♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
1. dec 2010

@akika722 pozeram,že sa trapite . čo ma maly candidu? ako sa to prejavilo? u nas sme s MM mali bolesti hrdla vyše mesiaca , MM mal v hrdle candidiu a ja som umieralam bolestou,tak vzali vyter aj mne,dali flukonazol nazatial -kus pomohol,tak došiel vyter negativny -to som ale verila,že tam ta candida bude,a nič, tak som ešte vypitala jeden flukonazol a ako tak sa to polepšilo. mna mesiac boli hrdlo,ucho,nemožem polykať,sucho v ustach,svrbeli ma kutiky ust,raz sa mi zapalilo jedno oko,potom druhe a dookola a dokyna tvrdi že mi nič neni. a manžel čo ho kus bollo hrdlo tak bum candida. tbobi sa zatial drži,ale ma take smradlave kaky slizove,tak tiež ma ta candica napadla už skor,či to nema

denisocka
1. dec 2010

😀 jaj a pozeram že ešte prikrmy spominate, ja som dokyne vravela,že kým maly pribera,tak od ukončeneho 7mes začnem,viem jak to da človeku zabrat -navarit,nakrmit,umyť 😀 už sa mi nechce ponahlat ako so šimonom a dokyna na mna -že nieee - od 4.mes kojene tiež,že do konca 6mes aby už mal popapanu všetku zelenu aj ovocie tušim vyskušane . tak ako toto určite robit nebudem

alure
1. dec 2010

@jankasramka
moja dúfam že to zvládneš a prekonáš to aj vďaka Tatranke ktorá ti to snáď vynahradí ....určite ak sa trápi bude to pre neho to najlepšie,aj keď sa to ťažko pripúšťa ☹
@akika722
moja určite to zvládnete a ustúpi to všetko a čoskoro bude všetko ok 😉 ale normálne som ostala prekvapená že "práškový cukor" to som ešte fakt nepočula tej Dr. by som povedala svoje ach jaj ...to je des keď niekomu veríš a môže spôsobiť problémy....no snáď vás nikto neuriekol a všetko sa dá do poriadku..inak s tým urieknutím ja aj keď ideme do obchodu a berieme Denisa vo vajíčku a vidím že sa na neho dívajú ľudia hneď ho obrátim aby mu "neprišlo z očí"
@memory97
ak začnete dnes so špenátikom daj vedieť ako Dávidko maškrtil 😉 Oliver to mal veľmi rád tak ako zemiačik s mrkvičkou čo chutilo aj vám...ozaj vy ako dlho už prikrmujete? pomaly môžeš asi prejsť aj na ovocie,či nie?
@liba78 čítam že aj vy sa trápite so spaním 😒 😒 my sme posledné dni cez deň takmer nič nenaspali fakt len na pár minút a už bol hore a v noci je každé dve hodiny hore ☹ snáď je to len prechodné a dá sa do poriadku...

evanns
1. dec 2010

@akika722 bude dobre moja...nebojaj...daju mu tabletky po ATB a preliecite sa uplne a bude uz pokoj ...drzim palce... ty si natrafila teda na riadne "uvedomelu odbornicku" tu prvu dr. co si mala ☹ ale super ze si ju vymenila a uz bude vsetko o.k

alure
1. dec 2010

@denisocka
ja som na tom podobne tiež sa mi nechce ísť do príkrmov skôr ako v 6 mesiaci...tak sme to riešili aj s Olim a nemyslím si že o niečo prišiel a tiež si myslím že kým priberáme nemá zmysel prikrmovať...

akika722
1. dec 2010

@denisocka ahoj...maly mal v puse ked mal myslim 1.5-2mesiace biele,prenieslo sa to mne na prsnik,dr.nechala tak...vytierala som fialovou vodičkou,zmizlo tak sme neriešili...ale to čo pišeš určite sa dajte vyšetriť všetci...presne to iste mal Paťko...hrdlo,nos,zapalene oči asi 2-3x,uši 2-3x a podla dr.to nič nebolo..kašlal ako tuberak a stale sa sťažoval že ho boli hlavka.
zmenili sme dr.detsku...ona našla Samkovi ulziny za uškom z očkovania/očkovala mi ho stara dr ked nemal doliečene pliecko...Paťkovi z vyterov vyšla taka bakteria v nose,čo dr.vravela že videla zatial len 2-3x za život/dr,ma okolo/ 40-50rokov/a oči uši sme mali už všetci zapalene.mam doma pol lekarne...nedavno ochorel Samko,brala mu stery a vyšlo že jeho teličko je premnožene kvasinkami ☹
to z toho čo mal v puse čo saneliečilo.tak vo štvrtok nam da nato niečo

akika722
1. dec 2010

@evanns a si predstav že ta užasna dr....no ešte ja som k nej do 18ky chodila ☹ ale asi stara škola...tak vieš
@alure s cukrom som mu to aj tak nerobila 😒

akika722
1. dec 2010

ste zlate baby...ďakujem

alure
1. dec 2010

@akika722
no veď to nie je normálne...ešte dobre že ste zmenili Dr.
Držte sa mojko

akika722
1. dec 2010

@alure ďakujem,už aj mm je z toho všetkeho zufali...a ešte ta skôlka do toho 😖

ako dlho vam papju kojene deti?moj najnovšie je napapany za 10minut 😕

alure
1. dec 2010

@akika722
no aj mne sa malý napapá skôr ako pred tým,ale je to ok už má silnejšiu saciu silu a to čo pred tým potreboval na papanie 15-20minút teraz mu stačí 10 🙂 a ako Pati ? spokojnosť v novej škôlke? som to nepostrehla či sa podarila zmena a čo psycholog?

denisocka
1. dec 2010

@akika722 a samko mal nejake priznaky? no ja neviem,to sa da v krvi ta canduda ziatit?žeby som šla. muž je preliečeny flukonazolom,ja som tiež vybrala 2 jednorazove tbl. hrdlo už celkom OK,iba uzlina teraz nalavo v hrdle a nejaka nalavo od hrdla smerom k pleci,ako ked maš natiahnuty krk ked krivo spis. kaslat kašlem už menej,rano hlavne hlieny a hrdlo už ok-kým nezjem rožok alebo niečo,vtedy sa podrazdi a boli ma dalšie 2dni.

akika722
1. dec 2010

@alure ano...nastupuje do novej od januara...teraz je ešte v starej..ale neboj už je po tom všetkom iny pristup 😉
psychologička povedala že jednoznačne zmena školky a že on vobec nie je hyperaktivny,že to sa lieči s liekmi...že je živši ako každe normalne dieťa a že je moc šikovny na svoj vek..a že to je len problem učiteliek že si s nim nevedia poradiť vraj v nom chyba nie je

akika722
1. dec 2010

@denisocka praveže žiadne priznaky...nie jemu nebrala krv,robila vytery z hrdla a nosika..tam sa to nahodne zistilo...robila to lebo niečo chytil od paťka...keby bol zdravy do teraz o ničom neviem 😒

21
1. dec 2010

@katulkaaaaaa migreny zatial nie su lepsie a mame sa vcelku fajn. Terezka trosku kasle, ale inac dobre. Stale slintame a hryzieme uz dlho, no zubkov nikde... 😀 😀 😀

denisocka
1. dec 2010

@akika722 a začalo to všetko s uchom,zalahlo mi , potom ma začalo po týýždni boliet -na ORL všetko OK,tak oko , hrdlo ,oko - ucho - hrdlo dookola .....

kvietok121
1. dec 2010

@liba78 aj my sme mali blbu noc popytal si vecer o desiatej, potom o pol jednej, o pol stvrtej a od siestej uz buntosil ani jest ani spat

kvietok121
1. dec 2010

@alure to je super ze papate kratsie, aj mne sa zda ze sa to skratilo, ale niekedy mam pocit ze je to castejesie

denisocka
1. dec 2010

@21 a co mu dali na tu candidu,ako sa to vola?

akika722
1. dec 2010

@denisocka nemaš aj ty nejaky zahadny virus ako sme mali my? 😒

majka35
1. dec 2010

dobré ránko

@akika722 ja som si ešte včera večer čítala, čo máte zas za problém, ale už som nestihla odpísať ... ja nechápem, ako to mohla dr zanedbať ... 🙄 verím, že s všetko dá do poriadku ... sú veľmi dobré probiotiká na preliečenie celého organizmu, sú veľmi silné, je ich 5 kusov ... barborke veľmi pomohli ... neviem si spomenúť na ich názov, ale musím posliediť a internete

akika722
1. dec 2010

pozrite aku nadreru mi ušila jedna kočka odtial z MK 😀 ešte aj Paťko sa tam vojde 😀

alure
1. dec 2010

@akika722 tak to je presne ako som ti písala,je šikovnejší a učiteľky nevedia ako na neho...to je hrozné ešteže ste to podchytili včas...my sme sa s tým trápili a vyšlo to na povrch až v škole.Hlavne že už bude dobre 😉
@kvietok121 aj mne sa zdá že je to častejšie ale kratšie..no čo už 😉

denisocka
1. dec 2010

@akika722 neviem aky ste mali vy,ale asi to virus bude,lebo ma napada,že som mala CRP negativne v čase najhorších priznakov. vravim si -tento rok 2010 je cely napiču . stale sme chprý-hlavne ja -cele tehu preležat,tak toto sa neviem vyliečiť, roboty u MM malo, skolka -nervy, no už nech je rok neparny,lebo parne roky neznašam

akika722
1. dec 2010

@majka35 ok pozri moja..ja skusim všetko...bojim sa toho zapalu pluc kedže je choručky..no už len trošičku ale predsa

kvietok121
1. dec 2010

@akika722 zlatucke

kvietok121
1. dec 2010

@alure tak nie sme sami

akika722
1. dec 2010

@denisocka no..niečo mi hovor... 🙄 aj vy ste mali problemy so školkou?????
ale ste kraaasny 😵 😵 😵

denisocka
1. dec 2010

@akika722 mali.... kým nedošla nova učitelka.od 3.10. chodi bez problemu

liba78
1. dec 2010

Dobré ránko pre všetky miminká a mamičky 🙂 @jankasramka ďakujem za zhrnutie 😉 Pejkovi bude dobre v konskom nebíčku, šepni mu nech mi tam pozdravuje Vanesu. 😵Keby chcel, môže jej aj dvoriť. Bola to krásna kobylka.

@akika722 chúďatko moje ty aj Semi. Tá blbá candida je určite z ATB. Jurko ju mal hroznú keď som ich brala ja. A nič vtedy nezaberalo ☹ Ale moja dr mi kázala to denne natierať tou fialovou vodou, v puse to mal skoro stále som sa hnevala, že to nezaberá. Ale možno preto sa mu to nerozšírilo. (veď som ich brala 3 týždne) Možno by si mohla urobiť z očí všetkým doma, no skôr by si sa mala preliečiť aj ty poriadne. nech sa už doma žiadne bacile nevyskytujú. Máte všetci oslabenú imunitu a tým sa to u vás stále točí.

majka35
1. dec 2010

je to PROBACIN, pomýlila som sa, nie je tam 5 ampuliek, ale 7

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre