♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiriel
16. jan 2010

baby,mne je uplne na hovno

na obed som mala granadir a uhorky domace a mali taku divnu farbu 😅 , bielo,zelenu,ale muž ochutna,že to su dobre,lebo nie su mäkke a ja som necitila chuť,lebo mam plny nos. a ako som sa najedla tak aj padla hmla a asi mi klesol tlak,tak odvtedy ma boli hlava uplne , už som bola aj nasilu zvracať - to mi stale pomože pri migrene a nič,aj som 2x spala a ešte horšie. 😔

mywiel
16. jan 2010

tirielka drz sa to prejde chod si pospat, alebo si daj trosku coly na pretrovenie 😅

ikulka
16. jan 2010

tiriel a neskušala si ani homeo od bolesti myslím že cephyl sa to volá? kamarátke v tehu zaberal

mata299
16. jan 2010

ahojte...už som späť...bola som u našich a tiež som sa napchala s čevapčiči...a tam je cesnak, takže mi je tiež na grc, ale inak mne cola úplne zaberá, tak skús...a ak nie,tak espumisan, ak máš

tiriel
16. jan 2010

myw- celu nemám,len taku z lidlu za 5sk 😀 , ikulka,neskušala,naposledy som mala homeo na zapalene hrdlo a houby pomohlo

halintoa
16. jan 2010

ikulka: ja vyzivujem celé dni a je jedno, či som spala 7 alebo 12 hodín 😅 . Proste bambulka chce spať a odmieta byť pri tom sama 😀 .

tiriel
16. jan 2010

ježiš,maťa,to mi nerob!!! čevapčiči je jedlo ,ktore som nejedla od školky a stale o nom sníííívam

mata299
16. jan 2010

🙂 a poviem ti, stálo to za to 🙂 🙂 🙂 , ale tiež teraz fatru do seba lejem....

ikulka
16. jan 2010

halintoa no ja tka isto som ako mátoha a stráááášne nervozna vytočí ma každá maličkosť....bojím sa že si to neskor bude malá odnášať tei moje nálady ☹ budem sa musieť kontrolovať....

mata299
16. jan 2010

jeeeeej ikulka, si z martina? to ti tak trocha závidím, máte tam špičkových lekárov...a je to krásne mesto

biba12
16. jan 2010

Ladywitch ticho zavidim🙂
A Lucy , ja som si myslela, ze modelky nic nejedia a Ty furt palacinky, teraz rezne....🙂))))
Inak na nevolnosti mi tiez doporucila dr. homeopatika, dala mi cely zoznam, co mozem... Aj pri kojeni..Masticky na bradavky a pod.. Ale to je este daleko. S Andym som take nic neskusala, aj ked by sa mi mozno od bolesti na prsiach od toho mojho cicavca ulavilo🙂 Pytala som sa kamosky, ci je to s druhym pri kojeni take iste zo zaciatku ako s prvym POvedala, ze ano. Myslim tu pociatocnu bolest, kym si clovek zvykne, ze pre babo su moje kozy jedlo a nie to co pre manzela🙂

ikulka
16. jan 2010

maťa poznáš martin? no to je pravda lekárov tu máme výborných teda ak myslíš na porodnici možem len odporúčať.... 🙂 ale tebe by to bolo asi daleko.....

mata299
16. jan 2010

ležala som u vás 2 krát....na neurochirurgii a angiológii...pôrodnicu u vás ešte nepoznám 🙂 , ale ak by som si to mohla dovoliť, tak idem k vám...skvelé sestry, všetci úžasne milí....tu v košiciach je to hrôza, bojíš sa pozrieť na niekoho z personálu a nie ešte sa niečo opýtať....

tiriel
16. jan 2010

tak ja som schalovala 3rožky s natierkou a nejak sa mi ulavilo.možno to bola migrena z hladu 😀 ,sak uvidime čo noc prinesie

mata299
16. jan 2010

tiriel...noc prespíš úplne celú a v pohode...noooo, aby to nebolo až tak celkom ružové, tak sem tam pôjdeš aj cikať.....ja som túto noc asi 6 krát 🙂

ladywitch26
16. jan 2010

biba, no neviem, ja som pri stanke pojedala aj tie homeopatika, dokonca som mala aj take akupresurne naramky na rukach, co tlacia na urcity bod na rukach a tak predchadzaju nevolnostiam, ale mne nezaberalo totalne nic. mne zvieralo hrdlo nonstop. a po tekutine ma zacalo este viac napinat. tak som pila len tak narazovo trikrat denne a za tym zachvat. zvracala som len rano, to vacsinou zlc alebo take neskutocne tahave sliny, cez den uz nie,ale nonstop ma natahovalo. a najhorsie na tom bolo to, ze som robila na pokladni a niekedy som ani zakaznikovi nebola schopna povedat, kolko ma zaplatit. no som si uzila. potom som zistila,ze mi pomaha,ked zujem nieco suche a bez chuti. skusala som tycinky, ale to je muka,takze sladke a bolo mi aj tak zle. tak som potom cele mesiace doslova prezivala na lieskovcoch. kazdy den padol jeden balicek. uz si muz robil srandu,ze necakam dieta ale vevericku.

inak ja som stanku kojila len prve dva tyzdne, potom som musela prejst na flasku, lebo to boli boje. mlieko mi striekalo, mala nestihala pit, vrestala, mavala koliky a este to vyzeralo aj komicky, lebo na druhom prsniku som si musela pridrziavat uterak, lebo by mi bola za chvilu mokra. tak som s tym sekla, zacala som odsavat a odsavala som az donedavna. ale odkedy som tehu, zmenila sa chut mlieka, tak uz mi ho mala nechce. 😔

mata, co z toho, ked su tam odbornici, ked aj tak im chyba ludsky pristup. ja som tiez z martina a vedela by som o tych lekaroch rozpravat....

ladena
16. jan 2010

ahojte
triel ja mavam take iste problemy ale na silu nevracam ani mi to nejde ....mne pomaha studena mokra utierka na čelo aj ju dam do mrazaku schladit 😀 a este si schladim pod prudom studenej vody ruky az po lakte a potom mi zacne asi kolovat krv ,mavam strasne nizky tlak a supnem si coca colu poharik....fakt mi to pomaha
ak chces vyskusaj 😉

zuzana76
16. jan 2010

ahojte

tak ja som nakoniec tie placky nerobila, lebo sme isli po Patka svokrovcom a tam som si dala jeden rezen a polievku

a na zajtra som vymyslela ako polievku slepy gulas, a druhe zapekanu krkovicku so slaninkou a cibulou a k tomu pecene zemiaky a malemu bravcovy rezen na prirodno

tiriel
16. jan 2010

mata,hej - 6x aj ja chodím,viac už nepočítam . placky chcela robiť aj lucy,nie? aj ja som chcela,ale niet toho debila,čo by čuchal zemiaky 😀

mata299
16. jan 2010

ladywitch...asi som mala šťastie, bola som tam 2 roky dozadu, ale naozaj boli všetci fantastickí...a hlavne, zachránili mi život

ladywitch26
16. jan 2010

u nas placky robi len muz, lebo ja si na tom sprostom struhadle vzdy postruham aj nechty 😀

ikulka
16. jan 2010

jéééj ladywitch si teiž z mt? a odkial, ale pozerám že žiješ v zahraničí. rodičia ti tu bývaju? a kolko máš rokov? či sa náhodou nepoznáme 😀
mata no ja som s lekármi v nemocnici mala skusenosť našťastei len na porodnici ale na tých nedám dopustiť su to odborníci a myslím aj ten pristup bol výborný, nemožem sa sťažovať

mata299
16. jan 2010

ozaj, ladywitch...a v ktorom to zahraničí bývaš?

ladywitch26
16. jan 2010

mata, mozno si mala stastie, lebo par pribehov od spoluziacok som si vypocula a radsej som rodila tu v irsku. a nelutujem. hlavne co sa toho pristupu tyka, to nema konkurenciu.

mata299
16. jan 2010

hm....to verím, mám segru v rakúsku, robí tam v nemocnici....naozaj, musia si dávať veľký pozor na to, ako sa správajú a čo hovoria...inak by to mal byť štandard..., ale ja verím, že aj Slovensko sa k takému niečomu časom dopracuje....
ozaj, ladywitch...a nechýba ti sweet home?

tiriel
16. jan 2010

dievčata.dobru noc-dala som si 5rožkov a pomohlo len na čas,kým som ich jedla,takže idem spať.navyše mam stale zapchaty nos,tak možno aj od toho ešte ta hlava boli

zajtra tu nebudem tiež,ideme zohnať nejake boby a potom objednáme sneh 😀

ladywitch26
16. jan 2010

ikulka, som z necpal, ale chodila som do skoly do mt. na zakladku na tomasikovu a potom do strednej skoly podnikania v strojarnach. inak mam 28.

mata, ja len dufam,ze casom sa k tomu slovensko dopracuje, ale este vela vody pretecie. problem je v tom, ze na sr este stale lekari nechapu, ze pacient je ich klient a oni z neho ziju. tu ked je lekar hulvat, tak nema pacientov a tym padom zivori. a nie je mozne, zeby sa ku mne sestricka co i len skaredo pozrela, aj ked na nu budem vyzvanat o tretej rano z postele, kvoli tomu, aby mi doniesla pohar vody.

inak domov mi uz nechyba. mne sa tu celkovo paci krajina, prostredie a hlavne ti ludia. s rodicmi skypujeme niekolkokrat do tyzdna, dvakrat do roka cestujeme k nim, a to nam staci. kamosky mam tiez po svete rozlietane. v usa, australii, taliansku, anglicku, nemecku, dokonca na malte je vydata jedna. tak sme vacsinou len na facebooku spolu.

lenadka
16. jan 2010

ja som bola s Malou v MT na detskej chirurgii, operovali jej krcik a bolo tam fajn, akurat mi vadilo, ze som s nou nemohla byt v noci, to som nevedela prezriet, stale som na nu myslela ci neplace, ci spi, ci jej nie je zle /po operacii/...rano som tam bola vzdy uz pred siestou a sestricky len krutili hlavami ze co nespim, no mala ma uz kolko krat cakala v postielke otvorene ocka a tisko plakala /mala 3 rocky cerstve akurat/...boli sme tam len asi 5 dni, potom si uz zvykla ze rano pridem a ze na obed sa idem najest, ale lekari boli super, jazvicku prakticky nema-krasna praca!

potom nam hned vybavili rehab. pobyt v dojcaku 2 tyzdne po operacii-prednostne a nikto im nic nedal, pristup k detom uzasny, mala je doteraz zamilovana do mladeho chirurga kt. asistoval pri jej operacii a potom ju osetroval a chodime k nemu na kontroly 😀 teda vlani posledny krat, sestricka ho este ukecavala nech jej da na rok kontrolu, ked si ho ma teda vziat za muza a slubila jej, ze je jho postrauzi 😀

mala totiz po rehabilitacnom pobyte, ked sme boli na kontrole u neho, vletela do ordinacie po tom ako sme vysli a isli uz dalsi, ze ona si ho chce vziat domov 😀 tak ju ukecal, ze nemoze, lebo ma este pracu a teraz v lete sa jej sestricka pytala kto sa jej v skolke paci a ona ze nikto ze len pan doktor 😀

ladywitch26
16. jan 2010

lenad, no tak dobry vkus ma, doktora 😀 😀

ikulka, na tych fotkach z albumu co mas poznam anicku, ale neviem ako sa priezviskom vola. chodila do vedlajsej triedy.

mata299
16. jan 2010

lenadka....že sú zlatí? naozaj, napriek stiesneným priestorom v nemocnici a nedostatku financií, sa správajú ako ľudia...tu v košiciach je fakultná vybavená všetkým možným a nikdy nezabudnem, ako ma sem previezli po operácií z martina, skoro nanovo som sa učila chodiť, keďže som 2 týždne ležala bez pohybu a sestrička mi za veľkého kriku kázala preložiť veci z jedného šuflíka do druhého, pričom tá skrinka bola na konci izby a mala som tam len pár vecí...a to podotýkam ležala som na neurol.jiske

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre