♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bonix
8. nov 2010

@mirmaj kujeeeeeeem 🙂

alure
8. nov 2010

@memory97 no to je cena v pohode si myslím..ten FP stojí okolo 40 € čo je dosť 😖 😖
@mirmaj moja ani nie že spať ale lahnúť si na gauč,vyložiť trošku nohy 🙂 mne malý tiež spí v obývačke na gauči ...tak si k nemu lahnem a kuknem telku alebo len tak vegetím.
Nieže by som sa sťažovala na svokru ale je to bývalá učiteľka v materskej škole a to malo dopad na jej postoj ku každému aj dospelému človeku a nevedela pochopiť niektoré veci že sa časy aj postupy zmenili...tak som sa síce naučila pred ňou jedným uchom dnu druhým von ale doma som to mm dávala dosť často najavo že čo sa mi nepáči a nech niečo povie....moja mama nikdy neriešila to či som už dala Oliverovi pančušky lebo je už chladno /september s teplotami 15-20 stupnňov/ a proste podobne hovadinky...veď to asi poznáte všetky...

alure
8. nov 2010

@memory97 no to je cena v pohode si myslím..ten FP stojí okolo 40 € čo je dosť 😖 😖
@mirmaj moja ani nie že spať ale lahnúť si na gauč,vyložiť trošku nohy 🙂 mne malý tiež spí v obývačke na gauči ...tak si k nemu lahnem a kuknem telku alebo len tak vegetím.
Nieže by som sa sťažovala na svokru ale je to bývalá učiteľka v materskej škole a to malo dopad na jej postoj ku každému aj dospelému človeku a nevedela pochopiť niektoré veci že sa časy aj postupy zmenili...tak som sa síce naučila pred ňou jedným uchom dnu druhým von ale doma som to mm dávala dosť často najavo že čo sa mi nepáči a nech niečo povie....moja mama nikdy neriešila to či som už dala Oliverovi pančušky lebo je už chladno /september s teplotami 15-20 stupnňov/ a proste podobne hovadinky...veď to asi poznáte všetky...

memory97
8. nov 2010

@bonix tak to sme na tom rovnako🙂 Moj aspon okupe, ale ostatne musim uz ja🙂 kedysi s nami chodieval aj na prechadzky, teraz je rad, ked ma chvilku pre seba cez vikend🙂

bonix
8. nov 2010

@memory97 Môj tiež tak..ale cez zimu je menej roboty,kedže on má stavebnú firmu tak ak bude doma hneď ho zapracem 😀

memory97
8. nov 2010

@bonix krasne su, to bude mala paradnica🙂

uz je maly hore☹ 15 minut spanku☹

alure
8. nov 2010

@mirmaj
vyskúšaj uvidíš či to pomôže 😉 každé dieťa je individuálne ...
Ja som si odvykla na prítomnosť niekoho ohľadom pomoci stačí mi mm (musím ho pochváliť,kúpe,prebaľuje keď je doma ,a víkendy si berie na seba čo sa týka varenia aj starostlivosti o chlapcov nech si ja odýchnem a v podstate mám Deniska len na kojenie )

alure
8. nov 2010

@bonix jaj malá bude ako princezná 😅

bonix
8. nov 2010

@memory97 ďakujeeem...no dúfam, že jej budú dobré 🙂

bonix
8. nov 2010

@alure Ste zlaté baby 🙂

mirmaj
8. nov 2010

@alure skusim, len ked na nas mam pocit nezabere nič čo na ine detičky 😀 ale toto by myslím mohlo, lebo už raz zaspala o 17 v autosedačke ked sme išli z navštevy a doma som ju prebrala o pol ôsmej sama by sa asi ani nezobudila 🙂 potom sme sapohrali okupali a išla spať o 21:30 a vtedy spala do 7:15 🙂

mirmaj
8. nov 2010

@alure to teda poznam a mňa hrozne take "rady" vytáčaju a hlavne od svokry, rady tipu: ale ju poriadne kolišeš, včera sa ma opýtala, či už som jej davala banan, hovorím že nie, a ona no ja som už Majkovi (to ako môjmu mm) davala, no chápeš? 😲 😲 a práve baban by som jej išla dať, aby ju zapieklo to fakt potrebujem 😒

alure
8. nov 2010

@mirmaj
myslím si že správne navolený režim pomôže a vyskúšať treba všetko 🙂 A čím dalej tým to bude lepšie,budú naše babulatka staršie a prispôsobivejšie

alure
8. nov 2010

@mirmaj
mňa najviac vytáčali reči okolo kojenia..keďže som Oliverka kojila do dvoch rokov a prvý polrok bol čisto kojený to som sa napočúvala,či mu to stačí,lebo ona Marcelkovi dávala to alebo ono...ale nikdy nekojila,tak nevedela pochopiť že je to iné....

alure
8. nov 2010

@mirmaj
mňa najviac vytáčali reči okolo kojenia..keďže som Oliverka kojila do dvoch rokov a prvý polrok bol čisto kojený to som sa napočúvala,či mu to stačí,lebo ona Marcelkovi dávala to alebo ono...ale nikdy nekojila,tak nevedela pochopiť že je to iné....

memory97
8. nov 2010

@alure
@mirmaj s tymi radami som na tom podobne, tiez ma to zlosti, ked si niekto mysli, ze maly musi presne to iste robit ako ked bol jeho tato maly🙂

@mirmaj nie kazde babatko banan zapeka, to musis zistit, ci aj malu bude alebo nie. Nas maly skusil banan v 2 mesiacoch, ale to kvoli rotavirom, lebo mal neprijemne hnacky a babatka nemaju ziadne lieky na zhustenie stolice a vobec ho z toho nezapekalo, prave som mala pocit, ze mu to ani neucinkuje🙂 ale je pravda, ze mal z toho plnsie brusko🙂 a lepsie spinkal🙂

mirmaj
8. nov 2010

@alure režim určite pomôže, len ked nam ho hocičo hned naruší 😀 😀
@alure no tak vieš o čom hovorím, ku kojeniu sa ani nevyjadrujem to ma vie vytočiť už úplne ja nekojím čo ma samozrejme mrzí a minule zasa babka mm ked som jej robila do fľaše nutrilon, no nie je nad to kojenie, ja som kojila do 9mesiacov, to len vytiahneš a maš..vrrrrrrrrrrr....ako keby som sa ja rozhodla nekojiť 😠 😠

mirmaj
8. nov 2010

@memory97 jasne možno ju nebude, ale určite jej ho ešte teraz nedam ked nemusím a ked ma len 3mesiace

lji
8. nov 2010

ahojte kočky

@mirmaj @alure 😀 ja som to už asi spomínala:typické-ja som svojim dávala mlieko z obchodu z rozdrvenými marina keksami aby neboli hladný lebo najdlhšie som kojila 3týždne 😀 😀 😀 😀 (mama mojho mm) 😀

mirmaj
8. nov 2010

pozerate niektorá panelák? odpadavam z Jakuba a Oxany 😉 stále si VYKAJU ale spavaju spolu a oslovuju sa miláčik a tak, fakt dobre 😀

mirmaj
8. nov 2010

@lji tak to je ešte lepšie ako ten banan 😀

lji
8. nov 2010

@mirmaj ja začínam byť na paneláku závislá 😀 takže zdielam tvoje pocity 😀

majka35
8. nov 2010

mne môj otec radil, aby som dávala barborke sójové mlieko, namiesto Beby HA a bol urazený, že som to odmietla, keďže sója je tak veľmi zdravá 😀 😀 😀

vladka84
8. nov 2010

dobre ranko, fuuuuu baby, ved to vas ani nedocitam kolko ste toho popisali... a tie hviezdicky premietacky sa mi tiez pacia, len ich mate roztahane na 6 stranach - teraz ako ich vsetky popozeram? 😒

@mirmaj my mame tiez casovy posun, malu musim uz pred pol siedmou kupat, inak placeeeeee...takze potom papame a najneskor o pol osmej spime...no a rano vstavala pred siestou prve dni (to akoze pred siedmou podla stareho casu), ale teraz si uz asi zvykla, lebo posledne dni vstala pred siedmou... v noci sme hore na dvakrat - niekedy medzi polnocou a druhou (to zavisi od toho kolko toho spapa pred tym ako zaspi) a potom okolo stvrtej alebo piatej... ale zasa mi malo spinka cez den 😒

mirmaj
8. nov 2010

@lji ja som aj na panelaku aj na ordinácii 🙂) len panelak mi mm nedovolí pozerať tak ho pozeram takto vždy tano 😀

vladka84
8. nov 2010

aj my pozerame panelak - mala drieme a mama pozera telku 😝
a doma mame ako po vybuchu, treba nam upratat, ale mne sa tak nechceeeee...

mirmaj
8. nov 2010

@vladka84 no niekedy aj rozmyšlam či to nieje tym že dosť spí cez deň 😀 takto vždy zaspí tak do 3hodín ako vstavame a spí tak cca 2-2,5hodinky a potom ked ideme von tak spí aj 3-4hodky a potom ju už neukladam takže je od cca štvrtej piatej hore a potom jasne že už sa jej chce o 19 spať rano o 5 je už vyspata 😝

michaela80
8. nov 2010

@memory97 teaz som prisla od nasej neurologicky..ani som ju vyzliect nemusela..len ju pootacala ze staci prist o 2 mesiace....ta to bolo vysetrenie...nikdy viac tam nepojdiem..ked uz musim chodit tak do PO tam kde som chodila so starsim ..tamta aspon poriadne to dieta pozrie...a vysetri....

vraj sa tym trasenim - hojdanim udiera mozocek o lebku... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 takze ja s malou na rukach tancujem...ale nenatriasam..inac ju neuspim..vyzera to komicky ked to robim..ale co uz..i manzelov najlepsi kamos si uz na to zvykol 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
8. nov 2010

dobre ranko 🙂 tretia noc katastrofa...maly len sa mrvi,boli ho brusko,ja som k.o,este u nas prsi ani neviem ako vydrzim byt hore ☹ je mozne aby cez den krasne spinkal?a v noci nie?asi to mame pretoceneee
s tou hviezdickou ste ma motivovali,kupim uz aj ja,len musim pockat na matersku 😝

kahlan1
8. nov 2010

dobre ránko 🙂 no vy ste teda toho stihli napisat :D

no co sa tyka spinkania - tak malicka spinka krasne - ak by som ju v noci nebudila na lieky a papanie tak spi celu noc. Tejto noci sa mi stalo ze mi nepipala pripomienka :( na lieky tak sme spali od 22:OO do 6:00. Inak ju o druhej budim a hned jej dam aj papat. Lebo ked sa v noci nenapapa potom zle papa cely den. A cez den spinka po jedle skoro stale.

vladka84
8. nov 2010

@mirmaj mne cez den prespi dokopy nejake 4 hodinky - a rozdeli si to na 3krat, teraz rano len podriemka kusok, potom cez obed a potom este raz poobede - medzi tym je tak maximalne 2hodinky hore.

baby, kolko vam vydrzia deticky medzi papanim? My este stale papame kazde tri hodiny, niekedy uz po dvoch si pyta, ale snazim sa ju zabavit, lebo to si pripadam, ze ju kojim vkuse 😖 akurat v noci vydrzi dlhsie po okupani...

kahlan1
8. nov 2010

@vladka84 no my tiez papame kazde tri niekedy 4 hodiny ale stane ze aj po dvoch a pol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre