♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

leteku
18. jan 2010

Aj mne sa to zda pridrahé, tiež radšej počkáme. A tie peniažky radšej investujem do doplnkového očkovania neskôr.
Ja sa k zubárke chystám, mám na to nárok tak prečo nie.

tiriel
18. jan 2010

a ťo z toho,ked som nebola X rokov dozadu,to musi člvek chodiť pravidelne a preventívky su stale zadara

tiriel
18. jan 2010

očkovanie,tak tam by som zas ja nedala ani korunu 😠

mata1001
18. jan 2010

no ked si nebola minuly rok na preventivke tak asi budes platit....

evitkamalicka
18. jan 2010

ja nebudem davat ziadne doplnkove ockovania akurat Pneumokoky tak ako Adamkovi nic ine, na ockovanie mam ja svoj nazor

leteku
18. jan 2010

No tak ja som terezku dala na pneumokoky, žltačku a teraz som ju dala na ovčie kiahne. Ja som zasa zástanca očkovania.

bihan
18. jan 2010

Brrr.. druhé mimi bude mať ešte menej očkovania ako Sára.. som ju nechala napichať ako testovacieho zajaca.. a ešte zvažujem žltačku A... to mi príde ako jediné očkovanie, ktoré má aspoň ako-také opodstatnenie.

tiriel
18. jan 2010

ved pneumokoky su už kvazy povinne 😅 🙄 fuj bak. ja som bola taka sprosta,že som pod natlakom dala pneumukoky ale chvalabohu len 1x, potom ma znovuosvietilo. a to som mala znamenie ako bič,ked som vakcinu zabudla 7dni na parapete a nie v chladničke a predsa som si vydupala novu vakcinu z lekárne,že ma na skladovanie neupozornili

tiriel
18. jan 2010

baby,myslíte že sa dajaka tehula dala očkovať na tu prasacu chrípku?

leteku
18. jan 2010

No v 2005 pneumokoky ešte vôbec neočkovali. Žltačku som dala kvôli prevencii, predsa len sa hráva na pieskoviskách a pod. a ovčie kiahne, momentálne zo sebeckých dôvodov, ja som ich nemala a teda nepotrebujem aby mi ich teraz doniesla zo škôlky asi by to druhému mimi neurobilo dobre.

tiriel
18. jan 2010

leteku,ale to je iba moj nazor 😉 , ja som mala kiahne 2x

bihan
18. jan 2010

Leteku, tak v tvojom prípade sú kiahne oprávnenou hrozbou, ja som ich už mala, malú som doviedla k dvom deťom, ktoré kiahne mali (s odstupom asi 2m) a nechytila ich ani raz.. nechápem..

No a žltačka A mi príde pre malé dieťa fajn.. ale B-čková, ktorá sa pichá v hexe a prenáša sa krvou a sexom, to je fakt pre malé miminko nesmierne dôležité 😝

Tu našťastie nie sú povinné ani pneumokoky, ani TBC ani MMR, takže druhé mimi nič z toho nedostane, len hexu.

lucy1990
18. jan 2010

Ockovanie na zltacku je fajn vec, som rada, ze som zaockovana a dokonca sa zistilo, ze uz ju netreba opakovat 🙂

zuzana76
18. jan 2010

ja som kiahne este nemala

mne sa ockovania tiez nepacia ☹ , mam z toho strach, chcela som,ze si aj precitam tu temu o ockovani, hlavne by ma zaujimalo akoto,ze niekto ked nechce neda dieta zaockovat, ked je to povinne, to im nerobia problemy? Len sa mi nechce citat taka dlha tema.

Inak som prave pozerala ta skuska z krvi matky kvoli pohlaviu v Spanieslku stoju 120 eur, takze dvojnasobok ako tu

tiriel
18. jan 2010

ináč,mne dokyna hovorila,že dieťa chytí kiahne v tu dobu,ktoru telo potrebuje,preto niekto može davať dieťa aj 10x do styku s kiahnami a nič.len je to riziko,aby to neprišlo v nevhodnu chvílu. ja som mala ako 3ročna a potom ako 17ročna zas

zuzana76
18. jan 2010

bihan, ja soms a ako dieta hravala s mojimi surodencami - sestrou a bratom, ked mali kiahne, mama chcela,ze nech to uz amme vsetci za sebou, brat to tusim doniesol zo skoly, alebo skolky uz si nepamatam a ja som to tiez nedostala a brat a potom aj sestra od neho

zuzana76
18. jan 2010

to TBC sa tusim dava na 4. den po narodeni a to je vraj najhorsie 😒

lucy1990
18. jan 2010

Ja by som neriskovala povinne ockovanie nejako obist...taka TBC, velmi by som sa obvinovala, keby potom mojou chybou na to dieta trpelo 😒

evitkamalicka
18. jan 2010

TBC sa picha na 4. den v porodnici, aspon nam tak pichali

zuzana76
18. jan 2010

tak ale ja som uz pocula aj,ze dieta malo z tohto ockovania nadorove ochorenie 😖 , ono 100 percentne to nikdo nepotvrdi, ani nevyvrati, ale mozne to je

tiriel
18. jan 2010

zuzi,ja tiež druhe neplanujem očkovať,uvidime čo to bude v reale. pokuta je max. 10 000sk za všetky odmietnutia,čiže či odmietneš jedno či všetkyšuma fuk.ale su doery v zakone,takže je to aj ťažšie pokutovatelne. my nemáme terat MMR , keby niečo tak využívam neurčenu hranicu,dokedy sa to musí previesť 😉

lucy1990
18. jan 2010

Ako moze niekto povedat, ze to malo priamo z ockovania? Podla mna nadorove ochorenie s tym nemoze mat nic spolocne 😕

tiriel
18. jan 2010

😉 očkovanie ma na koníku svoju skalnu temu,ako aj latkovky a ine veci, preto to nieje dobre tuna rozoberať

tiriel
18. jan 2010

lucy - realita je kus ina , ako veci počute a videné v mediach . vlastne skusenosti mamičiek , trebars aj tie moje človeku vedia zmeniť nazor na očkovanie niekedy za sekundu 😉

zuzana76
18. jan 2010

ved nezacinajme o ockovani, kazdy urobi podla svojho uvazenia

zuzana76
18. jan 2010

lucy, kamaratke to povedali,ze pravdepodobne to to spustilo, no ale pravdepodobne - to sa uz nedozvieme ako je to naozaj, len sa modlim, nech mojde dieta prezije bez ujmy vsetky ockovania, lebo je to naozaj svinstvo

bihan
18. jan 2010

Lucy, ono je fajn si preštudovať niečo o tej chorobe, proti ktorej necháš svoje dieťa zaočkovať.. napr. také TBC, pri ktorom je riziko ochorenia pre novorodenca v normálnych hygienických podmienkach priam nulové. Niekde som to tu čítala, že kočka tak strašne chcela v zahraničí, kde sa TBC už dávno neočkuje, nechať zaočkovať svoje dieťa (lebo na Slovensku sa to robí), že musela nahovoriť lekárovi, že cestujú do nejakej krajiny tretieho sveta, lebo inak očkovať nechce.

A hlavne každé očkovanie sa dá minimálne odložiť a nie natlačiť rôzne kovy a chemické látky rovno do 4. dňového novorodenca 😉

zuzana76
18. jan 2010

a hlavne,ze mne maleho v porodnici zaockovali, ked som bola v sprche, len mi spolubyvajuce oznamili - bola tu sestricka a zaockovala ti maleho proti TBC, no otrasny takyto pristup ☹ , ze sa nic nespytaju a hned konaju. Ale mamicka po porode, ubolena, ledva som stala na nohach, silna anemia, tak som nic nepodnikla 😔

bihan
18. jan 2010

Ja si zase myslím, že spoločné termíny sú aj na to, aby sme aspoň trošku kecali o témach, ktoré sa niekde rozoberajú podrobnejšie... pretože baviť sa 9m o jedle, pupkoch a kto kedy ide na kontrolu, to by bola asi poriadna nuda 😉

zuzana76
18. jan 2010

bihan jasne, len tiriel nechce, aby sme sa pohadali 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre