♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
22. nov 2010

@evitkamalicka ahoj mame sa dobre, akurat sme chorucky, trapia nas sopliky, ale uz zaciname papat zeleninku a co Oliveko, dufam, ze ste zdravy 😉

@kahlan1 dnesny den budete mat so skvelou oslavou a vybornym kolacikom 😉 pripajame sa ku gratulaciam🙂

kvietok121
22. nov 2010

@memory97 po nakojeni ste vzdy este potom stali alebo ste hned isli?

kahlan1
22. nov 2010

dakujem vsetkym 🙂

baby ja uz som zufala :( Anetka nechce papat vypije 50 - 60 a dalej nepije. ma flasu v puse a zacne vo velkom kecat a usmievat sa alebo strasne plakat - nevyzera zeby ju nieco bolelo - uz placem aj ja. ved nemoze tak malo piť :( ja uz neviem co s tym - a to je kazde denne krmenie - v noci je kludna ale to da tal 80 ml

alure
22. nov 2010

@kvietok121
teraz prehováram mm aby sme cez weekend išli kuk do Viedne..tam to musí byť oveľa krajšie ale zas ide na 3 dni preč tak ho asi nikam nedostanem. Náš malý dudle cumeľ stále alebo rúčky a zatiaľ som nespozorovala nejaké problémy s kojením,tak dúfam že to aj tak ostane a presne aby sa mi ukľudňoval na mne tak to nie 😒
@memory97
ahoj moja,my sme pri Oliverkovi tiež začali zeleninkou a rovno som varila mrkvičku a zemiačik a prepasírovala a papal to,a po pár dňoch som už začala do toho dávať aj kuriatkové mäsko,neskôr špenátik a dosť pestré to mal (aj keď my sme začali až v 6tom mesiaci)a ovocie až neskôr.Ale ja som dávala len jablčko a banánik a doporučovali citrusy,jahody a iné ovocie až poroku a to sa mi doteraz do neho nepodarilo dostať 😠

evitkamalicka
22. nov 2010

@memory97 ano sme zdravucky a o chvilu uz aj my zacneme mrkvickou

kvietok121
22. nov 2010

@alure ved to niekedy ho necham ale to uz nepoznalo hranice musim davat aj cumlik hlavne ked chce ist spinkat

memory97
22. nov 2010

@kvietok121 troska sme este pockali a potom sme sli. Aspon takych 5-10 minut.

kvietok121
22. nov 2010

@memory97 my sme to akosi nezvladli mozno nabuduce

memory97
22. nov 2010

@kahlan1 nenut ju, daj jej o chvilku, ked casto papka, tak mozno uz ani nie je hladna. Nas maly papka skoro kazde dve hodiny cez den, niekedy iba 50 ml, niekedy 80 ml a ked som to za 24 hodin zratala, tak mi vyslo, ze ma maly vypit 1000 ml na svoj vek a za 24 hodin vypil o 75 ml menej, ale to mal aj cajik, takze az taky rozdiel tam nie je.
Fakt, ak nechce teraz, tak jej daj o hodinku, o pol hodinku, o 15 minut a hlavne bud kludna, babatka to citia.

@alure
@evitkamalicka tak to sa tesim, aspon budeme vymienat nazory, lebo niekedy som nestastna, ked nechce papat zeleninku, ale asi to patri k tomu...

evitkamalicka
22. nov 2010

@memory97 on sa casom urcite rozpapa, len treba trpezlivost

alure
22. nov 2010

@memory97
určite všetko príde časom,nič netreba siliť a u detí vonkoncom nie,lebo sa to môže vypomstiť.Ale netrreba sa báť zmien v jedálničku,keď sa začína s príkrmami....určite je nutné po 2-3 dňoch to meniť,prípadne miešať spolu,aby to nemal jednotvárne a ovocie až neskôr,predsa len ovocie je sladučké a zeleninka "nechutí" tak dobre aby s neprivykol najprv na niečo sladké a potom by zeleninku odmietol.Kašičky sme pridali tuším až neskôr ale to si presne nepamätám..je to už dávno :(

memory97
22. nov 2010

@evitkamalicka
@alure dik babule🙂 ved uvidime, ci si na to zvykne🙂 ak nie, tak to skusim az o mesiac mozno uz bude mat vacsi hlad🙂

kahlan1
22. nov 2010

@memory97 dakujem

kahlan1
22. nov 2010

@memory97 skusila osm dat po hodine a ani nepotiahla hned krik akoby ju rezali :( ja uz neviem co mam robit

kvietok121
22. nov 2010

@memory97 urcite si zvykne neboj ked nie teraz tak neskor 😀

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 a to vobec nepapala, lebo nas spusti krik ked ho pcham k plnemu prsu a on chce spinkat

kahlan1
22. nov 2010

@kvietok121 no za dnes ma spapaných 225 ☹ a teraz jacala ako diva tak som ju dala spinkat ☹ ja mam taku hrozu ze nebude papat a priberat

alure
22. nov 2010

@kahlan1
hlavne kľud moja,ono sa to podá...chce to len trpezlivosť.Uvidíš bude to dobré.A nemá Anetka žiadne problémy s vyprázdňovaním sa? Či ju nebolí bruško alebo tak niečo?

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 a kolko ma byt za den?

kahlan1
22. nov 2010

@alure stolicu ma pravidelnu aj pukoce ako diva cely den, som myslela ze nie zubky ale cumel dudle, skusila som zmenit polohu dala som ju na môj tehotensky vankus a nepomohlo a na rovno ju dat nechcem lebo sa mi minule uplne dovracala ked lezala na rovnom. Ale ked vyberem flasu hned je dobre hrá sa, usmieva sa a rozprava....ja uz neviem co mam robit,

snazila osm sa byt kludna ale s kazdym dalsim papanim to ide menej a menej

kahlan1
22. nov 2010

@kvietok121 tyh 750 by uz mala spapat, a predtym tolko papala

kahlan1
22. nov 2010

myslite ze jej mohlo prestat chutit mliecko? papa hypoalergénny nutrilon

alure
22. nov 2010

@kahlan1
tak s tým či jej už nechutí mliečko ti ja nepomôžem.Olivera som kojila dva roky aj Denis je zatiaľ (a dúfam že ešte dlho) na mojom mliečku. Pediatrička ti na to čo povedala? Vieš jej prípadne zavolať a opýtať sa jej na názor? Možno fakt nie je hladná ....skúsiš to pri ďalšom papaní a uvidíš čo sa bude diať...neboj keď je usmiata a spokojná určite jej nič nechýba.

kahlan1
22. nov 2010

@alure pediatricka vravela nech zmenim polohu, ale dnes jej zavolam len ordinuje az od druhej. a davate papat detom na vyziadanie alebo dodrziavate urcity rezim? my sme dodrziavali ze kazde tri hodky v noci klud a fungovalo to doteraz super

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 tak to este spapa nie? ved poobede vecer v noci?

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 mz na vzyiadanie

kahlan1
22. nov 2010

@kvietok121 no neviem ci to este spapa inokedy uz mala aj 400 spapanych a ked to tak bude pokracovat tak nie. uvidim co povie pediatricka ak skusime zmenit mlieko za ine ci jej nebude viac chutit, mozno ma len take vymyslacie obdobie neviem

kahlan1
22. nov 2010

@kvietok121 a kolko krat za den ho kojis?

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 fuha mo dnes je to 3x ale nepapal rovnako 2x tak viac raz menej

kvietok121
22. nov 2010

@kahlan1 a pribera?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre