♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
30. sep 2010

@vladka84 moj je tiež len kojeny-nutrilon som dala od narodenia cca 4x a tiež nekaka každy den...tak každe 3-4dni...už som si nato zvykla

akika722
30. sep 2010

dobru noc baby....na dnes mam dosť... ☹

lji
30. sep 2010

no dnes je fakt divný den.poviete mi niekto ako mám uspať malú ked mi takmer celý den prespala?? aj teraz sme ju už nasilu vytrhli z postielky. nechcem zažiť tú noc 😔 😔

lji
30. sep 2010

@vladka84 no my sme už dva dni nekakali tak čakám tiež každú chvilu nádielku 😝

lji
30. sep 2010

@akika722 nejak mám občas pocit že to mojr dieťa je nejak pozadu ked vás tu sledujem. aj ako sa ti ťahá.to je úžas.nejak mi nejde do hlavy že by to saška mala vedieť za také tri týždne. 😔

lji
30. sep 2010

tak teraz sa tu zas ja bavím sama so sebou. naša premiéra UM.najskôr sa tvárila že ju chcem otráviť. a potom sa tak zacucla že mala za chvilku stiahnutých 50ml. a mne vyšla slzička lebo som sa cítila taká nepotrebná ked nepila zo mna 😒

jankasramka
30. sep 2010

@akika722 praveze to nezvladam,. volala som s kamoskou teraz a mi vravi ze poznala jednu babu co jej dcera tiez nic nespavala do dvoch rokov.. a ze uz je velka a je ok- nic jej nie je. no neviem mne sa to ajtak nepozdava, skusim nieco pohladat na nete a tak...asi ostava len vydrzat...
ale inak som si cosi vsimla- ked som volala stou kamoskou, matea som mala na rukach a maly pocas rozhovoru zadrichmal. a musim podotknut ze ja takmer kricim ked rozpravam- mam taky "zvonivy" hlas 😀
tak mozno to pouzijem na uspanie- asi niekomu zavolam 😀 😀

@lji preco by si bola nepotrebna??? vsak pokracujes v kojeni- nemusis prejst uplne na nutrilon. len trosku podporujes rast...mne sa uz upravuje to mlieko dnes som mala viac ako posledne dni. ja vecer dokrmim UM a cely den potom kojim. takze ano potrebne sme.
a racim podotknut ze podla vsetkych moznych studii je dolezite nie ani tak co pije ale ako je mu to podane.cize potrebuje lasku a objatie ked pije. tak verim ze na to potrebna si 😉
neboj, je to len docasne...a pij vela vodicky 🙂

kvietok121
1. okt 2010

dobre ranko dnes sme vstali ako vzdy o siedmej tak som ho vybrala dala do nasej postele, prebalila, nech sa povystiera a on zaspal no idem budit treba papaaaaaaaaaaat potom by zas ziapal a bol by nervozny tak pekny den

vladka84
1. okt 2010

@kvietok121 my vstavame nieco po siestej, ale dnes ma nejaky blby den, uz o piatej otvorila siroke oci, ze dobre ranko, ale ucicikala som ju este na hodinku... teraz tiez vymysla, nechce spat a to sme boli aj vonku - s Timkou v skolke, no nezaspala ani v kociari 😕 😨 tak neviem co s nou budem robit ak to takto pojde cely den, esteze ide vikend, bude sa starat tatko 😀

majka35
1. okt 2010

ahojte 🙂

majka35
1. okt 2010

@jankasramka ďakujem za info ohľadom amoku mojej dcéry ... ale ja som už niekedy fakt bezradná, pretože špúšťačom je u nej čokoľvek ... presne ako hovorí @akika722, keď nedostane to, čo chce ... a pravdou jem že kričať by som vtedy nemala, ale ja nedokážem zachovať chladnú hlavu a vrieskam tiež ako najatá ... keby ste videli ten cirkus 🙄 a ten amok ťa kedy prešiel? myslím v akom veku ... včera bola napríklad neskutočne zlatá, na zjedenie ... ale ktovie do kedy?

majka35
1. okt 2010

a malá Terezka spinkala včera od 20.00 do 03.00 ... mamka sa konečne trošku vyspala

kvietok121
1. okt 2010

@vladka84 ani nehovor dnes rano som ho privitala dalsie dve noci ma sluzbu tato 😀

aj my sa pokusame zaspat 😝 samozrejme na rukach

majka35
1. okt 2010

@jankasramka ja som takto nespávala a pravdupovediac ani teraz nepotrebujem veľa spánku ... pamätám si, ako som ako školáčka vstávala pravidelne o druhej v noci, počúvala rádio a čítala si ... no a poobedňajší spánok mi nikdy nič nehovoril ... 😖

majka35
1. okt 2010

@kvietok121 no náš tato nočnú nikdy nemá 😖

vladka84
1. okt 2010

@majka35 @kvietok121 ani nas nema nocnu, ale aspon ponosi cez den na rukach 😝 aj ked ako naschval bude mala pekne spinkat, to mi je jasne uz teraz 😀

majka35
1. okt 2010

@vladka84 no môj ju tiež ponosí v babyvaku, nakŕmi a pripraví všetko potrebné na nočné kŕmenie, no a potom si pekne ľahne a pokojne buvinká až do rána, kým mamka sa budí pri každom zvuku, ktorý terezka vydá

kvietok121
1. okt 2010

@majka35 @vladka84 u nas tie dve nnnoci osi a prebaluje on ja len kojim huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a cez sme cez vikend rovnako ako ty netreba ho nosit len vtedy ked ma nejake stretnutie a odide vtedy treba nosit

kvietok121
1. okt 2010

@majka35 moja zlata my sme tak cez tyzden, ale cez vikend nevyleziem z postele len my ho vzdy poda donesie cajik a tak iba keby bolo moc zle, silno by reval 😝

kvietok121
1. okt 2010

@majka35 @vladka84 baby este stale sme na rukach a nespime teraz zatvoril oci idem polozit a som zvedava dokedy

liba78
1. okt 2010

Ahoj babulky... dobré ránko. Náš spal do siedmej a odvtedy si schrupol hodinku od 9:15-10:15. Teraz papáme a pôjdeme skúsiť ísť do parku. Dúfam, že bude mať spavý deň, lebo potrebujem ísť až na poštu a do obchodov 😉 😉 😉

@majka35 to správanie Barborky vidím presne u mojej neteri. Niekedy by si ju natrela na chlieb a inokedy trucuje, vrieska a ešte mláti každého čo jej príde pod ruky. Švagriná je slobodná mamička a capne jej po zadku len výnimočne. Aj to symbolicky. 😒 Teraz je malá prváčka a nik si s ňou nedá rady, keď ju to chytí. 😖 Jedinú poslúcha jej sestru, lebo tá jej nikdy nedovolila prekročiť hranicu a keď skúšala narazila na tvrdú realitu a dostala aj výchovnú. Takže keď jej capneš, neľutuj ju. Daj na javo, že prekročila hranicu a ty si tá, ktorá velí. Kľudne sa tvár urazeno, pošli ju samú do izby, aby si uvedomila svoju chybu. Po tvojej reakcii, čo si opisovala, to malá vníma ako tvoju chybu. Inak to bude časom asi horšie. Mária má 6,5 roka a to čo sa videlo zlaté a ospravedlnuteľné keď mala 3 roky, teraz robí problémy. Ale ty si šikulka a zvládneš to. 😉
A ani náš tato nemáva nočnú ☹

majka35
1. okt 2010

@kvietok121 jáááj, tak to máš fantastického manžela 😀 môj víkend. ráno skoro budíček /terezkin hlad sa hlási/ ocko a barborka spinkajú /sú unavení z celého týždňa/ potom rýchla sprcha, cez deň by som to nestihla, príprava raňajok s terezkou v babyvaku, aby plačom nezobudila spiacich členov rodiny ... manžel vstáva a pripraví nám obom kávu a barborke mliečko /môj milovaný/ ked sa naraňajkujeme, beriem barborku a idem s ňou na pol dňa preč, aby nemala pocit, že ju neľúbim, ocko ostáva doma s terezkou a tá na potvoru prespí celý ten čas, aby ocko mohol surfovať po nete ... ked sa vrátime s barborkou, pripravím rýchly obed ... najeme sa a barborka ide spinkať, pri väčšom šťastí aj terezka a ja si vyložím nohy, kedže ma čaká upratovanie ... k večeru sa ideme prejsť, alebo na nákup /joj a zabudla som na to, že pripravím večeru/ riad u nás v rodine umývam zásadne ja ... 20.00 obe deti spia /moje zlaté/ a manžel mi donesie pohárik červerného vínka a povie: oddýchni si mamka ... no nie je zlatý ?😀

lji
1. okt 2010

ahojte.
kočky zlatých manželov máte 🙂 no povedzme si pravdu, čo by sme bez nich robili? (a nech vás nenapadne rozmýšlať nad tým aké by to bolo v pozitívnom slova zmysle 😠 )

my sme dnes nejaké plačlivé. v noci sa poserkala neuveritelným spôsobom.to tie dva dni bez kaky. ráno pri prebalovaní ocikala komplet perinku (druhá opratá-takže ostala "na holo") a ked som ju dala do čistého tak sa krááásne vykakušala až po chrbát a ďalšie prezliekanie. papáme moje mliečko a po nom dáme ešte nutrilon, uvidíme ako to bude fungovať. ked som ju dala do čistej perinky tak konečne zaspinkala, asi fakt tie deti potrebujú byť tak na tesno.

majka35
1. okt 2010

@liba78 no nestraš, ja som myslela, že ju to prejde, tak do toho 5. roka ... rešpekt má jedine pred jednou učiteľkou v škôlke, tá je fakt zásadová, ona má už chôdzu ako generál, vie byť prísna, ale aj milá ... 😠
u nás nám skáče po hlave, pretože aj manžel je dosť mäkký ... ja len vrieskam, na to už reguje v pohode, lebo vie, že povrieskam a potom bude dobre ... som strašne výbušná, ale do minúty ma to prejde a ľutujem to a to nielen pri barborke, ale pri každom ... no minule pri ´dalšom barborkinom záchvate, ktorý fakt prišiel nečakane, sekundu po tom, ako bolo úplne všetko v poriadku si zmyslela, že chce nejakú colu, ktorú pila v škôlke jej kamarátka, tak som jej povedala, že ja jej kolu nekúpim, pretože ju bude bolieť bruško a deti colu nemajú piť ... no toto som povedať nemala, niečo neskutočné, čo urobila ... všetci okolo na nás pozerali ako vyjavení ... ale čo urobila a to ma najviac šokovalo, začala ma mlátiť a zavesila sa na kočík, ten som musela silno držať, aby terezka nevypadla a zároven som pevne držala baarborku, aby prestala vrieskať ... prišla kamarátka, barborku mi odtiahla a ja solm zavolala mužovi, že ju musí potrestať, pretože to zavesenie na kočík mohlo skončiť katastrofálne /vedela, že je to moja slabosť, ináč terezke neublížiú prišli sme domov, muž na mna pozrel, či má, mne bolo strašne ľúto, lebo to nečakala, no a muž jej začal vyčítať, ako sa to ku mne správa, či to je za to, ako ju ľúbim a všeko pre nu urobím, vytiahol varechu a vyplácal ju na zadok, že mala až modriny ... barborka sa na mna prosebne pozerala, mne bolo do plaču, ale jedine, na čo som sa zmohla bolo: barborka, toto si si zaslúžila, tak sa nad sebou zamysli ... neviem, či to bolo správne, alebo nie ... teraz sa ma stále pýta, či poslúcha a nech nepoviem nič ockovi, keby náhodou vystrájala

jankasramka
1. okt 2010

@majka35 tak to s tou varechou bolo urcite minimalne vychovne 😉 ked ty nemas sil na taku "naucnu" treba ocina zapojit a hlavne potom ho v ntom podporit napr. vetou aku si jej povedala aby citila ze to co spravila bolo naozaj nespravne a som si ista ze v zivote viac neskusi spravit nieco podobne ( co je naozaj nebezpecne)...
ja nie som zastanca bitia deti ale takymto sposobom jej ukazes ze "otal-.potal" a nabuduce ked bude skusat tvoju trpezlivost len jej pripomen varesku a hned skrotne. tymto ste jej ukazali ze na to mate a ze nemoze robit co sa jej zachce...
a tak ako pise liba- ked lutujes nejaku tu facku tak si mysli ze ty si spravila chybu a nie ona.
ona ta za to lubit neprestane a v buducnosti ti to zavdaci ( a to pisem z vlastnej skusenosti)...

to co si sa ma pytala ti napisem na IP len idem este buvat bo maly urcite zas cez den potiahne nespavy maraton a ja som sice nespavy typ cloveka ( to s tym citanim v noci a tak doverne poznam 😀 ) ale co je vela to je vela. ked teraz nespim aspon ten zaklad tak mam nervy a malo mlieka 😒

akika722
1. okt 2010

@majka35 juj moja...aj naš dostane,tiež mi je to hrozne luto ale nejake hranice musia byť..včera tu bola kamoška,priniesla mu sladkosti,bolo tam aj lizatko/lizatka mu nekupujem,ked mal rok a pol zlomil si na nom zub-stoličku a urobil saa mu v nom kaz...tak preto...a ešte dve deti a jedno lizatko tak vieš...no odložila som ho,prišiel amok ale taky že som myslela že od toho plaču paťko odpadne..on už nevnimal už z toho revu zaspaval a zas plakal hadzal sa o zem,vzala som ho na ruky nepomahalo,no rozpravala som s nim a nič...na chladničke mame fotky kde je Paťko sfoteny s rozpravkovymi bytosťami....Maťko a Kubko,zajačik,vlk,...toto zabralo...zaujalo to tu malu tak si vzal fotku a šiel ukazať tete 😒
ja myslim že to je aj vekom-obdobie vzdoru

jankasramka
1. okt 2010

@akika722 matko a kubko? bola si pozriet libynu rodinku?
😀 😀 😀

akika722
1. okt 2010

@jankasramka jéj fakt 😀

akika722
1. okt 2010

aj vam tak rychlo letia dni???vstavam o 6tej pozriem na čas už je 7-rychlo do školky potom pozriem už treba pre maleho zo školky a zasa je večer ☹

kvietok121
1. okt 2010

@akika722 jasne ze letiaaaaaaaaa ved zajtra mame po sestonedeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dnes vyslo slniecko chystame sa von

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre