♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
6. okt 2010

@jankasramka no nase intervaly meni m na 2,ť az 3 hod dnes 2,5

kvietok121
6. okt 2010

@jankasramka aka knha???

groka
6. okt 2010

@memory97 skriningove testy ktore sa robia vsetkym babatkam na 4den zivota prisli pozitivne vysledky na fenylalanin a vlastne na fenylkatonuriu,preto museli urobit kontrolne testy,ale u nas to mohlo vyskocit pre tu vymenu krvy,bol len par hodin vymeneny a vsetko bolo skreslene

vase deti baby otacaju hlavicku za hrackami z boka rovno a na druhy bok?ale ked lezi na rovnom

denisocka
6. okt 2010

@kvietok121 ahoj,ako sa ti nosi? mne dnes prišlo ergo aj s novo.vložkou

jankasramka
6. okt 2010

@kvietok121 dufam ze ta odsavacka ti pomoze aj na zistenie kolko mas naozaj mlieka, a minimalne s tym bude klud ze budes vediet na com realne si. niekedy dokrmenie stoji za ten klud v domacnosti...
pocuj a pred kojenim davas teple obklady?

jankasramka
6. okt 2010

@kvietok121 ta co tu opisuju cely den, aj ja som ju doporucovala uz davnejsie RODICOVSTVO JE VEDA.
http://www.gorila.sk/product/107439

kvietok121
6. okt 2010

@jankasramka nedavam viem o nich ale akosi zabudnem

kvietok121
6. okt 2010
jankasramka
6. okt 2010

@denisocka aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem ergooooooooooo ☹
ach jaj, no co uz, my sme uz objednali aspon ten mei tai, ale ja som chcela nieco bez viazania:((((

denisocka
6. okt 2010

@jankasramka jaj,a kukala si na ebay ,čo vyjde to emxiko ked kupiž t hongkongu?tam to nejak lacno posielaju,aj do EU zadara

kvietok121
6. okt 2010

@denisocka super len teraz nenosim bolia ma prska ale ked prejdu znova zacnem

jankasramka
6. okt 2010

@kvietok121 lebo ked mas problem len s mliekovodmitak to je najlahsia pomoc. lebo ten tuk ich ucpava- ale ked tuk nahrejes tak je tekuty a uvolni priechod mliecka.(jasnacka mliecny tuk nie ten brusny 😝)
nemas take gelove obklady? to hodis do mikrovlnky a rychlovka🙂

akika722
6. okt 2010

@denisocka jéj to je super kolko ťa to stalo?

jankasramka
6. okt 2010

@denisocka mm zavrhol nejak tieto posielacky, vraj nech vydrzim s tym meitaiom do decembra a potom povie svojej tete nech nam donesie z USA ten beco alebo ergo...no este uvidime lebo sme to ani nemali moc casu rozoberat...

kvietok121
6. okt 2010

@jankasramka nie nemam kde zohnat?

akika722
6. okt 2010

@jankasramka moja ja sa už neviem dočkať tej knižky možno sa naučim spacifikovať Paťka 😀

lji
6. okt 2010

@kvietok121 inak čo sa odsávačiek týka tak ja som mala jednu len v tescu kúpenú. mliečko išlo ale bolel ma prst po dlhom odsávaní 😀 potom mi švagrinka požičala svoju ale s tou som nevedela robiť a takmer nič mi ani nevyšlo.mliečko išlo iba ked som mala hrozne plné prsia. a ked sa mi pokazilo tesnenie na tej tescáckej tak mi muž kúpil jednu v lekárni a tá má aj nastavitelnú intenzitu a s tou mi to aj lahko ide. čiže nie že nevieš robiť s ručnou odsávačkou, môže ísť aj o typ s ktorým nevieš robiť 😉 potom daj vedieť aké je to s tou elektrickou.

denisocka
6. okt 2010

@akika722 ja mam od ruky,nove stoji ergo 100e a vložka 20e
@jankasramka aha,tak si dobre rozmysli čo chceš. osopbne by som brala ergo,mam vYskušane aj na velkých detoch. do beca neviem,neviem ,,,, no aj podla obrazkov tak už možno 2r deti vyzeraju jak odrastene 😅 a beco nema take hlboke podsadenie zadočku jak ergo

davam foto kedysi 😀 ,je tam aj modre ergo

kvietok121
6. okt 2010

@lji jasne ze dam

denisocka
6. okt 2010

@jankasramka aha,do mexika za 10€ ... pod si vydražiť,konči o hodinu http://cgi.ebay.co.uk/NEW-ERGO-Baby-Carrier-Cam...

k tomu vložku s poštou 5€ http://cgi.ebay.co.uk/Infant-insert-Ergo-baby-c...

denisocka
6. okt 2010

šak tu maš nove a 12€ pošta http://cgi.ebay.co.uk/ERGO-BABY-CARRIER-ORGANIC...

ja fakt nechapem kde je problem,šak to je lacnejšie než v EU 😕 a pošta 20€ http://cgi.ebay.co.uk/NEW-ERGO-baby-carrier-GAL... a popýtaj sa hned na vložku k tomu

evanns
6. okt 2010

@jankasramka diiiik 😉
@kvietok121 aj my u dokyni pri vyzliekani placeme, vezmem ju na ruky a klud, vazia ju place, dam do autosedacky - usmev a keby mi na to doktorka povedala diagnozu ze malej nic nie je len je rozmaznana tak uz k nej nevstupim...presne ako jankasramka pise male babetka nevedia manipulovat s rodicmi lebo nevedia mysliet este!!! to len tak moj nazor 🙂

jankasramka
6. okt 2010

@kvietok121 len som dala do googlu, mozno su aj lacnejsie, neviem. skus pokladat, je to prakticke. len sa pozri aby boli aj aj. cize do chladnicky ale aj na zohriatie do mikrovlnky.
http://www.pricemania.sk/katalog/dojcenie-odsav...

mozno aj v lekarni to budu mat..

@denisocka no super, tak to som nestihla, som sla este dospat lebo tu bolo este velmi skore rano 😖
poviem mm nech sa na to kukne a pohlada nieco, on je v tom lepsi....

jankasramka
6. okt 2010

@kvietok121 Zápal prsníka a retencia

Najnepríjemnejšie sú zápaly prsníka a zadržiavanie materského mlieka – retencia. Ide o bolestivé zdurenie jedného prsníka so začervenaním a teplotou. Príčinou je práve nedostatočné vyprázdňovanie prsníka, alebo dokonca aj nosenie podprsenky s kosticami. „Ak si nahmatáte hrčky, je nevyhnutné upraviť techniku dojčenia a meniť polohy, v ktorých dieťatko papá. Deti lepšie mliečko vytiahnu z toho miesta, kam smeruje ich brada. Hrčky si rozmasíruje, aby sa tam mliečko nehromadilo ešte viac. Keďže ide o opuch, je treba ho riešiť tak, ako pri naliatí prsníkov – medzi dojčeniami studené obklady, tesne pred dojčením teplé. Uvoľní to mliečko a bude sa lepšie spúšťať,“ dodáva odborníčka na dojčenie, ktorá sama usporadúva praktické kurzy (viac na www.dietaaja.sk ), na ktorých sa dozviete všetko, nielen o dojčení.

evanns
6. okt 2010

@majka35 😀 😀 😀 😀 😀 aj mojmu mm by nieco take trebalo...ale skor ze "odpovedaj pokojne" 😝

evanns
6. okt 2010

@vladka84 pytala som sa svagrinej - kozna dok. - tak tak po telefone mi vravela ze ak by to bola alergia na prasok tak by sa prejavila na viacerych resp. aj inych castiach tela ako je obocie 😉

evanns
6. okt 2010

aj mne sa nalievaju a upchavaju kvoli tuku a ja si ich nahrievam tou BIO LAMPOU ci ako sa to vola ta lampa a velmi pomaha a je aj na nastrih hradze, super sa mi to zahojilo a velmi rychlo, uz aj "mojkat" sa mozeme asi 3 t 😝

jankasramka
6. okt 2010

@denisocka si ma navnadila strasne tymy fotkami...
inak aj mne sa to beco zdalo trochu plytke asi ako to znacky infantino co som dala hentam pred par dnami...
dobre ze si mi to aj ty napisala, lebo ved ty uz mas ako tak skusenosti...
ta vlozka na co sluzi? koli malemu babu ci od zimy?

jankasramka
6. okt 2010

@akika722 jasneze naucis, a hlavne pochopis ho. ja ked to citam tak si vzdy spomeniem ako pisete sem o svojich detickach neposlusnych- uplne o takych tam pisu 😉 aj hyperaktivite...

jankasramka
6. okt 2010

@kvietok121 ozaj, este som si spomenula ze si sa pytala na tu medovku. mne nasi poslali taky caj, vola sa to:
tesco ORGANIC caj pre dojciace matky.
je tam aj medovka okrem ineho a je velmi chutny.
ale neviem co stoji 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre