♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kila
21. jan 2010

hojte! Včera sme prišli k mojej mame a budeme tu celý víkend. Aspoň vás budem mať čas prečítať. My sa máme fajn. Nie sme chorí a aj ja sa už mám lepšie. Už nemusím ani toľko jesť lebo nie je mi stále zle, veď som pribrala už 5 kg! Dostala som aj tehu knižku, aj balík pre tehuľky. Mám aj fotku z 10 tt ale zabudla som fotooaparát doma. Škoda lebo máme dobré fotky az s Rékou ako sa sánkuje a aj malá fazuľka je fantastická! Veľmi ma zaskočilo na poradni keď som videla ako kope rukami nohami, s Rékou som bola na sone v 9 tt a ten rozdiel je obrovský! Už som nemohla vydržať a kúpila som aj fazuľke prvé dupačky, bol výpredaj zimného tovaru a pre malého aj tak budem musieť kúpiť nejaké teplé vecičky lebo po Réke zostali menšie čísla len letné, keďže sa narodila na jar. Ale chystáme sa ešte aj na väčšie nákupy najmä zimného oblečenia pre deti už na budúcu zimu. Milujem výpredaje a keď v októbri prídu zase chladnejšie dni tak nejaké základné oblečenie bude mať aj Réka aj malý a nemusím vtedy behať a rozmýšľať čo si deti oblečú.
A neviem prečo ale keď rozmýšľam o bábätku tak sa mu prihováram ako chlapčekovi, preto keď aj teraz budem písať možno raz použijem ženský rod, raz mužský rod a bude z toho taký mišung... tak sorry. Tehu demencia. Inak svokra by chcela zase dievčatko, lebo že chlapček je niečo úplne iné a dievčatká sú ovela lepšie (asi mala starosti s mojím manželom ). A manžel tiež hovoril že si nevie predstaviť že by sme mali chlapčeka. Mne je zas jedno, ale už som si predstavila ako premeníme "jeho" izbu na žlto-modrú.
A objednali sme zase eurookná, keďže ideme zase prerábať dom, vlastne ideme robiť druhú detskú izbu. Réka dostane našu a my sa presťahujeme do svokrinej spálne. A svokra sa odsťahuje preč. Takže budeme prerábať tieto 2 izby. Koncom februára už budú hotové. V kuchyni a detskej izbe už sú eurookná, potom nám zostane už len obývačka kde ich bude treba vymeniť. Takže máme veľké plány a málo peňazí a snažíme sa šetriť kde sa dá.
Už som bola aj v sociálnej poisťovni, vypítať si potvrdenie o tom že som dostávala materské, keďže to potrebujem k zvýšeniu rodičovského príspevku, ale musela som vyplniť len žiadosť a vraj mi to pošlú poštou. Už som to mohla dávno vybaviť ale teraz musím čakať na ten hlúpy papier. Vy ste to už vybavovali, ani vám nedali potvrdenie?

maculienka123
21. jan 2010

taj prave som dojedla vysmazany syr,je mi tazko 😠

lulusha
21. jan 2010

mnam, vyprazany syr...ja som si dnes pre zmenu zase uvarila spagety so syrom a kecupom, asi uz po siedmy krat za posledne dni 😀 😀 😀

lenadka
21. jan 2010

aj ja som dojedla ten syr, ja ho tiez obalujem 2x a boky este raz prebehnem, kupila som rodinnu tehlu, uprazila sa tak akurat 😝 😀 ale viac mi chutili tie zemiaky 😅 nakrajala som ich na kolieska dala na pekac papier na pecenie, posolila som ich orascovala a dala zapiect-urobili sa fantasticky chrumkave a nemusim drhnut pekac, lebo vdaka papieru sa nepripiekli 😀

mm, je tiez taky vsezravec, niekedy mi dokonca ohrna nos nad masom, ze chce bez masa, aj vcera mlaskal nad cestovinami so syrovou omackou-ze hmm mnam to co je taketo si este nerobila...no nenapadlo ma ze by mu to tak mohlo chutit, tak som to vacsinou robila len mne a malej na veceru ked mal poobednu a nebol doma 😅

michaela80
21. jan 2010

no ahojte akurat som prisla z ultrazvuku... trafila som na toho naj v uvodzovkach lekara ,po 2 minutach bolo po vysetreni ani mi ju neukazal a fotku len taku machulu mi dal...
tak som prisla domov a hned sa objednala na 4D ultrazvuk na 27.1 ....uz nech je streda...

lenadka
21. jan 2010

vcera o pol desiatej hadajte co som robila? piekla vyssie spominane zemiaky a jedla som ich okolo 22.30 😅

rosienka
autor
21. jan 2010

moj muz ma velmi rad bezmäsite jedla a je hrozne syrovy-ved typicky Svajciar, tak ked sme na SK, tak hned objednava vyprazany syr, lebo doma casto nerobim...ale minule som vytiahla z mrazaku ostiepok a ten som si len obalila v muke a mierne opiekla...mnam, dobre bolo

lenadka- ja by som tiez len zemiakove jedla robila, casto hodim na plech aspon hranolky 😉

lulusa- uf, ked pocujem spagety s kecupom, az ma dviha, sorry, ovela lepsia je klasicka talianska paradajkova omacka z cerstvych, alebo konzervovanych lupanych paradajok...ale ked ti chuti ten kucup, tak prosim

michi- no teda, to su lekari 😒 a vôbec ta oboznamil s tym, co zistil?

evitkamalicka
21. jan 2010

ja tiez nemam rada kecup, takze spagety len s kecupom a syrom u mna nehrozia, to ked si manzel dava, tak ma riadne nadvihuje, ja radsej fajnu omacku z mleteho maska k tomu alebo syrovu

kila
21. jan 2010

Mňa už prešli tie všeliaké chute na niečo, ani manžel mi nesmrdí. 🙂 Našťastie. 🙂 Teraz mi nerobí dobre káva, aj tak som už pila len 3v1, ale už nemôžem ani takú.

michaela80
21. jan 2010

nie len ma vystrasil ,pytal sa tam takej mladej ci vidi akciu srdiecka....a potom ze tazko zmerat bo sa mala hybe...

lulusha
21. jan 2010

kila, kavu ani ja uz nemusim... predtym som ju milovala, ale teraz na nu vobec nemam chut. Prave si davam cokoladovu mliecnu ryzu, mnaaam 😀

kila
21. jan 2010

No asi ma prešli chute len preto lebo som vás 2 týždne nečítala, teraz už zase začínam byť hladná. 😀

evitkamalicka
21. jan 2010

ja pojdem pomaly olovrantovat, som nejaka hladna

mata299
21. jan 2010

trocha som podriemala a hádajte, čo jem, keď vás čítam? syr a opekané zemiaky.... 🙂 hlavne, že sme pred tým poriešili kilá 😀 ...kila, ja už tiež nemávam také bludné chute ako predtým, ale zas keď som hladná musím jesť okamžite, lebo by som asi vraždila 😅 ...a káva mi nechutila, ale už mi chutí znova, no snažím sa tak jednu týždenne, aj keď ja pijem len ricore a to snáď ani poriadna káva nie je...
michaela, tak to je sila...ako môžu takýto lekári fungovať?musia hrozne milovať svoju prácu, to ako keby som sa ja síce dostavila na hodinu, ale len si ju tak odsedela a pozerala von oknom /aj keď decká by sa asi tešili 🙂

zuzannas
21. jan 2010

Lenadka diky za tip na zemáčky..určite ich čoskoro vyskusam aj s tym papierom na pecenie.. 🙂 a dala si ich do rury uz uvarene alebo surove?? 😕

evitkamalicka
21. jan 2010

ja si davam rozok s masielkom a slivkovym lekvarom 😅

kila
21. jan 2010

A ja si idem dať šišky, teraz ich moja mama pečie. 🙂

zuzannas
21. jan 2010

ja nemam teda so ziadnym jedlom ani pitim ziadny problem.. 😀

evitkamalicka
21. jan 2010

my budeme mat sisky v sobotu, svokra bude robit

rosienka
autor
21. jan 2010

ja prave tlacim jedno obrovske a super zrele mango, hmmmmm

evitkamalicka
21. jan 2010

mnam mango to ja mozem a este mam velmi rada aj pomelo

tiriel
21. jan 2010

My sme tu vcera mali rezen a ryzu,dnes zemiaky a rezen. Zajtra hadam spagety z reznom,xi. Baby nerobte chute

lulusha
21. jan 2010

ja by som si dala svokrine langose, mnaaaaam 😝

Tiri - vydrz, vsak rezen nie je zly 😀

tiriel
21. jan 2010

Muz mi kupil 10rozky a kofolu,tak tlacim.to zas bude zapcha

tiriel
21. jan 2010

Lu,ale rezen s ryzou,tot kombinacia. Inac dala som si duphalac a miesto kakania mam len metelicu v bruchu.

lulusha
21. jan 2010

neboooj Tiri, to sa pohne 😉 hlavne oddychuj a setri sa, vsetko bude ok.

nika.r
21. jan 2010

ahote

tiriel, drž sa! V nemocke je to strašné, verím Ti,a el zase, dáš sa oveľa rýchlejšie dokopy ako doma. Domaby si len za malým behala, tam máš oveľa väčší pokoj. Neboj, všetko bude super.

groka, chúďatko, Ty sa od začiatku teda máš. nemáš anichvíľku pokoja, ešte aj zub do toho. Šetri sa čo najvica, nech sa už také neopakuje.

Sestrička v nemocnici mi poradila piť rebríčkový čaj. Overila som si to aj v atlase liečivých rastlín, je to vraj zázrak pre tehotné a celkovo na ženské problémy. Vraj pri jeho pití žena nemôže potratiť. Môžem už aj za seba povedať, že odkedy ho pijem, nemávam vôbec tie akoby menštruačné bolesti.

nika.r
21. jan 2010

tiriel, mne na zápchu v tehu pomáhala jablková alebo marhuľová detská výživa.

maculienka123
21. jan 2010

ja mam tiez trocha zapchu alen rano na WC idem pravidelne,ked zoberiem co za den pojem,to by mi islo aj cez usi pomaly 🙂
prave som dopapala kiwi ale taky evitkin roztek s dzemom asi neodolam..

anxuska
21. jan 2010

Ahoj,tak všeličo ste rozoberali 🙂
ja som pri Fedorkovi pribrala 16kg, bolo to príšerné, ale asi to bolo aj z toho, že som od 16tt musela ležať až do konca 😝
na začiatku som vážila 47 a pribrala na 63, hned po pôrode som mala 56 a postupne za 9 mesiacov kojenia som mala pôvodnú váhu, našťastie som nemusela nič pre to robiť 🙂 teraz som začala s 49 kilami (trochu som od leta pribrala), najprv som schudla 1,5 kg a teraz mám zas 49 🙂 chcela by som nepribrať viac ako 13kg, dúfam, že sa to podarí 🙂
my sme vegetariáni, takže u nás maso nehrozí a mm neje ani vajička, takže vyprážaný syr nehrozí tiež 🙂
ja mám už pôrod naplánovaný, malý pôjde s nami do pôrodnice, kedže zas pôjdeme do šťiavnice, tak chlapi sa môžu chodiť kúpať na jazerá a budeme to mať tak trochu ako dovolenku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre