♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
26. sep 2010

ahojte, takže nie sme dnes same také "spachtošky", od rana spala asi 3x po 20 max. 30 min. a to som si k nej aj ľahla, že si oddychnem, ale ja som samozrejme hned zaspala a Tamarka začala zachvíľu mrnčať, hrôza....už sa teším čo bude do večera 🙄 🙄
@kvietok121 tak to si dobra 🙂 ja som ho nepiekla ešte ani doteraz a ani sa nechystám 🙂)))

Aj ja som krvacala presne na 27 deň po pôrode, takže som to považovala, že prišiel normálne cyklus kedže nekojím, ale teraz druhý neprišiel, tak dúfam, že nie som zasa v tom, lebo tak to by som fakt nezvladla 😲 😲 😲 😲

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj aj my sme tak so spanim od rana ale teraz uz bude skoro dve hodinky spinkat, nechcem nakolky pokus ale hlavne ze si oddychne, inac na nete pisali ze babo ako sa zobudi do dvoch hodin je take unavene ze zaspi??? my asi nemame babenka ked su furt hore 😀 😀 😀

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj to bol taky rychly kolac ale aj tak som rada ze aspon nieco

mirmaj
26. sep 2010

@kvietok121 aj ja sa dobre bavím na tých príspevkoch na nete, ako by mali bábätka spinkavať a tak 🙂 je naprd, že je take zle počasie, že sa s nimi neda isť ani von, lebo naša Tamarka doma nevie cez deň spavať len tak sama, aby sa s ňou nehýbalo 😀 😀 Tak to Matejko už pekne spinka, aj my spíme asi od 15, ale už sa mrví takže už to zasa dlho nebude a zasa bude nervozna, nevyspata, mrzutá...jooooj

lji
26. sep 2010

@elina313 poznám babu ktorej začal normálne cyklus aj ked kojila

@liba78 presne preto ma hnevá že budete vy ukrátené o také peniaze.lebo myslím že nás ktoré sme vyšli zo školy a hned tehotné je určite menej ako tých ktoré sa poctivo zámerne vyhýbali práci , resp. ani nikdy nemali záujem pracovať 😠

@kvietok121 koláč?tak dobrú chuť 🙂 ja som sa trošku vytešovala že malinká zaspala na ockovi a tým pádom som jeho odbremenila od nedelneho varenia ktoré mu prischlo už dosť dlho a nemusela som sa báť čo je s malou. 🙂

@mirmaj ehm 😅 ja som vyhlásila že na ten "akt" sa odhodlám o moc neskôr po pôrode, takže ťa obdivujem že máš mať z čoho byť v tom 😅

mirmaj
26. sep 2010

@lji no tak s tým som problém nemala, ale ak budem zasa v tom tak mm asi zabijem a už s tým problém budem mať aj ja 😀 😀 ale žarty bokom, fakt by ma asi odviezli ak to bude tak

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj moja my sme dnes s matejkom robili to co som si povedala ze robit nebudem, narucickach, sss, hodanie, do toho jeho oblubena pesnicka no proste maznanieeeeeeeeeeeeeeeeeee a ked aj spinkal tak sme ho este spiaceho drzali pol hodky na rukach az potom sme sa odvazili ho polozit do postielky 😎

kvietok121
26. sep 2010

@lji dakujem normalne po takej dlhej odluke bol celkom fajn asi som to nezabudla

kvietok121
26. sep 2010

baby prave som si nabrala polievku a chrustik sa ozval tak uz musim papa

kvietok121
26. sep 2010

neuverite vybral ho mm z postielky no rukach sa ponatahoval a spi dalej chrustik nas maly

kvietok121
26. sep 2010

takto sme sa prebudzali ale moc sa mu nechcelo a tak este oddychuje

mirmaj
26. sep 2010

@kvietok121 aj ja som ju zobrala na ruky a pokračuje, keby bola položená už vrieska 😝

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj my sme ho znova zaniesli uvidime co bude dalej

mirmaj
26. sep 2010

že by som skúsila aj ja položiť? 🙂 ale neviem či riskovať 😀

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj riskni nas je uz hore ale nas pekne spinkal tak uz moze vstat ved treba aj papat

mirmaj
26. sep 2010

@kvietok121 riskla, položila som tu v obyvačke do kolísky a spinkááááááááá 🙂 , takže sa oplatilo 🙂 my máme do papania ešte chvíľu čas, takže kľudne môže buvať, až nemrnčí potom večer pri kupaní od unavy 😎

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj tak nech spi co najdlhsie

lji
26. sep 2010

@kvietok121 @mirmaj HA! že spánok.... my dnes celý den neúspešne dudlujeme a úspešne každých pár minút vkladáme dudel do úst 🙄

chcela by som prejsť na trojhodinový odstup medzi kojením ale to dieťa je asi nejak hladné ☹

mirmaj
26. sep 2010

@lji to aj my robíme cele dni, vkladame cumel 🙂 skús to naťahovať postupne, lebo takto sa z toho zblazniš aj ty aj mala, ked papa častejšie, tak si len troška cucne, lebo ešte nema stravene to predtym a o chviľu je zasa hladná, ja jej nedávam skôr ako min. po 2,5 hodke a snažím sa po 3. Ked moc reve nechám dlšie rozbalenu riť ked prebalujem a čas natiahneme 😀 😀 Ja to vidím, ked krmím z fľaše, ked papa po 3hodinkach stiahne 100 ml a ked papa po hodinke a pol stiahne 30-40ml a kedže už som to mala vždy zarobene a je to potrebne vypiť do 2hodin, inak vyliať, tak som jej to vždy tak za hodinku, alebo hodinku a pol dala dopapať, ale už som si povedala, že to radšej vylejem a spravím o 3hodky čerstve, aby sme mali aky taký režim a je to lepšie, hentak len krmíš a davaš odgrgnúť. fakt na porazenie, máme zopár takých dní za sebou aj my 😲

evanns
26. sep 2010

@lji aj my dodrziavame 3hodinovy odstup...ani neviem ako ale uz fungujeme ako hodinky, presne na 3. hodinu zacne plackat, ci spi alebo je hore 😝 ked sme vonku vydrzi aj dlhsie...a u nas tiez plati, ked zacne byt nespokojna trosku skor, rozbalenie plienky a cvicenie s holou ritkou alebo nosenie v satke...a tak mame klud, si zijeme dni v 3 hodinovych intervaloch

mirmaj
26. sep 2010

@lji a my už teraz ťahame 3,5hodky od papania a nie a nie sa prebrať, teraz neviem čo mam urobiť 😉

kvietok121
26. sep 2010

@mirmaj @evanns to ste dobre asi by sme aj my mali zacat s nejakym rezimom, a mate 3 hodiny pauzu od ukoncenia papania alebo zacatia

mirmaj
26. sep 2010

@kvietok121 no nad tým aj ja často uvažujem ako sa to ráta, ale skôr od začatia my 😀

evanns
26. sep 2010

@kvietok121 aj my od zacatia

kvietok121
26. sep 2010

@evanns @mirmaj tak to vas musim chvalit, my sme radi ked cez den sa nenajde mensi odstup ako 1, 5 - 2 hod niekedy vydrzi viac ale niekedy mame aj s tym problem

kvietok121
26. sep 2010

teraz si tiez hrozne pytal ale vydrzala som ucicikala a spinka mi v naruci, ach jo budeme mat maleho maznacika 😉

evanns
26. sep 2010

@kvietok121 a v satke ti nevydrzi??? my ju viazeme do kriza s kapsou dnu a tak sa jej velmi paci

lji
26. sep 2010

@mirmaj
@evanns babule a ako dlho kojíte? lebo my sa nejak nevieme napráskať. neviem či mám málo mlieka,alebo slabo ťahá alebo čo ale ked sa mi ju podarí odtrhnúť od seba tak je ešte nervná a stále hlada.

evanns
26. sep 2010

@lji ja odsavam na kazde kojenie...takze nam to ide rychlo...10-15 min a to uz papa 120 ml 😝

lji
26. sep 2010

@evanns akože pijete z flašky? prečo?teda nie som v obraze a som zvedavá ako to je u iných 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre