♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
3. nov 2010

stretavka v mexiku! lenze to by ste mali naplanovat na januar ked budete mat zimu doma, tu sa mozte aj opalovat v januari 😀

alure
3. nov 2010

@jankasramka
viva mexico 🙂))
kamarátka tam bola na dovolenke a veľmi si pochvaľovala ,ja by som do toho išla...

jankasramka
3. nov 2010

no baby idem sa rychlo osprsit a potom sa dufam na chvilku zapojim( konecne som vas prave docitala) ale este vam dam predtym typ na hracku pre babetka- len jej chyba visacka fisher price 😀 (nezlaknite sa- nema zuby)

https://www.youtube.com/watch?v=fh78GzxWIck
elinka27
3. nov 2010

@kvietok121 no ja sa bojim ze ak nakaze dokrmovat tak som skoncila,ona doteraz krasne priberala.dokonca aj viac ako treba a teraz bum,neviem co sa deje ako je mozne ze malo vytiahne,ona inak je spokojna,pocikane plienky mame,kaka pravidelne smeje sa a teraz neviem co mam robit

alure
3. nov 2010

@jankasramka
neskutočné...ten chlapček mal teda grády a žiaden strach,zaujímavé...a čo si tá kobra nechala zo sebou robiť 🙂

evanns
3. nov 2010

caute baby...dlhsie som tu nebola, mm mal pohotovost kvoli sviatkom ☹
ja chcem iba k tomu ockovaniu proti rotavirusom:
Add 1 je to jedine ockovanie, ktore nema ziadne vedlajsie ucinky...cize neuskodi, moze iba pomoct,
Add 2 babatka so svojim imunitnym systemom si nemaju ako proti rotavirusom vytvorit protilakty ☹ cize ak s nim pridu do kontaktu, tak choroba prepukne...
ale my sme sa tiez este definitivne nerozhodli...to len pisem co som sa dozvedela 😉

jankasramka
3. nov 2010

@elinka27 presne vcera som citala v jednej knizke co mam ze ak babetko nepribbera a doktorka poradi dokrmenie tak sa nic nedeje. prave naopak vam to moze velmi prospiet. bolo to vysvetlene tak ze vdaka UM bude mat viac energie a bude zivsia a potom sa aj s vecsou chutou prisaje na prso. ked zacne znova pekne papkat tak mozes UM uplne vysadit. mozes dokrmovat napr. len na noc, pripadne jeden krat cez den ale nie viac aby si zas aj ty mala dost mliecka...
neboj, bude to ok, ziadna tragedia 😉

jankasramka
3. nov 2010

@evanns ak by si telo nevedelo vytvorit protilatky na rotavirus tak potom to ockovanie je zbytocne ci ako to vysvetlili,nechapem

evanns
3. nov 2010

@jankasramka som chcela povedat ze bez ockovania telo sa proti rotavirusom nestanne samo o sebe imunne...som sa zle vyjadrila

jankasramka
3. nov 2010

@evanns jaj, lebo som to inak pochopila 😀 tak hej , to je jasne, mas pravdu v tomto

jankasramka
3. nov 2010

@alure som na to tiez kukala, ze to je teda ina kultura- v europe by ta za take nieco asi aj zavreli a tam pohodicka- vsak nech sa pohra 😀

evanns
3. nov 2010

@elinka27 aj ja prikrmujem vecer a vies jak fajne? mala je kludna a pribera viac ako by mala 😀

evanns
3. nov 2010

@mirmaj my sme take miery mali ked mala Natashka 2 mesiace tak viem presne co je to nosit taku tazobu 😝

alure
3. nov 2010

@jankasramka
tak to určite..ozaj posun času sa týkal aj vás však? Máte tam vôbec niečo ako zimu? Alebo celoročne teplučko?

memory97
3. nov 2010

@majka35 my mame to iste, akonahle je cez den inde mimo kocika, tak spinka iba chvilku a je straaaasne nervozny...

memory97
3. nov 2010

@majka35 niekde v skolke🙂

@mirmaj viem, ze som nerozhodla zle, ja zas velmi vela spekulujem dokial sa uplne rozhodnem🙂 Ja tiez chodim sama na prechadzky a dnes som strestla jednu kamosku, co tiez chodi sama, tak sme sa dohodli, ze sa stretneme.-)

kvietok121
3. nov 2010

@elinka27 mne dr povedala ze kym pribera tak vsetko je ok je jedno kolko jedno obdobie sme za tyzden len 100 a povedala ze nabuduce bude viac na vahe ze sa asi moc vykakal a vygrckal a bolo to tak na dalsi tyzden sme pribral 225g 😀

memory97
3. nov 2010

@mirmaj ja ti odpisem zajtra,kedy pojdeme, ale myslim, ze tiez este v decembri, lebo v tedy mam objednat druhu vakcinu proti rotavirom. O tom, ze sa ockovanie robi do noziciek som vedela. Rotaviry sa piju, tak som zvedava, ako to dostanu do maleho, ci ich neopluje, lebo uz to zacina skusat🙂
A dnes sme drzali hrkalku a hrkali🙂

@mirmaj Janulka si to isto nenecha ujst, take "rodinne" stretko 😀

@elinka27 my sme sice iny pripad, ale nemala som pocit u maleho, ze by stagnoval kvoli cumliku, ked sme kojili... my sme to uz vzdali... kazde babatko je ine a inac reaguje...

@alure uz to nie je az take zle prejst z jednoho konca Slovenska na druhy, pamatam si casy, ked sme isli do Presova 7 hodin v zapchach 😀 😀 😀

jankasramka
3. nov 2010

@kvietok121 vcera som ta tu nevidela, ako sa vam dari? ako spinkate?

@alure oni tu tiez zaviedli ten posun casu ale len nedavno myslim...
a inak je tu zima v zime( teda v oblasti kde som ja lebo inak pri mori je teplo, na vianoce sme boli zatial vzdy na plazi 😝 - bolo fajn ale so snehom je to tisickrat lepsie)
ale tu je taka ina zima lebo v noci je priserna zima- 0stupnov ( 😀 ) a poobede okolo 25. ono si clovek povie ze pohodicka lenze tieto domy nie su stavane na zimne obdobia - okna len s jednym skom-nulova izolacia, dvere nemaju prahy takze podfukuje a kurenie samozrejme neexistuje, ziaden radiator:S takze ono v dome mame aj 8 stupnov, ja vo svertroch beham alebo musim ist von na slniecko. ale v noci je fakt brutal zima...

jankasramka
3. nov 2010

@memory97 ja som jednoznacne za stretko na prelome decembra januara 😀
podla mna by sme mali spravit jedno zapadoslovenske a jedno vychodoslovenske....

elinka27
3. nov 2010

@kvietok121 no my sme tento tyzden len 60g a predtym neviem nakolko som ju vazila len odhadom na klasickej dig.vahe a tam to neni take citlive,ale stale ukazovala vaha tu istu vahu dva tyzdne v kuse.Na tento prirastok povedala doktorka ze to je menej,ale ze ona ma aj tak vela kil.Neschudla,ale tak som z toho jelen.Ona proste bud to prso chce alebo nechce a nutit ju neviem a nechcem,a s dudkov krasne zaspinka aj sama.Neviem co si mam o tom mysliet

elinka27
3. nov 2010

@evanns a ako prikrmujes?

jankasramka
3. nov 2010

@katulkaaaaaa
@mirmaj no este k tym plienkam- ono to neni zlozite ajked to tak vyzera, ja som to tiez nejak nechapala na zaciatku. vseobecne sa hovori ze je dobre vyskusat viacero typov a budete vediet ktore sa vam najviac hodia- cez den a v noci....
ja som to spravila tak ze som objednala len 3 kusy na odskusanie ze ci to budem zvladat s pranim a tak a presne som mala obavy ci sa v tom nebude moc citit vlhkost. no ked som to prvykrat pouzila tak som myslela ze krpec necura a pol dna nic a potom skusim ze ta plienka je daka tazka a ta vlozka v tom bola uplne p`remocena ale navonok som nic necitila ked som presla rukou. to ma taku fleecovu vrstvu ci jak sa to vola a je to uzasne prijemne na dotyk. a podla mna uz len to ze mateo spava viac ako 9 hod. vkuse hovori o tom ze asi tu vlhkost moc neciti 😝
treba skusit objednat dve tri a uvidite.

inak ja neviem ci sa to meni castejsie ako jednorazovky lebo ja urcite neznesiem aby bol krpec prestaty takze ja pokial nespi casto menim. ked sme mali zo zaciatku jednorazovky tak aj jednu cikanicku vymenim urcite. ja ho v tom urcite dlhsie nenechavam.proste ja menim jednorazovky rovnako ako latkovky takze podla mna vydrzia rovnako.

proste mne zalezi na zivotnom prostredi takze aj keby to bolo horsie tak sa nejak prisposobim a zvladnem to- ved to zvladali cele generacie pred nami 😉

akika722
3. nov 2010

@jankasramka no peka zabavka pre dieťa 😅
zase ťa obdivujem...že tam byvaš a si v pohode..hmyz,zver,8 stupnov v dome brrrrrrrrr

kvietok121
3. nov 2010

@jankasramka ako kedy, dnes sme po ockovani ale celkom fajn, len to nase jedenie a zapaly, prave odisla laktacna ze nas cumlik robi neplechu, lebo mi to nevypije poriadne a hneva sa a chce druhe prso lebo mu taak uz netecie ale pritom tam mlieko je ach jo ale on si na ten cumlik uz zvykol a bez neho sa uz neda tak neviem budeme sa asi stale trapit, ale kandidu ze uz nemam ale ze uz znova citi hrcky, tak len nech pri kojeni sale ich stlacem stale prsia kontrolujem

kvietok121
3. nov 2010

@elinka27 ano cumlik zhorsuje aj nam ale viem co to je bez nej ani my sa jej nevzdame, a tiez stale bojuje s hrckami so zapalmi proste len masirovat a stale prikladat nech sa vyprazdnuju mne sa aj niekedy normalne hneva ze chce druhy lebo ten mu uz netecie a musel byt riadne sat a to sa mu nechce ... je to tazke ale nesmieme to vzdat, ako vravi laktacna to vsetko sa da zvladnut, len nemam davat flasu ... lebo ze to este viac pohorsi

kvietok121
3. nov 2010

@jankasramka ja som stred SR tak aj jedno take 😀 😀 😀 😀

alure
3. nov 2010

@memory97 tak to ano,my do Rožňavy zo Senca chodime cca 4 hodiny.
@jankasramka určite si neviem predstaviť Vianoce bez snehu alebo ako takej zimy...ale také australske vianoce na pláži tiež nie sú zlé 🙂 Hlavne dávaj pozor na mattyho aby sa nenachladol v noci....

Maminky zase nam vypadavanet,netusim co sa deje...teraz som musela nanovo instalovat skype,vsetko mi v PC zblblo 😒

jankasramka
3. nov 2010

a este nazorna ukazka 😝
plienka a vlozka ktora sa do nej polahky zasunie. pametate si sandry? to je na ten styl len trosku sofistikovane 😉

akika722
3. nov 2010

@jankasramka jéj ale pači sa mi to

krpec si ide krk vykrutiť tak obdivuje plafon ako keby tam niekto bol

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre