♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
18. jan 2010

tak tak, treba rozoberat aj ine uzitocne temy

bihan
18. jan 2010

Myslím, že sme rozumné ženy a nie sliepky na trhu, aby sme sa hádali len kvôli tomu, že máme na nejaké veci odlišný názor.. a je fajn vedieť, že niekto ten iný názor má, pretože to aspoň trošku podnecuje úvahy o tom, čo možno považujeme za automatické a teda "dobré". 🙂

tiriel
18. jan 2010

nam sa všetko zle spustilo po 3.hexa vakcíne, nechcem ani spomínať. tema očkovanie mi nevadi,kludne tu možme písať,rada napíšem svoje zažitky,alen som nechcela byť taka hnusna a ovplyvnovať tu niekoho

leteku
18. jan 2010

Tiež si myslím, že by sme sa kvôli tomu nemali hádať, každý urobí to čo si myslí, že je najlepšie. Ja som tieto očkovania dala a som rada, že som to urobila. Nikomu netvrdím, že je to to najlepšie ale v mojej situácii som usúdila, že pre moje dieťa je to to najlepšie,

leteku
18. jan 2010

tiriel - a čo sa vám spustilo. My sme na žiadne očkovanie nemali žiadnu zlú reakciu našťastie.

lucy1990
18. jan 2010

Ja pre svoje svedomie dam dieta zaockovat vsetkym povinnym. Ked vidim kolko mamiciek sa tomu vyhyba, tak nemozem vediet co sa vyvrbi o par rokov. Takisto nebudem na kazdom kroku sledovat, s kym pride do styku...ci to nebude niekto z krajin 3. sveta alebo co...proste si myslim, ze nie je na skodu mat v tele protilatky proti istym chorobam...nikdy neviete, kde ich bude dieta potrebovat 😒 Co na tom, ze par dni mozno prelezi s teplotami kvoli ockovaniu, ja som si tym tiez presla...a som rada, ze mam vsetky povinne ockovania, aspon nemusim sledovat co mam a co nie...

evitkamalicka
18. jan 2010

lucy povinne davam aj ja, ale nic navyse, kiahne a podobne nepatria medzi povinne ockovania

silwietta
18. jan 2010

ja co sa tyka ockovania tak sa vzdy rozpravam s pediatrom, on ma 4 deti tak chcem vediet aj jeho nazor ako rodica, plus sa pytam na nazor kamosky lekarky, ta si musi vzdy kvoli mne vsetko nastudovat, ale nakoniec je rada lebo jej do ordinacie a na pohotovost chodia aj deticky a plus sa pytam kamosky farmaceutky a jej otca ktory je tiez detsky pediater

lucy1990
18. jan 2010

A samozrejme je to kazdeho slobodna vola co urobi pre svoje dieta..samozrejme sa kazdy snazi urobit to najlepsie a ja si samozrejme rada vypocujem nazory aj pre aj proti...a podla toho si urobim nazor..je fajn, ze to tu rozoberame 😉

lucy1990
18. jan 2010

Kiahne nedam ani ja, presla som si tym...urcite to nie je nic prijemne, ale su samozrejme pripady, ktore chapem...ak mamicka nemala kiahne, je to vazne a netreba ju ohrozovat...dospele osoby to zle znasaju...

tiriel
18. jan 2010

tak dobre,ak smiem tak tu dam niečo.ak sa budete baby nudiť,vrelo odporučam a potom možno zbadate aj druhu stranu mince http://www.blip.tv/file/2224472 ja si to pozriem zas,je to tak krásne

evitkamalicka
18. jan 2010

my sme obaja kiahne mali a ja dokonca velmi velmi zle, skoro som na ne umrela, lebo som sa dusila, mala som ich strasne vela v hrdle, takze pri mne bdela moja teta (lekarka) 2 noci, lebo mama ma nechcela dat do nemocnice

tiriel
18. jan 2010

asi už pozeráte,ked tu je tak ticho,tak sa nenechajte rušiť,pani síce rýchlo rozpráva,ale da sa to zvládnuť čítať

zuzana76
18. jan 2010

tiriel zacala som pozerat, ale dopozeram inokedy

inak je to fakt zaujimave

ja som z tych ochoreni, na ktore sa teraz ockuje mala len mumps

tiriel
18. jan 2010

aj ja som mala mums,pamatam si.

bihan
18. jan 2010

Luci, povinné očkovanie je preto povinné, že ho musia absolvovať všetci občania žijúci na území republiky v danom období 😀 Je to zákona za jeho nerešpektovanie sa väčšinou platí...Ale napr. hrozne málo ľudí vie, že TBC sa dá presunúť z 4. dňa po narodí až do 6 týždňov, čo nie je pre to maličké miminko s maličkou imunitou určite lepšie.
Lenže z pohodlnosti sa to proste robí rutinne, nikto sa na nič nepýta, miminko odnesú a prinesú zaočkované.. to podľa mňa hraničí s porušovaním zákl. ľudských práv 😖
Ale to všeobecne tá neinformovanosť rodičiek v nemocniciach, som na to veľmi citlivá, lebo kamarátke pichli oxytocín s odôvodnením "to aby vám bolo lepšie" napriek tomu, že sa 3x pýtala, že čo to do nej vôbec tlačia.

zuzana76
18. jan 2010

bohuzial je to tak ako pise bihan a este ked sa spytame, tak sa na nas osopia, ze naco nam to treba vediet, hlavne,ze oni vedia 😒

bihan
18. jan 2010

Píšem ako tatár, snáď sa z toho vyznáte 😅.. teda hlavne to, že odložiť očko z 4. dňa na 6t, je určite pre mimi prínos.

zuzana76
18. jan 2010

chapeme 😉

zuzana76
18. jan 2010

v nasom state je najlepsie byt zdravy a nepotrebovat lekarov

tiriel
18. jan 2010

zuzi,to by zas lekári nemali čo robiť a to by nerobilo dobrotu, všade su potrební chorí,lebo je to potom biznis.

u nas sa očkuje 11den od porodu,teda mali sme sa na 11den dostaviť,keby som bola vtedy informovaná,tak určite nejdem

zuzana76
18. jan 2010

tiriel, no len ja som uz vela krat doplatila na moje zdravie a kedze nemame ziadneho zdravotnika v rodine, tak proste mnohokrat ani nevies co a ako, ako by sa nieco dalo urobit, alebo nedalo.

Verim tomu, ze keby som bola dcera nejakeho lekara, tak by bolo o mna inak postarane mnohokrat.

Ale samozrejme cest vynimkam, k porodu som nemala vybaveneho lekara a ten co mal sluzbu, tak si urobil svoju pracu asi dobre, kedze som na druhy den po sekcii uz chodila a jazva s ami pekne zahojila, ani nehnisala, ani nic.

zuzana76
18. jan 2010

ako zdravotnicka viez co je tetania , vsak?

tak ja som nevedela, co mi je, ked to na mna prislo, mam pernicioznu anemiu a myslela som si,ze znova sa nejako prejavuje, lebo aj vtedy ked mi ju diagnostikovali, tak som mala krce v rukach nohach. No a na hematologii som prave dostala ten tetanicky syndrom, cela som bola v krci, tvar vykrivena a podobne, pacienti klopali sestram,ze mi je zle, ze nech ma beru dnu , sestricka jedna poznamenala ,ze - "Dnes je tu tusim kazdemu zle. " a potom dodala - " toto nepatri k nam " . Druha sestra mi vzala krv a mna taku vykrivenu este poslala na biochemiu odniest krv. Estze som tam mala otca, inak neviem co by so mnou bolo. Krv sme odovzdali a nasaldi sme do auta, kde som dostala dalsie trpnutie a krce , tak otec dupol na plyn a viezol ma k mojej obvodnej lekarke, az ta konala.

tiriel
18. jan 2010

ja tiež nema v rodine zdravotníka , ak nepočitam sestričky 😀 , ale mam okolo eba mnoho farmaceutov a veru, ani sama veduca lekarne pani magistra, čo ma dieťatko ledva donosené a velmi skoro porodeé ho nedala zaočkovať ničím naviac,dokonca ktovie či vobec všetkým povinným. ma na to prosete svoj nazor,ktorý je o biznise s chorobami . dokonca pozna jednu maminu,čo po jej dieťa po podaní antibiotík ZINNAT dostalo rakovinu , a ked si prečítala letak zo zinatu,tak mala dosť ... ale toho je všade vela, najhoršie ked sa jedna už o naše deti,vtedy niekedy aj take nazory človek zamietne a v snahe pomoct urobi aj nemožne,zaočkuje aj nemožným

zuzana76
18. jan 2010

ozaj a na tej hematologii ma videl aj lekar,ze - Kto to tu lezi? a sestricky len pzonamenali - ale je jej zle

mib
18. jan 2010

no kocky, tak som si pocitala a vyzera to tak, ze sa mam v com dovzdelat. ja som nad tymito vecami popravde este neuvazovala, ale podla toho co tu pisete si asi nieco nastudujem. 😖 ja som bola doposial zvyknuta lekarom plne doverovat. nikdy som nemala ziadne zdravotne komplikacie, nezvyknem byt chora a antibiotika ... ani neviem ci som niekedy nejake brala. kym nebudem lezat s rizikom smrti, urcite ich ani brat nebudem. nerozumiem ludom, ktori do seba dobrovolne pchaju to svinstvo.

zuzana76
18. jan 2010

mib, fuuuha, to si nikdy nebola chora? 😕

tiriel
18. jan 2010

zuzi,škaredy zažitok, lekári nie su bohovia a ak sa nejedna o nich,tak sa u mnohých nejedná o nič 😉 . to iste s očkovaním a pod. lekárka je povinna dohliadnuť,aby deti v jej spadovke boli očkovaný ,lebo inač jej ide po krku Hygiena a ona ma s tým len opletačky- zhanať a nahánať nezodpovedne mamičky ako romske - alebo presviedčať a ukecávať moc uvedomele mamičky. samozrejme,ak by to pre nu nebolo VYNUTENE od štatu,že musi za to zodpovedať a očkovanie by bolo dobrovolne,tak by nejedna pani doktorka povedala pár prípadov z praxe,s ktorými sa určite stretla , s nahlymi stavmy,umrtiami a diagnozamy po očovaní ale nikto nikdy nepovie a nepotvrdí,že je to z očkovania. najdu na milion dovodov a predispozicii,ale len ta mamina a dokyna vie,ake to dieťa bolo predtým a čo sa stalo v priebehu pár hodín PO očkovaní. je to smutne a nepredvídatelné , ja tiež neviem čo mi buducnosť donesie ,možno si budem hlavu trieskať že som odložila očkovanie,možno nie

tiriel
18. jan 2010

prepáčte moju gramatiku, už som dlho mimo civilizácie 😅

mata299
18. jan 2010

čaute...no baby, ste to tu dnes dobre rozhodili...paráda....bola som na hematológii a mám super výsledky, nič nemusím pichať a ani žiadne tabletky nemusím brať....tešíííííííííím sa..........a teraz k vašej téme...jedno viem určite, farmaceutická lobby je najsilnejšia na svete, je to o peniazoch a len veľmi málo lekárov ich má skutočne dosť...každý rok ma lekárka presviedča, aby som sa dala zaočkovať proti chrípke, nedala som sa ani raz...našťastie som žiadnu chrípku zatiaľ nemala a neverím týmto vakcínam, je to hlúposť, všetko mutuje do dokonalejšej formy, nebyť tohoto všemožného očkovacieho svinstva, bolo by tu oveľa menej pandémií a vírusových ochorení

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre