♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

pipi1211
16. jan 2010

ahojte tehule 🙂 ako sa mate? ani vas nesiham citat ked tu toho tak vela popisete 😅 len sem tam nakuknem a rychlo bezim prec....
tusim sa bavite o predchadzajucich porodoch 🙂 ja som zasa taka ze sa bolesti nenormalne bojim tak som si epi radsej dala a ked sa bude dat tak si dam aj druhy krat 🙂 bolo to sice strasne neprijemne ale tak viac ma bolelo ked mi pichli injekciu do zadku po porode koli RH-faktoru 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana76
16. jan 2010

ja sa ihiel nebojim, ale tiez si to neviem predstavit do chrbta napichnut a hlavne, ak sa nemas pri tom ani trochu pohnut

no 21 hodin bolo od zaciatku porodu, najskor ma len bolelo brucho, som si myslela,ze mi netravi dobre, to bolo o 23.00 vecer, do 3.00 som nespala do bolesti, potom ma napadlo,ze sa osprchujem teplou vodou a kontrakcie nejako ustali, tak som zaspala do 6.00 a potom uz kazdych 5 minut kontrakcia, tak sme sli do nemocky, o 7.00 prijem do 9.00 som bola stale na prijme, urobili mi klystir, osprchovala som sa a islo sa hore na porodne boxy a tam som trcala az do 19.30 s kontrakciami kazde 3 minuty a potom od nejakej 18.00 ma to tusim bolelo uz stale a o 19.30-45 sa rozhodlo,ze bude sekcia a maly sa narodil o 20.00 vecer

ale vytlacit by som ho asi nevytlacila

lenadka
16. jan 2010

ja nemam strie, neviem cim je to ale v prvom tehu som podstivo kazy vecer co vecer, po sprche, v kupelni sa natrela od pasa hore niveou telovym mliekom s Q10 a potom vzala 0.5l balenie detskeho oleja a masirovala aj hodinu pred telkou brusko-mala som tiez pocit, ze tam hladkam babatko 😵 a teraz uz natieram tiez, len este nemasirujem

pipi1211
16. jan 2010

ty brdo lenadk som akurat citala co sa ti stalo pri porode no muselo to byt fakt nepriemne 😝 😒 ale tak ste obe v poriadku a to je hlavne nie? 🙂

ladywitch26
16. jan 2010

lenad, fuuu, tak to muselo byt fakt huste. 😖

inak ja uz som to tiez chcela vzdat. ten doktor mi stale hovoril, ze uz to bude, uz len chvilku, ale ked to vravel uz vyse hodiny, tak som si povedala, ze na to kaslem, nech robia cisarsky, ja uz nevladzem tlacit. a potom mi muz povedal, ze uz vidi hlavicku, tak ma to zasa nakoplo. no ale este peknych par minut ubehlo, kym bola ta hlavicka aj vonku. a doktor este srandista, ze ci sa aj ja nechcem pozriet, ze mi zrkadlo donesie 😝 😝

lenadka
16. jan 2010

zuzi na cisarak uz bolo neskoro, vsetko bolo ok az do tlacenia, vtedy sa to pototo 😖

zuzana76
16. jan 2010

ja soms a zcala natierat asi az po 12-15 tyzdni, lebo dovtedy som ziadne brusko nemala a ani nepribrala az v 16 tt som tusim hlasila,ze som pribrala kilo a pol

zuzana76
16. jan 2010

leni, no ved viem,ze vtedy uz pre vas bolo neskoro, ale vravim,ze v istych pripadoch asi radsej ten cisarsky ako sa ma stat nieco take ako tebe

ale je velmi dobre, ze ste obe v poriadku a mala nema nasledky

pipi1211
16. jan 2010

tak ja som robila vsetko mozne pre to aby som strie nemala, hed ako som sa dozvedela ze som tehotna som si kupila daky krem proti striam tusim od vichy a masirovala som cele tehotenstvo a za posledny mesiac mi vybehli a mam ich plne brucho 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zuzana76
16. jan 2010

podla mna je to o pokozek, kto ju ma ako pruznu a tie kremy mozno trochu pomozu aby bola este pruznejsia, ale uplne striam nezabrania

pipi1211
16. jan 2010

no ja teraz fakt neviem ci mam masirovat a kremovat alebo nie, ci to moze byt este horsie? 😕 😕 😅 😅

lucy1990
16. jan 2010

Ja si tiez myslim, ze je to individualne...a trochu aj dedicne.

ladywitch26
16. jan 2010

vraj strie su geneticka zalezitost. ze niekto sa moze mazat aj neviem akymi mastami a aj tak si nepomoze. inak ja som posledne dva tyzdne isla zdiviet. nenormalne ma svrbelo brucho. aj som bola na pohotovosti, zobrali mi krv, ale ze pecen je v poriadku. asi to bolo tym, ze ja som bola vzdy chuda a stanka bola velke babo, kozu na bruchu som mala totalne natiahnutu, tak uz to asi nemohla vydrzat. ale je to fakt na cvokhouse, ked sa skrabem hodinu, a nic nepomaha. nervozna som bola, mastila som si brucho a potom som ho uz len vetrala posledne dva tyzdne. v robote som mala uniformu a ked som prisla domov, tak okamzite som ju zvliekla a 15 minut si skrabala brucho. nezniesla som na nom nic.

zuzana76
16. jan 2010

ozaj lucy a take strie by ti nevadili? podla mna su horsie strie ako jazva po cisarskom, lebo hlavne hned po porode su tie strie dost velke a cervene, no ale mozno nebudes mat ani jednu, su aj take pripady

zuzana76
16. jan 2010

aj mna nenormalne vsetko svrbelo

lenadka
16. jan 2010

tiez som mala epidural, takze bolest som necitila, oddychnuta som bola, tak mi to v tom momente tak neprislo, horsie bolo ked epidural prestal ucinkovat, nemohla som od bolesti spat, kedze som rodila celu noc, cez den som nespala od bolesti a preto ze furt niekto behal za mnou a dalsiu noc som zas nespala od bolesti a nechceli mi nic proti bolesti dat, vraj dajte si paralen...no ten tak posobil asi ako lentilka 😝

ale ten zaver pripisujem epiduralu, lebo som nevedela kedy tlacit, to mi vraveli dr. a mne sa to nezdalo, akoby to bolo mimo kontrakcie podla mna 😝 preto si uz epi nedam

v podstate zavedenie epi neboli, a clovek sa nepohne lebo lezi naboku a musi sa tak stocit do klbka zagulatit chrbat co bol s takym brusiskom dost problem, cize som sa usilovala zagulatit poriadne chrbat a ani som poriadne nezaregistrovala kedy mi to pichla 😉

pipi1211
16. jan 2010

no ja som tie strie mala katastrofalne ale postupom casu a hlavne v lete ked som sa opalovala tak vybledli a trochu sa stiahli

ladywitch26
16. jan 2010

ja uz teraz kaslem na kadejake masti. koza sa mi stale este nestiahla do normalu po stanke, tak ma teraz dost volnost sa natahovat 😀 a este sa mi ani panva nevratila celkom do povodnej velkosti a uz sa moze zasa zacat zvacsovat. no setrim telu robotu 😀 😀

pipi1211
16. jan 2010

no ja som pri epi nelezela ale sedela som v predklone a moj muz sa na to ako mi to robia celu dobu pozeral a komentoval tipu: ty brdo to je aka velka ihla no fuuuuj a pod, som myslela ze ho asi zabijem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucy1990
16. jan 2010

Zuzi, hadam budem z tych stastnejsich 😒

zuzana76
16. jan 2010

ja som tie strie a jazvu po cisaraku myslela z cisto estetickeho hladiska, samozrejme ,ze jazva je aj zvnutra , bola to rana a strie su len povrchove, teda z medicinskeho hladiska su strie len estetickym problemom, kym jazva moze sposobovat aj ine zdrav, kompliakcie, ako zrasty a podobne

lenadka
16. jan 2010

mala ma nasledky doteraz rehabilitujeme a ma zdeformovanu hlavicku-casom sa to upravuje a cez vlasky to nie je vidno-nastastie

tie strie su podla mna tiez geneticky dane...no neviem nakolko moja mam ich ma neurekom...a ja nie...mne sa skor zda dolezitejsia ta masaz-tym sa koza prekrvuje a ciastocne aj natahuje a uvolnuje...preto si myslim ze strie nemam...koza ma na konci tiez svrbela aj sa mi robili take supinocky na bruchu-so msa zvliekala s koze ako had...ale mastila som ako dabel 😀 to zmiernovalo aj to svrbenie

pipi1211
16. jan 2010

lady..... tak vy ste pomerne ryclo stihli druhe 🙂 to bola nahodicka ci ste planovali tak skoro?

zuzana76
16. jan 2010

pipi, tak asi by som mu povedala,ze nech cusi, lebo taku istu ihlu nakazem doktorovi aby pichol aj jemu 😀

zuzana76
16. jan 2010

lucy, tak kremuj a masiruj, ved uvidis ako bude

lenadka
16. jan 2010

ladywitch, veru, este ze ta ma to tvoje telo 😉 😀

pipi, no to bola teda podpora ako fras 😝 😀

zuzana76
16. jan 2010

inak aj moj muz ma strie a to nikdy nebol tehotny ani nerodil 😀 , ma ich na zadku a stehnach ako v puberte vraj rychlo vyrastol

pipi1211
16. jan 2010

no ja som sa len modlila nech uz to zacne ucinkovat lebo som myslela ze ma porazi 😠 my sme mali na sale super pohodu lebo sme tam boli len dve rodicky aj to sme boli ako tak zname takze to bolo fajn sme si tam vyspevovali a zabavali sa, dr nam hovorila vseliake historky co sa im tam vsetko stalo( samozrejme smiesne) ale ked doslo na samotny porod hned ma smiech presiel 😅 😀 😀 😀 😀

lucy1990
16. jan 2010

Zuzi, ved hej...spravim pre to maximum...ja by som chcela byt uz mesiac po porode v normale 🙂 a pipi, tusim mas doma srandistu ako ja 😅

pipi1211
16. jan 2010

no moj muz ma brucho jak tehotny uz asi 2 roky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj strie ma ale nie a nie porodit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre