♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
5. nov 2010

@gabusssa ja nie som az taky nocny vtak - my tu mame este den 😀
no on ma tri mena a to preto ze:
ja s mm sme chceli matuska, svokra mu vravela pablito (lebo moj foter je pavol a jej sa to pacilo) moja mamina chcela daniel (ako moj mm). tak sme sa nechceli s nikym hadat a dali sme mu tri mena 😀 tu je to normalne, vsetci maju dve mena a niektori tri aj viac.
a my sme boli vcera u dr. meria 58 cm a vazi 6060g.

my inak tiez spavame s nim ajked posledny mesiac bol radsej v postielke tak teraz ako kedy 😀

gabusssa
5. nov 2010

No a ešte mám aj Mateja, takže si dala naozaj pekné mená 🙂 aj daniel je pekné ... No tak aj Tvoj Paľko je riadny chlapisko...Inak to spávanie, sa dosť bojíme, že ho privalíme, tak sa snažím ho prekladať ale nad ránom s ním nebojujem, lebo inak by sme sa nevyspali...a ja tak jedným okom kukám čo je s nim...a koľko máte teraz hodín? A ako často spí malinký cez deň?

memory97
5. nov 2010

@akika722 odporucaju kojenym detom az okolo 6 mesiaca. Vraj potom prestanu dobre sat... neviem,co je na tom pravdy. Kamosky, co kojili, tak zacinali az 5 a pol mesiaca. krupicky teraz odporucaju az neskor ako 6ty mesiac, ale zas to je tak, jedny tvrdia tak a druhy tak a ty si vyber🙂

@mirmaj neskusala si jej dvihnut davku? mozno jej to je uz malo...

@gabusssa jej, tak teba som tu pekne davno nevidela, dufam, ze aj vy pekne rastiete a priberate🙂 Dari sa nam dobre, maly rastie, pribera, robi pokroky, akurat, ze vsetky tie vysetrenia, co musime absolvovat do jedneho roka, ak na nakopia v jeden tyzden, tak je to pekny zaberak niekedy na psychiku,ale zatial je to v pohode, ked je maly v poriadku, to je to najpodstatnejsie🙂

memory97
5. nov 2010

@jankasramka to triko nema chybu, ale kto by ho nosil🙂 nasi drobci by sa v nom este stratili 😀 😀 no akurat som vas tu nacapala🙂

memory97
5. nov 2010

@gabusssa ja davam maleho k nam iba rano, mm ide do prace a jeho miesto zaberie maly a maly si robi zo vsetkeho srandu, srandu ked je pri maminke a vyskiera sa, no da sa pri tom spinkat🙂

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 Veď som tu ani dávno nebola 🙂 S tými vyšetreniami to poznám, aj my sa dosť nachodíme. A ešte okrem toho chodíme každý týždeň cvičiť, lebo sme trošku lenivý. Ale chvalabohu je všetko ostatné v poriadku, lebo sme si toho na začiatku dosť veľa prežili. Prečo si porodila Ty tak skoro?

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 A kedy potom spinkáš Ty? Keď takto skoro vstávate? Môj muž je doma stále, lebo na materskej je on a ja chodím do práce len na pár hodín, ale niekedy si ide ľahnúť vedľa, lebo má strach, že malému ublíži. Inak aj teraz by si mohol, lebo mocno chrápe 🙂. A ráno sa celkom vyspíme. Malý niekedy vstáva aj o deviatej... ale ako zmenili čas tak už skôr...

memory97
5. nov 2010

@gabusssa my tiez budeme cvicit, este sa musim dovolat rehabilitacnej sestre, no vcera nas ockovali a to sa nesmie cvicit vojtovka 2 tyzdne, tak si este pekne pockame.
Malicky sa nam pytal skoro na svet. Predcasne odtiekla plodova voda a porod sa rozbehol a to mi este lekar vravi, to vyzera, ze porodite do 48 hodin a my sme rodili este v ten den 😀 😀 😀 Ty si ako skoro porodila pred terminom?

memory97
5. nov 2010

@gabusssa maly vstaval tak okolo osmej pred zmenou casu, to mi vyhovovalo a teraz je uz o siedmej hore, ale da sa to🙂
takze mate to iste ako my🙂 tvoj mm isto netvrdi, ze materska je prechadzka ruzovou zahradou 😀 si si to dobre zariadila 😉

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 Presne ako u mňa. Mne ráno odtiekla voda, na to som sa zobudila...To bolo asi sedem a maly sa narodil okolo desiatej doobeda. Strašne rýchlo to tiež šlo. som nechápala, lebo som bola v 36-37 týždni. A bolo 22. a ja DPHčky. A potom na druhý deň prisiel najhorší deň v mojom živote. Malý dostal šok a zle dýchal, tak ho napojili na prístroje a mala som čakať 48 hodín, čo bude. Strašné chvíle to boli. Ale chvalabohu dnes sme úžasní...Tak ako aj Vy 🙂

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 Nie netvrdí, sám vidí, že okrem malinkého nemá na nič čas a to som doma poväčšinou aj ja. Lenže aj keď som doma väčšinou musím robiť svoju prácu. ale každú voľnú chvíľku sa snažím venovať aj Paľkovi malému. Inak mm to má dobré, pretože o domácnosť sa starám ja. On fakt len o malinkého, ale to ukážkovo. to my ženy máme na starosti úplne všetko ked sme na materskej. Ale ja mu nič nevravím , pretože si vážim aj to čo robí.

memory97
5. nov 2010

@gabusssa mne voda zas odtekala pomaly od 00:30, rano som bola este u lekarky na planovanej kontrole, tak nas uz rovno poslala do nemocnice a odtekala az do poobedia a 18:25 sa maly narodil🙂
Chudatko maly,si si teda vytrpela...hlavne, ze je v poriadku a robi vam radost. nas maly nastastie bol sice velmi rychly, ale vobec sme nepotrebovali ani inkubator, dychal uplne samostatne od narodenia.

memory97
5. nov 2010

@gabusssa ved uz len to, ze sa stara o maleho, tak klobuk dolu. Co uz my maminy toho jednoducho zvladame viac ako muzi, udel zien🙂
tak ja uz zas idem do postele, maly napapany a ideme este troska pobuvat🙂 sa drzkajte aj s malym🙂

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 a aj sa nejako prejavuje u Vás to, že ste sa narodili skôr? Čo Ti vravia lekári? Lebo nás v kuse za niečo kritizujú. Už asi nabudúce poviem svoj názor dosť ostro...

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 Tak to chvalabohu že ste mali všetko v poriadku, to je najhlavnejšie... a prečo si porodila skôr aj Ti povedali. Ja som mala v plodovej vode ecoli...To boli tie otrasné teplá, tak sa to rozšírilo.. Kedy presne sa narodil Davidko?

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 Dobrú nôcku želám aj Vám a teším sa že sme si chvíľku popísali. Dúfam, že Vás čoskoro vyspovedám znovu 🙂

memory97
5. nov 2010

@gabusssa no zatial kam prideme, tak nam nepovedia nic dobre 😉 ja chodim na kontroly s mm a to mozem povedat, ze vsade sa k nam spravaju slusne, musim poklopat🙂 Ani nemam pocit, ze by sa to nejako prejavilo, ze sa maly narodil skor, akurat ma o cca kilo menej ako jeho rovesnici a aj je troska mensi, ale inac je dost sikovny a velmi culy. ostatne dobehneme, tak sa toho nebojim, ved niekedy spapa tolko, ze sa cudujem, kde sa to mliecko do neho zmesti🙂

memory97
5. nov 2010

@gabusssa aj vam dobru nocku, podobne aj ja🙂

jankasramka
5. nov 2010

@gabusssa
@memory97 som ho bola kupat tak som vas uz nestihla ☹

@gabusssa tu je sedem hodin menej ako u vas.
inak my sme sa tiez bali ze ho mm prilahne preto sme ho zacali davat do postielky a teraz uz spi od 22 do 7 vkuse tak aj my si uz dobre pospime a potom o siedmej ked ide mm do roboty uz nakojim v posteli a pospi tam este dake dve hodky. tak sme spokojni.
cez den ale nemame ziaden rezim- dakedy prespi komplet cely den a dakedy som rada ze si hodinku zdriemne 😖
ale tak teraz je to uz pohodicka, do doch mesiacov nespaval vobec som myslela ze ,mi prepne z toho 😀
a kolko mal tvoj palko ked sa narodil? bo my sme mali len 2570g. posledny mesiac vobec nenarastol, nikto nevie preco

memory97
5. nov 2010

@gabusssa nepovedali, ze preco sa skor narodil, ale tiez mal mali ecoli v brusku, sice ma na to liecili od II.tritestra v tehu, Nestihli mi ani pichnut davku ATB, mozno to chytil, ked prechadzal porodnymi cestami, lebo porod sa velmi rychlo rozbehol a nebol na nic cas... a tiez ma ani nenapadlo sa na to opytat, ja som uz mala v hlave iba maleho a hlavne, aby bolo vsetko v poriadku... najhlavnejsie na tom je, ze su malinky v poriadku🙂

@jankasramka nevadi Janulka, popiseme cez den🙂 Nemala si opuchy, alebo zvyseny tlak... ked babatko nerastie, tak ho prestava placenta vyzivovat alebo je to dedicne, ze sa rodia babatka s nizkou porodnou hmotnostou. U nas to tiez bolo preto, maly mal mat omnoho viac gramov, ale placenta ho prestala vyzivovat a to sposobovali opuchy a tlak. Aj tak ste mali peknu vahu🙂

21
5. nov 2010

@memory97 dakujem! No za posl. mesiac sme pribrali len 300g.
Neviete mi poradit? Terezku som chcela naucit na postielku, nechavala som aj plakat, no za okamih sa az zacala zadusat, nemohla lapit dych, tak som ju opat vzala na ruky... Urobila som dobre, nie? Asi ju nasilu nebudem nutit. A stale ma reflux, takze asi aj preto. Dobre rano!!!

alure
5. nov 2010

@jankasramka
ahojček krásna nové profilová fotečka Jani 🙂
@akika722
link čo som ti posielala ja bol na moju kamošku ale to je v Rožňave :( to máš od Košíc ešte ďaľšiu cca trištvrtehodinku cesty...preto som ti odporučila obrátiť sa na niekoho v KE.

mirmaj
5. nov 2010

dobre ranko, @memory97 rada by som jej zvyšila davku ale viac ako 120ml nespapa, ešte aj z toho trošičku necha 😒

memory97
5. nov 2010

@21 co viem, tak skor iba pohladkaju dietatko a utisia. Ten plac moze trvat aj niekolko dni, kym si nakoniec zvykne☹
Ja som to vzdala naucit maleho spinkat v postielke cez den, skusime, ked bude starsi🙂 Reflux moze mat az do siesteho mesiaca alebo aj dlhsie☹

mirmaj
5. nov 2010

@memory97 ani ja nenutim cez deň spavať v postielke, úplne mi stačí, že zabuva sama na gauči a nemusím uspavať na rukach a večer zabuva sama v postielke tiež bez ruk, takže to mi uplne stačí a vytešujem sa aj z tohto uspechu 😀

memory97
5. nov 2010

@mirmaj presne aj u nas je to tak, aj teraz maly buva pri mne na gauci. chudatko taky je uplackany po tom vcerajsom ockovani☹

mirmaj
5. nov 2010

@memory97 my sme to chvalabohu zvladli, vôbec sa mi nezdala nejako viac uplakana alebo niečo take, ale Dr. mi povedala aby som jej preventivne dala polovicu paralenoveho čipku, je to nielen od horučky ale aj od bolesti a vždy ked som ju prebalovala, tak som jej nato dala studene obklady ten prvý deň a zvladli sme to super už ani neviem že nas očkovali, a včera to bol druhy deň po očkovaní tak pekne aj spinkala cez deň, doobeda 2,5hod a poobede skoro 3,5 vkuse. A teraz tiež zaspinkala pri mne na gauči, už bola taka unavena že ani nevladala dopiť mliečko, jedovala sa na pleci na odgrgnutie, tak som ju položila aj bez grgu a hned bola tvrdá 😀 😀

akika722
5. nov 2010

ahojte baby
mam rovnaky problem ☹ maly ani za svet nechce spať v postielke ☹ keby sa mi aspoň bočnica dala stiahnuť na nej,ale neda 😒
Jani to tričko je super 😀

mirmaj
5. nov 2010

@akika722 nepovažuj to za problem, bud rada že buva aj ked niekde inde 😉
Poradte mi prosím, ktore už mate skusenosť, ake je lepšie vnutro na fusaku? fleece alebo ovčie runo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre