♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
2. dec 2010

@mirmaj hm,aj mamina ma presviedca, ze ked uz bude mat ukonceny 4. mesiac, ze by sme mali, tak asi to skusime, bude zabava 😀

21
2. dec 2010

@seagull2404
@mirmaj , deti na UM by sa mali zacat dokrmovat od ukonceneho 4. mesiaca a deti na MM od ukonceneho 6. mesiaca.Skor nie je zdrave, lebo MM ma vsetky potrebne vitaminy pre polrocne deti.

seagull2404
2. dec 2010

@21 no,my sa nekojime, tak to bude v poho

21
2. dec 2010

@seagull2404 , jasne, bude nejaky ten zazitok. 😀 Ja sa bojim, ako to bude s kakanim, pri oboch chalanoch bol problem, tvrde a tlacit..., ale mame este cas pri Terezke. Som zvedava, ci bude Tamarke chutit. 😉

danulka3
2. dec 2010

ahojte,sme doma z prechádzky a znova máme teplotu 😠 38,5.Dala som mu polovičku čípku,snáď mu to pomôže.Muža som vyhnala do obchodu kúpiť elektronický teplomer na čelo,až mám malého pod kontrolou,keby začala stúpať.Teplotu sme tu snáď dostali po očkovaní len my.

21
2. dec 2010

@danulka3 , aj my sme mali teplotku, no len zvysenu-37,3...ale vrackali sme.

danulka3
2. dec 2010

@kvietok121 ten recept vyzerá super,robíš ich nejak dopredu,ale stačí pre sviatkami,či nebudú tvrdé.

kvietok121
2. dec 2010

@danulka3 nie ked sa obalia cokoladou su fantasticke mekulinke dnes spravis a zajtra jes a jes aj o niekolko tyzdnov malulinke

danulka3
2. dec 2010

@21 37,4 sme mali včera večer(očkovanie bolo včera),doobeda nič a teraz sme prišli z vonku a že 38,5

danulka3
2. dec 2010

@kvietok121 recept si uložím a určite vyskúšam 😝

kvietok121
2. dec 2010

@mirmaj vzdy jednu neviem kolko ich vyjde ale je ich dost tak akurat

kvietok121
2. dec 2010

@mirmaj to som rada ze som poradila su fakt dobre dufam ze budu chutit

kvietok121
2. dec 2010

@danulka3 ok aj ty nejaky napis oblubeny nech sa aj ja inspirujem

kvietok121
2. dec 2010

@seagull2404 tak pozeram ze aj vy uz zacinate papat

danulka3
2. dec 2010

@kvietok121 môj najobľúbenejší je griláž,ale ten asi každý pozná

kvietok121
2. dec 2010

@danulka3 daj recept je ich tolo receptov take som este nepiekla a akurat som na ne myslela ze by som ich mohla spravit

danulka3
2. dec 2010

@kvietok121 30dkg kryšt.cukru,25dkg masla, 20dkg orechov,1 kodenzované sladené mlieko, tortové oplátky
Do upáleného karamelu vmiešaš celé maslo tak,aby sa vpilo s cukrom.Potom pridáš orechy a nakoniec kondenz.mlieko.Chvíľku povaríš a natieraš oplátky.

Bez grilážiek si neviem predstaviť vianoce 😉

kvietok121
2. dec 2010

@danulka3 ok ukladam a kolko oplatok? 1 balenie

danulka3
2. dec 2010

@kvietok121 stačí jedno

kvietok121
2. dec 2010

@danulka3 ok tak budeme piect

augustove mamicky prilepte aj vy nejaky receptik

liba78
2. dec 2010

@kvietok121 tak daj pozor na perníky, aby neprihoreli. Mne sa dnes len prevarila brokolica v pare. Ale tá bola na šťastie len pre mňa. Chlapi (už len 2ks 😀 )mali cesnačku a bravčové na prírodno s opekanými zemiakmi. Cesnačka ostala aj na zajtra, ešte vymyslieť čo druhé 😝
Moje medovníčky: 600g hladkej múky, 500g kryštál. cukru, 4 vajcia, 100g medu, 1 lyžička škorice, 1 lyžička sódy bikarbóny, 1 vanilkový cukor. Večer zamiesiť a nechať do rána odpočívať (nie v chladničke) Potom dobre premiesiť na pomúčenej doske (po častiach, je toho veľa) vyvalkať cca 0,5 cm, vykrajovať, potrieť vajíčkom a piecť. Treba piecť skôr, lebo im chvíľu trvá kým zmäknú. (po upečení sú mekučké, ale potom stvrdnú) U nás prvá várka zmizne hneď, tak robím z dvoch. Ale je toho dosť aj z jednej. Potom ich zdobím polevou s bielka, práš. cukru a trošku solamylu.
Ďalšie musia byť linecké, potom som mm sľúbila medové rezy a uvidím čo ešte 😝
Ak príde dobrý tip, vyskúšam. 😉

kvietok121
2. dec 2010

@liba78 tie medove rezy my ma zaujimali

liba78
2. dec 2010

@danulka3 presne takéto robím aj ja, sú super. A orechy do nich len nasekám, aby boli cítiť kúsky. 🙂

liba78
2. dec 2010

@kvietok121 chceš recept ?

kvietok121
2. dec 2010

@liba78 jasne prosiiiiiiiiiiiiiim si

danulka3
2. dec 2010

@liba78 ja som lenivejšia,ja ich pomeliem 😎

liba78
2. dec 2010

@kvietok121 Medové rezy
- 20dkg práškový cukor
-3 vajcia
-3 lyžice medu
-7 dkg masla
-1 menšia lyžička sódy bikarbóny
-45 dkg hladkej múky
- 5 lyžíc mlieka
Vajcia, cukor, med a maslo miešame nad parou do husta. (dosť dlho to trvá) Pridáme sódu, mlieko a miešame chvíľu ďalej. Potom zložíme z pary a ešte do horúceho primiešame múku. Zmiesime. Rozdelíme na 4 diely, vyvaľkáme a upečieme. Ja pečiem na opačnej strane plechu a na pečiacom papieri. (na ňom pečiem všetko 😝 )
Vzniknú 4 pláty, ktoré po vychladnutí plníme krémom.
Ten robím z 1l mlieka, 3 zlatých klasov, 1 vanilky a 4 lyžíc kryštál. cukru. Uvarím hustý puding. Nechám vychladnúť. Vyšľahám veľké maslo s práškovým cukrom a primiešam vychladený puding. Potom prilejem trošku rumu. To je môj uni krém, keď mi ostane spravím roládu s banánom, aby som ho minula. Poprípade z odrezkov tých ježkov, tam miniem všetky "odpadky" Ten krém sa dá dobre obmieňať, napr s inst.kávou, kakaom, alebo karamelom z vareného salka 😉

jankasramka
2. dec 2010

ahojte, len vas docitavam pri ranajkach....
matea uz vobec nebavi hrazicka lebo si tie hracky nemoze dat do pusy-ich taha,taha a nic tak ho to prestane bavit....musim nieco vymysliet lebo inak si s vami ani nebudem moct popisat 😒

jankasramka
2. dec 2010

@liba78 slintaaaaaaaaaaaam.....

liba78
2. dec 2010

@jankasramka môj dnes chytil do oboch rúk podbradník a najskôr ho dlllho obzeral, potom ho narval do pusy. Koľko sa dalo. Zabavil sa tým skoro 1/2 hodiny. Bol v kočíku s polohovaním na 3, tak sa mu to páčilo. Možno netreba ani drahé hračky. Toľko v húpačke Aqvarium nevydrží. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre