♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
21. nov 2010

@danulka3 skus mu davat hracky na tu stranu, kde sa nechce otacat a tiez tak aby musel na teba pozerat na tej strane, kde sa mu nechce. My sme to s malym vyriesili tak, ze sme ho dali na gauc a ked chce vidiet telku, tak sa musi otocit na tu stranu, na ktoru nechce 😀 uz sa to podstatne zlepsilo, akurat zlezanie na hlavke nie 😒 Ak budes mat pocit, ze sa to nezlepsuje, pytaj si od lekarky papier na neurologiu.

@akika722 po maminke🙂 aj ked sa s Patkom velmi podobaju, ale aj tak je Samko po maminke🙂

@lji kasicku mozes davat bud vo flasi, ale to velmi neodporucaju, aby si babo nezvyklo uplne na flasu. Ja mam tiez kasicky, ale zacali sme zeleninkou a kasicky az neskor, ked uz si zvykneme na tuhu stravu🙂

@katulkaaaaaa podareny chlapi🙂 o rok uz budes kupovat prve kopacky na futbal🙂

memory97
21. nov 2010

@kvietok121 nam sa maly dogrcal pri prvej dlhej ceste autom, teraz to uz bolo lepsie aj bez odgrcnutia. Casom sa to upravi neboj🙂

danulienka35
21. nov 2010

@memory97 uz davas zeleniku? no to je supr a chuti?

memory97
21. nov 2010

@danulienka35 ano uz sme zacali, ale velmi mu nechuti, aj ked vcera uz pekne spapkal mrkvicku. Zatial sme ochutnali zemiacik a mrkvicku. Zemiacik mu velmi nevonial🙂

hajatanufus
22. nov 2010

ahojte baby som akasi zaneprazdnena tak vas zase len citam a nestiham odpisovat a reagovat
@memory97 dakujem za radu tak som toho farmara pozrela aj ja bolo to fakt otrasne hlabne ta posledna disco kocka ta nemala chybu s tym mobilom chudak dievca jej dcera co s nej vyrastie ked ma taku mamu ☹

hajatanufus
22. nov 2010

neviem ci sa tie nase deti dohodli ale aj nasa sa odtahovala aj vcera v noci aj pred vcerom a dnes vecer mala tiez problem ze nechcela prso tak som trochu odstriekala a potom sa v pohode napapala a teraz uz spinka zase na brusku 🙂 🙂 inak deticky mate vsetky krasne a krasne robia pokroky 🙂 nasa lucinka mala tiez problem s otacanim hlavicky ale mala aj skrateny krcny sval a prelezanu hlavicku tak sme chodili na vojtovku a to nam pomohlo ale pokial to nie je take vazne tak urcite pomozu take finty ze davat hracku na druhu stranu a nutiit ju pozerat na tu stranu kde nechce ja som to pri lucinke nevedela a ani som ju moc nedavala na brusko lebo tam nechcela byt tak preto sme potom chodili cvicit teraz som uz mudrejsia a rachel tiez pekne pasie konicky ale nozicky si este nepapa 🙂 🙂 🙂 asi tiez nedociahne koli brusku 🙂 lucinka je nejaka chorucka tak sa mi v noci castejsie budi 🙂 a pri lucinke som tiez urobila chybu s prikrmami ze som jej zacala davat ovocne vyzivy a zeleninu mi potom nechcela bola som hlupa nikto mi neporadil a kasicku som jej ako prvu davala ryzovu ale naprv som si ju jedla sama ( aj tak ju potom mala v mliecku) a potom som jej davala od hami na dobru noc tusim tiez bananovu a ta jej chutila 🙂 🙂 🙂 🙂
@kvietok maly je krasny cely ocino a s tym adventom je to dobry napad asi si dam aj predsavzatie zrieknut sa sladkeho ja tu zijem ako pohan tak som si ani neuvedomila ze uz pomaly zacina advent lebo do kostola nechodim koli tomu ze byvame na dedine a tu katolicky kostol neni a auto nemame a autobusy v nedelu nechodia takze ma to dost stve a chyba mi to predtym som chodila kazdu nedelu 🙂 dufam ze sa prestahujeme do mesta kde bude aj kat. kostol 🙂 🙂 🙂

kvietok121
22. nov 2010

@hajatanufus to by xsom ti priala, ked ti to tak chyba, pre mna je to velka pomoc, stale vzdy ked mam krizu tak si pomyslim ze sme matejka dostali od boha ako dar a mam sa zo vsetkeho tesit a uz aj moja nervozita prechadza 😀 viem ze musime vela dakovat

kvietok121
22. nov 2010

@memory97 a daval si mu tiez papat po ceste???

kvietok121
22. nov 2010

@danulienka35 praveze sme velmi nekurili aby sa neprehrial, to bol hrozny vecer ked plakal a grcal no hrozne, tento rok na ziadnu takuto cestu sa uz nevydam mx do strecna 10 min alebo na kysuce 20 min

kvietok121
22. nov 2010

inac dobre ranko

alure
22. nov 2010

Dobré ráno maminy,tak som tu po weekende zase ale dočítať vás by bolo pre mňa dosť nereálne,lebo ako vždy ste toho popísali až až..my sme trošku usoplený nič vážne ale noci sa odvíjajú od toho,takže odsávame,pri kojení zle dýcha..tak dúfam že ho to skoro prejde.V sobotu podvečer sme sa boli prejsť a v BA sme navštívili Vianočné trhy 🙂 Bolo to krásne atmosféru vytvárala vôňa jedál a punču.Dala som si pečené gaštany a nealko punč 😀 Oliver sa vytešoval a Denis čučal na všetky svetielka okolo neho....
ako ste víkendovali vy ???

lji
22. nov 2010

Ahojte kočeny. to s tými nožičkami som ani ja netušila.najskôr som myslela že či jej to nerobím moc nasilu ked som ju prebalovala ale bola kludnučká tak asi nie 😀 a možno to bola len náhoda bo potom sme to už ani neskúšali.

Ešte sa chcem spýtať na vaše skúsenosti,režim a pod. akú máte medzeru medzi papaním? ja sa pokúšam postupne naťahovať na 4hodiny. na jedej strane chce viac papať ale potom vydrží dlhšie nepapať, tak ju nechcem stresovať malým množstvom, lebo vtedy reve jak blázonko a často.

@memory97 jeej vy už papáte zeleninku? ja sa užneviem dočkať kedy také skúsime 😅

@hajatanufus dobre vedieť s tými kašičkami.pekne počkám, začnem pekne so zeleninkou a hotovo 😕

alure
22. nov 2010

@lji ahoj a čo s nožičkami? Som tu nebola tri dni a nestihnem to prečítať...na čo treba dávať pozor?

kvietok121
22. nov 2010

@lji mz reyim nemame ked si vypyta tak vtedy papa

alure
22. nov 2010

@lji
ak režimu ...my stále cez deň papáme každé 3 hodiny,s výnimkou cestovania alebo prechádzky vtedy vydrží aj 4-5 hodín bez kojenia. A v noci je to tiež rôzne väčšinou ideme spať o 21:15 a prvé nočné kojenie je okolo 2 hodiny a potom okolo 6tej....

kahlan1
22. nov 2010

dobre ránko?
hladam ten recept na kinder kolacik co ste piekli neviete mi poradit?

kvietok121
22. nov 2010

@alure tak vy ste sikovni

kahlan1
22. nov 2010

ja vas vobec nestiham docitat len co tu sadnem drobec je uz hore a vyzaduje pozornost 🙂 a to sa neda odmietnut 😉

@lji nas papaci rezim je teraz hrozny - papa zle, zasyti najvacsi hlad a potom strasne place - a ja netusim preco - pricom v noci toto vobec nerobi - asi je natolko unavena ze nevladze vymyslat. o chvilu ideme papat tak drz palce 🙂

@kvietok121 nozicky do ust davaju deti tusim v piatom alebo 6 mesiaci - to mame este casu a casu

@katulkaaaaaa riadnych fešákov máš doma 🙂

evitkamalicka
22. nov 2010

ahojte,
ako sa máte? akosi nestíham sem chodiť, v poslednom čase mám dosť práce

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 ja viem myslim ze na tento 4 mesiac by sme mohli sa castejsie nahlas smiat a tahat sa za hrackami pripadne ich chytit

alure
22. nov 2010

@kvietok121
ahoj moja ďakujeme...a vy ako s Matejkom ? Spinkáte v noci lepšie? čo tvoje boliestky?

Pripájam pár fotiek zo soboty...

kahlan1
22. nov 2010

@kvietok121 hej a ked sa taha za rucky do sedu tak drzat hlavku s trupom . 🙂 ale to s hrackami neviem ci nie az piaty mesiac teraz tak nesikovne tusim chytaju :D

kahlan1
22. nov 2010

@alure jeeeeeeeeeej dakujem chcem prekvapit mm ked pride 🙂 dnes mam narodky 🙂

alure
22. nov 2010

@kahlan1
všetko naj k narodeninkám prajeme a nech sa koláčik podarí 🙂

kahlan1
22. nov 2010

@alure vdaka ;)

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 to ano to uz robime 😀

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 vsetko najlepsie aj ja sa pripajam s matejkom

kvietok121
22. nov 2010

@alure super aj nas volali ale my sme nesli neviem ci by sme vydrzali, mame sa celkom fajn ale boj bez cumla sme vzdali nejde to neprechadzal hrozny rev proste potrebuje dudat a moje prsko nemoze dudat stale, dufam ze sa mu nepokazi jedenie uz ma vola papa

memory97
22. nov 2010

@hajatanufus s prikrmami to kedysi bolo tak, ze najskor to bolo ovocie az potom zeleninka. Mne tiez lekarka vravela, ze mam zacat jablckom, ale esteze mam kamosky, co maju troska starsie babo ako nase a ze existuje internet.-) Chyba to nebola tvoja, kazda z nas sa uci na tom prvom babatku a pri druhom uz sme mudrejsie🙂 Ja som malemu tiez zobrala malemu kasicku na dobru noc, ale az od 6teho mesiaca. Zacnem mu davat po zeleninke ryzovu kasicku do mliecka, kedze uz vymysleli aj kasicky do hypoalergennych mliek, tak skusim a uvidim, ci mu to bude chutit, ked nie, tak sme zbytocne vyhodili korunky 😀 a mamina si ju bude jest sama 😀

@kvietok121 ano, dostal za jazdy, vtedy sa mi vzdy povrackal, ked sme stali a tak som mu dala papat, tak to bolo v poriadku.

@lji ano,ale neboj aj vas to coskoro caka, ale ako vsetky zaciatky, aj tieto su tazsie🙂 pokial si zvykne, ze musi nieco prehltat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre