♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

janica81
17. okt 2010

Ahojte mamicky 🙂

prepacte, že Vám sem leziem...len sa chcem spytat, kedze to mate uz za sebou...kolko pribrali vase deticky za 1 mesiac?? pri prvej poradni??

akika722
17. okt 2010

@kvietok121
@mirmaj no moj sa nato určite budi...ja kupem sama tato pri tom len prekaža,pletie sa do cesty 😀 😀 😀

akika722
17. okt 2010

@janica81 v pohode 😀 môj len pol kg,pri druhej už 850g

mirmaj
17. okt 2010

@janica81 ahoj, kludne sa pridaj 😀 my sme priberali prvé 3týždne priemerne 260g za týždeň a teraz priberáme 180g za týždeň a na poradňu chodíme každe 3týždne a na tej prvej sme mali prírastok 780g za 3 týždne

mirmaj
17. okt 2010

@akika722 no nan tatino tak trocha asistuje ale tiež už nie toľko ako na začiatku 😀 začala som kupať v kupelke a tam mam viac všetko poruke, takže už to v pohode zvladam aj sama 😉 To je Semi takýto kľudný po kúpaní? 😀 perfišne fotečky 😉

akika722
17. okt 2010

aaaaaaa zabudla som aky sme šikovnyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janica81
17. okt 2010

@akika722 no my odlahlo.... my sa kojime a moja malicka pribrala od hmotnosti co nas prepustili len 400 gr ale je spokojna a dufam, ze to staci....

akika722
17. okt 2010

@mirmaj teraz už ano..to som ho budila po prespatych 4,5hod,som myslela že bude vrieskať od hladu ale zlatučky bol...a diiiky 😀 😀 😀 inač ja tiež kupem v kupelke,vaničku dam do vane

akika722
17. okt 2010

@janica81 určite stači,mne dr.vravela že je to v pohode...neboj možno nabuduce to bude viac 😉

mirmaj
17. okt 2010

@akika722 tak to je fakt šikovný Paťko 😉 no tak to preto, že bol dobre vybuvaný 😉 Aj ja tak presne kupem, do vane vaničku a na vanu položím podložku, sedí tam presne ako keby sme to tak plánovali, a hlavne kupelnu rýchlejšie a ľahšie vykúrim ako kuchynu kde som kupala predtym a nie su tam ani dvere, tak to bola fakt makačka vykuriť aspoň na 24 a teraz kupeľnu ľahko aj na 27 😎 a o mnoho menej reveme, asi je bývala zima 😖

akika722
17. okt 2010

@mirmaj no Paťko mal na haku to sa mamka činila,on sa len fotil 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak tak...tam ho oblečiem a je mu fajn 😉

mirmaj
17. okt 2010

@akika722 ahaaaaaaaaaaaaaaa, ja že to on robil 😀 😀 No tak teda oprava: ty si teda vááážne šikovná 😎 😎

akika722
17. okt 2010

@mirmaj 😀 😀 😀 diky...no nôž do ruky by som mu nedala a tu druhu...no ja som to napichovala a on rozoberal 😀 😀 😀 😀 😀 aaale jednu šípku dal 😀 😀 😀

mirmaj
17. okt 2010

@akika722 no ale som blba, to ma nenapadalo, že k tomu treba aj nôž 😝 no tak predsa sa zapojil, aj rozobrať to treba 😉

akika722
17. okt 2010

@mirmaj robili sme to v školke,mamičky sa činili deti sa hrali a mali na haku 😀 😀 😀

liba78
17. okt 2010

Ahoj baby.
@akika722 aj ten canesten umývaš pred kojením ? Ak je ti už lepšie, pôjdem si zajtra kúpiť. Už ma to nebaví, som celá fialová a teraz mi tá gebuzina potiekla aj po ruke a to máme v utorok ísť na uvítanie detí do života. No to býva v našej telke a ja budem mať fialovú ruku 😠 Drhla som ju špongiou, dúfam že to zlezie 😒
Tie tekvice sú pekné, normálne by si ich mohla priniesť na festival našich svetlonosov. Bude v sobotu, ak bude dobré počasie 😉 Paťko by určite dostal aj cenu. (vždy je toľko cien, koľko zúčastnených detí, aby nikomu nebolo ľúto) 😉

kvietok121
17. okt 2010

@janica81 my priberame od 110 - 220 g za tyzden a dr je spokojna
@akika722 ste krasni a kolko mate este vlaskov my nemame skoro nic

akika722
17. okt 2010

@liba78 ano to sa MUSI umyť ten krem...no zrošičku fakt lepšie,skus...dufam že to vyliečim uplne...my nič take nemame že privítanie...dakujeme 😉

akika722
17. okt 2010

@kvietok121 dik moja no už plzneme 😀

kvietok121
17. okt 2010

@liba78 aj ja idem zajtra kupovat ten krem dufam ze uz v druhej lekarni ho budu mat

kvietok121
17. okt 2010

@akika722 tak zapletaj kym mozes

kvietok121
17. okt 2010

no baby uz idem spinkat zajtra drzte palce nech to dopadne dobre

akika722
17. okt 2010

@kvietok121 radšej nieee moja stači že som to urobila Patimu 😀 😀 😀 vypadali mu vlasky a ostal mu len taky kohutik a aby nešli vlasky do očiek doma nosil sponku 😅 😅 😅 raz mal fontanku pre srandu 😅 😅 😅 lutovala som mu to ostrihať 😒

liba78
17. okt 2010

@akika722
@kvietok121 baby teraz som našla článok k tomu nášmu problému a vidím tam aj kombinácie na kvietok a ešte to píše lekár a sú tam aj postupy liečby a aj zloženie liekov.
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

liba78
17. okt 2010

@akika722 jak to je možné ? Žiadne uvítanie ? Tu je to bežné, malý dostane hračku, maminka kvetinku, pozrieme vystúpenie detičiek, podpíšeme kroniku a ideme domov.

liba78
17. okt 2010

@akika722 no ten článok je perfiš. Toto si vytlačím a dám zajtra namiešať:
15. Univerzálna masť na liečbu väčšiny problémov s bolestivými bradavkami
Skutočne, na liečbu väčšiny problémov; pomáha väčšine matiek, bez ohľadu na príčinu bolesti. Obsahuje: mupirocín 2 % masť 15g, Betametazón 0,1 % masť 15g, K tomu pridaný mikonazol v práškovej forme, výsledná koncentráciu mikonazolu 2% spolu približne 30 gramov masti.
Možné obmeny: Ak nie je dostupný mikonazol v práškovej forme, môže sa použiť aj práškový klotrimazol (výsledná koncentrácia 2 %), ale myslím, že pomáha menej a je dráždivejší. Úspešne sa môže použiť práškový flukonazol, je však ťažké ho zohnať. Pri práškovej forme môže byť koncentrácia liečiva akákoľvek (4 %, 5 %) podľa potreby.
Možné obmeny: Ak nie je dostupný ani jeden zo spomínaných práškov, je možné použiť nystatínovú masť (15 gramov), má však nepríjemnú chuť a nie je taká účinná. Možno by stačili iba dve maste (mupirocín má antifungálny ako aj antibakteriálny účinok). Betametazón a mupirocín je možné nahradiť aj inými steroidmi alebo antibiotikami, ale nie sú také účinné.

Možné obmeny: Pridanie ibuprofénového prášku, aby výsledná koncentrácia ibuprofénu bola 2 %...Zabezpečuje, že zmes je hladkejšia, bez hrudiek, ktoré občas vznikajú. Zvyšuje protizápalový účinok. Zjavne zvyšuje antifungálny účinok.
Do masti ho však nepridávame pri prvom pokuse vyliečiť problémy, pretože je ťažké ho zohnať a dieťa ho pri dojčení určitú časť prijme.

akika722
17. okt 2010

@liba78 😉

akika722
17. okt 2010

@liba78 nie moja nič tu nie je

liba78
17. okt 2010

@akika722 škoda, že nebývaš bližšie. Napr aj tie podujatia čo poriadame v Omšení sú celkom ok. Aj ten festival svetlonosov býva dobrý. A decká majú radosť.... kuk sem pre inšpiráciu http://www.pozaskolu.sk/
ale menili sme server takže sa menila aj stránka. Preto tam nieje všetko. 🙂

akika722
17. okt 2010

@liba78 no tu sa toho moc nedeje,,,aspon sa tešim na tie Paťkove vystupenia čo budu mať v školke na deň matiek,vianoce a tak 😀 už sa neviem dočkať 😀 😀 😀 len nech poodrastu trošku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre