♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
25. nov 2010

@kvietok121 vobec nie je pravidlo ze musi vygrciat vsetko. existuje aj skryty reflux kedy sa mlieko vrati len do pusy a dieta ho nasledne prehltne a tym sa len drazdi pazerak (su studia ze to moze v neskorsom veku sposobit nadory takze by sa to malo liecit).
a ako rozoznas? reflux je aj niekolko hodin po najedeni (zaludok je v pokoji-pasivny) lenze kardia nie je uzavreta takze mlieko vyteka a grcanie je ked je napr dieta hladne- spapa vela-zaludok sa roztiahne a nasledne stiahne (aktivny pohyb) a tym sa cast mlieka vyvrati. ale tym to hasne. a potom uz negrcia viac. ale reflux je stale vkuse cely den aj celu noc.

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 bol zlatuckyyyyyyyyy
@groka ja to neviem tak zhodnotit tiez mame aj podbradniky mokre aj prezliekame ale nam sirupcek pomaha, nie je to bez grckania ale urcite menej a kedze priberame tak ze nemozme vygrcat vsetko ze by sa to malo upravit mne povedali do pol roka

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 aj ona bola krasna nevesticka

kvietok121
25. nov 2010

@jankasramka tak vsetko co si nnapisala sa nas tyka ☹

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 vsetky boli krasne len tie reci hrozne

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 boli jasne ale tato bola krasne svoja prirodzena a na nic sa nehrala

jankasramka
25. nov 2010

@kvietok121 vsak ked ten sirupcek zabera tak je to ok. ved ten je na reflux. a nijak sa nevstrebava do tela takze sa moze dlhodobo pouzivat. on sice reflux nelieci lebo neposobi priamo na kardiu ale upcha ju aby mlieko nevytekalo takze ucel to splni kym sa kardia sama upravi a bude mat silu uzavriet sa (ten polrok co si spominala).
je to hlavne vyhodne ak kojis.

mna sa dr. spytal hned ze ci chcem kojit. lebo ak nie tak ti len daju UM AR a vyriesene. ale ak kojis tak sa to riesi bud sirupcekom alebo cisapridum alebo domperidonum alebo metoclopramidum.

kvietok121
25. nov 2010

@jankasramka ano snazime sa aj ked niekedy je to tazke lebo je nekludny a to vtedy ked mu to ide hore, niekedy nic a niekedy ... no co dufam ze sa mu to tam vyvynie kym bude papat prikrmy

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 ja si tiez myslim a tiez mala vela z mojej az na obrad my sme mali v kostole

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 vazne sa mi zdala byt z tech 3 naljepsia aspon podla mna

danulienka35
25. nov 2010

@jankasramka ako vas citam mi sme nikdy nevracaly a uz vobec nie ani grgnut co som sa cudovala i lekarky pytala a ta povedal ze ak je spokojna je vsetko ok

mamisqva
25. nov 2010

@jankasramka dik ze si to tu takto popisala o refluxe vidno ze si odbornik je to aj nas problem nam to dr tiez vysvetlovala ale chapala som to len tak tak.nam dala dr gastrocinezine pirulku rozdrvim vo vode a desat min pred papanim dam pokazde to vytvori taku zelatinu a zatazi zaludok.Myslis ze to moze prejst aj skor lebo mne sa zda ze je to lepsie a uz jej to ani nedavam obcas.

mamisqva
25. nov 2010

@kvietok121 aj my ideme na nozicky februar a to treti krat tak stale balit nasiroko a ona si tak rada kopka asi jej to tiez budem castejsie dovolovat dufam ze to bude ok.

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 najviac prirodzena

kvietok121
25. nov 2010

@mamisqva
@mamisqva my len druhykrat az v piatom

kvietok121
25. nov 2010

@mamisqva my sme sirup prestali davat a potom sa zas rozgrcal tak davame znpva

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 ano 😀

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 ale aj tak by som sa nikdy neprihlasila ved je to tvoj najkrajsi den a aby ti ho niekto kritizoval, to by som nechcela

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 to ani ja nie zajtra mame farmara pozeraj 😀

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 tak toho nekukam lebotatinko ma akcny piatok ... na neviem akom programe 😀

kvietok121
25. nov 2010

neviete kde je @akika

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 sak v sobotu opakuju

kvietok121
25. nov 2010

@danulienka35 sobotu sme u svokrovcov takze to absolitne telku nestiham

danulienka35
25. nov 2010

@kvietok121 skoda povieme ako a co bolo

lenadka
25. nov 2010

@jankasramka to cisapridum je aky liek? Nevies ci to dostat aj v SR?
@kvietok121 mna dr. presviedca ze ten sirup nemam davat ale nutriton-vlakninu svat. chleba, zaberal?

mirmaj
25. nov 2010

@kvietok121 a podarilo sa vam pri nej aj zabuvať alebo ani nie? 😀
@danulienka35 @kvietok121 aj ja pozerám tie 4 svadby a dopriala by som to tej dnešnej 😀 mne tam ani tak nevadí ta češka ako ta čo bola v utorok 😝 😝 ta fakt len hľadá čo by mohla ohovoriť že bolo zle 😠

danulienka35
25. nov 2010

@mirmaj ta dnesna vazne bola uplne svoja ta by mala vyhrat a bola pekna i na to ze je silna pekna bola velmi

mirmaj
25. nov 2010

@danulienka35 hej to si aj ja myslím, že bola fakt prirodzene pekná a tá krava povie, že mala krátke šaty a čo ja viem čo všetko a ona sa asi zabudla pozrieť do zrkadla ked išla dnes na tu svadbu, ved tie šaty mala úúúúplne hrozne na prsiach, asi tak o 2 čísla menšie alebo čo? 😲 😲
@kvietok121 si sa pýtala čo je s akkikou, vraj ma pokazený PC tu katulka písala myslím

danulienka35
25. nov 2010

@mirmaj mne sa velmi pacila a toho malinkeho mala krasneho a uprimna sa mi zdala byt zajtra mame farmara 😀 to bude zasa

mirmaj
25. nov 2010

@danulienka35 hej ten bol fakt krásny, mm si myslel, že je to umele babo, ale on tak na prvý dojem pôsobil, taký zlatý bol a s tým cumlíkom fakt perfišný 😀 no to sa teším na farmára zajtra 😝 ale čo som videla ukážky tak mne to pripada že su tam ešte aj tie ktore už povyhadzovali a to nechápem prečo 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre