♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evanns
13. dec 2010

@danulienka35 sama som si ho kupila...a chodili sme s nou aj von, teplotu nemala a teraz je fajna zasnezene a jemne mrazivo 😉 neboj, to prejde, len odsavaj a kvapkaj napr. nasivin 😉

21
13. dec 2010

@jankasramka , dakujem, dakujem, dakujem, vsetko je v jeho rukach a tak to treba brat, lebo clovek by sa zblaznil...

alure
13. dec 2010

@memory97 jéj moja dodatočne gratulujem k 5 mesiačikom 🙂 to letí tak strašne rýchlo...ani sa nenazdáme a máme tu opäť leto a naše babulatká nám už začnú chodiť....
@akika722 moja ako ste dopadli cez víkend s tým kojením? Ste už na noc s UM?
@danulka3 no napriek tomu že malý je chlap tak tie nákupy v pohodičke zvládol 🙂 Ja som tiež až doma počítala že ako sme boli dlho a on nič ani jesť nepýtal kľudne spinkal potom sa zobudil pokukal čo sa okolo neho deje a potom zase spal...síce nákupy trvali dokopy s kávou cca 4.5 hodiny ale do Blavy sem išli vyše hodinu a naspäť do Senca hodinu a pol...a on v aute vždy spí 🙂
@memory97 teraz čítam o tých vašich vyrážtičkách na tvári..také suché draplavé môže byť aj ten kojenecký ekzém (my sme na to používali od Dr. bactroban) alebo len niečo z jedla a zreagoval.Ten kojenecký ekzém je väčšinou len v chladných mesiacoch a do roku až dvoch vymizne sám.....
@kahlan1,@akika722 píšete o kašičkách....ja nad tým rozmýšľam či tie od ukončeného 4 mesiaca čo sa pripravujú buď z MM alebo s vodou môžem aj pri plne kojenom dieťati? Včera večer som sa rozprávala s mm či nezačneme s kašičkami a on že nie až od 6 mesiaca ako pri Oliverkovi,ale ja sa nepamätám či som začala s kašičkami skôr ako z príkrmami 😒 ja som len chcela skúsiť večer či nebude viac nasýtený a nebude v noci tak často hore..
@evanns no aj my sme pozerali zlaty kompas 🙂 síce Oliver to už má všetko pokukané aj Narniu a to už čakáme na pokračovania...ale Indiana Jonesa môže pozerať kolom dokola 😀 😀 😀
@akika722 aký krásny ist ste napísali 🙂 šikulky ...Pati sa už určite moc teší ..
@danulienka35 kedy si začala s presnídavkami? nie je to moc sladké ako prvé príkrmy pre malé?

vladka84
13. dec 2010

ahojte baby, tak som tu po vikende, fuuuha to vas asi nedocitam, tak mi zreferujte, co sa deje? 😕

majka35
13. dec 2010

ahojte ...
@akika722 čo to zase čítam, máte fakt smolu ... tento problém mala moja kamarátka, ale s dcérkou a zistili, že to bol zápal močových ciest spôsobený stolicou, asi sa kúsok stolice dostal do močovej rúry, nechápala, lebo stále umývala malú pod tečúcou vodou, ale asi predsa sa kúsok dostal, ja mám tiež stále obavy, aby sa jej to nedostalo do pišulky, lebo ked ju prebalujem, tak ju má všade

moja terezka je už ďalší deň strašne nervná, a v noci mi prespala v pohode od 20.00 do 4.00 na prvé kŕmenie a teraz ju musím kŕmiť každé tri hodiny, ako ked sa narodila ... dnes jej už bezpodmienečne dávam kašu

alure
13. dec 2010

@hajatanufus no snehu sme mali aj my v sobotu ráno sa človek zobudil a vonku úplná snehová víchrica...30km do BA sme išli vyše hodiny...no des a hrúza a v nedeľu ráno vonku jar 😠 to už je úplne na nervy a človek ani nevie ako sa už prichystať na to počasie.. no malinká je zlatučká v tej hojdačke 🙂
@memory97
aj náš malý prišiel na to že sa dá pluť a teraz sa tým baví že pluje a vkuse také smiešne zvuky pri tom vydáva 😀 sa s mm smejeme na ňom...akurát som si všimla že je nám oproti Oliverkovi robí veci skôr,ale to sa určite časom dostane na rovnakú úroveň...
@kvietok121 tak klop klop klop za Matejka??? Som rada a dúfam že vám to tak aj vydrží 🙂

kvietok121
13. dec 2010

dobre ranko no noci kedy sa budil 1-2x su definitivne prec zase sme boli o 12, 1.30, 3.30, 5.30
@liba78 ved to taka dietna 🙂
@danulienka35 ani nehovor je to hrozne, dnes rano sme sa zobudili a znova hlieniky sme vygrcali ... ach jo dufam ze cez den bude v pohode

kvietok121
13. dec 2010

@alure
@alure no cez den je to naozaj lepsie, ale noci sa nedaju so zaciatkom porovnat

majka35
13. dec 2010

@kvietok121 my sme na tom rovnako ... som sa tešila, že jedno kŕmenie, a tereaz? neviem, čím to je a cez den k tomu nerváči, normáne kope nohami, vreščí ... upokojí sa iba vtedy, ked je na rukách ... kde sú tie časy, že som si mohla pokojne robiť, čo chcem a ona sedela tichúčko v kresielku a len pozorovala

alure
13. dec 2010

@jankasramka jej moja ako to letí..už čoskoro prídete 🙂 No balenie ti vôbec nezávidím,mne stačí keď ideme na východ na pár dní a musím baliť tiež som z toho nervná 😠 a teraz nás to na sviatky čaká zas a to balím od postielky počnúc všetko..tentokrát sme sa síce rozhodli s mm že neberieme kočík,takže máme o niečo viac miesta v aute hlavne na darčeky 😀 😀 Dúfam že vám cesta rýchlo a bezproblémovo utečie a užijete si pobyt doma 😉 a ozaj čo je to chajote príchuť? no a mangová príchuť nemusí byť taká zlá ,či je to nejaký alergén?

alure
13. dec 2010

@kvietok121 ahoj moja, aj u nás to už nie je po nociach také ako na začiatku..ale zo začiatku boli ešte moc unavené naše deti takže to je tým 😖

kvietok121
13. dec 2010

@alure u nas uz stava kazde 2 hodiny som z toho mierne hotova ... vies po 2 hodinach vstane a trosku pocucka a pinka uz vtedy viem ze sa ochvilu zobudi pretoze malo papa, akokeby bol len smadny ....

vladka84
13. dec 2010

@alure ty si mi to pekne zhrnula v tvojich odpovediach 😀

kvietok121
13. dec 2010

@majka35 ved to ... nazaciatku ked mal tie bolesti sme si prve 2 mesiace uzili 3 mesiac bol super a teraz v tom stvrtom sa vsetko zvrtlo, ach jo, ved vsade pisali ze sa intervaly papania predlzuju a ja mam pocit ze sa skracuju

alure
13. dec 2010

@kvietok121 moja,tak ste v noci na tom ako my :( aj Denis zaspí síce pekne už teraz okolo 20:30 a vstne okolo pol noci ale potom každú chvílku hore a tiež len cucne trošku a spí ....ale podľa mňa to bude tým že sa začalo vykurovacie obdobiea je v byte sucho a teplo tak sú smädný...

alure
13. dec 2010

@vladka84 no len tak tak som to dočítala 😖 no aspoň som bola užitočná 😉

kvietok121
13. dec 2010

@vladka84 akurat som sa tu postazovala ako sa vsetko obratilo

kvietok121
13. dec 2010

@alure aj ja si to myslim ... a preto to bude dlhaaaaaaaaaaaaaaaaa a unavnaaaaaaaaaaaa zima

majka35
13. dec 2010

už nech skončí zima, aj keď barborka sa teší na sánkovačku, guľovačku 😅

vladka84
13. dec 2010

my sme dnes spinkali dobre - bola hore o pol tretej, potom o pol siestej a o siedmej sme mali ranko 😵 no ale zasa cez den fakt vela nespi,a ked uz chcem, aby spinkala, tak ju musim poriadne unavit... vcera mala dokonca taky blby den, sme sa nosili na rukach skoro stale... a co sa nam total zhorsilo je zaspavanie..predtym vedela zaspat hned po okupani a napapani, teraz ju este musim trosku ponosit, potulkat a az ked uz ma oci otvorene len napoly, tak ju mozem dat do postielky 😒

alure
13. dec 2010

@kvietok121 no my sme kúpili zvlhčovač vzduchu ale ja koza ešte som to ani raz nezapla 😒 a mm sa ma pýtal že načo to potom doma máme keď to nepoužívame 😝 no tak vyskúšam túto noc a dám vedieť či to niečo pomohlo....

vladka84
13. dec 2010

@alure aj my mame zvlhcovac, ale zapinala som ho len vtedy,ked sme mali trosku sopliky...a pomohlo, tak to skus 😉

kvietok121
13. dec 2010

@alure my mame tiez zvlhcovac tiez ale tie ho vzdy zabudneme zapnut ☹ tiez by sme sa mali polepsit

vladka84
13. dec 2010

@kvietok121 ale po zime to uz bude supeeeeeeer, aki uz budu velki nasi drobci 😉

vladka84
13. dec 2010

inak velmi nam pomaha, ked tesne pred spanim poriadne vyvetram izbu 😕

alure
13. dec 2010

@vladka84 no ja som sa rozhodla pre zvlhčovač tiež keď sme mali soplíky a pomohlo to ale od vtedy som ho nezapla 😠 stále na to zabudnem a dokonca sme kúpili taký čo sa sám reguluje a vypne..aby s tým nebola oštara..stačí zapnúť 😀 no ale taká som večer unavená že zabúdam..dám si pripomienku 🙂 Inak spáľňu mám vetranú celý deň..ráno otvorím okno a zatvorím ho až pred kúpaním....
@kvietok121 😀 😀 veru musíme sa polepšiť

majka35
13. dec 2010

baby, zvlhčovač si určite kúpte, barborka mala stále problémy s dýchacími cestami, kašlala, soplila, ráno mala úplne vysušenú sliznicu, odkedy v zime používame zvlhčovač vzduchu, tieto problémy zmizli .. ja si neviem predstaviť noc bez toho, aby som nezapla zvlhčovač ... dokonca uvažujem o kúpe ešte jedného, do spálne
ja spím teraz s barborku, tiež jej izbu vetrám celý deň, ale stačí dve hodiny zaatvorené okno a už je tam suchý vzduch, hned ako si k nej ľahnem zapínam na 4 hodiny zvlhčovač, oveľa lahšie sa nám dýcha

kahlan1
13. dec 2010

baby ja vam tak zavidim ako pisete ako vase deticky jedia, a ja uz pol hodinu ked jej mam dat papat mam stiahnuty zaludok. Ja to nechapem preco nechce papat ☹ ja uz som taka nestastna - viem ze to tu stale vypisujem ale musim sa vam vyrozpravat ☹ ☹ ☹ ☹

alure
13. dec 2010

@majka35 ahoj moja a vy čo máte nové? ako ste víkendovali?

alure
13. dec 2010

@kahlan1 moja neboj to prekonáte a malá bude zase papať jedna radosť...my sme v sobotu boli n Blave nakupovať a malý si 7 hodín nespomenul na jedlo ani omylom..prišli sme domov a vtedy som ho nakojila...neboj keby bola hladná tak ti dá patrične najavo ...nie všetky deti sú veľký jedáci a priberáte do normy či nie?

kahlan1
13. dec 2010

@alure ked papala priberali sme ukazkovo teraz sa to spomalilo ale nie je to take zle - aj doktorka pribera je to v pohode ale za akych okolnosti pribera kolko sa s tym natrapime raz nepapala 7 hodin a isli sme jej dat papat neexistuje a hotovo ale bolo vidno ze je hladna aj unavena - potom doslova odpadla od unavy z placu tak sme jej dali papat po spanku a za 5 minut stiahla 130. ja to nechapem co jej moze branit papat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre