• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

♥Augustové miláčiky 2010♥

20. januára 2013 
@alure no bud materskym alebo ich dam rozpustim v troške čajika
24. sep 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tiffanka je nas naozaj takých viac :unamused:
24. sep 2010 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som nohavice skušala včera a :cry: :cry: :cry: nevytiahnem ani na šunky :cry: :cry: :cry: len jedne a aj to ich nezapnem :cry: :cry:
24. sep 2010 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
učitelky vychvalili mojho Paťka ako krasne vie sam papkať v školke...no ked takto tak dakujem pekne
24. sep 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky ďakujem za rady.
@akika722
rozmýšľamnad tými probiotikami ako si písala,že aj zvyšujú imunitu,bojím sa že mi Oliver donesie domov niečo zo školy a Denis to od neho nachytá. Predsa len je ešte maličký a brániť sa nejakým infekciám z vonku bude náročné.
@tiffanka
veru je nás veľa ale aj ja zanedbávam MK :(

@katulkaaa,
to s tým mliečkom na tváričku skúsime,lebo už som bezradná. Ideme bud.týždeň na poradňu,tak len dúfam že tie vyrážky sú tie "čistiace" a nie je to reakcia na niečo čo som zjedla,lebo dávam si pozor. Samozrejme vylúčiť zo stravy úplne všetko nemôžem,ale nejem nič čo by nafukovalo,nejem alergény (niektore ovocie,orechy a paradajky) čokoládku som tiež vylúčila za čím mi je dosť smutno :(
@ilj
no ja som z tých čo pracovali a považujem to za dosť nefér. Dlho sme zvažovali ďaľšie dieťa a teraz som bola v tom,že nástup na MD je po dlhšej dobe (8r.) aj ideálne a nejak to zvládneme. Pre mňa bude ten rozdiel takmer 70 € dosť citeľný,ale čo narobíme. Jedna vláda schváli to,druhá ono a my sa ako blbci prispôsobujeme každé 4 roky niečomu novému :angry:
24. sep 2010 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lji
tebe som omylom zmenila meno v predchádzajucom príspevku.Prepáč :wink:
24. sep 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby,musim sa pochvalit a klopem na drevo, na hlavu a na vsetko mozne, aby som to nezakrikla, ale dnes sme prvykrat isli bez placu a kriku a dokonca nacas do skolky :grinning:
boli sme aj u dr.,vsetko mame v poriadku, na prevazenie mame prist bud. tyzden, to nam da aj predpis na ten vitamin D, Vigantol sa uz nepredpisuje a ten druhy sa berie od 1 mesiaca... malinka bola taka spokojna u dr., na to ze sme ju po hodinke spanku zobudili, povyzliekali, potom znova poobliekali ani nemukla..len teraz ma totalne rozhadzany spanok, lebo to si pospala este chvilku v aute, potom sa napapala a teraz sa od 11tej snazi zaspat - zatial neuspesne... no a za take dve hodinky ju aj tak budem budit, lebo pojdeme po Timku... :unamused:
24. sep 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alure no verim ti ja sa asi najviac bojim kiahni predsa len Semi je ešte malinky a ťažko by to zvladal a dve deti v domacnosti no nedaju sa velmi od seba izolovať ked je mm v praci tak dufam že ich ešte rok nedostane Paťko
24. sep 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alure ako zmenili rodicovsky? akosi som to nepostrehla, to bude tym, ze telku som od narodenia malinkej zapnutu nemala :grinning:
24. sep 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722
no ani my sme ešte kiahne nemali. Niekoľko rokov som sa snažila aby ich Oliver dostal a stále nič,posledný pokus skončil tak že som niekoľko mesiacov ja bojovala z pásovým oparom BRRRR už nikdy viac :rolling_eyes: a teraz pevne dúfam že ich už neodstane. Rozmýšľam či ich potom nedám zaočkovať oboch. Ale prvá možnosť na očkovanie je až v 15 mesiacoch ....
24. sep 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 aky je krasnyyyy.... hlavne, ze mu chuti :grinning:
24. sep 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladka84
@vladka84
joj moja tak už je návrh na jednotný RP na 190 € bez ohľadu na to či si pracovala,alebo si si dobrovoľne platila nemocenské . S tým že máš si šupnúť dieťa k niekomu,alebo do nejakej súkromnej inštitúcie a štát ti do výšky 300 € bude preplácať starostlivosť o dieťa,ale ty musíš ísť robiť ! Nemám na to slov a dúfam že to parlamentne neprejde,lebo má to byť v platnosti od 1.1.2011
@vladka84
@vladka84
joj moja tak už je návrh na jednotný RP na 190 € bez ohľadu na to či si pracovala,alebo si si dobrovoľne platila nemocenské . S tým že máš si šupnúť dieťa k niekomu,alebo do nejakej súkromnej inštitúcie a štát ti do výšky 300 € bude preplácať starostlivosť o dieťa,ale ty musíš ísť robiť ! Nemám na to slov a dúfam že to parlamentne neprejde,lebo má to byť v platnosti od 1.1.2011
ahojte ... tak zas po týždni ... som rada, že sa k vám dostanem ... vidím, že rozoberáte RP ... ja som tak nahnevaná, že až :rolling_eyes:
24. sep 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alure jaj, tak to predsa ten navrh dali? no esteze matersku nam nechali, ja som pracovala aj som si dobrovolne platila, aby sme mali vyssiu matersku, no a tych jednotnych 190 Eur sa mi vobec nepaci :angry: preco by som mala dieta niekam davat, chcem byt s nim doma a ved som odvadzala statu peniaze, tak by sme mali dostat viac ako ti, co nepracovali... :confounded:
24. sep 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. sep 2010 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladka84 počkaj poočkaj to akože nedostanem 256 eur ale len 190eur mesačne???????????, :astonished:
24. sep 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alure to že mam dať pol ročne dieťa niekomu?ha!no určite!!!tiež nie som tak v obraze telku pozera občas len mm
24. sep 2010 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 presne dobre si to pochopila,nebudes dostavat 256eur ale len 190eur...
24. sep 2010 o 13:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 nie nemusis nikam dieta davat ale ak by si isla pracovat a maleho dala do sukromnej starostlivosti stat ti da 300e na preplatenie poplatkov...este to musi prejst parlamentom
24. sep 2010 o 13:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 no tiez som tak v obraze ako ty :grinning: no ale nebolo nam takto dobre, ked sme nevedeli co nam chystaaa nova vlada a trapilo nas akurat, ze ci nam drobcovia dobre kakaju a prdkaju? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. sep 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale je to riadne svinstvo, ze nam 60 Eur zoberu a tym, co nepracovali este 30 Eur pridaju... :astonished:
24. sep 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladka84 , @akika722
emmka3 Mamicky, buduce mamicky a snazilky ... co poviete na toto?
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-rodicov-mihal-chce-zrusit-prip...

a este v rychlosti prepocet, ako sa budeme mat "dobre"
Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:
Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok.

Asi by stalo zato sa do toho nejak opriet (kedze Unia matiek sa vyjadrila v style, ze je to v podstate OK , nech to neprejde, lebo aj ked nase zlaticka nerodime pre peniaze, ale v dnesnej dobe sa bez nich neda zit ... zial ...
toto som skopirovala znovej temy ohladom tejto zmeny...
24. sep 2010 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je na MK tema Rodičovský príspevok od januára 2011
sú tam zaujímavé postrehy a informácie...som zvedavá ako to všetko dopadne
24. sep 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alure no naozaj zaujimave postrehy, ked budem mat cas, precitam to, zatial som mrkla len na dve strany a vidim, ze nie sme jedine, ktore sa nad konanim novej vlady pozastavuju :angry:
24. sep 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no svinstvo je to cele akože fakt sorry ale tu u nas maju 15ročne romky deti a prečo by mali dostať tak isto ako ja ked som pracovala!!!!!niekto nema snahu robiť a ešte aj dobre sa ma...ako česť vynimkam tym čo sa snažia si tu pracu aspoň najsť/my tu mame malo pracovnych miest,preto sa z vychodu odchadza na zapad/pri Paťkovi som dostavala minimum tak teraz som bola rada že dostanem viac kedže v podstate zamestnana ešte som a oni toto.hajzlici hnusny...dve deti a materska na prd
24. sep 2010 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ha ha ha na zajtra som vyhnala tatina s Paťkom k svokre.pridu v nedelu po obede
24. sep 2010 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby ako sa mate??? my celkom ujde teraz bdieme v satke, doobeda sme hodinku a pol spinkali, dnes sme boli u poradkyne ktora mi potvrdila ze mame doma lenivceka ktoremu sa nechce tahat :frowning2: uvidime ako priberiw teraz skusame na neho rozne finty on by chcel ako v brusku jeden cuc a pauza a zas jeden cuc a tak celych 24 hodin :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. sep 2010 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 dakujeme skusime aj to zatial prislo zlepsenie ale trosku ale aj to je uspech
24. sep 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 no dali sme rurku a slo to vsade cela podlozka na prebalovanie aj sme sa do toho vycikali :grinning:
24. sep 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 mne takisto vzali Timku na noc, pride az zajtra rovno na svoju oslavu, tak budem mat dost casu vsetko nachystat...jupiii :wink:
24. sep 2010 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok