♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
3. nov 2010

@vladka84
no my sme nebalili a na kontrole sme boli tuším v 3 týždňoch a tam ortoped povedal že ok,kontrola 4 mesiacoch..takže je to snáď ok....
@akika722
no zemiaky načistené,ale idem vyprážať nakoniec karfiol a varené zemiaky k tomu,Oliver to má veľmi rád a mm nie je doma,takže mäso nemusím 🙂)

katulkaaaaaa
3. nov 2010

ahojte 🙂 vcera sa tu pilo a ja som chybala 😀 no teda
@vladka84 ani ja nebalim sem tam dam na noc ale malo...niekedy mam kvoli tomu vycitky ale ked to malemu dam sa hneva,kope,reve...si poviem ze aj tak to bude mat dobre tak na co ho trapit?preventivne?
@alure tak si ma ,,zabila" s tym ockovanim na rotaviry....moja mala s tym mala ozajstny problem,u nas hnacky a vracanie bolo stale do roka 3 krat v nemocnici,v roku koncila na are...do 3 rokoch sme boli 7 krat na infuziach... 😒 preto som to chcela dat malemu...ale teraz?fakt neviem co spravit....
@akika722 super 1cm,sikovna 😝
baby mna tak boli hlavaaa....vonku pocasie na depku,hmla

akika722
3. nov 2010

@katulkaaaaaa paralen 😉 no dufam že som nestiahla viac cm 😀 😀 😀 skusim aj zajtra rano 😎
😅 maly mi kaka na rukach...fuuuuj to je smradu 😅

katulkaaaaaa
3. nov 2010

@akika722 😀 😀 😀
mi sme kakli v noci s rurkou,jedla som kuracie sote s hrachom,to bola paradna kolika 😖
pretoto sa ja vazim nemeriam,ale neboj urcite si dala nieco dole ked to dodrzujes

alure
3. nov 2010

@katulkaaaaaa
naozaj neviem ako ti v tomto poradiť ☹ nechala by som to na tvoj vlastný úsudok.Ja viem že je to ťažké ale deti sa nám boria s kadejakými problémami a pri toľkých vakcínach čo im do tela dávajú neviem či je vhodné dávať aj to čo nie je povinné...ak ste mali tie rotavírové infekcie je to na zvážení...

akika722
3. nov 2010

@katulkaaaaaa 😀 😀 😀 dodržujem 😀 😀 😀 😀
nejem pravidelne,nestiham,no neda sa to ked aj po vonku behame a tak no a vonku s jedlom chodiť nebudem 😀 sladkemu sa vyhybam ako sa da radšej zjem jogurt/nie stale to vide 😒 /ale no tak verim že raz zide aspon trošku 🙄

akika722
3. nov 2010

@katulkaaaaaa mam odkušane na krpcovi 😀
nedavala som mu 5 dni probiotika a každy deň sa mi po.... až za ušami...ked som zase davala pravidelne kakal raz za 5 dni 😅

mirmaj
3. nov 2010

@alure dík, ešteže som si to stihla prečítať ešte predtym ako sme odišli na poradňu, takže nedavam ani, inak aj ja mam kamošku magistru v lekárni, skusim brnknuť ešte tej, čo povie

vladka84
3. nov 2010

@katulkaaaaaa ja som ju zabalila asi dvakrat - raz ked sme isli ku dr., lebo som sa bala, ze co mi povie, ze nebalim a potom este raz doma.. Timku som balila asi do troch mesiacov, ale teraz sa mi zda, ze uz aj tie pampersky su take sirsie, mala da krasne nozky od seba ako keby mala siroke balenie... no som zvedava co mi povie zajtra dr.

mirmaj
3. nov 2010

@vladka84 ja som balila poctivo asi 2 a pol mesiaca ale už som prestala, do 4.mesiacov pokiaľ pôjdeme na kontrolu sa mi to zda tiež dlho 😒 a nôžky si dava tiež pekne na široko aj sama 😉

mirmaj
3. nov 2010

a kde sa nam stratil kvietok??? @kvietok121 kde si?

alure
3. nov 2010

@mirmaj
veru skus sa aj ty popytat,ona mi tak otvorene povedala...a zdielam jej nazor

mirmaj
3. nov 2010

@alure neberiem mi telefon 😒

mirmaj
3. nov 2010

@alure už som sa jej dovolala, a tiež že keby mala ona babo tak tiež by to nedala, lebo potom že telo si vôbec nevytvara samo tie protilatky a len čaka, že mu budu zasa pichnute 😒 takže nedavam ani ja

alure
3. nov 2010

@mirmaj
no tak aspoň to máš potvrdené z viacerých zdrojov a zase si myslím že sa do toho ako farmaceutky vyznajú 🙂 Keď bol Oli malý takéto niečo nebolo a sme tu...musia nejak predávať dokonca mi môj gynekolog nedoporučoval v tehotenstve žiadne vitamíny (tiež len komerčný ťah) jediné čo som brala bola kyselina listová prvý trimester.... samozrejme ak nie je možné dodať do tela potrebné vitamíny v prirodzenej forme nie som proti vitamínom ale ak sa človek stravuje primerane tak by mu chýbať nemalo nič...
Daj potom echo ako ste dopadli,čo Dr. a samozrejme vaše nové miery 😀 😀

liba78
3. nov 2010

Caute sme doma 😉 @alure poradnu sme nemali mat, boli sme zaniest spravu z nemocnice Matkovu. Ale ked uz sme tam boli, tak pozrela aj Jurinka. Uz váži 6,33kg 😲 😲 😲, fakt neviem kde tolko berie ?!
@akika722 to s tými probiotikami uz som aj ja odskúsala. Tiez je lepsie ked sa pokadí raz za 3-4 dni, ako 2xdenne az na chrbát 😅

liba78
3. nov 2010

@mirmaj
@vladka84 my máme ísť k ortopédovi v pondelok 8.11. doporučil baliť naširoko, ale nebalím 😔 , tak asi zabalím v pondelok 😲

akika722
3. nov 2010

@liba78 tak to hej 😀 😀 😀
ale ste už riadne velky 😀

akika722
3. nov 2010

@liba78 my ideme až 23.11mne prvy x kazal že už nemusim baliť naširoko

alure
3. nov 2010

@liba78
waw tak ste už ťažší ako my 🙂 a to sme tuším boli najväčšie babulko 🙂

liba78
3. nov 2010

@alure
@akika722 ja fakt neviem kedy tolko priberá,

akika722
3. nov 2010

@liba78 ved je to chlap 😉

vladka84
3. nov 2010

@liba78 no ved ja tiez zajtra zabalim, ak sa mi to podari, nech je dr. so mnou spokojny 😀 no paaani, to uz mate peknu vahu... asi ho uz velmi nenosis na rukach, coooo?

katulkaaaaaa
3. nov 2010

@liba78 😀 😀 😀 Jurko dobre pribera,ma skoro o kilo viac ako mi 🙂 mas super mliecko
ja som z toho mojho maleho na nervy,on si v kuse chce sadnut,je toto normalne?????uz sa pretaca na bok,ked ho polozim kope,rozhadzuje nohami...sa smejeme ze robi brusaky,tak sa nadvihuje 😕 teraz sme sa nakojili je vysmiaty ako leco 😀 😀 😀 tak debatujeme...aj vase deti tak sleduju televizor?on sa normalne dokaze za nim otocit cely... @mirmaj som rada ze niesom sama co nebali na siroko.....no na 99% nedam ani ja ockovat,mi ideme na poradnu az 1.12

katulkaaaaaa
3. nov 2010

@liba78 moja mama mi stale nadava ze preco ho nasiroko nebalim...ale ked ja nechcem viki som takto trapila do 9mesiacov 😨

memory97
3. nov 2010

@alure
@katulkaaaaaa nasa vakcina je uz v chladnicke u lekarky a zajtra nas budu ockovat. Rozhodovala som sa tiez dlho,ale nakoniec zvitazila rada od lekarok z mamkinho odd.,ktore sa s tym stretavaju denno denne, ze lepsie je dat zaockovat.

memory97
3. nov 2010

@vladka84 my sme nebalili vobec. Lekarka vravela, ze dnesne pampersky su uz tak prisposobene, ze uz ani na siroko netreba balit 😀

katulkaaaaaa
3. nov 2010

@memory97 no tak dilema zase,vakcina neviem...ale s tymi plienkami si ma potesila 😵

memory97
3. nov 2010

@liba78 tak to mate krasnu vahu🙂 Ja som tiez zvedava kolko ma maly, vaha nam uz dosla, kedze na kuchynskej sa dalo vazit iba do 5kg a vaha teraz ukazuje "ERORR" 😀

memory97
3. nov 2010

my sme dnes boli na ortopedii, mal byt iba detsky den a tych starsich pani, co tam bolo, ani nehovorim. Maly bol strasne zly, som nevedela preco a mna hrozne bolela hlava. Normalne nam obom s malym prislo z oci...
Ked sme odchadzali z nemocnice, tak ma pristavila jedna pani, ze ma lutuje, ze sama s malym chodim na ortopediu, ze ona by mi ho postrazila... az ma zamrazilo... mozno to nemyslela zle, ale ja zas nie som clovek, ktory zveri dieta cloveku, ktoreho vidi par sekund...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre