♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
6. okt 2010

@evanns aby zistili či ma reflux myslim že len ultrazvuk robia bruška...keby nie tiež by som nešla

akika722
6. okt 2010

@evanns ok...ide sa vysavať...tak zatial 😉

alure
6. okt 2010

@vladka84
ahoj ako píšeš o tých chrastičkách v obočí,tak máme to aj my aj vo vláskoch a naša dr. povedala že je to seboroická dermatída. Na tváričku som používala infadonal a pekne sa to vyliečilo a do vláskou odporúčajú salicilový olej alebo špecialne šamponiky na seboreu. Ťažko povedať z čoho to je.
@evanns
Excipial je super ja už dlhé roky používam ale Lipolotion na suchú pokožku a Oliverka tým krémujem po kúpaní alebo sprchovaní. Hydrolotion je perfektný pre bábätká od narodenia na celé telíčko.
Nám Dr. povedala že tie vyrážky na tváričke sú v podstate nejaké čistenie ktoré sa začína prejavovať okolo 2 týždňa aj neskôr a malo by do 2 mesiaca vymiznúť.Tie ekzémiky sa prejavujú najviac v chladnejšom období,preto je možné že sa to prejavilo až teraz ale prášok z toho obviňovať nemožno.Aspoň podľa mňa.My používame Persil sensitiv gel a ja som spokojná.Myslím si že keby bol na vine prášok nejaký ekzém by sa potom vytvoril na celom tele,ktoré je citlivejšie ako pokožka hlavy,ktorá je navyše aspoň z časti chránená vláskami.Toť môj názor.Samozrejme je zložité sledovať aj kompletné zloženie toho čo zjeme...bohužiaľ
@akika722
pravdepodobne aj u vás to bude tá seborea... uvidíš čo povie dr. v poradni.Ako ste na tom s nožičkami?My sme boli na kontrole že stačí pamperska (a ani som na široko nebalila) a v poradni sme boli všetko ok,váha 5360 g akurát mu musím podkladať hlavičku,lebo sa naučil spať na jednej strane aby nemal zaležanú hlavu.Tak som presypala kilo soli do sáčku,zabalila do plienky a podkladám mu to stále aby sa doprava nemohol otočiť.Niekedy s tým moc bojuje 😝 a potom sa zlostí.Ako som sa rozprávala s doktorkou tak po mesiaci už nebudú spať tak ako novorodenci,nemám mať vraj obavy je normálne že po nočnom 10 až 12 hodinovom spánku spí dieťa cez deň dva spánky 2-3 hodinové...samozrejme je to len nejaká štatistika.To keby sme boli vonku celý deň len s prestávkami na kojenie tak spí asi nonstop.Ale u nás strašne fúka vietor už tretí deň,tak vonku nechodíme ☹ tak sa snažím ho vyložiť aspoň na balkon,alebo poriadne vychladím izbu..to má moc rád.
V noci je zatiaľ veľmi fajn (klop klop klop) nakojíme sa o 21:15 a spí až do 3tej a potom ráno o 6tej.Cez deň pýta papať viac...dám mu vždy ked si zažiada.

Ako ste na tom s ovocím,zeleninou a inými možnými alergénmi? Už si ich pridávate do jedálnička? Chýba mi čokoláda ale bojím sa aby som neublížila drobcovi. V piatok budeme po 600nedelí a od pondelka som sa zapísala na 5 týždňový kurz flowin (úžasné cvičenie) tak snáď nejak nabehnem do pôvodnej formy 🙂 aj keď nič netreba preháňať. Minule ste písali o "mojakní" tak ja som mala dosť ťažký pôrod a normálne sa bojím ...mm je už z toho úplne na nervy,ale ja chcem počkať aspoň na kontrolu u lekára ktorý mi povie že som z vnútra ok.Bohužiaľ pri pôrode došlo k nejakej ruptúre (čoho to s prepúšťacej správy nerozumiem) a mám normálne paniku pri predstave sexu....no nič utekám prichystať obed a uvidíme či sa trošku vyčasí,už aj mne chýba prechádzka na čerstvom vzduchu.Ja maminy vôbec ale vôbec nič nestíham,snažím sa keď spí porobiť maximum toho v domácnosti a potom som zbitá ako pes a chrbát mo bolí strašne moc :( Občas sa dostanem k tomu že prečítam pár stránok dozadu,ale to je asi všetko :( tak prepáčte zato že to tu zanedbávam..
prajem krásny deň pa pa

gagarinka
6. okt 2010

@kvietok121 praveze si myslim, ze tym skor by si mala odsavat, lebo ked on nevypije vsetko, bude sa ti tvorit stale menej, takze si myslim, ze ked zacnes odsavat, ustanu ti tie problemy s prsiami, ked ti to neodsaje Matejko
len je to asi tazke, ked si ta stale vyzaduje
vidim to na sebe, mala je vecne v tom lehatku fisher price, akurat jej tam obmienam hracky, co tam visia, nech nema stereotyp 😅

gagarinka
6. okt 2010

@evanns nemam ju celu precitanu, vcera som pozrela len tie kapitoly, co ma zaujimali, ale citala som si preco by male deti mali spat spolu s rodicmi - to len napriklad, ze su tam aj male deti ako nase

evanns
6. okt 2010

@gagarinka ok diiik...skocim do knihkupectva ci ju nemaju a prelistujem pred kupou 😉

groka
6. okt 2010

JURKO JE ZDRAVY,NEPOTVRDILA SA MU ZIADNA CHOROBA
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
DNES SOM TA NAJSTASTNEJSIA MAMINA NA SVETE ZARUCENE

akika722
6. okt 2010

@alure ty sa bojiš čokoladu a ja ju idem vysadiť z jedalnička 😅 mojmu nič nerobi ale niekedy to s nou prehanam a vtedy je až moc aktivny 😀

akika722
6. okt 2010

@groka gratulujem moja...no vidíš všetko dobre dopadlo 😉

kvietok121
6. okt 2010

@evanns mozno som blba ale nechcem to vzdat

groka
6. okt 2010

@akika722 DAKUJEM MOJA

kvietok121
6. okt 2010

@gagarinka ja viem ze musim preto idem skusit objednat tu elektricku odsavacku uvidim ci to pojde lahsie

kvietok121
6. okt 2010

@groka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem aj ja

katulkaaaaaa
6. okt 2010

@akika722 ahoj tak to drzim palce,ja bez sladkosti nevydrzim ani jeden den ☹ co robit aby som nemala take chute?sa mi zda ze mam vecsie brucho ako pred tromi tyzdnami...sakra

katulkaaaaaa
6. okt 2010

@groka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

katulkaaaaaa
6. okt 2010

@kvietok121 moja ja fakt neviem co moz byt tvojmu matejkovi ked je taky nepokojny...lieky na koliku davas,pribera takze mliecka mas dost,nosic ani lehatko nepomaha?ja si teda musim zaklopat simon zaplace len sem tam,a to nie kazdy den...teraz nas viac trapia sople a ten hnusny kasel ale inak je stale velmi dobrucky

groka
6. okt 2010

dakujem baby
a poradna za 2 t pribral 720g ma 3950g a 55cm,cakala som prekrocenie 4 kg

kvietok121
6. okt 2010

@akika722 neboj da sa to ja nejem sladke aked uz nevladzem vydrzat vyslem mm kupit forneti alebo roztek s lekvarom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
6. okt 2010

@jankasramka 😀 😀 😀 super tip na darcek,ta skrabka nema chybu 😝 davam maleho na brusko aj teraz pri mne tak spinka a konecne ho nenadrapuje na kasel

evanns
6. okt 2010

@groka wau super gratulujem!!!

groka
6. okt 2010

@evanns dakujem

baby toto nam pride do konca tyzdna,sa velmi tesim

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9525678

majka35
6. okt 2010

ahojte ... zase ste tu toho toľko popísali 😀
@kvietok121 ja som mala pri Barborke aj ručnú aj elektrickú odsávačku a nakoniec som elektrickú predala ... ručná sa mi zdala lepšie, lepšie sa prisala a odsala viac mliečka

@akika722 kde si kúpila tú knižku? ... chcem si ju kúpiť aj ja ... možno mi naozaj pomôže pochopiť Barborku, lepšie reagovať a budeme obe spokojné

majka35
6. okt 2010

dnes má moja Terezka dva mesiace ... bože, ako rýchlo to letí

evanns
6. okt 2010

@majka35 aj na www.martinus.sk ju maju

majka35
6. okt 2010

@groka mne ten link nič neukázal 😕

majka35
6. okt 2010

@evanns ďakujem, idem kuk ... mm chcel knižku "sila pozitívneho myslenia". lebo ju niekomu požičal a nevie komu, takže ten dotyčný teraz pozitívne myslí a môj mm je na nevydržanie 😀 tak mu ju kúpim, nech neplatím poštovné len za jeden titul

vladka84
6. okt 2010

@evanns @akika722 no to ste ma teraz vobec nepotesili... ja ze len ta ciapocka jej zle robila, alebo ze som nieco zjedla, ale ekzeeeeem 😠 na kozne ja teda nejdem v ziadnom pripade, aj ked ma detska posle, nemam s koznymi dobre skusenosti, vacsinou skusaju kadejake vyrabane kremy a mozno zaberie a mozno nie....
ten Excipial mam doma, to som pouzivala pri Timke, ked mala minuly rok vysusenu kozu z plavarne, tak jej to mozem skusit natriet... ona ma presne na oboci take sucheeeee a potom na boku tvaricky vyrazky z obidvoch stran...
a to sa moze alergia na prasok prejavit len na tvari a na tele nie? Ja pouzivam persil sensitive...

kvietok121
6. okt 2010

baby bola som dr pribral 175 g, vsetko je ok zdravy chlapec, ale rozmaznany 😀 viete co mi spravil prisli sme tam polozila som ho vrieskal, zobrala na ruky prestal, zacala obliekat vrieskal, vlozila do vanicky vrieskal, zacala hojdat prestal.
diagnoza: rozmaznany
mam ho skusit aj menej obliekat, my mame dost teplo 23-24°, tak skusim aj to teraz ako nahle polozim reve, mamina ho nosi neplace ach jo, aj ked aj na rukach place ale nevrieska
@katulkaaaaaa nechapem ani ja
@majka35 mne to rucnou vobec nejde tak idem skusit

alure
6. okt 2010

@kvietok121
a ako sa dá diagnoza rozmaznany liečiť dr.povedal?

alure
6. okt 2010

@vladka84
ako som písala príspevok viď vyšie..tiež si nemyslím že prášok je na vine. A excipial je super,toho sa obávať nemusíš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre