♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
16. jan 2010

pipi mas krasny album 😵 😵 😵

zuzana76
16. jan 2010

lady, no strasne ☹

lucy, kalerab mam rada aj ja, mnam, skoda ze nemame 😝

lenadka
16. jan 2010

lucy mnáám a idem uz spat, lebo zas pojdem jest 😀
dobru noc 🙂 😔

zuzana76
16. jan 2010

ale ja mam zlcnikovy kamen, tak pre mna ani ten kalerab nie je vhodny ☹

ach jaj, co uz so mnou

lucy1990
16. jan 2010

Tak maj krasne sny a mna uz muz lanari od notebooku, ze nech si idem plnit manzelske povinnosti 😅 tak aj ja idem, papa

zuzana76
16. jan 2010

dobru noc, idem aj ja, som uz unavena

ladywitch26
16. jan 2010

lucy, tak bez, este treba uska, prsteky dorabat 😀 😀

juliq101
16. jan 2010

Ahojte 😵
Ja opravujem známky kým sa dá dnes som sa celý deň učila aj tak nič neviem 😖 Dlho som tu nebola u nás nič nové 🙂 Bábätko je zdravé 🙂 bruško rastie 😵 v škole už vedia 😅 teda niekto vie niekto tuší 🙂 Ako sa máte vy kočky?

lucy1990
16. jan 2010

Jeej, ahoj Julik, akurat dnes som na teba myslela, ze uz si sa dlho neozvala 😉 som rada, ze je vsetko ok 🙂 tak sa pekne uc, nech ma babatko mudru maminku 🙂

tiriel
17. jan 2010

dobre ranko, zdravím študentku juliq a teším sa,až doopravuje znamky a príde aj k nám 😉

neviem na čo skor reagovať,som kus unesená z vášho písania,hlavne z porodu lenadky, ja mam pred kliešťami velky rešpekt 😔 , na izbe jedna baba rodida s nimi a došla uplakaná a dieťatko malo hlavičku ako arašid. odvtedy sme sa nevideladufam že sa jej hlavka upravila. pri klieštoch je riziko poškodenia mozgu,teda skor pri zlom porode,kedy mamina dieťatko nasilu tlačí do porodných ciest a dieťatko je dlho zakliesnene pred "výstupom" z pošvy a ked sa narodí,tak ma hlavišku uplne ako arašid. to sme zažívali na praxi pri cigankach, a velke percento deti ostalo potom nejak postihnute 😔 . takže ja som už len z tejto skusenosti netlačila kým som to nemala povolene,aj ked som mala bolesti a tlaky akekolvek.

čo sa týka lucy a prsníkov - ja mam dosť velke cicky , nosím 70-75/D 😅 , po porode to bolo hadam F-G 😀 , des-bes 😝 , potom som dostala za 2týždne abscesy prsnika a 2x ma operovali ale urobila som pre kojenie mega maximum a tak sme fičali na jednej cicke 2mesiace a potom opäť rozkojili druhu,tak to bol for- jeden melon a druhy grep 😀 . ale - teraz mam prsia krajšie ako za slobodna ! zdaju sa mi menšie a krajšie,ale už zas zachvílku budu z nich mliekarne

čo sa týka strií,kdesi som tu písala,ja mam par na zadku a okolo ritnej dierky, nemazala som sa,inde nemám. no a tuším pod prsiami,tie sa spravili neviem kedy. to proste sa zobudim a zrazu ma strie 😀

no a čo sa týka hemoroidou,to tiež mala lenadka,tak toho sa obávam najviac pri porode,mne vyšla taka zlata žila,že amen. a sestrička aj dokyna mi kazala mastiť a vložiť si ju nazad do dierky prsom. ja som celu noc preplakala,snažila som sa ju vopchat a rano som ju mala 3x väčšiu a celu bolavu. a vtedy mi primar vynadal,že čo to robím,to musi byť v klude, na koze mi sestričky davalai do riti čipky na hemoroidi,lebo som vobec nevedela trafiť dierku 😔 , to bolo z celeho porodu najhoršie,aj z poporodneho zažitku. už len čakali,či mi to nepraskne a idem na chirurgiu. a to som maleho vytlačila na 2-3 zatlačenie 😔

no a neviem čo ešte napísať, v noci som nevedela spať,musela som si dať sodu,lebo ma žrala kyselina a tak som konečne o polnoci zaspala,hlava ma už neboli

pipi1211
17. jan 2010

dobre ranko prajem baby!

tiriel teraz som si vsumla, ze mas synceka a vola sa Momo 🙂 Moja mala sa vola Monika a volame ju iba Momo od narodenia lebo aj mna tak kazdy vola 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tiriel
17. jan 2010

pipi hej, maly sa sice Momo nevolá 😀 ale ja ho tak volám, nevie povedať svoje meno a manžel ma dakedy pred ním naschal volal nie mama ale momo 😀 a on to vedel povedať,tak odvtedy ho volám Momo 😀

No tak ja odchádzam na nákupy s nervoznym manželom /alebo manžel s nervoznou ženou /

biba12
17. jan 2010

Lucy ani ja nechcem cisarsky a uz vobec nie jazvu. Toho sa desim najviac a este narkozy. Ja ked nemam veci pod kontrolou, tak to je koniec🙂))) Ale neviem ako dopadnem, kedze v maji som absolvovala laserovku na oci, odstranovali mi kratkozrakost a astigmatizmus. A okrem toho mam po prvom porode mierny pruh na pupku. NIe je to vidiet, je to male/teda dr to vidi/. Ale kedze niektori lekari sa boja, aby sa to pri tlaceni nepretrhlo, tak uvidime.
A hemeroidy. NO to som si tiez po Andrejkovi. Ale ja som si to po roku dala odstranit tekym tepelnym tlakom u chirurga. Mala som 2 vnutorne uzliky. Bola to pohoda stalo to 100 eur, kazdy uzlik 50, a trvalo to po 10 minut a odvtedy mam pokoj.

ladywitch26
17. jan 2010

ja mam po stanke tiez hemeroid, a navyse sa ani neda zatlacit uz dnu. no a pred mesiacom som bola u doktorky, ze nech ma objedna u chirurga na odstranenie a po dvoch tyzdnoch som zasa dosla k nej, ze nech rusi toho chirurga a objedna ma do porodnice na sono 😀 takze to bude musiet pockat. no len neviem, asi sa to teraz v tehu este zhorsi, tak sa tiez bojim.

lucy1990
17. jan 2010

Dobre ranko 🙂 teda baby, coraz viac sa obavam porodu 😅 a veci okolo toho...

ladywitch26
17. jan 2010

lucy neboj, ten trva len par hodin. potom nasleduju dni bez spanku, lebo babo potrebuje jest niekedy aj kazde dve hodiny, vratane noci, niektore maju koliky, ako moja, ktora vrieskala niekolko hodin denne a bohuzial jedine, co pamaha je zatat zuby a vydrzat, lebo lieky na to nie su, len pockat do tretieho mesiaca a potom pridu zuby... 😀 takze toho porodu sa neboj, ten je este v pohode 😀 😀

lucy1990
17. jan 2010

hahaha, ukludnila si ma 😅 😅 😅

ladywitch26
17. jan 2010

neboj, prezijes. na slovensku mozes zostat s dietatom tri roky doma.ja som musela ist do prace, ked mala stanka pol roka. takze take ze vstavat o siedmej do roboty, ked si spala dokopy tak tri hodiny v noci u teba nehrozi. 😉

ladywitch26
17. jan 2010

sakra, dnes mi je od rana nejako blbo. uz to asi zacina... 😝

jankaat.
17. jan 2010

dobre ranko..

lucy1990
17. jan 2010

Aj mne dnes nie je najlepsie 😒 a co sa tyka prace, najprv si budem musiet nejaku najst 😉

lucy1990
17. jan 2010

Ahoj Jani 😉 co mas nove? Ako si sa rozhodla, pojdes este k inemu gynekologovi?

jankaat.
17. jan 2010

lucy ahoj..dokopy nemam nove nic.. a v pitok mam ist este ku svojmu tak uvidim co povie a podla toho uvidim ked sa mu opet bude zdat vsetko zle skusim asi aj ineho..

biba12
17. jan 2010

Janka urcite skus ineho, na koznultaciu. Zato nic nedas. A budes vediet na com si. Rodicia to vedia? A priatel?
Lucy porod je "malina", oproti tomu kolotocu, co bude potom. 😉 Mne kamoska, co ma 2,5 rocneho a 2 mesacnu dceru poevadal, ze sa uz necuduje amtkam, ktore urobia nieco svojmu decku, lebo ze ona mala pocit , ze vyskoci z okna🙂 Mala mala koliky a revala kazdy vecer po 4 hodiny, v noci nespala a k tomu maly Patko, veeeelmi zive a neposedne dieta. Manzel nic nepomaha, vecer sadne k Tv a ze on chce uz mat pokoj a ona uspava dve deti/ asi by som ho zabila/. Ale ze sa to zlepsuje, uz nie je zrela na psychiatriu🙂))

ladywitch26
17. jan 2010

biba, no ja mam aspon oporu v muzovi, on vstaval kazdu noc k malej. teda ja som ju nakrmila a on odgrgaval 😀 a teraz je s nou on doma, lebo stale nemoze najst robotu. keby nie tohto, tak sa tiez zblaznim. aj ked tie koliky boli aj prenho sok. on ich zo zaciatku vobec nezazil, lebo v tom case chodieval bud na futbal na trening, alebo jednej pani pomahal upravovat zahradu. ked prisiel, tak uz vacsinou mala od vysilenia zaspala. az raz som isla na par hodin prec a on mi zufaly volal, ze mala strasne place, ze nevie,co je s nou. inak ked sme boli v septembri doma na dovolenke, tak hned v prvy den mala ziapala dve hodiny v kuse. normalne som musela moju mamu hnusne vyhodit z izby, lebo ta bola skoro nepricetna, ze co tomu chudatu je, ze uz pohotovost aby sme preboha volali atd.tak som jej vysvetlila, ze to je u nas bezne, niekedy aj kazdy den.
a najlepsi bol kamoskin muz. ten sa cele jej tehu chvastal, ze on bude super otec, ze vsak co to je, vychovat jedno dieta, lavou zadnou. teraz im maly place po kazdom kojeni kvoli tym kolikam a uz si on kamosky vynutil slub, ze ich syn bude jedinacik. uz viac deti nechce, lebo to nezvlada. ked maly ziape, tak sa zavrie do izby, da sluchatka na usi a hra hry na pc...

mamisqva
17. jan 2010

Ahojte baby možem sa k vam pridat?
Trocha som vas čitala ale všetko sa neda.Ja už mam za sebou pobyt v nemocnici šest dni.V5-tom tyž.som krvacala zastavili to ale mam strach že sa to zopakuje.Je to pre mna šok lebo predchadzajuce dve tehu boli ok a teraz ešte len na začiatku problem.Moze to byť vekom?Mam34.Ato som chcela mať maznačika že si to od začiatku tehu vychutnam.Dufam,že to bude už ok. 😀

miciatko
17. jan 2010

mamisqva pekne ta tu vítam, som rada že si sa ku nám pridala a ako vidim máme podobne stare detičky, este je tu aj gabuša a tiež ma už také dietatko , tak sa tesim . Inak ja mám 33 takže neboj , držim palčeky aby bolo už dobre 😉

mamisqva
17. jan 2010

Mačiatko dakujem ano gabušu som si všimla.Ešte mam v tom chaos ja som sa o konikovi dozvedela v nemocnici jedna mala už dcerku a ta mi o konikovi povedala je to super. 😅

mamisqva
17. jan 2010

prepač miciatko že som ta premenovala.A detičky sa tešia??Moji sa to dozvedeli až ked ma muž odviezol den pred silvestrom do nemocnice na to krvacanie.oni sa doma tešili aj som tam silvestrovala sama ešte aj na izbe sam bola sama.Potom na navštevach už mi oznamili ako sa bude volat ale strašne sa tešia.

gabusssa
17. jan 2010

Ahoj mamisqva vitaj 🙂 Ano som tu aj ja s takým starším a tu na tomto fore som najstaršia, ja budem mať už pomaly 37 rokov. Ale ja som vždy chcela mať v takomto neskoršom veku dieťatko...A preto si nemyslím, že skrz vek si mala problémy teraz 🙂 Do 35 je tehotenstvo úplne v pohode, na to je žena stavaná. Možno nejaké okolnosti sú také, že k tomu došlo...Ale snáď už bude všetko v poriadku a pekne to tu spolu všetky bez problémikov dobačujeme a budeme mať tých maznáčikov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre