♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucy1990
16. jan 2010

Biba, ved ja som bola zvyknuta na uplne minimum stravy a teraz mam brutalne chute ktorym neviem odolat, tak si to vynahradzam 😀

lenadka
16. jan 2010

mata, tak ako pises, zlatí 😵 poznam len par-no fantazia...a hlavne ze NEMA jazvu, lebo predsa len dievca a mat krk zjazveny ak raz bude chciet nosit retiazky, mat pekny vystrih a tak 🙂 ja som uz po operacii kukala ako puk ze aka fantasticka a bala som sa ze sa to roztiahne a nic, ona zmyzla na rehab. pobyte neverili ze bola na operacii pred 2 tyzdnami, ze to nie je mozne aby mala takuto jazvicku 🙂
a vsetko zabezpecili, vybavili, mala potrebovala taky nakrcnik-golier po operacii, zavolali zamestanncov protetiky co to pre nemocnicu robili a vsetko bolo smahom carovneho prutika, este aj rehabilitacia, mlady dr. tam volal niekolko krat denne aby nam to vybavil 🙂

lucy1990
16. jan 2010

Lenadka, a co bolo dcerke? 😕

lenadka
16. jan 2010

kym sme tam boli prisla jedna maminka s pol rocnym chlapcekom kt. operovali obojstranny pruh a chcela mi ukazat jazvy-aj ukazala ale isla som si oci vyocit a ziadne som nenasla, tak sme sa smiali spolu...isiel chudacik na treti pruh a moja bola tesne pred operaciou a tak mi to pomohlo ked som tie "jazvy" "videla" uplne mi padol kamen zo srdca, ze su tam taky sikovny chirurgovia 😵

ladywitch26
16. jan 2010

mata, nedavno mi svokor lezal v martine na internom. mali mu robit kolonoskopiu, ale mal stale plne creva, tak ho tam drzali dva dni o hlade. na treti den sa po....l, nevladze uz sam prejst ani par krokov. mal sice plienku, ale ta mu pretiekla az na vankus. jeho spoluleziaci na izbe 4X prosili sestricku, ze nech mu to prelecu, ze v tej izbe je smrad. moj muz prisiel za nim podvecer a az ked on narobil bordel, naziapal na doktora, ze to co si dovoluju, tak zacali skakat. oni ho v tom nechali od rana, akurat mu ten vankus prevratili. a potom mu dali aspon infuziu, lebo chudak dva dni o hlade, uz ani nevidel. hlava sa mu krutila. a najlepsie bolo, ze kardiak, berie 20liekov denne, tak sa svokra pytala, ze ci mu ich treba doniest do nemocnice. povedali jej, ze treba, ze oni mu to uz potom budu davat. tak mu ich nadelila do takej krabicky, kde ma podelene dni a ked ho po styroch dnoch prepustali, tak lieky nedotknute!! oni by tam cloveka aj skapat nechali.
a dalsia story. moju mamu operovali v juli na krcove zily. na druhy den po operacii sa pyta doktora, ze ci moze vstat uz. doktor ze nie, az zajtra. tak nosili sestricky misu pod nu, ze este nemoze vstat. ale o pol deviatej zrazu dosla sestra, ze ide domov, lebo potrebuju jej postel. uz tam normalne nabehla dalsia pacientka, mamu zbalili, druha zenska sa vybalila a mama cakala. a ze ked je teda po operacii, tak moze zostat zatial lezat oblecena na tej posteli. ta druha zenska sedela a cakala zatial na stolicke. od pol deviatej rano sa dockala mama sanitky az o tretej poobede!!! a to este sa stazovala,ze ju ta rana strasne boli, tak sa jej na to mrkli. na prevazovni jej to doktor rozstrihol, pozrel a ze je to ok. zacal hladat tlakovy obvaz. nikde. tak poslal sestricku. mama musela lezat taka vyzlecena na posteli 45 minut, kym dosla sestra cela udychcana, ze az z urazovky doniesla obvaz. doniesla tri, ale povedala dalsej sestre, ze nech da len dva,lebo to su posledne, ze nech posetri. tak mame obviazali namiesto celej nohy len do pol stehna. mozno je porodnica a neurochirurgia ok, ale chirurgicke oddelenie a interne su v zufalom stave 😖

mata299
16. jan 2010

lenadka.....možno to bude aj tým, že je tam veľa mladých lekárov, ktorí boli aj v zahraničí...a nespia na vavrínoch...

lenadka
16. jan 2010

lucy, porod mi koncil kliestami a pri tom ako ju von tahali natrhli krcny sval na jednaj strane a na druhej si to odniesla klucna kost ☹ klucna kost sa zahojila raz dva ale sval nie, postupne hrubol a oblanoval sa, tak tie blany museli odstranit aby sa predlzil, lebo mala drzala hlavku na jednu stranu

lucy1990
16. jan 2010

Fiiiha 😨 tak potom super, ze nema ziadne stopy po tom, chudatko 😒

ladywitch26
16. jan 2010

inak ti detski lekari su fakt dobri tam, jeden je z necpal, spoluziak mojho krstneho a fakt si ho chvalia.

lenad, tak to chudatko si vytrpela drobculka. ☹ ja uz som tiez myslela, ze budu klieste. tlacila som jeden a pol hodiny, doktor sa uz potil a podchvilou pozeral na monitor, ale nakoniec sme to zvladli. nikto necakal, ze "mala" nebude az taka mala nakoniec 😀

lucy1990
16. jan 2010

Ja sa bojim len jednej veci pri porode, ze budem muset cisarskym rodit ☹ strasne nechcem jazvu! To by musela byt posledna moznost, ze by som bola ohrozena ja, alebo dieta 😒 niekde som citala, ako sa stazovala mamicka, ze jej pichli plodovu vodu a ze gynekolog isiel prec a presvihol cas, ked boli tie najvacsie kontrakcie a ze zena uz bola otvorena na 9 prstov a on nakazal cisarsky 😠

ladywitch26
16. jan 2010

lucy, neviem ako tam, ale tu robia tzv. bikiny rez, takze tu jazvu ti ani nevidno. ja ale tiez nechcem cisarsky. kaslem na jazvy, tie mam aj tak, lebo mam strie ako fras, ale to by som nechcela zazit, ze si dieta nebudem vidiet a nepritulim hned ako sa narodi.

inak mna tiez chytila panika. mala som rajsky plyn pri porode a dychala som cez trubicu v ustach a doktora napadlo, ze by sa mi asi lepsie s maskou dychalo, tak si kludne vybehol zo saly. a ja som v panike zacala ziapat na muza, ze nech ide za nim, ved ja tu preboha rodiiiim 😀 a doktor odbehol este dvakrat, lebo co nasiel masku, tak nepasovala, tak isiel s druhou koncovkou hladat. 😀 no ale tiez mi o polnoci sluboval, ze sa nemam bat, ze mala bude najneskor do jednej na svete a nakoniec sa az skoro o druhej narodila.

zuzana76
16. jan 2010

tak ja som rodila cisarskym, bolo to pred 2,5 rokom a jazvu mi uz takmer nevidno, len taky tenky asi 10 cm dlhy sramik ako keby ma pazurikom poskriabala macka, fakt pekne mi to urobili a dufam,ze to bude aj druhy krat take - ani bolesti nejake velke som nemala, akoze na operaciu takmer nic, som si to predstavovala brutal a bola to pohoda, ale vraj druhy cisarak byva horsi, lebo sa reze ta ista rana 😖

zuzana76
16. jan 2010

lady, dieta som si sice nevidela hned, ale na fotkaku, hned ako som sa prebrala, teda 45 minut po jeho narodeni a 2 hodiny po jeho narodeni mi ho uz priniesli prisat

ladywitch26
16. jan 2010

zuzi a ty musis ist cisarakom? vsak uz mas viac nez dva roky od prveho.

lucy1990
16. jan 2010

Lady, kedze fotim aj akty, tak by som nerada...nasla som jednu stranku, kde hodnotia porodnice:
http://klub.alinka.sk/showthread.php?t=752&goto...
ja sa este stale rozhodujem..najradsej by som isla na sukromnu...proste nechcem mat zly zazitok na cely zivot, a chcem rodit dostojne...

zuzana76
16. jan 2010

ale samozrejme je to operacia, takze je tu urcite riziko , ale to aj pri normalnom porode, ako lenadka pisala, pri kazdom sa moze vselico stat, takze hlavne nemysliet na zle, ale mysliet na babetko, ze uz sa s nim kazdu chvilku uvidite, vtedy sa aj tie bolesti lahsie znasaju

gabusssa
16. jan 2010

Miciatko: my sme chceli velmi dievcatko, ale momental som vo faze, ze mi to je jedno...Len nech mi uz nie je zle 🙂 My mame s manzelom kazdy po jednom dietati z prvych manželstiev, a sú to chlapci. Takže aj ja mám niekedy 11 a 12 ročnéých chalanov doma ....Aj preto sme chceli dievčatko a oni tiež asi radšej sestričku..Inak ja sa veľmi teším z toho, že budem mať takýto veľký rozdiel medzi deťmi ..Vždy som chcela mať takto, aj keď trosku menší asi...Ja som si to celé chcela tak užiť..🙂

zuzana76
16. jan 2010

lady, no co tija viem, ja s tym v podstate pocitam

budem mat uz 34 rokov, tak aj vek je riziko, plus mam tetaniu, to je ze pri hlbokom dychani sa mozem dostat do krcov , plus anemiu, hypotyreozu a hypoparatyreozu , neviem, ci budu riskovat normalny porod

zuzana76
16. jan 2010

ale ja som prvy krat povodne rodila normalne, len som sa neotvarala, tak bola urgentna sekcia, takze som si do trpela porodne bolesti asi 21 hodin a este ja cisarak

a jedna sestricka mi vravi - no vy ste asi chceli vediet ake je to oboma sposobmi 😀

ladywitch26
16. jan 2010

lucy, niekde som citala, ze ak zena chce, tak sa ten rez robi akurat na hranici ochlpenia, co je dost nizko a je to prakticky len 10cm. v najhorsom pripade sa to podla mna da aj makeupom zakryt 😉

zuzka, pre mna bol najkrajsi okamih, ked mi malu hned prilozili na hrud, doteraz si pamatam ten jej pohlad, taky ma este aj dnes niekedy, ked sa zobudi a taka rozospata este nevie, kde je. 😀 a moje prve slova "jeeezis, aky macko" 😀 😀

zuzana76
16. jan 2010

urcite sa ta jazva da po case prekryt, fakr, kebyze ma vidite, tak to nezbadate, to by ste sa museli velmi detailne pozriet 😀 a tak sa tam kuka akurat muz 😀

lady, verim ti, u nas maleho videl prvy muz a ja iba lutujem,ze som nevidela muza ako sa pri tom tvaril, lebo mi tvrdil,ze mi nevyhrkli slzy, akoze je chlap, ale ja by som dala ruku do ohna, ze mu vyhrkli, ked ho priniesli z operacnej saly vedla do miestnosti, kde cakal moj muz a sestricky co sa postarali o maleho

zuzana76
16. jan 2010

ze mu nevyhrkli slzy- opravujem

ladywitch26
16. jan 2010

inak baby, vam sa nespravili strie? mne sa prakticky zo dna na den este v tretom mesiaci, ale nie na bruchu, ale na bokoch. brucho som este ani nemala vtedy, ale asi sa mi nejako moc panva natiahla. tak mam dost skarede jazvy.

zuzana76
16. jan 2010

ja mam trosku strie na zadku a pod prsnikmi, ale nie je ich nejako vidno, boli take vyblednute

ladywitch26
16. jan 2010

zuzi, tak to ver tomu, ze vyhrkli. 😀 moj si tam statocne poplakal, hoci tvrdil ze od radosti, ze ma taku krasnu dceru, ale podla mna aj od bolesti, lebo som mu dost brutalne postlacala rameno. tyzden mam na nom svalovicu 😀

zuzana76
16. jan 2010

ale zase proste, ja si myslim,ze to malo byt takto ten sposob porodu, ja som si zelala porod, ktory by bol co najsetrnejsi pre dieta, pretoze niekedy aj prirodzeny porod moze skoncit zle a dieta ma dozivotne nasledky, takze sa mi to splnilo, nemala som vyhranene,ze sekciu nechcem, alebo ju preferujem, proste ako to ma byt lepsie v tej danej situacii. Ja sa poznam a viem, ze som od prirody velmi slaba a uz po tych 21 hodinach som mala dost a to som si nevedela predstavit ako asi este vytlacim to dieta a bala som sa,ze co ak sa mi zasekne v porodnych cetsach bez kysliku, tak som rada,ze to nakoniec skoncilo takto

zuzana76
16. jan 2010

a u druheho sa bojim jedine narkozy, tie bolesti vydrzim nejako, a zase epiduralku asi tiez nechcem a byt pri vedomi, lebo to by mi bolo hned zle, kebyze ich pocujem ako tam strngaju s tym naradim a tak no brrrrrr

lenadka
16. jan 2010

ladywitch, jeden a pol hodiny? ☹ ja absolutne, potlacila som mozno 15 krat-maximalne, az mi bolo cudne, preco uz chce brat klieste 😅 ved este som len zacala a vladzem, ale po porode som na to prisla, mne totiz pri tom tlaceni /a teraz to bude nechutne prepacte/ vyslo hrube crevo asi na 10 cm, asi sa dr. bal ze vytlacim aj zaludok a malu nie...pozrel ju a bola vraj zaseknuta ci co, isla ramienkom nie hlavickou, ci take nieco splietal a tak radsej vzal klieste a potom to uz bolo na jedno velke zatlacenie 😕
no sili ma dlho a hematom som mala potom cez pol zadku od kliesti a mala modrinu na polke tvaricky-cez ocko a vzadu mala normalne zdeformovanu hlavicku a hematom od kliestin 😠 ale bola som rada ze zije

zuzana76
16. jan 2010

leni, strasneeee, tak to napr v takomto pripade radsej asi cisarak, nie?

ladywitch26
16. jan 2010

no ak si zvladla 21hodin a hovoris si, ze si od prirody slaba, tak co potom ja... 😀 😀

ja som epidural nechcela vobec, ja sa nenormalne bojim ihiel a este ak si predstavim, ze mi ju az do miechy zavedu a ze tam bude cely cas cosi zo mna trcat, tak mi az zle pride. mne uplne stacilo, ked som mala 24hodin kanilu v zapasti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre