♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
2. dec 2010

@lji ja sa neriadim vôbec podľa návodu na krabici, lebo to by sme mali spapať už 180 a to sa nam nepodarilo ešte nikdy, my máme problem spapať aj 120 ale tak jej robievam ale často to pijeme na 2x 😒
@memory97 na 120ml dávaš 3 odmerky nie 4? ved papate nutrilon ako my nie? čítam že papate podobne ako aj my 120 na etapy a dnes neuveriteľne málo vypila neviem či vôbec 500ml som do nej dostala, ešte ju nakrmim teraz večer nech ma aspoň pol litra 😖

mirmaj
2. dec 2010

@akika722 s tou Sipeky je to smutne, som dlho ani nevedela že je chorá ☹

akika722
2. dec 2010

@mirmaj ani ja som nevedela že je chora ☹

lji
2. dec 2010

@mirmaj a aký máte režim časový medzi jedlami?lebo mne saška len pár krát nezjedla 😅 tá hltá ako divá 😅 a tak som nechcela aby bola po rodičoch 😀

inak o sipeky som nemala ani šajnu.len teraz som sa dozvedela že bola vobec chorá. ☹

memory97
2. dec 2010

@danulienka35 aj tebe🙂

memory97
2. dec 2010

@mirmaj ano 4 som sa sekla v cisle🙂 to by mal len riedenu vodu🙂 nam sa tiez pohorsil maly,doteraz to bolo dobre, sa rozjedol, ale u nas to mozno sposobili aj prikrmy, lebo uz toho spapa podstatne viac ako zo zaciatku🙂 co sa tyka zeleninky a kase. Neboj ona to dobehne, aj maly sa teraz zobudil a este si pytal duplu a to som myslela, ze mozem pokojne spat do rana 😀 😝

vladka84
3. dec 2010

dobre ranko, tak nam znova nasnezilo...ale dnes som mala prekvapko, vstanem, odhrnem zaluzie a nejaky ujo sused lopatuje 😅 asi sa nadomnou zlutoval 😀
vela ste toho nepopisali, tak nemam co citat pri ranajkach 😨

mirmaj
3. dec 2010

@lji toho sa neboj, že ked teraz veľa papa že by bola potom macko, myslím že je to len chvíľkove teraz a potom to vybehá 😀 aj my máme dobre šunky lebo doteraz dokázala za deň vypiť niekedy aj 8 fliaš a teraz jej úplne stačí papať každé 4 hodiny niekedy aj viac a stiahne asi 40ml a má dosť a potom sa trápime aj vyše hodiny aby to dopila ☹
@memory97 som si myslela, že asi si sa len sekla 😉 u vas to budu určite príkrmy, aj kamoška ked začala davať malej príkrmy tak potom aj 7hodín nepotrebovala mlieko asi ich viac zasýti ta zeleninka 😉 len neviem teraz či mám začať s príkrmami lebo som čítala, že dieťa je na príkrmy pripravené vtedy ked vypije aj 900ml až 1l mlieka denne a ešte je hladne a to teda vôbec nieje náš prípad 🙄 ale zasa ak nebude chcieť to mlieko tak by sa možno napapala aspoň zeleninky tak teraz neviem a hlavne že všade píšu, že aj ked dostane zeleninku aj tak by denna dávka mlieka mala zostať rovnaká, no ale to su len teorie asi ich prestanem čítať 😝 😝

mirmaj
3. dec 2010

@vladka84 tak to je dobrý sused, aspoň niekto ma rozum 😉 , uvar mu zato čaj s rumom 😀

majka35
3. dec 2010

dobré ránko
čaj s rumom by som si aj ja dala ... som chorá, bolí ma všetko 🙄
smrť sipeky aj mňa dostala ... v mojich očiach úžasná žena, ktorá zdravo žila, pomáhala ostatným a nakoniec takto ťažko ochorela 😒

majka35
3. dec 2010

ináč čo sa týka príkrmov, mne moja dr povedala, že mám začať až od 4,5 mesiaca a pokojne aj od uknčeného 5. mesiaca, tak neviem 😨

mirmaj
3. dec 2010

@majka35 to vážne? mne povedala naposledy že normálne od ukončeného 4. mesiaca

majka35
3. dec 2010

ja som tiež tak plánovala, barborka som začala prikrmovať od ukončeného 4.mesiaca, ale teraz mi povedala, že mám ešte počkať 😕

vladka84
3. dec 2010

@mirmaj no budem musiet sa mu nejako zavdacit 😉 inak, to s tymi prikrmami je hrozne, take rozpoluplne nazory, mamina nech si hodi kockou, ze co ma teda robit 😝

majka35
3. dec 2010

@vladka84 presne tak, mne už je z toho smiešno, ako si lekári odporujú

mirmaj
3. dec 2010

@majka35 a povedala aj nejaký dôvod alebo len tak?
@vladka84 no to hej, fakt neviem čo mam teraz urobiť či začať prikrmovať alebo nie....a do toho moja mama a už si jej dala tu mrkvičku? to už by si vážne mala 😝

majka35
3. dec 2010

@mirmaj nie, žiaden dôvod, ja som sa opýtala teraz v utorok, keď sme boli na očkovaní, že terezka už bude mať čochvíľa 4 mesiace, či môžem začať s príkrmami a ona: no počkajte ešte mamo /neviem prečo ma furt volá mamo/ 2-3 týždne a stačí aj do konca piateho mesiaca a potom mi aj začala podrobne vysvetlovať, ako mám postupovať

mirmaj
3. dec 2010

@majka35 no a my sme takto boli na očkovaní presne ked mala 3 mesiace a preočkovanie a poradňu máme až teraz 15.12 a hovorí to už budete mať preč 4 mesiace, tak mi rovno dala brožúru k príkrmom, lebo že to už budeme môcť papať aj ostatné. to mamo znie tak pekne východniarsky 😀

seagull2404
3. dec 2010

ranko dievcence

no presne toto mna stve, kazdy mi nieco ine povie s tymi prikrmami 😠 moja mam stara skola, ze uz by som mala, moja byvala detska lekarka, ze pomaly od ka´konca 4. mesiaca, potom citam knihu, ze od 5. mesiaca, som z toho nesvoja, ideme v pondelok na ockovanie ☹ ☹ ☹ tak samusim opytat

vladka84
3. dec 2010

@mirmaj @majka35 ja idem do poradne buduci tyzden, tak sa opytam nasej dr.,ale ona je stara skola, tak uvidim co nam povie 😕
mna takto vytocila svokra, bola u nas na navsteve a prihovara sa malej, ze nooo, ty si uz velka slecna, povedz mamke nech ti da papat nastruhane jablcko, nie len to mlieko stale 😠 a ja jej hovorim, ze ved ma dva mesiace, tak jej predsa nebudem uz davat prikrmy, najskor v piatom, aj to ked uz nebudem stacit s mlieckom a urcite nezacnem s jablkom 😝 tak sa na mna pozrela, ze ako mozem takto ochudobnovat svoje dieta.. no chvalabohu uz ide naspat do Rakuska, aj ked teda za tie tri tyzdne bola u nas len raz... to by mi pomohlo, keby prisla pokocikovat malu, ale ju ani nehne, hlavna vec, ze jedalnicek nam bude upravovat 😠

vladka84
3. dec 2010

viete ako kraaaasne husto u nas sneziiiii 😵 😵 😵

ta Alica z Panelaku je riadna koza!

mirmaj
3. dec 2010

@vladka84 no to sa aj mňa svokra asi pred mesiacom opýtala či už som jej dala banán? 😠 no fakt by som začala práve s babánom ale pokočíkovať ju tiež nebola ani raz a to robí na 4 hodiny a jej vydarená dceruška čiže moja švagrina je nezamestnana a tiež nebola ani raz pokočíkovať malú lebo oni dve stále nestíhajú 😲 😲
to vážne u vas sneží? u nas vôbec...a slubila si nam pofotiť u vas zimu 😉

mirmaj
3. dec 2010

@vladka84 jeeej už je panelák? a čo urobila lebo už to neuvidím 😝

vladka84
3. dec 2010

@mirmaj no ako nabehla do bytu s rozopnutou bluzkou, ze Filipkoooo budu orgieeee 😀 😀 😀

vladka84
3. dec 2010

aktualne foto z balkona 😀
viac pofotim, ked pojdem po Timku do skolky 😉

katulkaaaaaa
3. dec 2010

ahojte 🙂 idem sa k vam nachvilku odreagovat,vcerajsok bol hrozny mala v kuse kaslala,vracala tri krat stale len hlieny,aj horucky mala....malinky sa nastastie zatial drzi,moja mama sa nadomnou zlutovala ze nech spi viki s nou,a ja ze sa vyspim 😀 no a maly prcek akoby to vedel bol hore kazdedve hodiny 😒 o 4tej som pocula malu jak place zase vracala tak bolo dospate,konecne to dnes vyzera malicko lepsie....u nas snezi,a moje zlatko musi lezat pod perinou a tak sme sa tesili na sankovacku ☹
vy ste popisali 5 stran ja vas ani nemam kedy docitat 😀

mirmaj
3. dec 2010

@vladka84 tak to máte krásnu zimu už, nádhera 😉 aj u nas už začína tiež snežiť
@katulkaaaaaa chúda, vy sa naozaj krútite stále dookola, myslíme na vas nech sa už poriadne preliečite 😅

seagull2404
3. dec 2010

@vladka84 jj, to su svokry, tiez by sa mi zisla viac pomoc ako rady, a nejaka ta pochvala 😉

evanns
3. dec 2010

dobre ranko baby...kde ste vsetky? snezi u vas? lebo u nas prsi ☹ ☹ ☹ tak nikam nepojdeme, mohlo radsej snezit ozaj

katulkaaaaaa
3. dec 2010

@liba78 ahoj aj mi vsetko do pusy strkame,dnes sa maly tak smial nahlas,zlatko moje...a viete co som si vsimla?ze ked sa rozculujem asi som velmi vtipna,mly ma zo mna toal srandu 😀
@alure fesakov mas doma,a ti si velka sympatacka 😉
@vladka84 fuuu to je ale snehu,aj u nas snezi ako blaznive,som rada ze nejdem nikam autom,pripajam foto s mojim ferari 😀 ako u nas prave snezi a moja chorobka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre