakziva sa v tom deti kupali...ale ze vysusuje tak uz len v repiku 😎

katulkaaaaaa
16. sep 2010

baby aj vase babetka boli take nervozne a urevane po ockovani?od obeda mam maleho na rukach,stale placka,brusko ho boli 😠 😠 😠

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@mamisqva ano ja malemu vytieram pod pazami aj pod krkom vatovym tamponom namocenym liehom,kazali v porodnici-vzdy po kupani

katulkaaaaaa
16. sep 2010

konecne zaspal 😅 necitim si ruky...a to mam o 16:30prve rodicovske zdruzenie v skole...unavena som 😢

vladka84
16. sep 2010

@katulkaaaaaa moja,tak si este zdriemni aspon na pol hodinku 😉

vladka84
16. sep 2010

ja mam dnes nakupovaci den, buducu sobotu oslavujeme Timkine narodeniny, tak surfujem po internete a nakupujem, tatko bude mat zo mna radost 😀

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@vladka84 ja mam relax pri pc 😀 pojdem spat vecr hned po kupani s malym,lebo dnes som k.o,rano sme mali ockovanie a odvtedy je strasne mrzuty,dufam ze zajtrabude vsetko ok....a aj na nozickach sme boli,dali nam siroke balenie kontrola o tri mesiace,ma nepotesili ☹

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@vladka84 co si pekne kupila?hod link nakupim aj ja 😀 😀 😀

liba78
16. sep 2010

@mamisqva aj ja liehom. Ako katulkaaa. Inak sa to začervená môže ostať narušená koža. A dosť zle sa mi to robí, lebo máme viac vrstiev. 😀 😀 😀 Hlavne pod krkom 😀 😀 😀 😀 Ale máš pravdu, keď plače sa to robí zle, nechce uvoľniť ruku a nasilu ju neťahám.

liba78
16. sep 2010

@katulkaaaaaa Po očkovaní bol mrzutý. Ale to bolo len to očkovanie prvé do pleca. Ty si bola tiež na ňom ? A ešte sa mi vyhádzal na druhý deň. A s vyrážkami bojujeme doteraz 😠

mamisqva
16. sep 2010

@katulkaaaaaa dakujem za odpoved normalne tym čo aj pupček ja mam 60% tym?

kvietok121
16. sep 2010

@akika722 moja ze nalicit to ja uz neviem co je som rada ze stiham aspon umyt hlavu a vyfukat 😀

kontrola s nozickami vsetko v poriadku ale mame balit nadalej ako doteraz sme balili ... az do dalsej kontroly a to v 4 mesiaci

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@liba78 hej dnes sme boli na tom prvom ockovani do pleca...neviem ci je viac nervozny z toho alebo z toho sirokeho balenia,uz som nemala na to nervy dala som mu plienky dole a konecne spi...ja ho budem nasiroko balit asi len v noci...co povies?

kvietok121
16. sep 2010

@katulkaaaaaa my mame kontrolu az o 4 mesiace a to povedal ze vsetko je ok ... aj tak balit ako doteraz 😢

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@mamisqva hej s tym liehom co sa pupik umyval 🙂

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@kvietok121 len si zober ze u nas v porodke sa nasiroko nebalilo vobec,maly je mesiac zvyknuti ze ma len pampersku...a teraz ked som mu na to dala bavlnenu vresti ako pavian lebo nemoze kopkat nozickami,ja som dnes hotova,tusim prvy raz od porodu sa citim fakt unavena ☹

liba78
16. sep 2010

@vladka84 Koľko pribrala ? Aká bola prepúšťacia váha ?
Muž bude mať z nakupovania radosť. Aj my sme teraz hrábli do kapes. 😉 Objednala som partiu chlapov na zateplenie baráku a komplet fasádu. 😅 😅 Musím nahnať mm aby išiel previezť lešenie od kamaráta. 😉 Ešte hladám niekoho čo robí s PVC tatranským profilom. A potom dlažba a už dám pokoj do zimy. Možno. 😀

katulkaaaaaa
16. sep 2010

@liba78 aaj mi mae stale vyrazky jeden den docela ok druhy den katastrofa...

liba78
16. sep 2010

@katulkaaaaaa ja nebalím naširoko. To by sa mu zle prdelo. Kázali mi, že preventívne. No kašlem na nich. Pri Maťovi som tiež nebalila a nohy mal dobré. Pri Kubovi som balila a nosili sme tie hnusné ortézové podušky asi 2 mesiace. A to mi každú kontrolu nadávali, že mu to nedávam. Po dvoch mesiacoch som prestala a na ďalšej kontrole ma chválili, že konečne vidieť výsledky. Tak som teraz len s pamperskami. Uvidím v novembri. 😅

liba78
16. sep 2010

@katulkaaaaaa Na vyrážky nám v utorok doktorka písala do kúpeľa balneum hermal plus. Potom na tvár Holtov a na telo excipial. Vyzerá už lepšie, ale má kožu ako strúhadlo. Dúfam, že sa to teraz zlepší celkom. 🙂

vladka84
16. sep 2010

@katulkaaaaaa bola som na mimibazare, tam maju take barbinovske oblecenia - pozri si ID 12114, od nej som uz niekolko krat brala veci pre Timku 🙂

@liba78 Porodna vaha bola 3520 g, najnizsiu mala 3400 g, prepustacia bola 3450 g a dnes 3690 g 🙂

baby, to z coho maju vasi chlapci tie vyrazky?

inak, ja som nasiroko zabalila, ked sme odchadzali z porodnice, potom raz doma a dnes ked sme isli do poradne... na nozky ideme az o mesiac, dovtedy mozno este dvakrat zabalim 😀 lekar mi takisto povedal pri odchode z nemocky, ze balit preventivne, pritom nalez mala dobry, tak preventivne ju sem - tam zabalim 😝

lji
16. sep 2010

@mamisqva a presne kvoli tomu vareniu pečeniu som sa ja naserkala a vypočítala som si že bude lacnejšie spraviť krst niekde,zákusky dať spraviť (už máme overené po svadbe v apríli) a hotovo 😝 celý život som bola naučená doma pomáhať,ked som sa dostala do akého takého veku tak všetky oslavy ostali na mne a viem čo to je ked je malinká oslava lebo to je u nas cez 20 ludi (mam dost bratov ktorí už maju svoje rodiny) a teraz pri malej fakt nemám chuť týžden chystať a dva dni po upratovať,takže ťa obdivujem že si sa na také dala 😖 😖 😖 😖

lji
16. sep 2010

@kvietok121 vyfúkať hlavu?? A kedy?? 😀 😀 😀 ja som sa kvôli tomu dala pred pôrodom na krátko. rýchla sprcha,šprc šampon,šprc balzam,oplachnut a nechat tak.ja sa už ani nečešem a všetci mi vravia aký super účes mám 😀 😀

lji
16. sep 2010

@akika722 tak muža rovno zajtra asi pošlem kupiť ten sab simplex 😀

lji
16. sep 2010

dnes nám prepichovali ušká a ja sa na saške stále smejem aká je iná s tými náušničkami 😀 akoby to ani moje dieťa nebolo 😀

mamisqva
16. sep 2010

@lji no presne to su len ludia z mužovej strany surodenci ma ich 5 plus každy s rodinou aj moji dvaja brachovia plus rodina no čo už.

lji
16. sep 2010

@vladka84 my sme na tom so sedačkou podobne,už vie že sa niekam ide tak vyvalí oči a čaká kedy konečne naštartujeme aby si mohla pospať 😅

vladka84
16. sep 2010

no, mala uz od 16h nespi.... a to sa zachvilku mame ist kupat, tak to bude veselo 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre