♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
5. nov 2010

Ahojte chodí mi pravidelne mailik z babetka s celkom fajn informáciami...
hodím aj link pre maminky s problémamy pri kojení a zápaloch
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=zapal-pr...

@akika722 nespinká ti v postieľke ani v noci?

vladka84
5. nov 2010

dobre ranko! u nas dnes strasne fuci vietor, asi budeme bez prechadzky 😕
aj my cez den spime kade-tade, vacsinou na gauci, mam k nej blizko z kuchyne, pustena telka, pohodicka... akurat, ze ju este stale viazem, aj ked jej uz pomaly nohy trcia, ale rukami sa budila... no neviem kedy sa naucime spat bez zavinovacky 😒 a vecer pekne zaspinka v postielke, potom na kojenie si ju beriem k nam do postele - ale to je moja pohodlnost, nechce sa mi vstavat z postele 😝
no minule,ked sa k nam nastahovala aj Timka a spali sme tam styria, tak som sa citila ako sardinka 😀

evanns
5. nov 2010

@akika722 ani moja nespi v postielke, ani v noci ani cez den, mam ju ako sklad veci a hraciek....a voobec ma to netrapi 😉

akika722
5. nov 2010

@mirmaj ovčie runo je teplejšie-myslim

evanns
5. nov 2010

@mirmaj no ovcie runo mi pripada velmi teple, cize na take mrazive dni, ked bude velmi minus ale aj fleece zahrajem, ja neviem odporucat, my mame aj aj

mirmaj
5. nov 2010

@vladka84 aj ja som sa obavala toho ako sa naučíme spavať bez zavinovačky a prišlo to tak akosi samo 😀 v noci spíme v spacom vaku a cez deň tak ako je oblečená a ked zabuva prikrijem dekou 🙂

akika722
5. nov 2010

@evanns ale ja mam problem...mame dvoj izbovy byt ☹ chceli sme isť do väčšieho ale bola som tehotna tak sme to odložili,a najskor to poriešime až na jar-leto 😢
takže...spalnu nemame 😢 😢 😢 deti naju ooooooobrovsku detsku izbu,Paťko ma poschodovu postel taku čo hore je normalna a dole ako manželska/raz tu niekto daval foto že tiež ju ma/a mame tam ešte jednu postel oproti klasicku...no....dole na tej širokej spi Pati a ooobčas s nim mm a ja spim na tej druhej...a ked Semi je pri mne tak to sa vobec nevyspim,to sa neda..no pofotim to a večer hodim foto 😀 😀 😀
akože izba je velka dosť ale byt moc nie...a v zime sa sťahovať s malym babom nechcem ☹

akika722
5. nov 2010

@mirmaj ja mam flis a som spokojna...tiež je to teplučke,pri Paťkovi som mala runo a potil sa

evanns
5. nov 2010

@akika722 chapem co chces povedat... 😉 aj my mame len 2izbovy ale nemame "Patiho" takze sa da, mala spi s nami na manzelskej a kedze ju mame obrovsku - 2x2,2 m - tak ani necitime ze by sme sa tlacili, spinka v strede rozvalena a my este mame kopu miesta po bokoch...
a place strasne ked ho das do postielky?

mirmaj
5. nov 2010

@akika722 no aj ja si myslím, preto neviem či by sme ho nevyužívali len v mrazive dni ako hovorí @evanns. Asi kupim fleece lebo jeden mam taky teplejší ešte čo som ja mala ako babetko 😀

akika722
5. nov 2010

@evanns no pokial bolo jedno babo tiež sa dalo...luto mi za bytom bude je tehlovy teplučky...no mesiac pred porodom sme prerabali nech maju deti izbu peknu a manželsku postel sme predali 😔 nemali sme ju kam dať ☹

majka35
5. nov 2010

zdravím vás milé dámy 😅

akika722
5. nov 2010

@majka35 ahooooooj 😀

gabusssa
5. nov 2010

@memory97 Čo sa týka tých doktorov , presne aj nám stále niečo milé povedia 🙂 Ako tiež nemôžem povedať, že by sa chovali ku mne nejako odmerane...To by som im krivdila, ale nepadne mi dobre, keď vždy nájdu niečo na malinkom...A povedia mi to systémom, akoby sme niektoré veci zanedbávali. Napríklad má nejakú alergiu na tváričke. A my sme deň predtým boli u našej pediatričky a prišli sme na rehabilitačné a tam že akú má suchú tvár, to treba natierať. No keby nepovedala nechali by sme to tak...Deň predtýmtiež mala jedna komentárik k jeho hompore. Nuž nepadne mi dobre keď sa ku mne chovajú ako k nejakej nemtavej materi. A to mm ho v kuse niecim kremikuje natiera, pretože malý je hneď vyhádzaný, či už z umlelývh vlákien alebo z prášku. Tak stále niečo riešime. Ale to asi poznáte všetky...
Inak Dobré ránko všetkým 🙂 Ja sa už ani nepokúšam malinkého nejako postielke ucit. Ani prvý nechcel a to som ho chcela viesť knižkovo. Aspoň si ho viac užijem, pochytkám , polúbenkám...a cez deň spinká tiež kade tade po byte 🙂 Ale poväčšinou veľmi doma len driemká, to vonku aj tri hodiny..

majka35
5. nov 2010

u nás bolo zase veselo 🙄 som prišla " z kávy" o 23.00 a od polnoci do rána Terezka debatovala, kričala, vískala, smiala sa, pokakala sa, hladná 2 x bola ... nespala som ani minútu a teraz spí v kočíku a každých 5 minút vykríkne zo sna 😨

akika722
5. nov 2010

@majka35 😀 😀 😀 to akoby na kave bola Terezka nie ty 😀 😀 😀

gabusssa
5. nov 2010

@jankasramka Paľko ked sa narodil mal 3250 g, keby sa narodil v termíne hádam by mal aj cez 4 kilá, ale ja som mala aj Mateja veľkého - a dodnes je 🙂, ale v diagnoze čo Palko mal tak to vraj nebolo dobre lebo mal vela tuku,,,Ja som v kuse jedla sladke asi aj preto...

mirmaj
5. nov 2010

@majka35 a čo spala veľa cez deň, ked potom v noci sa jej nechcelo? 😀

majka35
5. nov 2010

@akika722 joj, fakt ... raz za rok sa vyberiem a hneď mi to dá pocítiť 🙄
@mirmaj čo si, spala málo, som sa tešila, že cez deň málo spí, že v noci bude spinkať ... sme jej zvýšili včera dávku mlieka, lebo sme si všimli, že už jej to bolo málo, tak aj preto som si myslela že bude dlhšie spať ... a ona nie, ona vstala skôr, ako inokedy

mirmaj
5. nov 2010

@majka35 to platí presne aj na nas, predtym vypila ledva 60ml a vydržala do 4 a teraz vypije 120 a je hore o 2 😀

majka35
5. nov 2010

@mirmaj no chápeš to? nedám jej mlieko vôbec a prespí celú noc 😀

@akika722 si zháňala fotografa? ... túto babu poznám, je veľmi milá ... v jej albume som aj ja s barborkou, ked bola malá, no ale ja tam vyzerám ako jej "nagymama" a nie mama 😀

http://www.ludmilamesarosova.sk/

evanns
5. nov 2010

@majka35
@mirmaj baby to presne aj my, 120 mala vcer malo, plakala, ale spala od 22:00 do 06:00, teraz jej davame 150 ml nutrilonu!!! a o 03:00 je hore jak hodinky!!!!

majka35
5. nov 2010

@majka35 čo mi šibe, som zabudla, že som to už sem dala, či čo 😕

evanns
5. nov 2010

@majka35 a kolko stoji fotka? alebo album? alebo ako to ma? my velmi chceme dat nasu malu nafotit, ked uz z tehu nemam ani jedno foto ☹

majka35
5. nov 2010

@evanns sme im roztiahli žalúdky deťušikom 😀 moja barborka v terezkinom veku už dávno prespinkala celú noc a ked sa aj zobudila, tak bola tíško a pozerala do stropu ... terezka? tá musí dať na známosť celému bloku, že už je hore a chce jesť 🙄

evanns
5. nov 2010

@majka35 😀 😀 😀 😀 😀

majka35
5. nov 2010

@evanns teraz neviem, skús jej zavolať, viem, že niekedy brala 80 eur ... mna fotila grátis, kedže ešte len začínala

kvietok121
5. nov 2010

ahojte baby nestiham, zapal trosku ustupil, a zase do toho doslo to ze mam menej mliecka, pomalsi tok a maly sa hnevaaaaaaaaaaa zacal hrozne dudlat, dr povedala ze bez cumla aby uplne neprestal tahat mliecko takze sa znova trapime a pohodove obdobie je fuc

evanns
5. nov 2010

@majka35 ok a kde byvas v KE? sme mohli niekedy na kavu...ci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre