♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
20. jan 2010

jajka jasne ze mozes 😉

leteku
20. jan 2010

Jéj jajka28, že jednovaječné dvojičky, to budete mať doma veselo 😉 .

lenadka
20. jan 2010

tiriel, ☹ no mozno je to len podrazdene trosku, hlavne ze uz nekrvacas, ze to bolo len trosku..vsetko bude ok, niekedy nas musia babiky upozornit, ze su tu a mame na ne davat viac pozor 😉

ja inak tiez ked idem na WC vzdy hladam krv 😅 pri malej by ma to ani nenapadlo, to som si boal nejak zvlastne ista, ze sa narodi a bude ok...teraz uz som pokojnejsia po tom sone, ale mam vacsie obavy ako pri prvom tehu...hlavne s porodu, lebo clovek uz vie do coho ide 😝 ale ak uz to dotiahnem do 38 levelu, tak verim tomu, ze budem tuzobne dakat den D, lebo vtedy je to uz take tazsie, vsetko cloveku vadi, zavadzia, ako veleryba na súši 😀

jajka28
20. jan 2010

juuuj leteku to teda bude ale ja vám poviem že je to zatiaľ u mna len neistota aj ked aspon už moje brutálne nevolnosti prešli mám -1 kg...a bola som 7 tt u dokyho potvrdil tehu a viac ništ odvtedy od 22.12. nekonečné čakanie do 25.1. čo sa už konečne blíži....to bude hodina pravdy!!!
mám strašné otázniky či sú ešte dve /upozornil ma na syndrom miznuceho dvojčata/, a hlavne či su zdravučké...tak sa bojím všetkého čo príde...a čo sa týka strachu aj pri prvom aj teraz je to tak na WC sa len kontrolujem a teším sa z každého dňa 🙂

witchka
20. jan 2010

Ahojte babule,

spomenula som si teraz na niekoho, nepamatam si kto to vtedy pisal, ze ked chcela odpisat na vsetko, normalne si to pisala na papier tak detto aj ja teraz 🙂

v prvom rade tiriel, drz sa prosim ta, myslim ze vsetky ti tu drzime paste, aby dopadlo vsetko dobre a skus fakt mysliet na zle veci co najmenej, bude ti potom urcite lepsie.

lucy1990 - hej, brusko mi vidno, az som bola prekvapena, som si hovorila, ze prve tehotenske veci budem riesit tak na jar a prd, minulu sobotu som vybehla do rakuska kupit nejake gate a teplaky tehotenske, lebo z mojich veci ma netlacia akurat tak jedny rifle, inac mozem vsetko schovat (nehovorim o tom, ze v novembri sme boli v USA a nakupili sme si tam kopec veci, lebo sa to tam fakt oplati...tam sme si spravili aj blsku, keby som to vtedy vedela, tak si nakupim tehotenske veci aj pre mimco veci tam, vyslo by ma to aspon o polovicu menej nez tu a trosku inak by to vyzeralo, ale co uz), akurat dam tie nohavice skratit mamine, inak tie teplaky mam stale, mna tie normalne proste tlacili na bruchu a zas si stale myslim, ze mimco tym trpi, aj ked bohvie 😉

zuzannas - na toho doktora som sa pytala, lebo by to bola nahoda, kebyze sa niektore stretneme aj na poradni 🙂 doktor inak robi vo Volkswagene a v meste v zeleznicnej poliklinike, ale uz nerodi, ale rodit asi budem na antolskej u niekoho. Ja by som inak fakt prijala sukromnu porodnicu a radsej si zaplatim 1000 E s tym, ze budu ti ludia mili, pred pocas aj po porode, ze budu profici s profi vybavenim, ze ti poradia a budu respektovat, ked nebudes chiet napr. nastrihavat....ale to mozem asi snivat.

rubi - hej to pohlavie mam z krvneho testu, ved uvidime dalej, ci sa to tak aj bude vyvijat 😀

jajka28 - velka gratulacia k dvojickam, budete mat fakt veselo, vidim ze jedneho maleho mate aj doma

nikitka+pipi - baby, tak sa pridavam k vam, ranne a denne nevolnosti uz presli (asi pomahaju tie keksy), ale navecer a vecer je to stale bieda, to idem radsej spat, lebo je to o nicom...nepomaha sa ani najest, ci zjem slane alebo sladke alebo hocijake, chviluje je fajn a potom zase o nicom.
detto mam rano brucho skoro rovne a vecer kotlik jak niekto v 5. mesiaci, nechapem, muz sa len vzdy divi ked ma vidi rano a vecer, ze koho som zjedla cez den...jaj a zapcha, no som rada, ked idem cez den vobec na velku ked to mam takto narovinu povedat, aj to viac bieda ako slava...des...skusim si davat Lepicol, mozno pomoze, davala som si ho asi dva dni, ale ziadny zazrak sa nestal, ale potom som sa na to vykaslala ja tapa

evitkamalicka
20. jan 2010

tak som dala aj ja pupek do albumu, uz ho mam riadny

witchka
20. jan 2010

inak ja som chcela robit fotky z brucha kazdy tyzden, realita je trochu o inom, mam zatial len dve, ze 5+ nieco a teraz 11+nieco, obe su ale robene rano a fakt to s tym vecernym bruchom nema nic spolocne, hadam uz spravim album a supnem ich sem...

lenadka
20. jan 2010

jajak jeej dvojcata 😵

baby ja tiez to brucho 🤐 kolegynka je o 2tt viac tehotna a jej nevidno nic-no ona caka prve a ja viem ze ked som isla an sono v 20tt pri malej mala som asi taketo brusko ako teraz vecer 😀 a este sa mi zdalo male oproti ostatnym tehulkam 😅
tak v praci nas budu porovnavat s kolegynkou a budu krutit hlavami, ze preco mam vacsie brusko 🙄 😅

witchka fakt sa neda reagovat na vsetko, lebo clovek zabudne 😝

groka tie zubky fuj, ale lepsie dat to do poriadku teraz 😉

silwietta
20. jan 2010

witchka, ja som rodila na antolskej a napriek tomu ze som nemala zazmluvneneho lekara bolo vsetko tip top - jedine na koho sa mozem stazovat bola jedna madarska sanitarka, no proste najdolezitejsie osoba na oddeeleni, skoro ma piclo ked mi na vysterilizovanu odsavacku hodila rozok s pastetou lebo co ja mam co teraz kojit dieta ked ona musi odovzdat taniere do jedalne... bola som v takom soku ze som nebola schopna rozpravat...
inak som tam lezala na zaciatku tehu ked mi hrozil potrat aj potom na odber plodovej vody som tam bola a na zaklade tychto dvoch skusenosti mi bolo jasne ze tam chcem rodit, ani pripadni studenti by mi nevadili

lenadka
20. jan 2010

a dnes som bola na poste prisiel mi balicek s pidivecami, tak sa v nich hrabkam a tesim 😀

evitkamalicka
20. jan 2010

ja som si vcera kupila pre radost aspon 2 cumlicky 😅

bihan
20. jan 2010

Witchka, skús otvoriť druhé okno a nemusíš písať na papier 😀

Jajka, dvojičky sú stále mojou nočnou morou 😅 ... ale našťastie už len do piatku 🙂

Inak mám normálne pocit, že mi pupok rastie pomalšie ako pri Sáre.. to som mala hneď brucho ako malý melón ešte kým som neskončila prvý trimester a v druhom to už išlo pomaličky. Normálne nohavice už nezapnem asi mesiac, tak kamuflujem gumičkou 😅 a chystám sa kúpiť si toto
http://www.amazon.com/Belly-Combo-Denim-2f-Whit...

A teraz sa mi veľmi fotiť brucho nechce, príde mi to také smiešne 😀 raz za mesiac stačí.

silwietta
20. jan 2010

ja idem kuknut MMB ci na nieco sikovne a nenormakne potrebne nenarazim 😀

bihan
20. jan 2010

Lenadka, mne prišiel balíček včera 😀 Cumlíky a fľaše tentokrát nekupujem, fľaše nám do roka nebolo treba a cumle vôbec 🙂

evitkamalicka
20. jan 2010

my sme mali cumlik do 3 mesiacov, potom uz nie

maculienka123
20. jan 2010

evit ako vazne?a to nechcel maly cumlik?

evitkamalicka
20. jan 2010

maculienka nechcel, on ho mal len pri zaspavani a potom ho sam od seba zacal vypluvat a viac nechcel

jajka28
20. jan 2010

baby ani náš vobec nechcel cumlík až od 7 mesiaca zistil ako sa to dudká 🙂 a doteraz ked je unavený si zoberie a na zaspatie tiež...
ale budem sa snažit učit na cumlík ak sa bude dat, lebo on aj zle spaval, aj sa trhal, iné si vtedy zacumlíkuje atd...

leteku
20. jan 2010

Tak moja malá bola cumľová a uplne odbúrať sa nám ich podarilo až keď mala tri roky. Takže ja s cumlíkom rátam a keďže kojiť budem môcť najviac tak tri mesiace tak aj fľašky budeme veľmi potrebovať. To určite poriešim Aventkami.

lenadka
20. jan 2010

mne prisli minidupky a overaly 😀 kedze Lucia bola zimna babo bolo v zavinovacke a mala len kosielku a na nozickach latkovu plienku-zdalo da mi to prakticke, lebo take pidi babo kazdu chvilu clovek prebaluje a dupky som nepotrebovala, ale letne sa mi zda ze by bolo krute v 30° teplotach balit do zavinovacky 😕

idem von, pocujem, skolkarov z okna ako sa sanuju pistia na pol dediny, tak idem pozriet moju bosorku co vyvadza 😀

witchka
20. jan 2010

silwietta - mne tam rodila sestra, tiez bez zazmluvnenia a tiez mala problemy a lezala tam a vychvalovala si, tiez kamosky co tam rodili boli spokojne velmi...ja som sa bavil aj s gynekologom a odporucil mi tuto nemocnicu, asi to bude vonco 🙂 aj sa tam zda sa mi najlahsie parkuje, co mne bude sice suma fuk, ale ludom co pridu za mnou to bude fajn

bihan - ze aky napad? 😀 😀 to vies, otvorenych tu mam x stranok + robotu ale ze 2 koniky vela seba otvorene, to ma nenapadlo 😀 😀 😀 😀 inak mi prisiel tiez pidibalik s ball, je supis, este retazku dlhu a bude to 🙂
a ten napad na tom amazone je fakt dobry 🙂 co uz ludia nevymyslia?

inak vecicky, ja som si kupovala sem-tam nieco aj predtym, ked sa mi nieco pacilo, v tej amerike som pokupila zopar, ale kebyze fakt viem vtedy, ze nam to vyslo, tak tam nakupim garederobu az do 2 rokov, to je sila...

bihan
20. jan 2010

Witchka, garderóbu nakúpiš aj teraz za pár šupov z britského ebaya, neboj 😉
Ja naozaj milujem biobavlnu a keď sú sales, tak nakúpim pokojne na rok dopredu, lebo je to kvalitka, ktorej sa proste nemá čo stať, za ten čas. Pre malú som teraz kupovala tričká 3-4r, ktoré bude nosiť na jeseňa ale na jeseň už na stránke nebudú.. alebo tričko a bavlnené nohavice na mimi (len som prestrelila veľkosť - 6-12 je ešte nositeľné aj pre Sáru 😅)..tak ich chodím hladkať a objímať 😀

Pre malú som žiadnu klasickú zavinovačku nemala a teraz budem mať zavinovaciu deku z meriona - to je jeden z naj materiálov na svete 😵 V zime hreje, v lete chladí.. Sára má z merina nočnú košeľu a je úžasná.

rubinka
20. jan 2010

Jaj baby teraz som pozerala na MTV takú reláciu, volá sa to 16 a tehotná a zrovna tam bola baba čo sa rozhodla dať dieťa na adopciu, ja by som toto fakt nedokázala, som pri tom bulila jak malá.

jajka28
20. jan 2010

rubika juuuj to su ine citáááky-to ja ani pozerat nemožem ani Reflex večer vždy tam ukazujú nejaké chudiatenka a to človeka aj odradia mat deti 😠

si zober kolko ja mám otaznikov v hlave ako vychovám 2-ky plus 1 ale nebojím sa, hlavne že sa lubime moc

a povedzme si že nech ho dá radšej na adopciu ako do kontajnera 🤐 /strašne sa rozčulujem ked vidím v telke tie ro-dievčatká, oni sa nestresujú ako my, čo v tehu,má ich 7 / to nerieši či s bratom 🤐 ani nevie ako sa volajú behá to holé bosé, rodia v latríne, sakra no comment 🤐 / už si radšej hryznem do jazyka

nikitka231
20. jan 2010

no maminy ja nestiham citat normalne, sa priznam ze sa aj pobavim som myslela ze ja som asi jedina nejaka ina ale vidim ze problemy s vacsim bruskom v 11tt su normalne inak som citala ze je to kvoli tomu ze ak uz mame doma jedno a viac maternica nie je taka stiahnuta a preto to tak vidno na druhorodickach,tak fakt neviem co si o tom mysliet 😀 alebo zeby sa brusko nafuklo ozaj zo zapchy??ze rano ploche a vecer ako v 5 mesiaci ?

witchka:ozaj si mam pobavila:D uz sa citim lepsie....len vecer ked niekam pojdem tak si dam rovno teplaky lebo sa nezmestim do nicoho do kelu,pribrala si nejake to kilecko ci este ani moc nie?

jajka28:ja som mala taky isty problem v 5tt podozrenie na mimomaternicove kedze moje prve tehu bolo mimomater.neskoro sa na to prislo nasledna laparoskopia a odstranenie praveho vajcovodu a druhe tehu rizikove:( od 20 tt a teraz co cakame tak v 5tt to podozrenie na mimomater v 6tt mi povedala ze vidi dve ,to ma zalial potom jedno malo 18 mm a druhe 15mm s tym ze aktivita srdca pri druhom bola negativna a ked som bola o tyzden v 7ttˇtak zrazu tam nic nebolo vino ale ze jedno je iste!!!tak som sa potesila aj tomu ale teraz v piatok mam ist na sono a stlae mam strach ci to dobre videla,sa mi to nezda zeby za jeden tyzden zmizlo..tiez mi vravela ze je to syndrom miznuceho dvojcata a aj v knizke to mam ...viem co asi prezivas...drzkajte sa

witchka
20. jan 2010

niki - lenze ja som prvorodicka, takze musim najst iny dovod na vecerny velky bruch 😀 a pribrat, no od tej ameriky, od novembra tak do dvoch kil max, som rada, ze aj ta rucicka nesviha kazdy den o kilo viac 🙂

jajka28
20. jan 2010

nikitka je to vraj veľmi časte vraj tie čo idu až okolo 10 tt ani nevedia že mali najskor 2 v brušku...vraj sa vstrebá...no uvidíme mám neuverit.strach po mesiaci čakania čo mi povie, len nech su ok! počuj a mala si nejaké špinenie, alebo silnejší výtok???

lenadka
20. jan 2010

nikitka ,teda same problemy 😔 je to hrozne ta neistota, do vcera som ju tiez prezivala...s tou zapchou neviem poradit, ja ju nemam, pekne klusem kazde rano a neviem nic pre to special nerobim, papam ako inokedy, len viac pijem, lebo ma stale smadi. Skus este zaradit slivky do jedalnicka, aj susene su na zapchu vraj super /ale pozor ake si kupis, treba ich pred papanim poriadne poumyvat/ a niekto ma zas odporucene lanove semienka, rano za cajovu lyzicku a vraj potom utekat 😕
v kazdom pripade rano nalacno sa poriadne napit ako pisala bihan tiez zabera 😉

witchka
20. jan 2010

babule, este jedna otazka. Manzel teraz na mna vyvalil romatikus vikend v tatrach, jasne ze zo zimnych sportov budem praktizovat len prechadzky, ale co sa tyka wellnesu, by som si mala nechat zajst chut, ze? Myslite ze aspon masazky mozem?

lenadka
20. jan 2010

a s priberanim...no najskor som pribrala 2kg a teraz vazim menej ako na zaciatku tehu 😅 pritom som nevracala, doma na vahe mi to vsak ukazuje inak ako u doktora, ale dohodla so msa s nim ze tam sa budem vazit...tak pocitame podla ich vahy som -0.2 kg 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre