♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
18. nov 2010

@gagarinka fuha asi dost, ja vobec neviem kolko vypijeme

alure
18. nov 2010

@kvietok121
ahoj moja prajem vám krásne ráno.Ako sa máte?

alure
18. nov 2010

@gagarinka ja tiež nemám ani šajnu koľko toho malý stiahne ale minule sme tu s akikou preberali koľko by mali deti pribrať mesačne ...okolo 500 g minimum a max je vraj okolo 1000 g,ale je to individualne takže si myslím že presný počet ml na deň nie je stanovený a všetko riešiť podľa nejakých tabuliek je dosť od veci a hlavne na nervy ....

kvietok121
18. nov 2010

@alure aj tebe mame sa celkom fajn taky normal ... teraz akurat zaspava na prsku ... a vy ako???

kvietok121
18. nov 2010

@alure tak s tym priberanim za mesiac sme niekde v strede 😀

gagarinka
18. nov 2010

@kvietok121 no ona je taky papkacik 🙂 aj ked som odsavala, vypila 120-150 ml kazde dve hodiny, ja som nestihala odsavat, ale hlavne som nestihala vobec nic, lebo som v kuse odsavala
preto som to prekladala umelym, aby som si trocha vydychla a mohla ist s oboma detmi aspon von 😅

alure
18. nov 2010

@mirmaj
no u nás je to so soplíkmi momentálne tiež na figu ale aj väčšia pravdepodobnosť keď už je doma jedno staršie dieťa.Ten môj niečo donesie zo školy a už sa v tom ťaháme... ☹
@vladka84
tiež ten spánok ale samozrejme v dobrom závidím 😉 My sme spávali jednu dobu na jedno krmenie v noci ateraz je to na dve...ale nie je to najhoršie a v podstate malého nakojím,šupnem späť do postielky a spíme dalej.Už som si ho pár krát vzala do postele k sebe ale to som zaspala a zobudila som sa na to že niečo sa pri mne mrví..bojím sa aby som ho nepripučila tak si radšej sadnem na kraj postele a klipkajúc očami ho nachovám 😔
@akika722
drž sa moja a pevné nervy ..hlavne sa dajte všetci do poriadku aj po zdravotnej stránke a s tou škôlkou snáď dopadnete dobre....držím palčeky

alure
18. nov 2010

@kvietok121
ja to v podstate s priberaním neriešim,raz za čas sa vážim ja a zoberiem aj malého na ruky takže to mám len odhadom a nechávam to na Dr. čo na poradni každý mesiac váži a stále konštatuje že je všetko ok,prospievame,rastieme a zbytočne si hlavu lámať nebudem...Malý predchvíľkou vstal idem aj ja nakojiť a prezliecť a pôjdeme ku kamoške na kávu do BA a odtiaľ už len skočím po Oliverka do školy a domov.Tatinko nám išiel na služobku tak budeme dva dni sami ale cez víkend s to vynahradíme 🙂
A ja som dostala mrchu tak som trošku nervnejšia ako inokedy 😖

kvietok121
18. nov 2010

@alure ja som este nedostala

kvietok121
18. nov 2010

@gagarinka tak to je super ked jej chuti tak to ma byt

memory97
18. nov 2010

@katulkaaaaaa neboj bude dobre a dnes vsetko dobre dopadne.

@jankasramka mozno, ze ma tu tzv. "morsku nemoc", su na to lieky aj pre babatka. A aj maly vracia, ked idete autom?

mirmaj
18. nov 2010

@gagarinka tak to spapáte poriadne na jeden krat 🙂 za deň za vami nezaostávame ani my, ale na jeden krát spapáme tak 90-120ml max, ale cez niekedy aj po 2hodinkách, takže tak bežne vypijeme 6-7fliaš za deň a máme extremne dni ked aj 8 a to už je fakt veľa, bude z nej tučko 😉 a krásne spinkáte v noci 🙂
@alure no aj preto myslím, že by sme sa mohli ubraniť, ak to my s mm nedonesieme tak by nemala chytitť od koho, dúfam
@vladka84 krásne buvanie, nech vam to vydrží, aj my sme tak mali ked spávala horšie cez deň, teraz spí dobre cez deň tak sa častejšie budíme v noci 😝

vladka84
18. nov 2010

@alure my spavame tak kadejako, teraz lepsie ale boli noci, ked papala aj kazde dve hodinky...tak sa snazim teraz dospat, kebyze sa zase vratia tie horsie 😉 a zase menej spi cez den...

@kvietok121 citala som ako ti maly spinka... ved 4,5h. cez den je dost, dokopy s nocou by to malo byt okolo 15h., to je taky priemer.... 😉

memory97
18. nov 2010

@mirmaj ano aj u nas je tesco, lekarne, ale vsade maju kasicky od 6.teho mesiaca a od 4teho mi v lekarni ani nezohnali. Mozno je u vas lepsie vybavene tesco 😉 Chcem ist do DM-ka, ale maly je troska chorlavy, tak preto sa velmi nedostanem do mesta, ale cez vikend mm postrazi maleho a ja skocim do DM-ka, jedine tam som videla aj kasicky na dobru noc od 4teho mesiaca. Nechcem davat este ovocie, zacali sme so zeleninkou, tak nech si zvyka na nu🙂

vladka84
18. nov 2010

@mirmaj no asi aj u nas plati, ze bud spi dobre cez den, alebo v noci... no zasa nemozem od nej predsa chciet aby po prespatej noci este aj cely den spinkala 😉

alure
18. nov 2010

@kvietok121
no mne nasadil Dr. antikoncepciu,pri ktorej vraj mrcha vôbec nie je a ja som po 4 dňoch začala krvácať,keď to neprestalo ani po 10 dňoch volala som mu a on že ich mám vysadiť...a asi mi to celé spustilo proces ...pri Oliverovi som počas kojenia vôbec nemala tuším 6-7 mesiacov a potom som si dala pichnúť injekciu aby prišli a mohla som sledovať či náhodou neotehotniem...
@mirmaj
tak sme to mali s Oliverkom,nemal od koho dostať žiadne bacily a nejak na tie naše bol zvyknutý takže ja chorá,s horúčkou a bolesťami som ho kojila a nikdy odo mňa neochorel..nejak sa tá vzájomná odolnosť vytvorila...
@vladka84
samozrejme nedá sa chcieť aby spali aj cez deň aj v noci..to by sme boli dosť náročné 🙂

mirmaj
18. nov 2010

@memory97 to vážne? u nas ich je veľa aj od 4 mesiaca ale len od HAMI a tiež chcem začať inými a nie ovocnými určite, to až neskôr
@vladka84 presne tak, aj ja to tak beriem 😉

memory97
18. nov 2010

@mirmaj ja som chcela tiez, ale tu na dobru noc, ale ak ju nezozeniem, tak skusim tu na den, tu maju v obchodoch. Zeiacik velmi nechutil, az s mlieckom, uvidime ako bude dnes🙂

@gagarinka to je dobre kolko vypije, pocita sa to podla kil, niekde na nete to najdes. Nas maly vcera vypil vecer 170 ml o 20:00 a o 23:00 sa zobudil a pytal viac🙂

majka35
18. nov 2010

@memory97 v DM majú kašičky HIPP na dobrú noc, ryžové, od 4. mesiaca ... ja som sa už zásobila, sa teším, že mi moja o mesiac aj trošku viac v noci pospinká

baby ahojte
🙂

mirmaj
18. nov 2010

@memory97 aha tie na dobru noc maju asi tiež len ovocne, to som teda zle pochopila, ale myslím že každá kašička zasýti viac ako mliečko, a je jedno či je na noc alebo nie
@majka35 ahoj, tak asi aj ja skočím do DM 😉

majka35
18. nov 2010

a prvé príkrmy budete kupovať, alebo navaríte, nie, že by som nebola schopná uvariť a rozmixovať zeleninku, ale vraj do 6. mesiaca je lepšie podávať tie v pohárikoch, lebo sú prísne kontrolované a v zelenine v obchodoch sú rôzne pesticídy

memory97
18. nov 2010

@majka35 ja varievam malemu z domacich, ktore neboli vobec striekane 😉 ale videla som v letakoch, ze uz aj tie pripravne su od vymyslu sveta🙂 no uvidime, ale pokial je domacich dost, tak budu zatial domace, v zime to bude asi horsie, tak potom mozno na tie hotove 😉

mirmaj
18. nov 2010

@majka35 aj ja som nad tým uvažovala, hned ten prvý určite kúpim, mam taku brožuru od Dr. kde je napísane aj pekne ako postupne dávať príkrmy, tak uvažujem kúpiť mrkvičku - prvá lyžička a tá sa ma dať 1.deň 2lyžičky, dokrmiť mliečkom, 2.deň 4 lyžičky - dokrmiť mliečkom, 3.deň dať dopapať všetko čo zostalo v pohariku a takto potom je aj brokolica - prvá lyžička, takže tie si určite kupim a potom začnem postupne variť, ale tiež sa bojím nejakých tých zelenín z tesca a tak, tak neviem čo je fakt menšie zlo 😒

majka35
18. nov 2010

@memory97 no keby som mala domácu zeleninku, tak varím, ale my záhradku nemáme, tak neviem

memory97
18. nov 2010

@mirmaj na noc maju ryzovu, jablckovu a estte bananovu, no uvidim, lebo ja mam vzdy smolu, ked zavaham, som bola minule v DM-ke a som si vravela, ved to zozeniem hocikde 😉 pri najblizsej navsteve asi nakupim do zasoby 😉

majka35
18. nov 2010

@mirmaj mne sa barborka krásne a veľmi rýchlo naučila papať ... jej som aj varila, ale začínala som výživami v pohárikoch

memory97
18. nov 2010

@majka35 presne tak, ak by sme nemali domace, tak tiez nedavam, ale rodicia nastastie myslia na vsetko 😎

mirmaj
18. nov 2010

@majka35 som zvedava ako si mi zvykneme 😉
@memory97 no tak to asi aj ja urobím zásoby 😉 aj naša mamina myslí na nas a ona si radšej mrkvičku kupila a nam nechala tu čo vypestovala v zahradke 😀

alure
18. nov 2010

@mirmaj
@memory97
@majka35
to s tými kašičkami a príkrmami,kojené deti až po 6tom mesiaci,však? Len si nie som istá či si to dobre pamätám....

mirmaj
18. nov 2010

@alure hej tak píšu, kojené až po ukončenom 6, nekojené po ukončenom 4., dobre si pamätáš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre